Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Някой на Cooolbox ще каже ли с колко сваля и ъплоадва от мецдународните тракери ( на най евтиният пакет ) обявените стойности реални ли са над 4 мб/с?

Ето сваляне от преди малко, без видим принос на пиъри от България:

 

HEJJ.jpg

 

Скоростите се постигат и при ъплоуд, но просто трябва да издебна някой "пресен" торент за скрийншот.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Голям праз. Всеки има познат на Куулбокс. Защо да не смъкнем тяхната такса примерно?

Не съм срещал по-злостно изказване във форум скоро.Какъв ти е проблема,бе,пич?!?!Аз пък нямах нито един познат,когато се включих скоро към услугата.Наложи се да пусна запитване за покана пак тук и magdanoz4o се отзова.Работя в голям колектив и само аз съм на cooolbox.Сега след като имам 2 покани защо да не ги предложа на потенциални клиенти?Такива каквито са потребителите от този форум.Това достатъчно ли ти е?

Link to comment
Share on other sites

Някой на Cooolbox ще каже ли с колко сваля и ъплоадва от мецдународните тракери ( на най евтиният пакет ) обявените стойности реални ли са над 4 мб/с?

 

Аз съм засичал uTorrent да показва, че сиидвам само един сиидър от не помня коя държава, но не беше България с 2.1MB.

Засичал съм още 1-2 такива случая но не съм виждал повече от 2.1-2.2.

 

filelist.org e тракера

Link to comment
Share on other sites

Не съм срещал по-злостно изказване във форум скоро.Какъв ти е проблема,бе,пич?!?!Аз пък нямах нито един познат,когато се включих скоро към услугата.Наложи се да пусна запитване за покана пак тук и magdanoz4o се отзова.Работя в голям колектив и само аз съм на cooolbox.Сега след като имам 2 покани защо да не ги предложа на потенциални клиенти?Такива каквито са потребителите от този форум.Това достатъчно ли ти е?

 

"Проблема" ми е, че ти си третия дето си предлага услугите и малко започна да понамирисва на ония сайтове с правенето на "големите" пари и рефърълите. Поне кажи, че и на теб ще ти се отреже от месечният абонамент за 1 месец. И също кажи, че е само за Coolbox Duo услугата, че някой ще се подведе.

Link to comment
Share on other sites

Някой на Cooolbox ще каже ли с колко сваля и ъплоадва от мецдународните тракери ( на най евтиният пакет ) обявените стойности реални ли са над 4 мб/с?

Много е относително, както знаеш, но скоростите са реални. Мога да кажа, че само от един чуждестранен сийдър съм свалял с 1,5+ МB/s.

Като ъплоъд съм стигал до 1,8 МБ/с, без българско участие. Това също е относително защото не съм единствен сийдър.

С две думи: при добри условия може дори да надхвърлиш обявеното ограничение, защото май на практика го няма, или е на по-висока скорост.

По отношение на скоростта кулбокс са... бих казал добре за парите, които плащаш.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Не съм срещал по-злостно изказване във форум скоро.Какъв ти е проблема,бе,пич?!?!Аз пък нямах нито един познат,когато се включих скоро към услугата.Наложи се да пусна запитване за покана пак тук и magdanoz4o се отзова.Работя в голям колектив и само аз съм на cooolbox.Сега след като имам 2 покани защо да не ги предложа на потенциални клиенти?Такива каквито са потребителите от този форум.Това достатъчно ли ти е?

Tук съм съгласен :) съгласи се обаче и ти, не е лесно да имаш 10000 поста, доедин смислени... Явно е изключение.

Моля, пиши тел и име на лично, че нещо преэ телефона не мога да изпратя pm. Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Обещаният скрийншот.

Сваляни са два торента през http://www.xtremespeeds.net и няма пиъри от България.

 

2edp9.jpg

 

Резултатът е: Международен симетричен трафик 40 Mb/s за най-ниската тарифа.

 

Ако трябва някой модератор да пинне скрийншота, защото вече взеха да стават досадни въпросите от рода на "Реални ли са обявените скорости", "Ама моля ви се, ама кажете, ама наистина ли се сваля с толкова" и т.н.

 

EDIT: Имам няколко покани за този трекер, но ми пишете ЛС или искайте в тази тема.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Обещаният скрийншот.

Сваляни са два торента през http://www.xtremespeeds.net и няма пиъри от България.

 

2edp9.jpg

 

Резултатът е: Международен симетричен трафик 40 Mb/s за най-ниската тарифа.

 

Ако трябва някой модератор да пинне скрийншота, защото вече взеха да стават досадни въпросите от рода на "Реални ли са обявените скорости", "Ама моля ви се, ама кажете, ама наистина ли се сваля с толкова" и т.н.

