Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Как да променя начина по който ми изглеждат буквите с които пиша в скайп.Видях един познат че пише с по големи и по дебели букви.Аз такива настройки в скайп не видях.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Как да променя начина по който ми изглеждат буквите с които пиша в скайп.Видях един познат че пише с по големи и по дебели букви.Аз такива настройки в скайп не видях.

имаш си set font...до емот иконите, от там

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми се получи нещо...понеже ми изпратиха около 30 снимки без да ги архивират и след това изпращане когато аз искам да пратя нещо скайп ми забива за около 15-20 секунди...преинсталирах, смених версията но не се оправя...някой имал ли е такъв проблем :(

Link to comment
Share on other sites

Сега си сложих последната бета версия 4.0.0.150 :ghost

Дизайна и групирането е различно. Сега всичко е на 1 прозорец / е може и да се разделят/

За сега нямам проблеми с бета версията.

Link to comment
Share on other sites

не знам бъг ли е, какво е ... ама като пращам или получавам съобщения, скролбарът не се премества автоматично до последното ... все едно, че се отнася и стои на едно място, та трябва да го преместя ръчно, за да прочета написаното

Link to comment
Share on other sites

не знам бъг ли е, какво е ... ама като пращам или получавам съобщения, скролбарът не се премества автоматично до последното ... все едно, че се отнася и стои на едно място, та трябва да го преместя ръчно, за да прочета написаното

 

Скролнал си нагоре и си селектирал някакъв текст. Дръпни го най-долу ама съвсем и размаркирай текста като кликнеш някъде на празното. Като цяло не ме кефи но някои хора не мога да ги убедя да ползват друго за чат а пък те дават пари все пак и ща не ща...

Link to comment
Share on other sites

Много проблеми имах със скайп последно време и изобщо не съм доволен .

Нито мога видео връзката да подкарам нормално , микрофона също .

Без да правя нищо си тръгват и спират ... в миналата версия изобщо не работиха и много се изнервям просто .

п.п. Работят , точно когати ти потррябват не се получава и спират да функционират нормално .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Скролнал си нагоре и си селектирал някакъв текст.

не става при маркирване на текст .... активният ми прозорец е долу в полето за писане

 

п.п. и аз съм принуден да ползвам skype, тъй като масовия потребител вече свързва чат/разговор в интернет само и единствено с нея :sick

Link to comment
Share on other sites

От една седмица преинсталирвам виндовса, и след като кача скайпа хваштам вирус наречен DOTNET, вирусът е много досаден инсталира се във всички възможни папки на виндовса и понякога спира нета,някои знае ли какво да направя,защото проблема не е само при мен а и при много други хора.

Ако кача тази новата бета версия на кайпа 4.0 ще го имам ли този проблем?

Link to comment
Share on other sites

От една седмица преинсталирвам виндовса, и след като кача скайпа хваштам вирус наречен DOTNET, вирусът е много досаден инсталира се във всички възможни папки на виндовса и понякога спира нета,някои знае ли какво да направя,защото проблема не е само при мен а и при много други хора.

Ако кача тази новата бета версия на кайпа 4.0 ще го имам ли този проблем?

Аз ползвам 3.8.0.139 и нямам проблеми. Антивирусната също не се е обаждала.

Link to comment
Share on other sites

май е бъг ... при опит за редактиране на мниение в чат-прозорец, програмата крашва. това не се случва само в чат-стая, която не е създадена от мен. смених 2 версии на скайпа и не смятам вече да се занимавам с тая програма ... ще се премиря, че не става и т'ва е :sick

Link to comment
Share on other sites

Eeee мързелив народ еййй... Колко трудно беше да напишеш в гугъл : skype symbian после да отвориш първия линк, там пише че има такъв клиент и се сваля от http://www.fring.com/

 

А колко по-мързеливо е да не се замислиш над това, което четеш? Fring си стои на телефончето ми от доста време, питам за МОБИЛНАТА ВЕРСИЯ НА СКАЙП! Fring има разлика от скайп, сещаш се?

