Jump to content

Photo

Онлайн пазаруване

• Please log in to reply
771 replies to this topic

#761 exabyte

exabyte

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4839 posts

Posted 01 September 2018 - 22:22

т.е. стават 1.35 лв. таксите.
За тази сума е по-евтино да "заредиш" с карта, вместо с превод... и става за секунди.

Самото зареждане колко се таксува? Ползвах банковата сметка, защото там пише "No extra fees, so you pay less." и уж да не се набутам :)
Утре може да заредя малка сума и да пробвам.

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!

readfv3ar1.gif

#762 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3880 posts

Posted 02 September 2018 - 09:57

Таксата ще я видиш преди да потвърдиш операцията.
Мисля, че за суми по-малки от 200-300 лв. е по-изгодно с карта.
Винаги можеш да откажеш последната стъпка

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

Мрежово оборудване. Актуални цени -  olx.bg;

Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#763 exabyte

exabyte

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4839 posts

Posted 04 September 2018 - 09:58

Таксата ще я видиш преди да потвърдиш операцията.
Мисля, че за суми по-малки от 200-300 лв. е по-изгодно с карта.
Винаги можеш да откажеш последната стъпка

Ясно, ще тествам другата транзакция през карта.

Малко фийдбек: Пуснах захранване в Петък около 18ч. В Понеделник около обяд парите бяха в акаунта ми в transferwise. Изпращането към банковата сметка на продавача мина без такси (EUR сметка)

П.С. Много доволен :)

Edited by exabyte, 04 September 2018 - 09:58.

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!

readfv3ar1.gif

#764 exabyte

exabyte

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4839 posts

Posted 13 September 2018 - 11:20

Малко обратна връзка за transferwise - при захранване с дебитна карта ми взе такса 0.60ст за 60 EUR (ако има значение сумата).

Edited by exabyte, 13 September 2018 - 11:20.

readfv3ar1.gif

#765 MaiconDogg

MaiconDogg

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Posted 08 November 2018 - 12:16

Някой знае ли как седи въпроса с поръчките от Алиекспрес в момента , че отдавна не съм поръчал . Снощи направих няколко поръчки и днес гледам вече са изпратени , за колко гд време пристигате България . Също и за каква сума се дължеше ДДС или мито беше . Снощи поръчах неща за по 2-3 лева но си харесах и едно за около 20-30 кинта но ако ще трябва пак да ходя към митницата ще го откажа . И последно гледам подготвят някви големи промоции на 11.11 .

#766 vinyl_master

vinyl_master

Blue Fear

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4933 posts

Posted 08 November 2018 - 12:33

Редовно поръчвам от там, стойности до 100$ идват си ми на пощата в квартала. Пристигат по различно време в рамките на 15-20 дена след тръгването им.

Ако съм пропуснал препинателен знак вземи си от резервите: .....,,,,,,,?????!!!!!::::;;;;----""""""(())
| Tech Reviews, Cameras, Drones plus great coupons | Основи На Модерната Електронна Музика | Център за професионално обучение - Хармония |

#767 deus_pld

deus_pld

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 391 posts

Posted 08 November 2018 - 12:40

Нищо не се е променило. Доставката при китайците, както винаги е относително понятие: може да пристигне за 5 дни, може и за 55. В алиекспрес, ако не ти пристигне пратката до 60-я ден можеш да отвориш кейс и да си искаш парите обратно. Обикновено ти ги връщат без уговорки.
По принцип ддс дължиш за пратки над 30лв, но всичко е според настроението на митничарите. Преди 2 месеца телефон за $110 си мина безороблемно и ми пристигна директно в пощата без нищо допълнително като плащания. Но иначе за пратка на стойност 32лв ми е пристигала бележка за дължимо ддс.
11.11. е нещо като черен петък за али експресс и има намаления на почти всичко. Имай предвид, че обикновено доставките се бавят после.

Edited by deus_pld, 08 November 2018 - 12:43.

#768 MaiconDogg

MaiconDogg

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Posted 08 November 2018 - 12:58

Демек няма шанс за нещо до 30 лева да ми отиде на митницата . Това е хубаво , защото не ми се рискуваше да ходя до там .

#769 lubo1972

lubo1972

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1301 posts

Posted 08 November 2018 - 21:11

11.11 е мираж. Ако следиш ооредвлен продукт 1-2 месеца преди това ще забележиш как цената ми леекинко се вдига и после БАМ отстъпка. Китайците отдавна са ги измислили примоциите.

лазерно рязане и гравиранерязане на стиропор и фибран

#770 vinyl_master

vinyl_master

Blue Fear

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4933 posts

Posted 09 November 2018 - 09:02

11.11 е мираж. Ако следиш ооредвлен продукт 1-2 месеца преди това ще забележиш как цената ми леекинко се вдига и после БАМ отстъпка. Китайците отдавна са ги измислили примоциите.

Не е верно, поне в моя случай не е така. Купих телефон на 11.11 за 99$, цяла година телефона е държал 130-150$. И сега пак е така.

Ако съм пропуснал препинателен знак вземи си от резервите: .....,,,,,,,?????!!!!!::::;;;;----""""""(())
| Tech Reviews, Cameras, Drones plus great coupons | Основи На Модерната Електронна Музика | Център за професионално обучение - Хармония |

#771 lubo1972

lubo1972

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1301 posts

Posted 09 November 2018 - 22:55

А след 11.11 каква беше цената на продукта гледал ли си? В моя случай остана ниската цена от намалението.

лазерно рязане и гравиранерязане на стиропор и фибран

#772 vinyl_master

vinyl_master

Blue Fear

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4933 posts

Posted 11 November 2018 - 23:11

Да, с 30-40$ по-скъп беше и след промоцията, след това през годината му правиха пак некви промоции, та взе, че изчезна, но наистина си му направиха намаление.

Сега си на купих разни лампи за колата, H4 за по 1.20 лв на парче, H1 за 1.50, та напълних торбата с крушки :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users