Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

11 hours ago, plameni said:

 

:blink:

Няма товарен кораб, който може да измине това разстояние за 7 дни.

 

Исках да кажа, че набутват пратките където има място. Може да се е случило да я набутат в самолет.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

С пратките от Англия, особено с по-тежките, става още по-трудно.

Освен митническите процедури, евентуално ДДС и мито, цената на Габиели от 1 март става 4 лв./кг.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, plameni said:

С пратките от Англия, особено с по-тежките, става още по-трудно.

Освен митническите процедури, евентуално ДДС и мито, цената на Габиели от 1 март става 4 лв./кг.

От Англия ще става все по безсмислено да се пазарува,за съжаление...Следя няколко продукта в Амазон UK,от първи февруари им вдигнаха цената със 30% ако прибавим ддс и/или мито...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Съобщението за новата цена изчезна:

https://gabieli.com/bg/news/1003

За сметка на това има една друга:

https://gabieli.com/bg/news/1002

 

Изобщо съм спрял да гледам Англия за доставка на каквото и да е. Не си струва главоболията и разправийте. Евентуално след време ако е някаква улеснена процедура може и да се замисля. Със сегашните изисквания обаче съм пас.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

За сметка на това има една друга:

https://gabieli.com/bg/news/1002

 

Имаше я, когато писах за цената и влиза в частта:

On 2/13/2021 at 10:24 AM, plameni said:

...митническите процедури, евентуално ДДС и мито...

 

До момента няма никаква промяна в процедурата. Все още се чакат промените в сайта.

ЕОРИ се вади сравнително лесно с електронен подпис.

Link to comment
Share on other sites

ЕОРИ номер се вади лесно. Дори и да нямаш електронен подпис, пак е много бърза процедурата. Тия изисквания обаче за снимки са малко кофти. Не са нещо невъзможно, но дали си струва всичкото? Като сложиш ДДС и 4 лева на килограм, май няма много файда. А предполагам ще стане наистина 4 лева на килограм. Все пак трябва да се платят заплатите на тези които ще се занимават с бумащината покрай вноса.

Link to comment
Share on other sites

За ЕОРИ номер не се изисква електронен подпис. Имам такъв издаден 2017-та година: отидох на място в митницата, попълва се един формуляр и след 15 минути ми го дадоха. На всичкото отгоре беше и безплатно- много странно за Агенция "Митници" :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Да ви разкажа за онлайн магазина на GoPro. Пълни педали са! Преди 2 години един приятел си поръча от сайта им и остана много доволен. Имат си склад в Европа и доставката е за няколко дни. От доста време трябва да сменя моята камера и реших да си поръчам нова. Добавих си всичко в количката, но по какъвто и начин да се опитва, не мога да завърша поръчката и да платя. Всеки път ми дава, че методът който съм избрал за плащане не работи и да пробвам по друг начин. Пробвах с 4 различни карти от 2 различни банки + Paypal. При Paypal дори не стига до момента да те пренасочи към техният сайт. Веднага дава грешката. При опит за плащане с карта е по същият начин. Не се стига изобщо да иска потвърждение за транзакцията. Губих си времето на няколко пъти да се свързвам със съпорта им. Обичайните глупости ми говориха всеки път: да пробвам друг браузър, да изчистя бисквитките и не знам си какво. Накрая реших да потърся по въпроса и се оказа, че от няколко месеци това е нормален проблем със сайта им. Сума ти народ се оплакват за това нещо. Явно няма желание да продават през сайта си директно, което е тотална глупост в момента в който доста магазини са затворени. Големи идиоти са. Вече седмица не мога да си поръчам камерата. За съжаление няма добри алтернативи :unhappy:. Все има нещо при конкурентите им което да не ме възпира да купя от тях.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, deus_pld said:

Не знам точно какво търсиш, но миналия ден мернах тука в търговския раздел обява за GoPro.

edit: ето я, в случай че представлява интерес.

Ще помисля. В сайта им чисто нова + допълнителни неща(но без някои) са на по - ниска цена отколкото този иска за втора ръка...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

 Все има нещо при конкурентите им което да не ме възпира да купя от тях.


А защо си даваш парите за GoPrо? Китайците имат варианти, които не мисля че с нещо им отсъпват... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:


А защо си даваш парите за GoPrо? Китайците имат варианти, които не мисля че с нещо им отсъпват... 

Дай някой модел който да е алтернатива на 9 Black. Трябва да е водоустойчива и без бокс и да има стабилизациите и качество на картината като тяхното. Отделно да има и бокс за под вода който да държи на поне 60 метра. Този на GoPro го дават до 60, но издържа и на повече. Качеството на картината да не го описваме. Търсих алтернативи. Като качество най - много се доближава модел на Sony. Като цена са подобни и си върви с хубав бокс. Камерата обаче прилича като на модел от преди 15 години и не е водоустойчива...

