Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има 2 пакета,3 тарифи.Съжалявам,че не ЗАЦЕПВАМ КОЯ Е СТАНДАРТНАТА?

[/quote

25 кинта не е ли стандарт ? Пише си го и на самата тарифа ... както казах не четете , като приказката за чукчите . Чукча не читател , чукча писател... :+))))) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Викам да пуснеш някой друг тест към Ервопа и България,вместо да ни учиш да четем?

[/quote ОК харесай си дестинация . но както казах не винаги е така добре .. тоя тест не е 4итав .....

Link to comment
Share on other sites

Викам да пуснеш някой друг тест към Ервопа и България,вместо да ни учиш да четем?

ще требе се съглася с dremworker-a, спийдтеста е нереален. ти сам виждаш разликата от собствените си тестове.

до тука кат гледам услугата е добре, кат са навържат повече хора статистиката ще е по-пълна, но аз поне не мисля че итд ще се издънят щом са решили да пускат такъв сървис, но времето ще покаже.

разликата между итд и някой други големи провадъри е че другите не искат да имат незаменими хора, па не им идва на акъла че техниката в неопитни ръце е просто купчина желязо ;)

 

едит:

@dreamworker прочети си първия пост хубаво и виж кво съм цитирал, па после ми разправяй кой за кво бил надъхан

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

ще требе се съглася с dremworker-a, спийдтеста е нереален. ти сам виждаш разликата от собствените си тестове.

до тука кат гледам услугата е добре, кат са навържат повече хора статистиката ще е по-пълна, но аз поне не мисля че итд ще се издънят щом са решили да пускат такъв сървис, но времето ще покаже.

разликата между итд и някой други големи провадъри е че другите не искат да имат незаменими хора, па не им идва на акъла че техниката в неопитни ръце е просто купчина желязо ;)

 

едит:

@dreamworker прочети си първия пост хубаво и виж кво съм цитирал, па после ми разправяй кой за кво бил надъхан

http://www.my-speedtest.com/

този пуснах сега .. както казах нереално си е ....

 

 

DSL Speedtest - Speed Test Tool

 

 

 

 

 

 

Last Result:

Download Speed: 22491 kbps (2811.4 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 30425 kbps (3803.1 KB/sec transfer rate)

Link to comment
Share on other sites

Last Result:

Download Speed: 19750 kbps (2468.8 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 2378 kbps (297.3 KB/sec transfer rate)

 

Много филм ще има за iTD довечера по телефона :Д

//

пусни speedtest към Frankfurt,london,paris и Sofia примерно :|

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Last Result:

Download Speed: 19750 kbps (2468.8 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 2378 kbps (297.3 KB/sec transfer rate)

 

Много филм ще има за iTD довечера по телефона :Д

//

пусни speedtest към Frankfurt,london,paris и Sofia примерно :|

[/quote

Ако си избереш и тест ще ги имаш довечера

Ама така и немога да разбера ти от какво се оплакваш? Пусни някой твой да видя ???

Link to comment
Share on other sites

Щом е казано 20 или 40 трябва да са толкова ... но е друг въпроса кой как ще ги измери и от къде
симетрична скорост на download и up-load

еднаква скорост за достъп до българското и международното интернет пространство

да ама явно не е особено за USA, предполагам че международното интернет пространство включва USA

 

но както казах не винаги е така добре .. тоя тест не е 4итав .....

напротив много си е читав - по добро решение за обикновенния потребител не знам да има

кое е по добро: торенти :lol: , или да вярваш на обявените скорости хаха

 

http://www.my-speedtest.com/

този пуснах сега .. както казах нереално си е ....

 

 

DSL Speedtest - Speed Test Tool

 

 

 

Last Result:

Download Speed: 22491 kbps (2811.4 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 30425 kbps (3803.1 KB/sec transfer rate)

този тест е със сървър в DE т.е от европа

 

аз се интересувам най вече от връзката с USA щото там са повечето сайтове с които работя и ако тя е 1-3мб :sick

 

как ги получи ти тези 13мб ? с каква ос , правил ли си някакви настройки или това е било някаква луда случайност както каза :lol:

 

интересувам се от темата защото и аз както sharkbg смятам да бягам от гигашит, итд ми е рална алтернатива но ме интересува международния към USA

 

ясно. че почакаме да се съберат повече впечатления ;)

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

да ама явно не е особено за USA, предполагам че международното интернет пространство включва USA

напротив много си е читав - по добро решение за обикновенния потребител не знам да има

кое е по добро: торенти :lol: , или да вярваш на обявените скорости хаха

този тест е със сървър в DE т.е от европа

 

аз се интересувам най вече от връзката с USA щото там са повечето сайтове с които работя и ако тя е 1-3мб :sick

 

как ги получи ти тези 13мб ? с каква ос , правил ли си някакви настройки или това е било някаква луда случайност както каза :lol:

 

интересувам се от темата защото и аз както sharkbg смятам да бягам от гигашит, итд ми е рална алтернатива но ме интересува международния към USA

Резултата си е слу4аен както казах ... а ина4е съм със Слак 11 ..