 

 

 

Само информативно, от къде може да се намери покана за този тракер? Или е някой "връзкарски" и се намират трудно?

Link to comment
Share on other sites

"Проблема" ми е, че ти си третия дето си предлага услугите и малко започна да понамирисва на ония сайтове с правенето на "големите" пари и рефърълите. Поне кажи, че и на теб ще ти се отреже от месечният абонамент за 1 месец. И също кажи, че е само за Coolbox Duo услугата, че някой ще се подведе.

 

И за трио пакета е също, но се взима само от половината на таксата за интернета :)

 

Относно информацията от някой служители, които казват да очакваме нещо друго след Нова година, мисля че тогава ще сменят доставчика си на телевизионни услуги. Ако е вярно подкрепям :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

 

Ако трябва някой модератор да пинне скрийншота, защото вече взеха да стават досадни въпросите от рода на "Реални ли са обявените скорости", "Ама моля ви се, ама кажете, ама наистина ли се сваля с толкова" и т.н.

 

Ок идеята важи, ся ако се намери някой който да направи що годе приличен пост който да бъде сменен/добавен към първият. :rolleyes:

 

EDIT:

Оказа се,че тарифите на старите абонати който са били някога 20мб в момента са вдигнати на 40мб "автоматично" А аз тамън се бях надъхал да преподписвам или квото там е нужно за да се докопам до 40мб-овата тарифа :inqn :punk

Link to comment
Share on other sites

И за трио пакета е също, но се взима само от половината на таксата за интернета :)

 

Ами звънни тогава на любимата си поддръжка и ги уведоми, че промоцията "доведи приятел" важи и за Trio, защото те милите не знаят. И ми е много интересно как ще важи само за таксата за интернета, при положение, че не е упоменато коя от трите услуги, колко точно струва.

 

Завалийките дори и на сайта си са написали, че е само за Duo.

 

@bukalex: Виж от кога ми е регистрацията преди да плямпаш глупости. И с моите безсмислени постове съм помогнал на много повече хора, от теб. Затова ако обичаш.. Дай да не си мерим постовете.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Само да кажа, че загубите, за които писах преди няколко дни, поизчезнаха тази нощ и засега практически нямам такива, без да съм променял нищо. Не са ми се обаждали от съпорта, но предполагам, че са направили нещо по въпроса — най-малкото виждам леко различен маршрут на трасето до abv.bg. Иначе, аз им направих един сериозен 24-часов трейс на три домейна, на който се вижда за какво става въпрос. Личи и че каквото и да са направили или се е променило след 2 и нещо през нощта, е елиминирало големите загуби, които лично аз виждах. Пингът незнайно защо ми остава десетократно по-висок от това, което други виждат, може и него да оправят по някое време. Ако за някой представлява интерес, може да види резултата от 24-часовите проби тук.

 

Ще наблюдавам довечера след 19-20 ч. как ще е положението, но по всичко изглежда, че е различно от вчера. Пускам това, за да се знае, че в голяма степен проблемът, за който ставаше въпрос, е решен или не съществува, поне що се отнася до загубата на пакети.

 

P.S. Загуби до 10% към abv.bg продължават за мен лично, както остава и 30 ms-я пинг.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

:laughing: Абе човеко имам чувството, че ти тоя интернет освен да пингваш на ляво на дясно за нищо друго не го използваш. Щом ти върви добре, какво ти пука дали са 3 или 303 милисекундите до еди къде си? Нищо лично ама по цял ден само това да правиш ми се вижда щура работа.

 

п.п. Да не се обидиш сега. Иначе и аз съм бесен :laughing: , че нямат опъната оптика до Тайван и гледай какво става:

 

C:\Users\Vlado>tracert www.kenda.com.tw

 

Tracing route to www.kenda.com.tw [210.202.200.206]

over a maximum of 30 hops:

 

1 * * * Request timed out.

2 * * * Request timed out.

3 <1 ms <1 ms <1 ms ge-0-0-0.border1.cooolbox.bg [89.25.0.1]

4 3 ms 3 ms 3 ms ae-7-0-0--br2.sof.ITDNet.net [212.116.135.105]

5 3 ms 3 ms 3 ms 195.81.49.41

6 40 ms 67 ms 40 ms ae2-0.bud-001-score-1-re0.interoute.net [84.233.

193.198]

7 40 ms 40 ms 40 ms ae2-0.prg-001-score-2-re0.interoute.net [84.233.

138.213]

8 63 ms 40 ms 40 ms ae0-0.prg-001-score-1-re0.interoute.net [84.233.

