Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

1042610544.png

 

Сървъра беше Hosted от Coolbox. Не знам дали има такъв, дето се хоства от друг.

 

1042617905.png

1042618691.png

1042619647.png

1042622857.png

1042623772.png

1042624568.png

 

Ясно се вижда, че скоростта до Мадагаскар и Южна Африка обаче е много зле.

 

28747882.png

28747962.png

28748031.png - Тук сигурно с такъв интернет като нашия захранват целия окръг.

28748123.png

28748191.png

 

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хахахаха :)

Ей ся звъняха 2ма зарибявчика от Близу. Разговорът протече по следния начин:

-Добър вечер. Представители сме на Близу, предлагаме цифрова телевизия и интернет!

-Няма смисъл да говорим...

-Вие какви услуги ползвате? (при наличие на коаксиален и оптичен кабел над входната врата.. нубове)

-Няма да успееш...

-Лека вечер!

ЛОЛ

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха :)

Ей ся звъняха 2ма зарибявчика от Близу. Разговорът протече по следния начин:

-Добър вечер. Представители сме на Близу, предлагаме цифрова телевизия и интернет!

-Няма смисъл да говорим...

-Вие какви услуги ползвате? (при наличие на коаксиален и оптичен кабел над входната врата.. нубове)

-Няма да успееш...

-Лека вечер!

ЛОЛ

 

грубо хахаах

Link to comment
Share on other sites

Донякъде да, знам. Но пък честен. Не ми се занимаваше да им обяснявам, защо НИКОЙ не може да ме накара доброволно да си пусна Близу. Затова отвърнах по този начин. Зарибявчиците мисля са на граждански договори и заплащането им зависи единствено от това колко хора са надъхали.

От краткотрайния си стаж към 1 мобилен оператор, знаех, че въпреки красноречивия отговор (съпроводен с адекватен "body language"), те не са се отказали. Ако бях отговорил на отворения въпрос, щеше да последва сравнение в цените и качеството на услугите, предоставяни от операторите. Веднага светна лампичката "загуба на време". Хората явно не бяха достатъчно подготвени, че да забележат двата кабела над вратата и да се сетят какво ползвам..

Единствено за секунда, леко раздразнен от тяхната добронамереност и компетентност, се зачудих дали да ги гавря, докато се обедят, че наистина няма смисъл да говорим (това би имало и образователна функция). Явно обаче се уморявам достатъчно на работа...

Виж, имаше 1 18 годишна преди половин година, нея я разпитах доволно :)

Между другото, хората мисля обикаляха само по апартаментите, вързани към Корпорацията. Аз съм единствения на етажа, а след мен слязоха направо на долния. Или е това, или съм ги изплашил нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Ping statistics for 66.102.13.18:

Packets: Sent = 500, Received = 495, Lost = 5 (1% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 51ms, Maximum = 110ms, Average = 55ms

Пробвам с торента - 6-7 мб/сек качи :tongue

10,2 :pirate :pirate

Доживях :lol: :lol:

Е не ги задържа дълго но факта си е факт :tongue

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже какъв рутер поддържа безпроблемно торентите през Cooolbox?

 

Че ще взимам лаптоп май, и ще се наложи да е свързан постоянно, а не искам да свалям торенти с 3МБ през жицата.

 

Беше споменат някъде по-напред, но не го намирам.

 

Ако е някакво бюджетно решение - най-добре.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже какъв рутер поддържа безпроблемно торентите през Cooolbox?

За почти двата месеца откакто имам TP-Link WR1043ND, никакви проблеми и абсолютно покрива първоначалните впечатления, които споделих тук. Много съм доволен. Виждам, че е малко по-скъпичък вече в Ера (беше 85 лв когато аз го купувах), има го мисля и в Карфур на около 98 лв.

Вероятно и този се държи по подобен начин - TP-LINK N Router 940N (63 лв.), единствената разлика би трябвало да са гигабитовите портове на по-скъпия модел, но не мога да твърдя със сигурност, тъй като не съм го ползвал.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Което прави средно 1 МБ/с .

Да, това е от два, петнадесет дневни торента с кусурнасихиляди сийдъра. ;)

 

Ред.

 

Току що, пуснах един спрян до момента торент - скороста скочи на 4.5 - 5.8МБ/с .

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Хм... Определено при мен има някакъв проблем с ъплоуда - повече от 2.5MB/s не мога да кача. Нито с торент, нито като пращам файл.

Чух се със съпорта, но от там не виждат никакъв проблем. И при мен беше като при w00x - около 70Mbit/s ъплоуд при speedtest, но сега над 24 не качва.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблем с HDMI изхода на STB? Моя е от тези черните, Моторола.Вчера сложих кабела, включих го към TV-то, ръгнах го в приемника и .....нищо.Телевизора ми казва, че няма сигнал.Като включа SCART-а си работи.Избирах от менюто на STB-то да е на HDMI Auto, но не се получи.Предполагам, че вероятно изхода не е активен, но знае ли човек.

Link to comment
Share on other sites

Хм... Определено при мен има някакъв проблем с ъплоуда - повече от 2.5MB/s не мога да кача. Нито с торент, нито като пращам файл.

Чух се със съпорта, но от там не виждат никакъв проблем. И при мен беше като при w00x - около 70Mbit/s ъплоуд при speedtest, но сега над 24 не качва.

един приятел, който наскоро се върза към cooolbox(срещу мараята в кичука живее) ми показа резултат от speedtest-а и при него беше така - upload-а беше в границите на 2,5MB/s и като го питах дали си е така постоянно, той ми отговори утвърдително. не знам дали е временно това или не. води се симетрична скорост, така че upload-а би трябвало да е колкото е download-a.

Link to comment
Share on other sites

Да, но ъплоуда до четвъртък вечерта, когато последно ми се наложи да пращам файлове и то на друг абонат на Кулбокс си беше нормален, дори минаваше 40MBit/s, а сега дори пак на същия абонат като пращам скоростта е точно 2.8MB/s.

Ето и шот от спийдтест 1050086102.png

Link to comment
Share on other sites

Да, но ъплоуда до четвъртък вечерта, когато последно ми се наложи да пращам файлове и то на друг абонат на Кулбокс си беше нормален, дори минаваше 40MBit/s, а сега дори пак на същия абонат като пращам скоростта е точно 2.8MB/s.

Локалната скорост на всичките тарифи е 100mbit-а. Би трябвало много над 40mbit-a да ти е скоростта до този абонат. Какъв софтуер използваш за изпращането на файловете?

Link to comment
Share on other sites

А уе никой ли не ползва телевизия бре?Само пинг маниаци са последните 10-тина страници.. :lol:

Всички ли ползват SCART кабели?

Аре и от мен един "истински" спиид тест:

1050313349.png

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...