Link to comment
Share on other sites

Китайчето е направо без пари по принцип, абсолютно водоустойчиво е и има много добра картина, на морето под вода отлично се справя, поне на плитко с добра светлина. Ама с тия 60 метра ме загуби :laughing1:

Разгледай из Ибей има разни. GoPro си е безкомпромисно ама ебати и парите... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2/15/2021 at 4:57 PM, netrootbg said:

За сметка на това има една друга:

https://gabieli.com/bg/news/1002

 

Изобщо съм спрял да гледам Англия за доставка на каквото и да е. Не си струва главоболията и разправийте. Евентуално след време ако е някаква улеснена процедура може и да се замисля. Със сегашните изисквания обаче съм пас.

Не са само габиели на този свят. 

Вече си получих 2 пратки от uk без да се плаща ддс. 

Цените на стоките в uk са без конкуренция и едва ли ще спра да си пазарувам оттам.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте,
Можете ли да ме светнете относно amazon.de., много голяма каша ми е: 
1. Как стоят нещата с доставката, като политика на сайта и работата с "габиеле".
2. Интересува ме закупуването на РС компоненти и как стоят въпросите с гаранция и връщане, при дефект.
Ще се радвам на всякакви съвети и вметки.

 Благодаря предварително за помощта.
 

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Ми сайта към Габиели, нямат никаква политика. Габиели са просто адрес за доставка. После си го получаваш от офиса в Пловдив.

За момента само 1 път съм имал дефект с рутер - един ТП-Линк. Но беше към британския амазон. Мисля, че имаше бутон за рекламация към самата поръчка. Описах проблема, казаха пращаме нов рутер на адреса, вие в това време изпратете стария. Ако не дойде до еди колко си време, ще таксуваме втория отделно. Изпратиха ми да разпечатам адреса за доставка и един баркод да оставя вътре в кутията. Явно да се сканира от системата им. Пратих го обратно до Англия по пощата.

За други неща съм чувал, че пращат даже и без обратно да искат стока. Като цяло не съм чул да правят проблеми с рекламации.

Би трябвало да е същото и немския, само да не искат да им напишеш нещо на немски :)

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ton4o said:

Здравейте,
Можете ли да ме светнете относно amazon.de., много голяма каша ми е: 
1. Как стоят нещата с доставката, като политика на сайта и работата с "габиеле".
2. Интересува ме закупуването на РС компоненти и как стоят въпросите с гаранция и връщане, при дефект.
Ще се радвам на всякакви съвети и вметки.

 Благодаря предварително за помощта.
 

 

1. Поръчваш от Амазон на адреса, който са ти дали от Габиели, като добавяш ID кода, за да знаят, че пратката е твоя.

2. При поръчката гледай компонентите да се продават от Амазон. В такъв случай, при рекламация се свързваш с тях. Издават ти баркод за връщане и връщаш продукта към тях за тяхна сметка. Налагало ми се е да връщам един рутер, който ми правеше проблеми, но пък малко след това - взех, че го оправих. Не стигнах до връщане, иначе се бях договорил да ми върнат цялата сума.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ton4o said:

Как стоят нещата с доставката, като политика на сайта и работата с "габиеле".

 

Доставките на Габиели от Германия отнемат твърде много време - поне 10 дни по график.

Напоследък започнах да ползвам GGBG. По-скъпо идва, заради препращането с Еконт, но ако бързаш, си заслужава.

От Германия потеглят в петък, а в четвъртък получавам пратката. 

Link to comment
Share on other sites

Габиели много са се объркали с новата си услуга

При ценообразуването някой е гледал не в тавана, а много над покрива...

И уникалното условие: Застраховката покрива само нови и фабрично опаковани стоки. Максималният размер на застраховка е до 2 пъти цената за доставката.

За сравнение:

за 30 кг (максимално) пратка до Германия искат 237.39 лв., доставка за 5 работни дни и (според правилото) макс. застрахователна сума е 574.78 лв.  

за 31 кг (максимално) пратка до Австрия искат 91.95 лв., доставка за 6 работни дни и (според правилото) макс. застрахователна сума е 183.90 лв.

 

с DPD пратки до 31.5 кг за двете държави струват 40.51 лв. Доставят се за 3-4 работни дни и застрахователната сума е до 3000 лв.

Преди 2-3 седмици пращах скъпа електроника до Австрия, застрахована за максималната стойност. Пристигна на четвъртия ден  и ми струваше 64 лв. и стотинки.

Link to comment
Share on other sites

Габиели откакто ги удари брекзита са неадекватни. Даже от миналата година имам ядове и сума ти пъти съм ги псувал. Конкурентните им фирми се справят по - добре до момента.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, plameni said:

Имаха предостатъчно време да се подготвят, но уви... А беше прекрасна услуга.

Беше! Всичко е в минало време при тях. Все още ги ползвам за доставки от Германия, но и от там ще спра да ги ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Сестра ми ползва Габко. До сега проблеми с тях не сме имали. Имат склад в София, отиваш казваш един 6 цифрен номер, плащаш и си взимаш нещата. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...