Jump to content
BulForum.com

ASUS-EN9800GTX


RaptoR

Recommended Posts

Предстои ми да си купя мощна видеокарта скоро. Тази ми се вижда една от най-добрите в допустимата за мен ценова зона (не ми се дават над 620$). Понеже не съм добре запознат с новите серии няма да е лошо да ми помогнат информираните в тая сфера в избора ми.

 

Като начало каква е разликата между тези:

 

ASUS-EN9800GTX/HTDP/512M, HDTV, HDCP, PCI-E

 

ASUS-EN9800GTX TOP/HTDP/512M, HDTV, HDCP, PCI-E

 

Или по скоро какво идва да рече TOP? Разликата в цените е почти никаква....

Link to comment
Share on other sites

Ами добре си се ориентирал според мен. Топ означава леко клокната и има шанс някоя игрица да ти датат ако типовете от фирмата не я свият преди това. Все пак аз бих си взел нещо на Галакси. Просто останай безкрайно впечатлен от тях. Може и малко по-евтинко да ти излезе дори.

 

едит: INSOMNIACS RULE!

Link to comment
Share on other sites

Хммм - да разбирам ли че 8800 Ултра е по-добра? Но пък от друга страна 9800 с 1 гб рам?

 

GTX280 дори да излезе скоро вероятно ще строши гипса с цена...

 

EDIT: Хахаха ВЕЛИКИТЕ вече са я сложили в машините си, че даже и в SLI mode

Link to comment
Share on other sites

не си зимай асус видео

към момента освен по-висока цена нема да получиш по-добро качество ;)

аз лично предпочитам продуктите на GB и BFG. първото е по-евтино от асуса, па второто има за кво да е по-скъпо.

 

 

едит: тва са изрудите, не извънземните

Link to comment
Share on other sites

не си зимай асус видео

към момента освен по-висока цена нема да получиш по-добро качество ;)

аз лично предпочитам продуктите на GB и BFG. първото е по-евтино от асуса, па второто има за кво да е по-скъпо.

 

 

едит: тва са изрудите, не извънземните

Подкрепям напълно, Асус са добри, но се плаща и за марката което при видеокартите им е най-осезаемо... И галакси винаги са по-скъпички, но при тях по мой наблюдения си заслужава.

Да не забравяме и VooDoo и Widow... Трудно може да се кой е точно най-добрия от всичките. Всичките са лудница така и така - по 10к евро + машини....

 

От много години твърдо съм доволен от всичко на АСУС и никога не съм имал проблеми с тях. Отдавна се убедил, че завишената цена си струва. А тез новите не ги познавам - еспективно се отнасям с недоверие. В ресета има и GAINWARD, но нещо което не ми е познато не му се доверявам лесно....

Всичко е до късмет, лично на мен са ми горяли 3 дъна асус. По тази логика никога повече не трябва да погледна асус , а трябва да взимам Елитгруп защото с тях не съм имал лични проблеми :bgrin: . Но това е грешка в мисленето. Гледа се цена/качество или дали аджеба е изгодно и какво предлага дадения продукт. Много пъти не по-скъпото е по-добро.

Link to comment
Share on other sites

Да не забравяме и VooDoo и Widow... Трудно може да се кой е точно най-добрия от всичките. Всичките са лудница така и така - по 10к евро + машини....

 

От много години твърдо съм доволен от всичко на АСУС и никога не съм имал проблеми с тях. Отдавна се убедил, че завишената цена си струва. А тез новите не ги познавам - еспективно се отнасям с недоверие. В ресета има и GAINWARD, но нещо което не ми е познато не му се доверявам лесно....

Link to comment
Share on other sites

Проблема да не ги познаваш се дължи на това че в наща мила родина много от най-добрите марки до преди няколко години ги нямаше и никой не се заемаше да ги внася,а като казах новите атита и нвидиа

особенно нвидиа никой не говори да си звемеш гт280гтх който в щатите в момента е 700$ в бг може и 900$ да удари... гт260 може да е твойта карта но няма засега отзиви.Ако можеш да изтърпиш изчакай 1-2седмици едва ли е на живот и смърт :)

Link to comment
Share on other sites

Брат ми в момента е в Америка - имам до края на месеца да приключа с покупката, иначе трябва да я правя тук (разбирай в РЕСЕТ, където имам хубави ценови опции). Спуснал съм му задача да провери цените там, понеже сме взимали стока невероятно изгодно... Ще видим докъде ще я докараме.

Link to comment
Share on other sites

Няма ли да те заболи сърцето, когато след 1 месец тази карта струва на половина? Такива изгъзици никога не са впечатлявали с нещо чак толкова освен с цената. А и на всичкото отгоре, тази има проблеми с драйверите и на моменти сигурно ще ти идва да я размениш за GF 440 MX.

 

Аз си взех 3870 на ATI (незнам какво не им харесваш, при положение, че са по-добри). След време, мога да направя Crossfire с карта от 4000 серия и тогава този 9800 ще се хване за палците много лошо, а и все още ще струва повече пари. Замисли се и от тази гледна точка. Ако искаш да правиш SLI, ти трябва друга 9800. Ако искаш да правиш Crossfire, картата на ATI може да я допълниш с която и да е друга потдържаща Crossfire.

Link to comment
Share on other sites

Като цяло в момента смисъла да ръснеш толкова пари за карта която вече е официално стара понеже вече излезнаха новите на нвидиа, а щом брат ти е там ще може да ти купи гт260 така и така си отписал ати като вариант

Link to comment
Share on other sites

ATI sux завинаги. Мразя ги от много години и просто съм ги отебал както се казва. В никакъв случай не искам темата да се обръща в спор ATI с/у NVidia моля! Никога няма да се разбереме. Сега ще очаквам цени на картите от брат ми. Между другото къде я видяхте 9800 да е стара??? Като няма и 2 месеца откак излезе? Както и да е - нека да видим как стоят нещата с парите. Между другото като гледам една 8800 ултра има по-добри показатели и е и по-скъпа :devil

 

Сега да видим как ще ухае GTX 280 откъм $ :bgrin: Днес трябва да са излезли вече...

