Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

1050323103.png

Само на мен ли ми прави впечатление многото и все доста различни резултати от спийдтеста на този доставчик? Пловдивският сървър не беше ли техен при все това?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Само на мен ли ми прави впечатление многото и все доста различни резултати от спийдтеста на този доставчик? Пловдивският сървър не беше ли техен при все това?!

 

Тединци, близко е до пипито :) Различен хардуер, различен софтуер ;) Аз не вярвам на спийдтест и не ми прави никакво впечатление :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Тедич, различните резултати са заради хардуера!

Тоя спийдтест тества флаша на брауза, а тук играе голяма роля процесора.

Аз и по себе си съдя - следя процесора, който се товари различно при леките и тежките страници.

А последната версия на флаша е оптимизаран да работи още по-добре с хардуера...по точно процесора, и някоя страница, която е по-тежка

дори и да е по-слаб нета трудно го усещам с мощтна машина.Аз го усещам щото съм манияк, но ако са някои други, които да не са толкова вманиячени и дребнави, като мен съм сигурен, че няма да го усетят!

Обещах на Sloter,че повече няма да коментирам и да се изказвам крайно за проблемите с нета в темата.

Затова повече не искам да говоря.

По-добър доставчик от Куулбокс на този етап - НЯМА !!!

Ако примерно Кууул имат един проблем - другите имат 10...мисля, че правилно ме разбираш, какво искам да ти кажа.

Работят момчетата от съпорта...не искам да говоря повече.

Link to comment
Share on other sites

А уе никой ли не ползва телевизия бре?

Всички ли ползват SCART кабели?

 

Има меню, в което се правят настройки и активация на съответните изводи.

Възможно е, при теб HDMI да не е активиран.

 

Това меню се извиква като натиснеш бутон Menu, докато ти се зареждат зелените кръгчета, след изключване и включване на STB.

 

STB-Menu.png

Link to comment
Share on other sites

Обещах на Sloter,че повече няма да коментирам и да се изказвам крайно за проблемите с нета в темата.

Затова повече не искам да говоря.

По-добър доставчик от Куулбокс на този етап - НЯМА !!!

Ако примерно Кууул имат един проблем - другите имат 10...мисля, че правилно ме разбираш, какво искам да ти кажа.

Работят момчетата от съпорта...не искам да говоря повече.

Mлъсник [® shalome] такъв... говории, говориии :beer:

 

Нета за сега бива. Оправена е за постоянно (поне от седмица) скоростта за сваляне от повечето свободни хостинг сървъри :)

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Тедич, различните резултати са заради хардуера!

Тоя спийдтест тества флаша на брауза, а тук играе голяма роля процесора.

Аз и по себе си съдя - следя процесора, който се товари различно при леките и тежките страници.

А последната версия на флаша е оптимизаран да работи още по-добре с хардуера...по точно процесора, и някоя страница, която е по-тежка

дори и да е по-слаб нета трудно го усещам с мощтна машина.Аз го усещам щото съм манияк, но ако са някои други, които да не са толкова вманиячени и дребнави, като мен съм сигурен, че няма да го усетят!

 

А защо даунлоуда стига до 39, а ъплоуда ми стига до 65 на спийд теста? Или различно натоварват процесора?

Link to comment
Share on other sites

Има меню, в което се правят настройки и активация на съответните изводи.

Възможно е, при теб HDMI да не е активиран.

 

Това меню се извиква като натиснеш бутон Menu, докато ти се зареждат зелените кръгчета, след изключване и включване на STB.

 

 

Благодаря.В другия форум ми отговори.Оправих се.

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли ми прави впечатление многото и все доста различни резултати от спийдтеста на този доставчик? Пловдивският сървър не беше ли техен при все това?!

Е това е проблема - че нещо ни гони манията за оптиката!

А то нет като нет.

И колкото повече се пускат такива тестове - толкова повече се зомбираме че нещо разбираш ли не е наред.

