Jump to content
BulForum.com

Max Telecom / Макс телеком


Recommended Posts

Гледал съм цените на сайта им преди, докато още даваха страшно тъпата реклама с пакета, и някои блогове коментираха нетът им (и разните недомислия свързани с тарифите за карти vs модем). Впечатлението ми:

 

Два пъти по-високи цени, за два пъти по-бавен нет, и договори по-обвързващи дори от тези на БТК. Моето лично мнение беше че се опитват да излезнат на печалба още от първата година, обикновено такива планове са губещи. Особено когато не се експлоатира основното предимство на нета, а именно че може да се ползва в движение.

 

Всъщност, сега погледнах сайта им, като че ли вече са се опарили. Цените са нормални, въпреки че скоростите не са особено високи, но бих казал че са приемливи. Обвързването е като на БТК ;)

 

От познати съм чувал че са доста доволни, скоростите са стабилни, рекламираната телевизията се гледа чрез компютъра (модемите нямат никакви tv декодиращи способности), но и клиентите им не са много. В международен план, се чуват доста скептични мнения за ползване на технологията в голям мащаб и за ефективността й в затворени помещения.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Тея дни имах възможност да тествам край Пловдив мрежата им,ето няколко скрииншота:

 

 

462853959.png462857606.png462859847.png462860935.png

 

 

 

462861804.png462862836.png

 

 

Пробвах с произволен торент от Арена-та сваля се без проблем с 250 кб/сек (55-60 ъп) Могат да се гледат телевизии онлайн,както и телефон(телевизията я тествах и си върви,телефона не съм)Като цяло не е лоша оферта за хора,които нямат телефон или кабелен интернет,както и за селата покрай Пловдив.Или пък им се налага да се местят често от едно място на друго.Сравнение с лан или оптика и дума не може да става,за игри също не става според мен заради високия пинг...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Какви са тези космически резултати?

 

- В центъра (на Гладстон) - макс. 30 килобайта/секунда

- В центъра (срещу пл. Съединение) - макс 50 килобайта/секунда

- Северен (между двете колела на панаира) - 40 килобайта/секунда

 

Взех го за бекъп линия и в няколкото пъти, в които ми се наложи да разчитам на тях бях доста разочарован. Юли ми изтича договора и нямам намерение да го преподписвам.

Link to comment
Share on other sites

Какви са тези космически резултати?

 

- В центъра (на Гладстон) - макс. 30 килобайта/секунда

- В центъра (срещу пл. Съединение) - макс 50 килобайта/секунда

- Северен (между двете колела на панаира) - 40 килобайта/секунда

 

Взех го за бекъп линия и в няколкото пъти, в които ми се наложи да разчитам на тях бях доста разочарован. Юли ми изтича договора и нямам намерение да го преподписвам.

 

 

:blink: Не знам защо при теб резултатите са такива,може би си в по-натоварена зона знам ли...В момента човека е в с Брестник и просто няма друга вариант до него изобщо(без да броим нета през мобилните оператори).

Link to comment
Share on other sites

Брестник ли, това нещо според картата на сайта им няма покритие в целият град дори, пък чак дотам да закарва сигнал? Сериозно има ли покритие в индустриалните зони около града и близките села?

Link to comment
Share on other sites

Брестник ли, това нещо според картата на сайта им няма покритие в целият град дори, пък чак дотам да закарва сигнал? Сериозно има ли покритие в индустриалните зони около града и близките села?

www.wimax.nexcom.bg

Тва има покритие и в индустриалните зони :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

snagprogram0098.png

 

гледам, че темата е на повече от 1 год. ... нови впечатления? за 20 лв. на месец ми се струва доста добре, като се има в предвид, че става въпрос за безжичен интернет с максимална скорост 512K ... за сметка на това обаче имат покритие само в големите градове.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Става за алтернатива - по добре е от Мобилните - НЕ Е НА ТРАФИК!!!

 

Алтернатива но много ограничена покритето е само в града и в още десетина града. А и скоростите не са това което обещават на моменти човек трудно може да си провери и пощата.

Link to comment
Share on other sites

Бил съм техен абонат преди 3 ли колко години..