Link to comment
Share on other sites

9800 беше някаква странна история. Излезнаха 2 карти (9600 и 9800) и след 1 месец излезнаха новите карти на NVidia. Смисъла нещо ми се губи. Едно 8800 GTS ще ти е достатъчна тогава, щом не искаш ATI. Освен ако няма да играеш на 30" монитор и то нови и затормозяващи игри.

 

Обаче с тая карта, трябва да подготвиш към 600W захранване, да ти е мирна главата.

Link to comment
Share on other sites

Тя може и на 1ден да е но не значи че не е стара щом са се появили картата от новата серия на нвидиа автоматично е стара,а и като прибавим факта че това е die-shrink на 8800гт г92 си е стара карта...

Ще го разочаровам но на 30" 2560х1900 ли колко се води сли или кф :D само това го спасява а там вече говорим за много пари не само за видео и цпу трябва и яко захранване.

(това просто информативно не че ще си взима 30" монитор)

Link to comment
Share on other sites

Отдавна съм с 620 вата Енермакс и AM2 6000+, EIZO Flexscan S2111W. Малко хора имата такива машини и гарантирам че само реве за мощна карта. За 9600 е ясно че е рязана дъска някаква... 9800 е по-друга бира, но е много малко по-силна от 8800, като ултрата ма 8-ма серия чупи гипса - съответно е и по-скъпа... Любопитен съм сега да видя брат ми какво ще каже от САЩ. :devil

Link to comment
Share on other sites

Напротив 9600 не е рязъна дъска а е оптимизирана докато и 9800гт и 9800гтх са старите шитс с нова боя :)(просто са обновили технологичния процес който е довел до малък спад в термичните показатели и до леко повишаване на производителноста но не толкова значително)

Link to comment
Share on other sites

Доколкото прочетох ако не съм сгрешил именно 9800 са малко по-мощни от 8800 и то в процесора - разликата е много малка, както бяха написали:

 

Then two and a half months ago, the arrival of the 9800GTX awakened hopes of substantial performance increases, but in the end the card offered only limited gains over the good old GTX, and was behind the Ultra version. For owners of these cards to be really happy with their investment, it was high time for Nvidia to offer more than a few extra megahertz or to rely on pairing two GPUs on the same card.

 

GTX 260-280 ще е с доста по-сериозен скок в развитието явно. Освен да чакам развитие на събитията друго не мога да направя засега :)

Link to comment
Share on other sites

Ако те вълнува в няколко онлайн магазина в Америка вече ги имат ГТХ280 е обаче 650$ а 260 мисля е 400$, но пък засега само тестове на 280 съм видял в нет-а а тя на места изостава от гх2 или е води с малко.С по-нови драйвери може да се оправят нещата но едва ли ще стане чудо но иначе гт280 е 60-70% по-бърза от 8800гтх

Link to comment
Share on other sites

Ако 260 е на тази цена смятай първата седмица на юли ми е в кутията... Ако не ми прищрака разбира се да изсипя кесията :devil

 

Брат ми е при негов много добър приятел там и имат навика да намират уникални промоции и цени. Момъкът се жени във Вегас та се тревожа дали ще могат да ми отделят достатъчно време. Предполагам брат ми ще донесе един лаптоп насам да изкара пари за морето, понеже последните 3-4 ги продават с по 1000 лева горница тук без напъване :D , та искам аз да се врежа с видеокарта, НО трябва да видя как ще легне, понеже пък тук мога да я взема на фирмата и да си прибера и ДДС, и разход да мине, и да съм споко относно гаранцията. НО - времето ще покаже

Link to comment
Share on other sites

Би било по сигурно за теб от тук да си закупиш видео картата че все пак това е техника не се знае какво може да стане но пък от друга страна там имат повече неща на далавера но каквото и да избереш със здраве да си ползваш бъдещата карта и л2-то да ти върви по мазно(ако не се лъжа тожа жигаше доста)

Link to comment
Share on other sites

..Малко хора имата такива машини..

 

Е хайде де ... :)

 

 

Тоя 9800 си е пълна загуба на пари. Незнам дали си видял какво ти написах за драйверите. Това после и още една карта да си купиш, оправия няма, а само хвърлени на вятъра средства и нерви.

 

По-добре си вземи 260 от новата серия.

 

И много ми е интересно как брат ти ги продава тия лаптопи с 1000 лева горница, при положение, че цената им там (АСУС лаптопи) е 100-200$ по-висока от тази в Reset Computers. Освен ако не взима неща за по 3000$....

Link to comment
Share on other sites

Е хайде де ... :)

 

------

 

И много ми е интересно как брат ти ги продава тия лаптопи с 1000 лева горница, при положение, че цената им там (АСУС лаптопи) е 100-200$ по-висока от тази в Reset Computers. Освен ако не взима неща за по 3000$....

 

 

Хайде или не миналата година дадох 3200 лева за машината - гледам често се случват тия работи, особено в Пловдив. Отделно че дъното и процесора бяха първите за Пловдив поне за Ресет. Да не влизаме в глупави дискусии

 

------------------

 

Обяснения са излишни. Момчетата носят висок клас ACER последните 2 пъти. Всеки път горницата им е по 1000 лева, които издухват на морето :laughing: Лошото е че човек може да донася само по един лаптоп по този начин...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...