 

Иначе мерси: http://www.skype.com/m

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

не се ли чува нещо за свободното пускане на скайп протокола, та да може и други програми да го приложат? :cry

аз вече нямам нерви с тая програма ... а от друга страна все повече и повече приятели/познати я ползват. :(

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам , но претърсих всички познати сайтове и говорих с кой ли не , защото и мен ме интересува , а нищо не излезна и явно няма възгледи скоро да се пусне друга програма с този протокол за да не се нервим толкова .

Даже преди месец питах едни хора , които се занимават с ревърс енжинерство (така да го кажа) и като заговорих с тях по темата , млъкнаха , това е всичко .

Явно никой неще да се занимава с тази програма по незнайно каква причина .

п.п. Има много хора , които казват и подкрепят със снимки , че използват други клиенти , а никъде не се намира това ... като някакви миражи са само .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Признавам си, че съм невежа в тази област, затова моля някой сведущ да ми обясни, без да ме ругае и иронизира, на човешки български език, следното:

Възможно ли е чрез Skype да се проникне в компютъра ти и да се получи информация оттам? Или да се нанесе някаква вреда? Ясно ми е, че ако някой ми изпрати заразен файл по Скайп и аз го отворя, вината си е изцяло моя... И въпреки това, какви щети може да нанесе недобронамерен хакер, като използва Скайп, и може ли изобщо? :wacko:

 

Благодаря на търпеливите, които ще ми отговорят просто и ясно. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ти е изпратил заразен фаел от там , то най-вероятно е троянски кон и скайп не му е нужен за да ти влезне в компютъра .

През самата програма до сега не съм чувал да са възможни такива работи .

Иначе би било възможно ... на теория искам да кажа и едва ли някой ще се хваща да го прави това .

п.п. Не се притеснявай толкова .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Абе когато става въпрос за Skype, нещата не стоят толкова розово.

Имайки предвид , че говорим, забележете, за Скайп!, напълно възможно е да се нанесат всякакви щети. Дори не е нужно някой да иска да ти навреди, самата програма достатъчно наврежда.

 

Невднъж съм засичал случаи целия комп да забива САМО защото има инсталиран скайп.

Като нищо има и дупки в сигурността.

В ICQ също има, историята познава хакнати потребители, това е софтуер все пак. Според мен Скайп се ползва само на неважен компютър, който не се ползва за сериозна работа. Мое мнение. Виждал съм във фирми да го ползват за комуникация, горките.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти е изпратил заразен фаел от там , то най-вероятно е троянски кон и скайп не му е нужен за да ти влезне в компютъра .

През самата програма до сега не съм чувал да са възможни такива работи .

Иначе би било възможно ... на теория искам да кажа и едва ли някой ще се хваща да го прави това .

п.п. Не се притеснявай толкова .

:laughing:

Кво да се притеснявам, аз не съм от притеснителните :lol: Интересува ме информация по въпроса. Става въпрос за конкретен човек, който намеква, че има достъп до компютъра ми. Единствената връзка между нас е Скайп. изпращал ми е файлове, аз винаги ги проверявам с антивирусна, ама знае ли човек. Та как, викаш, може да ми влезе в компютъра, ако е заселил троянец в него? Ей тъй на ли?

 

Абе когато става въпрос за Skype, нещата не стоят толкова розово.

Имайки предвид , че говорим, забележете, за Скайп!, напълно възможно е да се нанесат всякакви щети. Дори не е нужно някой да иска да ти навреди, самата програма достатъчно наврежда.

 

Невднъж съм засичал случаи целия комп да забива САМО защото има инсталиран скайп.

Като нищо има и дупки в сигурността.

В ICQ също има, историята познава хакнати потребители, това е софтуер все пак. Според мен Скайп се ползва само на неважен компютър, който не се ползва за сериозна работа. Мое мнение. Виждал съм във фирми да го ползват за комуникация, горките.