Преди не го четях този форум толкова редовно,имах си доволен нет и ТВ и не ми дремеше за Пинг и спийд тест.

Да и аз се озъбих с една В7 - праскаше пингове 400+ мс ама кой да види че имала и антивирусна от завода :D

Спрях я и всичко си дойде по старо му.

Link to comment
Share on other sites

Вчера беше направена първата копка на проекта за разширяване на оптичната

ни мрежа в централните райони на град Пловдив:

 

Очаквайте от 01.01.2011 оптика до дома в карето между булевардите:

Марица, Копривщица, 6-ти Септември и Васил Априлов

 

и от 01.02.2011 още два НОВИ района в центъра, вижте ги в GMaps:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=102064143139055845289.000467ac49e525b972846

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

има ли някой, който е вързан в сектора даме груев, охрид, дрин и пере тошев?

като им се обадя, казват ми "ние ще ви се обадим, когато сме готови". в същото време един авер ми вика да ги тормозя всеки ден по телефона, 'щото така мога да си чакам и до другата година.

Link to comment
Share on other sites

Ако си подал заявката, просто изчакай. На мен ми се обадиха 2 дни след като обявиха покритието, но района беше малък. Докато с теб, върви и почти целия Кичук, та е доста по-сложно.

 

Аз между другото, исках да покажа това.

 

LOTRO.JPG

 

 

Мисля, че няма какво повече да се каже.

Link to comment
Share on other sites

има ли някой, който е вързан в сектора даме груев, охрид, дрин и пере тошев?

като им се обадя, казват ми "ние ще ви се обадим, когато сме готови". в същото време един авер ми вика да ги тормозя всеки ден по телефона, 'щото така мога да си чакам и до другата година.

То и аз ги чакам около района на радовиш ,засега около нас е разкопано слагат кангали тръби ония ден си направиха шахта,и ги чакам да почнат да прокарват кабелите.

Дано да стане по бързо че гомнарите от булсат ме резнаха и сега съм без нет

Link to comment
Share on other sites

Днес закачих новото рутърче - TP-LINK WR-740N, пуснах торенти без никакви настройки да му правя и закова 10.1MB/sec.

 

Торента беше http://zamunda.net/details.php?id=245051&hit=1

Браво на теб тая скорост за мен май е невъзможноа ever ! .......

1064517490.png

Иначе кво пишеше ... Че не се влияе от метеорологични условия а ? а в момента духа така че мамата си трака( а и честит първи сняг :) .......

Не че хейтвам нещо ама просто показвам тва е най-доброто в рамките на 10 минутно разцъкване в сайта на спийд теста

Дано не ни чака тежка зима

Edited by KyPo
Link to comment
Share on other sites

Браво на теб тая скорост за мен май е невъзможноа ever ! .......

Иначе кво пишеше ... Че не се влияе от метеорологични условия а ? а в момента духа така че мамата си трака( а и честит първи сняг :) .......

Не че хейтвам нещо ама просто показвам тва е най-доброто в рамките на 10 минутно разцъкване в сайта на спийд теста

Дано не ни чака тежка зима

А дали източника на проблемите ти не е някъде другаде?

При мен е ок.

 

1064701795.png

 

С какво оборудване постигаш твоя резултат?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Днес закачих новото рутърче - TP-LINK WR-740N, пуснах торенти без никакви настройки да му правя и закова 10.1MB/sec.

 

Торента беше http://zamunda.net/details.php?id=245051&hit=1

 

е, как ги правиш тея скорости с рутер? аз съм с wr-841n и повече от 6MB/s не съм видял ...

Link to comment
Share on other sites

Браво на теб тая скорост за мен май е невъзможноа ever ! .......

1064517490.png

Иначе кво пишеше ... Че не се влияе от метеорологични условия а ? а в момента духа така че мамата си трака( а и честит първи сняг :) .......