138.205]

9 40 ms 40 ms 40 ms ae2-0.fra-006-score-2-re0.interoute.net [84.233.

138.210]

10 40 ms 40 ms 40 ms ae1-0.fra-006-score-3-re0.interoute.net [212.23.

42.174]

11 40 ms 52 ms 40 ms ae1-0.ams-koo-score-2-re0.interoute.net [84.233.

190.49]

12 40 ms 39 ms 39 ms ae0-0.ams-koo-score-1-re0.interoute.net [84.233.

190.1]

13 41 ms 40 ms 40 ms gw1-ams-ix.flagtel.com [195.69.144.72]

14 176 ms 176 ms 176 ms so-0-1-0.0.pjr02.mmb004.flagtel.com [85.95.26.41

]

15 176 ms 176 ms 175 ms so-1-0-0.0.pjr01.nyc005.flagtel.com [85.95.25.6]

 

16 196 ms 175 ms 176 ms so-0-1-0.0.pjr02.lax002.flagtel.com [85.95.26.14

]

17 175 ms 175 ms 175 ms ge-4-0-0.0.cjr01.lax002.flagtel.com [85.95.25.25

0]

18 440 ms 435 ms 441 ms 62.216.147.50

19 420 ms 407 ms 443 ms 211-76-96-124.ebix.net.tw [211.76.96.124]

20 438 ms 440 ms 443 ms 203-79-255-234.ebix.net.tw [203.79.255.234]

21 429 ms 438 ms 437 ms NK203-79-222-140.static.apol.com.tw [203.79.222.

140]

22 425 ms 447 ms 431 ms 203.207.47.26

23 439 ms 447 ms 408 ms 203.207.46.92

24 * * * Request timed out.

25 * * * Request timed out.

26 * * * Request timed out.

27 * * * Request timed out.

28 * * * Request timed out.

29 * * * Request timed out.

30 * * * Request timed out.

 

Trace complete. ама не се оплаквам на съпорта :argue :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

:laughing: Абе човеко имам чувството, че ти тоя интернет освен да пингваш на ляво на дясно за нищо друго не го използваш.

Айде да не казвам нещо по-силно, ама ти наистина ли си мислиш, че това съм го правил на ръка или съм го гледал как събира данните си. :unsure: Бъди спокоен - почти сигурно е, че ползвам интернет за далеч по-смислени неща от теб. :))

Link to comment
Share on other sites

Айде да не казвам нещо по-силно, ама ти наистина ли си мислиш, че това съм го правил на ръка или съм го гледал как събира данните си. :unsure: Бъди спокоен - почти сигурно е, че ползвам интернет за далеч по-смислени неща от теб. :))

Не казвам, че си го правил на ръка ама ми е интересно, защо е от такова ОГРОМНО значение за теб дали ти е 3 или 33 пига до АБВ-то. Просто ми е интересно дали го усещаш докато отваряш сайта.

Link to comment
Share on other sites

Ами звънни тогава на любимата си поддръжка и ги уведоми, че промоцията "доведи приятел" важи и за Trio, защото те милите не знаят. И ми е много интересно как ще важи само за таксата за интернета, при положение, че не е упоменато коя от трите услуги, колко точно струва.

 

Завалийките дори и на сайта си са написали, че е само за Duo.

 

Първо да констатирам грубостта ти! Та ГРУБ СИ :) А че те са мили, мили са :)

 

Колко пъти да ви се каже, че телефонния пост ви се дава безплатно, а вие каквото искате го правете. :) Дуо пакета е част от Трио пакета, един вид Дуо + телевизия = Трио. Та само дуо пакета се цепи наполовина ;)

 

Не казвам, че си го правил на ръка ама ми е интересно, защо е от такова ОГРОМНО значение за теб дали ти е 3 или 33 пига до АБВ-то. Просто ми е интересно дали го усещаш докато отваряш сайта.

 

Защото не е редно потребители на една и съща мрежа да имат такава разлика :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Първо да констатирам грубостта ти! Та ГРУБ СИ :) А че те са мили, мили са :)

 

Колко пъти да ви се каже, че телефонния пост ви се дава безплатно, а вие каквото искате го правете. :) Дуо пакета е част от Трио пакета, един вид Дуо + телевизия = Трио. Та само дуо пакета се цепи наполовина ;)

 

Знам, че съм груб. Ама ти все пак вземи се обади на националния телефон, че женицата там не знае за тая хватка дето я разправяш. А и пак ще ти кажа, че на сайта си не са го обявили. Не са написали, "важи и за Трио, но само за цената на интернета". Написали са "Важи за Coolbox Duo Standart и Premium".