А за скоростите . FTP друго напълно реално незнам да има .

Link to comment
Share on other sites

да ама явно не е особено за USA, предполагам че международното интернет пространство включва USA

напротив много си е читав - по добро решение за обикновенния потребител не знам да има

кое е по добро: торенти :lol: , или да вярваш на обявените скорости хаха

този тест е със сървър в DE т.е от европа

 

аз се интересувам най вече от връзката с USA щото там са повечето сайтове с които работя и ако тя е 1-3мб :sick

 

как ги получи ти тези 13мб ? с каква ос , правил ли си някакви настройки или това е било някаква луда случайност както каза :lol:

 

интересувам се от темата защото и аз както sharkbg смятам да бягам от гигашит, итд ми е рална алтернатива но ме интересува международния към USA

 

ясно. че почакаме да се съберат повече впечатления ;)

А за Гигабит не ми говори изобщо , навремето преди 2 години почти , 3 месеца чаках да си сменят един SW а до тогава 40% лост пакетс , и накрая след като им издирих админа отговора му беше : Ами батка не дава пари шефа за нов и затова така , ще чакаш ... Тогава минах на ДСС но спрямо оптиката и с телефона няма как да сравня просто .

Link to comment
Share on other sites

А нещо за телефона да кажеш просто като мнение че това ме вълнува пряко(искам да се отърва от бтк), ако въобще го ползваш де :)

Нямам никакви проблеми с телефона , освен че ще е нужно малко време докато ми го научат всички които трябва .

Link to comment
Share on other sites

Малко сте чели за самата Ай Ти Ди явно , а и Евронет не са Визио .

Само да вметна - собственика на Евронет е Жоро от Визио. Знам, защото имаме машини при тях и когато по един въпрос ни свързаха със шефа - се оказа точно той.

И е нормално да са на предните места в оная класация дето я дадоха. Те доставят на едро - дават на други доставчици, не на крайни клиенти като нас + колокация на сървъри за доста фирми и хостинг сайтове.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Тестовете на ниската тарифа със speedtest.net Показаха около 37/30 мегабита със София (Уж 20, ама дойдоха в повече) 17/11 с Пловдив. Пробвахме и с Лондон и Някъде из Франция, но не помня резултатите. За Лондон беше по-зле от Франция, която се движеше около резултатите на Пловдив.

Понеже компютъра е на шефа у тях(живее на Богомил) не успях да направя screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Аз много се чудя дали да мина на тях, но пък няма кво да се чуда - с тея евроком мамата си е*ало и тоя модем вече не мога да го трая...

Имам само няколко питания, понеже не съм на ясно а един луд фен ми вика няма кво да се чудиш тея евроком са ти зели здравето, ако мина на тези ИТД мога ли да си споделя вризката из нас, защото имам 3 пц-та и един лаптоп, но лаптопа не седи постоянно вързан към рутера, та това ми беше питането, а също ако някой случайно знае за най-ниския пакет кви скорости мога да хфана ще съм му благодарен :) :) :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Това отива в бисерите :lol: :lol: :lol:

:+) Собственика е един както и на Геокомерс ... но фирмите се занимават на различни нива и услуги .. ок след като искате смятайте ги за една фирма :+)

 

Само да вметна - собственика на Евронет е Жоро от Визио. Знам, защото имаме машини при тях и когато по един въпрос ни свързаха със шефа - се оказа точно той.

И е нормално да са на предните места в оная класация дето я дадоха. Те доставят на едро - дават на други доставчици, не на крайни клиенти като нас + колокация на сървъри за доста фирми и хостинг сайтове.

ITD също работят само на едро с колокациите и всичко останало и то на по-високо ниво от Евронет но няма да спорим за фирмите сега ... Услугата Куулбокс е само за Пловдив иначе не продават нет на частни лица , затова беше и въпроса защо неможе фирма да си пусне услугата . За фирми нещата стоят по друг начин . Относно въпроса за рутера и споделянето ... защо да не може след като си успял с други, няма разлика в тези услуги .

Link to comment
Share on other sites

Аз от два дни съм на ITD coolbox standart.

Засега е добре. Скоростта е добра и няма прекъсвания.

Ще чакам с нетърпение първите бури за да направя сравнението с Нетгруп :)

С wifi рутер съм и няма никакъв проблем със споделянето на нета между 2 лаптопа, например.

Link to comment
Share on other sites

И какво значение има бурята за теб? Нито ще мине ток по кабела, нито ще ти скъса оптиката. Това на практика е най-сигурната услуга, която може да се предложи.

Ниско затихване на сигнала (няма нужда от много суичове), не се влияе от атмосферните условия (не ти пука дали има буря, дъжд, мъгла, сняг или каквато и да е друга смрад), предоставя висока скорост (по-висока от УТП или ФТП). Ако до момента си поне толкова доволен колкото си бил с нетгруп... то разчитай, че за напред нещата могат да се променят само към добро.