Не че хейтвам нещо ама просто показвам тва е най-доброто в рамките на 10 минутно разцъкване в сайта на спийд теста

Дано не ни чака тежка зима

 

За метереологичните условия може да си сигурен, че не оказват влияние на оптиката, щото е на съвсем друг принцип...в кабела няма метал(металът е проводник) и не се влияе от електромагнитното поле.Точно затова при светкавици ланаджиите "умират"...суичовете им закъсяват и айдееее: " ми ся, как беше номера на съпорта"! :laughing:

Като се обади на съпорта, какво ти казаха момчетата? Най-вероятно нещо ти куца в настройките на рутерчето.Ако не разбираш обади им се, ще дойдат, и ще ти го настроят.Но техниците трябва да си кажат думата!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

е, как ги правиш тея скорости с рутер? аз съм с wr-841n и повече от 6MB/s не съм видял ...

 

Закачил съм правилния торент.

 

А аз говорих прекалено рано.

 

Снощи 2 пъти ми заби рутерчето и трябваше да се рестартира. Не знам каква е причината. По едно време бяха вързани и лаптопа и компютъра, а компютъра си точеше торенти.

 

Някой случайно да знае за някаква настройка, която може да причинява забиванията? Ъпдейтнах му и фирмуера.

 

Беше на смесен режим bgn. Сега го направих само на g и чакам да видя какво ще стане, защото и телефона ми изобщо не можеше да се върже и да работи адекватно при смесения режим. Връзката седи, вади, че няма свързаност, ей такива работи.

Link to comment
Share on other sites

А, не оказват. Я пак? От миналата събота нета ми изчезва за втори път вечер и няма поне до сутринта. Днес не знам кога е дошъл, но когато изчезна в събота вечерта, дойде чак в понеделник през нощта. Снощи пак изчезна и не знам кога точно е дошъл. От съпорта миналата събота, когато за последно им звънях, ми обясняват, че ми "падал порта", вероятно поради проблем с трасето, щото от студа нещо си ставало и така, като казаха, че поставят тикет за висок приоритет и обещаха, че ще гледат още в неделя да изпратят някой да огледал трасето, като това, разбира се, не се случи.

Явно приказката, че оптиката си е оптика, не е така. И тук има проблеми и тук се влияе от време.

Аз лично съм си пуснал предизвестие за изключване преди седмица, защото ми писна. Аз толкова със съпорт не съм разговарял, дори и с този на ЕК. Там имам спомен, че съм разговарял с тях максимум 5 пъти в рамките на 5 години. Като тези разговори са били след третата ми година към тях. След това си минах на N3 и всичко се оправи. На N3 дори не знам номера на съпорта, както беше и при Net Group - просто не ми е трябвал. Тук обаче от октомври насам, ако не съм говорил с тях едно 20 пъти та на... Вече съм си решил, че нито ще им звъня, нито ще искам съдействие от тях. Каквъвто е нета - такъв. Има няма - пак все тая. Добре поне, че спира само вечер, че през деня ако ми потрябва, ще трябва да бягам до комшиите.

Това ми е и последен поуст в тази тема. Ако иска някой модератор, да ми изтрие всичко поустове от тук, включително и този.

 

@sloter: Ъплоуда вече не ме интересува, не ме интересуват и прекъсванията на услугата ви, а също така не ме интересува и вашата фирма. По никакъв начин не отговорихте на очакванията ми.

Извинени сте.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

 

1064517490.png

Иначе кво пишеше ... Че не се влияе от метеорологични условия а ? а в момента духа така че мамата си трака( а и честит първи сняг :) .......

Не че хейтвам нещо ама просто показвам тва е най-доброто в рамките на 10 минутно разцъкване в сайта на спийд теста

Дано не ни чака тежка зима

 

ти тия не ги гледай.Сигурно сървъра на speedtest e затрупан от снег :D :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...