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че си го правил на ръка ама ми е интересно, защо е от такова ОГРОМНО значение за теб дали ти е 3 или 33 пига до АБВ-то. Просто ми е интересно дали го усещаш докато отваряш сайта.

Е, как да не казваш, като точно това казваш:

 

имам чувството, че ти тоя интернет освен да пингваш на ляво на дясно за нищо друго не го използваш. Щом ти върви добре, какво ти пука дали са 3 или 303 милисекундите до еди къде си? Нищо лично ама по цял ден само това да правиш ми се вижда щура работа.

Няма да се обяснявам за останалото, едва ли ще ме разбереш. Няма нужда и да ми отговаряш.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Добре. Прав си. Но нали се сещаш, че аз няма да ровя под волове, за да си търся телето, а ще погледна в официалния сайт и ще се обадя по телефона, за по-сигурно? Във форума ще влезна ако има нещо супер специфично, което по НИКАКЪВ начин не е обяснено на сайта им.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като напоследък зачестяват питанията за скоростите на CoolBox, реших да направя няколко скрийншота, които илюстрират възможностите на доставчика. Ще направя следните уточнения:

 

01. Както повечето потребители знаят... имам известни проблеми. Така, че считайте тези скорости за минимално постижимите към момента.

02. Данните са от часовият диапазон 13.00 - 19.00 часа за да обхванат по-голям период, както и различно натоварване на мрежата.

03. Всичко е сваляно през WiFi, разстояние до рутера приблизително 2 метра.

04 Рутер: Netgear, модел WNDR 3700, с настроена изходна мощност на радио канала - 25% от номиналната.

05. Скоростта на трансфер на безжичната мрежа е 130 Mbps на честота 2,4 GHz. Връзката е криптирана.

06. Няма включена антивирусна програма.

07. Операционна система: WindowsXP SP3

08. Браузър: Opera v10.63

09. Торент клиент: utorrent v1.8.2

10. FTP клиент: FlashFXP v3.7.8

11. Тарифа: 24,90 лева

 

 

Сваляне от български торент тракери:

 

zamunda: coolboxzamunda.th.jpg

 

arenabg: coolboxarenabg.th.jpg

 

Средна скорост: 8,85 Мb/s или приблизително 70 Mbps

 

 

Сваляне от чужди тракери без български пиъри:

 

dc.ru-board.com: ruboardtracker.th.jpg coolbox.th.jpg

 

rutracker.org: rutrackerorg.th.jpg

 

Средна скорост: 4,9 Мb/s или приблизително 39 Mbps

 

 

Сваляне от сървъра на Microsoft и data.bg:

 

Microsoft: microsoftd.th.jpg

 

Средна скорост: 4,8 Мb/s или приблизително 38 Mbps

 

data.bg: databg.th.jpg

 

Средна скорост: 5,2 Мb/s или приблизително 41,5 Mbps

 

Ъплоъд към Megauploud и Rapidshare:

 

Megaupload: uploadmegaupload.th.jpg

 

Rapidshare.com: uploadrapidshare.th.jpg

 

Ъплоад към data.bg с FTP клиент и dox.bg:

 

data.bg: uploaddatabg.th.jpg

 

dox.bg: uploaddoxbg.th.jpg

 

Забележка: На rapidshare и megaupload е качвано със свободен акаунт, което води до ограничение на скоростта от самите сървъри. Сървъра на dox.bg също има лимит, така че проблема не е в Coolbox.

Скоростите при директна връзка ще бъдат по-високи. С директна връзка към българските тракери постигам скорост на сваляне от 10+ Mb/s или около 80mbps+, при чуждите тракери скоростта е средно около 6Mb/s или приблизително 48Mbps. Сега нямам време да правя експерименти, но ако някой има желание... на по-късен етап ще постна и скрийншотове при директна връзка без рутер.

 

 

 

Демонстрация на симетричността и на международния трафик.

 

Трекера е http://xtremespeeds.net

Връзката към рутера е жична, а за рутер е използвано PC с pfSense, release 1.2.3

 

HEJJ.jpg

Edited by ZGAN
Link to comment
Share on other sites

Имайки предвид проблемите ти, това е най-добрата илюстрация на любимото ми пожелания:

"Кога сме най-зле - така да сме"

 

:D

А-а-а...бе.... дет' са вика: мое и повече, ма нейсе :beer:

Link to comment
Share on other sites

Колко са "смешни" тези от Cooolbox.... На картата на покритие, пишеше един район, че ще се стартита от 20-ти октомври, другия от 10 ноември, сега за "изненада" пише на 10 ноември и 20-ти октомври... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...