Link to comment
Share on other sites

:+) Собственика е един както и на Геокомерс ... но фирмите се занимават на различни нива и услуги .. ок след като искате смятайте ги за една фирма :+)

 

 

ITD също работят само на едро с колокациите и всичко останало и то на по-високо ниво от Евронет но няма да спорим за фирмите сега ... Услугата Куулбокс е само за Пловдив иначе не продават нет на частни лица , затова беше и въпроса защо неможе фирма да си пусне услугата . За фирми нещата стоят по друг начин . Относно въпроса за рутера и споделянето ... защо да не може след като си успял с други, няма разлика в тези услуги .

няма такъв филм. юридическите и физическите лица имат равни права по търговския закон като потребители на услуги. ти гледай само да обявят някъде писмено че отказват да обслужват юридически лица и гледай колко бързо ще фалират....

Link to comment
Share on other sites

И аз се закачих преди два дни (на ниската тарифа 20 мбит), скороста до бг сайтовете е супер 3/4 мбайта/с

но в Европа пада на 1/2, а САЩ под 1 мбайт/с

за бг пиаринга е супер, но за САЩ (където са почти всички сървъри) не е добре, бтк до там прави доста по добра скорост

В рекламата е записано че скоростта от 20 мбит/с е за бг както и за света, но не е така

 

Но пинга е страшно малък, 3-4 мс до БГ, и то дори кагато сийдвам 10 торента, играеш CS с 5 латенси :)

А мендо другото режат нещо торент връзките радко се вдига скорост на 300/400 кбайта/с.

 

ITD ---------------------------------------------------------- BTC

до София: (екстра)

288834683.png 234643771.png

 

до Париж: (супер)

288835223.png 234644653.png

 

до Лондон: (бива)

288835658.png 234644117.png

 

до Ню Йорк: (става)

288836070.png 288845905.png

 

до Лос Анджелис: (зле)

288836398.png 222812820.png

 

С две думи, дори с по-бавния амрекиански нет, съм много доволен, супер! :)

Edited by aldi
Link to comment
Share on other sites

Много ми харесва връзката към София, особено Ъплоуда и като се има предвид, че е най- малкта тарифа. Не ми се мисли на най- голямта. Всички ли минахте на малката няма ли някой на cool extra, браво че пускате тестове. Аз им се обадих и ми казаха, че нямат изградена мрежа, записаха ме и казаха, че като има възможнсот ще се обадят. Даже 2пъти ми се обади, изключителна любезна жена както и трябва като се предпоалга, че ще съм бъдещт клинет, НИЩО общо с телефонистките на НетГрип, Ангелсофт. Да ти се пулят и.т.н. :lol:

Link to comment
Share on other sites

няма такъв филм. юридическите и физическите лица имат равни права по търговския закон като потребители на услуги. ти гледай само да обявят някъде писмено че отказват да обслужват юридически лица и гледай колко бързо ще фалират....

 

Аз, ще мога ли да взема нет от фирма, която предлага такъв само на едро? ( реторичен въпрос ). Разбира се, че нещата между фирми и домашни абонати стоят коренно различни. Щели да фалират викаш ;)

 

Тока да имаш информация как се предлага на частни лица и този на физически лица, както и на ред други услуги и услуги....

 

Относно международния нет, някой абонат би ли ни снабдил с информация, защо международните скорости са толкова ниски.... или само Европа влиза в тази международна скорост, а останалите зони, ще обособим в "междупланетни скорости" Малко сарказъм от моя страна :)

 

Много ми харесва връзката към София, особено Ъплоуда и като се има предвид, че е най- малкта тарифа. Не ми се мисли на най- голямта. Всички ли минахте на малката няма ли някой на cool extra, браво че пускате тестове. Аз им се обадих и ми казаха, че нямат изградена мрежа, записаха ме и казаха, че като има възможнсот ще се обадят. Даже 2пъти ми се обади, изключителна любезна жена както и трябва като се предпоалга, че ще съм бъдещт клинет, НИЩО общо с телефонистките на НетГрип, Ангелсофт. Да ти се пулят и.т.н. :lol:

 

Или пък, като съпорта на моя оператор - да се държат нагло и да те лъжат.... мнооого рядко да се обади коректен служител.

Link to comment
Share on other sites

Аз, ще мога ли да взема нет от фирма, която предлага такъв само на едро? ( реторичен въпрос ). Разбира се, че нещата между фирми и домашни абонати стоят коренно различни. Щели да фалират викаш ;)

 

Тока да имаш информация как се предлага на частни лица и този на физически лица, както и на ред други услуги и услуги....

.....................

.

имат право да диференцират по цени и видове на услугата, но нямат право да откажат обслужване или предоставяне на услуга с предтекст че си юридическо лице. от всички доставчици на едро можеш да си купиш нет и за вкъщи, ако можеш да си позволиш цените.

а пък юридическо лице да откаже да ти издаде фактура е просто абсурд. данъчните само ей такива сигнали чакат. никъде не съм видял написано "не обслужваме фирмени абонати" или "не издаваме фактури" от страна на ITD. дори в рекламите да пише че услугата COOOLBOX е предназначена за домашни абонати, то никъде не пише че не може да бъде закупена от фирма. няма и да го напишат.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...