И аз си мисля такива работи, но ме интересува, ако допуснем, че има любопитник с необходимите познания, по какъв начин може да има достъп до моя компютър и как мога аз да го отрежа? Не ми е възможно да деинсталирам Скайп-а, щото нямам друг компютър, от който да го ползвам, а той ми е връзката с доста хора. Мога обаче да не го включвам постоянно - това помага ли?
Link to comment
Share on other sites

Е ти ся задаваш въпроси от областта на хакерите :) .

Ако има троянец, троянеца е точно това, има стотици и хиляди троянци и начини чрез тях да има достъп до различна част от компютъра. НЕ Е невъзможно, това е важното.

Колкото до скайп, и мен ме съмнява директно през него да ти бърника.

Защита от такива неща по принцип се дава от един добър файруол и правилната настройка.

Skype аз ползвам САМО през виртуална машина. На Миранда/gtalk мога да се доверя до голяма степен на сигурност, но на скайп не. Особено като се вижда накъде върви тази програма. Ако отворят протокола, или поне го ривърснат и да се ползва и с алтернативни клиенти, бих го ползвал. Както и оригиниалния ICQ софтуер не ползвам от години.

Link to comment
Share on other sites

Кво да се притеснявам, аз не съм от притеснителните :lol: Интересува ме информация по въпроса. Става въпрос за конкретен човек, който намеква, че има достъп до компютъра ми. Единствената връзка между нас е Скайп. изпращал ми е файлове, аз винаги ги проверявам с антивирусна, ама знае ли човек. Та как, викаш, може да ми влезе в компютъра, ако е заселил троянец в него? Ей тъй на ли?

 

Значи Skype, като всеки друг софтуер не е 100% защитен. Някой опитен хакер може и да намери пробив в сигурността му и да се възползва. Говорим за нещо доста сложно и за да положи доста усилия ще трябва да има и голяма изгода от това. А както ми обясняваш ситуяцията въпросния човек най-вероятно те бъзика. Аз за по-сигурно бих си сложил един router - нещо на DLink или Netgear, евентуално LinkSys - такъв който прави NAT и има вграден firewall - колкото и не-дотам професионален - пак ще свърши работа. Нагласяш го за 10-20 минути и готово. Но това което ти говори (или поне което аз разбрах е) че може да ти гледа данните на компютъра и да прави разни неща с него - малко ме съмнява. Те подобни пробиви на сигурността обикновено бързо ги оправят а и за да се възползва от такива неща човека трябва да е голям професионалист и най-вероятно ще работи в някоя фирма занимаваща се с повишаването на сигурността на различни видове софтуер и търсеща пробиви в разни програми (по поръчка на създателите) а повярвай ми има много малко хора на този свят с познания в тази област... повечето само се перчат и си слагат nickname: BiGhAxx0r или подобни - ей в нашия форум имаме един golqm_haker или нещо такова... :)

Link to comment
Share on other sites

Според зависи... какви са му знанията и възможностите. Един средностатистически пц потребител едва ли ще успее, но човек, който знае какво иска и най-вече може да го направи едва ли ще е проблем за него да ти влезне в пц-то. Ще пробва от тук от там и накрая ще намери слабо място :bgrin: Междудругото един въпрос към всички участващи в дискусията - някой прави ли разлика между 'хакер' и 'кракер' :pirate

Link to comment
Share on other sites

... Междудругото един въпрос към всички участващи в дискусията - някой прави ли разлика между 'хакер' и 'кракер' :pirate

И двете думи първоначално са се появили като безобидни названия, за хора, занимаващи се с непрестъпни действия.

crack - чупя, нарушавам, плющя :bgrin: .

hack - по-скоро променям код с цел да подобря действието на даден код.

 

Има вкл. филми, и истории, в които хората, проникващи в чужди системи се наричат хакери.

Така че ти си избери кое точно приляга за този случай :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...