Нямаше съществени проблеми или май интернета тогава не беше такова каквото е сега :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Интересна реклама се върти със срванението с водещия телекомуникационен оператор. Като помислим, че М-Тел в София имат 21Мбит, Виваком и Глобул, по 7.2, центъра на София би тябвало да се обгрижва... кой ли е този оператор... Пропуснали са да кажат къде имат... т.е. къде нямат покритие (половината Пловдив май няма)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

От петък(13) съм абонат - в Тракия работи добре! Имат добро предложение, че и 2 дни безплатен тест! А, да, след няколко чаа ми се обади младеж от кол-центра им д се поинересува дали имам проблеми и ако може с нещо да помогне!

 

Май само за тях няма важна тема!

Link to comment
Share on other sites

От петък(13) съм абонат - в Тракия работи добре! Имат добро предложение, че и 2 дни безплатен тест! А, да, след няколко чаа ми се обади младеж от кол-центра им д се поинересува дали имам проблеми и ако може с нещо да помогне!

 

Май само за тях няма важна тема!

 

 

как са параметрите ... скорости , пинг ?

и какво плащаш ?

Link to comment
Share on other sites

Да, и мен ме интересува това с покритието, пинга и скоростите.

Трябва ми за с. Рогош, но се чудя дали дотам ще има покритие?

Хората ми там, така и не искат да се доверят на местния оператор и търсят алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах с различни торенти от маймунда - скоростта се достига бързо и стабилно като за ТОЗИ пакет, пинга не ми е фатален, на фона на Гл...л е доста по-добре! За Рогош не знам, има два дни тест период в който можеш да върнеш устройството и да прекратиш договора!

Link to comment
Share on other sites

Пинг към дата.бг, абв и гугъл може ли да дадеш?

Не знам откъде да получа инфо за покритието в Рогош.

В офиса им срещу библиотека Иван Вазов, дори не знаеха, че има село Рогош и ме питаха дали не е някъде към Пампорово. Според картата им няма, но по инфо от друг офис на техен представител имат клетки на SPS, който е на не повече от 2 километра по въздух от Рогош и е логично да има.

Link to comment
Share on other sites

2 (два) дни тест мисля, че са достатъчни!

 

 

Това дали ще ти свърши работа?

 

 

C:\Users\jorji>ping abv.bg

 

Pinging abv.bg [194.153.145.104] with 32 bytes of data:

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=68ms TTL=58

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=56ms TTL=58

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=63ms TTL=58

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=66ms TTL=58

 

Ping statistics for 194.153.145.104:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 56ms, Maximum = 68ms, Average = 63ms

 

C:\Users\jorji>ping google.com

 

Pinging google.com [209.85.148.147] with 32 bytes of data:

Reply from 209.85.148.147: bytes=32 time=88ms TTL=55

Reply from 209.85.148.147: bytes=32 time=82ms TTL=55

Reply from 209.85.148.147: bytes=32 time=106ms TTL=55

Reply from 209.85.148.147: bytes=32 time=98ms TTL=55

 

Ping statistics for 209.85.148.147:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 82ms, Maximum = 106ms, Average = 93ms

 

C:\Users\jorji>ping data.bg

 

Pinging data.bg [195.149.248.130] with 32 bytes of data:

Reply from 195.149.248.130: bytes=32 time=53ms TTL=57

Reply from 195.149.248.130: bytes=32 time=61ms TTL=57

Reply from 195.149.248.130: bytes=32 time=86ms TTL=57

Reply from 195.149.248.130: bytes=32 time=82ms TTL=57

 

Ping statistics for 195.149.248.130:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 53ms, Maximum = 86ms, Average = 70ms

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Вече десет месеца съм на Макс Телесом и категорично СЪМ ДОВОЛЕН.Живея в Каршиака и скоростта ми е повече от добра.За сърфиране да не говорим,отваря на секундата,а и аз държа по пет сайта едновременно отворени.Свалял съм с над 1мгб в секунда!Просто си намерете подходящо място за модема.

 

И друго нещо важно.Уаймакс мрежите са от т.нар. 4г поколение.Вече се пускат и гсм апарати с вграден 4г модем,какво ще кажете?Мисля,че това е бъдещето.Ултрабърз мобилен интернет.

Link to comment
Share on other sites

Дали в Пловдив има пълно покритие? Мисля си да взема едно за колата, но не знам дали няма да има дупки...

 

Хм,че те и мобилните оператори имат дупки...питай най-добре в някой офис...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...