Jump to content
BulForum.com
samkijot

Онлайн пазаруване

Recommended Posts

Това е кода за верификация, който се прави още в началото (ако говорим за едно и също).

Свързах се със съпорта и ми казаха, че най-добре да ползвам trustly. Проблема явно е, че онлайн банкирането ми не е нагласено да прави разплащания и за това не минава превода. В понеделник ще го ъпгрейдна да видим.

Mdaa, и аз опитах сега да видя как става. Има само Topup през банка. Какво им беше на дебитните карти за зареждане на баланс, иди ги разбери. Както могат да изтеглят от картата ти пари и да платиш на търговец, какво пречеше да можеш да си заредиш и баланса...

Ся даваш достъп до някакви данни в акаунта си на (по-)трети "лица", макар че можеш по всяко време да ревокнеш тези права от акаунта си. Не довърших стъпките, но накрая какво те кара да правиш, да ползваш собственото си е-банкиране в конкретната банка за да преведеш пари на указан от тях ИБАН или?

Edited by tedy

Да, излиза че е нещо подобно:

https://youtu.be/bu-jcOoBX54?t=145

Оказва се, че са шведска компания, която попадала под "Swedish Finansinspektionen's (Financial Supervisory Authority) regulations" което ти гарантирало, че няма да имаш проблеми с тях :)

П.С. Интересно каква е точно ролята на trustly в тая ситуация и защо да не може да направиш директно захранване към сметка на paypal и да упоменеш някакво уникално ID или мейла си в графата за забележка.

Ако ти е единичен случай сега и не ти се занимава, аз мога да ти зареда баланса, а ти ще ми дадеш парите на живо. :)

Ако ти е единичен случай сега и не ти се занимава, аз мога да ти зареда баланса, а ти ще ми дадеш парите на живо. :)

Мерси за предложението :)

И аз го мислих това като решение, имам кой да ми прати парите, но се притеснявам как ще реагира paypal на един такъв трансфер (около $800). Ако е по приятелска/семейна линия няма такси, а тук говорим за погасяване на задъжление за направена продажба. Писах им и по този въпрос, ще видим какво ще кажат.

EDIT (09 Jan): Оставям това само за инфо: След закупуване на Token и активирането му към онлайн банкирането (ПИБ) , захранването на paypal сметката през системата на trustly мина успешно. Пак говорих с банката и от там ми казаха, че не работят с Trustly въпреки, че името им (на банката) фигурира в системата им. Има и някакъв дневен лимит (в trustly) и ако сумата е по-голяма от него, захранването отнема 1-2 работни дни (при мен парите се получиха на следващият ден). Самото движение е към сметка в Райфайзен (прави впечатление, че всички по-големи разплащателни системи поддържащи България в списъка си, работят с тях).

Edited by exabyte

Малко ъпвам темата, но някой има ли идея как ще се отрази брекзита на продавачите в UK, който внасят EU стока и на тези от EU продаващи в UK?

ЕДИТ:

За бъдещите отношения ще бъде изготвено допълнение към споразумението, което предвижда Великобритания и ЕС занапред да не си налагат взаимно мита и квоти. Планира се и запазване на тясното сътрудничество на службите за сигурност.

Edited by exabyte

Малко ъпвам темата, но някой има ли идея как ще се отрази брекзита на продавачите в UK, който внасят EU стока и на тези от EU продаващи в UK?

Ако няма сделка и се осъществи твърд Брекзит ще има мито и ддс. И за внос и за износ. Ако осъществят сделка ще продължи всичко както е досега докато договорят постоянна сделка. Такава сделка ще отнеме години.

Ще е тъпо ако това с митата стане. Освен ако не сключат някаква сделка ЕС и Лондон, дали има такава вероятност?

Ще е тъпо ако това с митата стане. Освен ако не сключат някаква сделка ЕС и Лондон, дали има такава вероятност?

Ако не сключат сделка и се стигне до така нареченият "твърд брекзит", ще има мито и ддс. Поне ще има докато не подпишат някакво споразумение. А за да подпишат, ще отнеме много, много време. Ако излезнат, стават трета страна за ЕС. Все едно да внасяш стока от някакво незнайно място. Казвам незнайно място понеже ЕС има договори с много държави по света. Скоро влиза споразумението с Япония, това с Канада започна да влиза в сила и т.н. Чак ще се учуди човек с колко много дървави има подписани и то в последните години. Би трябвало доста да улеснят търговията в близко бъдеще.

В такъв случай, ако правилно съм го разбрал, следва хората извън UK продаващи примерно в ebay/amazon UK да са привилигеровани, докато местните продавачи ще трябва да вдигнат цените заради таксите за внос?

Като гледам, може и да излезнат без сделка...

Гледам онлайн банкирането относно една поръчка от емаг, която е за стока от ардес, която в същия ден беше отказана, но платена.

Първо се очудих, че парите отиват директно към Румъния. При тази транзакция за стока от 441 са взели 446. Ако 5 лв е цената на транзакцията в чужбина, това трябва да е опоменато, а аз не го видях. 

После при връщането на парите, в сметката виждам че влизат 335 лв. Ако отново 5 лв е транзакцията, то тя не трябва ли да е за сметка на емаг. Защо аз ще плащам и двете транзакциите?

И в крайна сметка банката ли трябва да търся или емаг? 

П. С. 

Другото нещо, което ме очуди е, че емаг не работят на принципа на ебей примерно - да изпратят парите на вторите страни (в случая ардес) чак когато стоката е получена от крайния клиент. Те в случая са само един буфер, парите минават през тях и веднага заминават. Тъпо. 

Банката трябва да търсиш. Това са банкови сметки. Дори като ти връщат пари от чужбина - има такса.