Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

@viktory,

Дай ping към gateway-я, или към някой сайт на itd. Външните сайтове може да са външен проблем.

 

И моля ти се, не ни пробутвай някакви китайски сайтове за валидни тестове...

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно и аз щях да му предложа това? Как успяваш все подобни съмнителни хостове да пуснеш? Някакъв провайдър в град Гуангжоу някъде си в Китай. Това защо да не е техен проблем? Пусни тест към гейта или сайт от мрежата на ITD. Може и булфорум :) Кой заблуждаваш изобщо? Някой хваща ли се?

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

@viktory,

Външните сайтове може да са външен проблем.

Не си много прав. В понеделник ще постна пинг към същия сайт от моя лаптоп от малко населено място, нейде из планините наши и от доставчик на който не мога да запомня името.

Тези загуби ги има и при Лъки Лучано... при гугъл, абв и т.н.

Общо взето е ясно какъв е проблема и повече няма смисъл да пиша за него в темата защото наистина става досадно. Преди време бях качил и филмче от незнайния доставчик за да се види колко бърз е нета при него за разлика от някои "високотехнологични" доставчици в нашия град. Сега ще постна и шот на пинга в понеделник и това е. Има хора на кулбокс тук, ако ги интересува - да търсят и да СИ оправят нещата. Ако ли не - здраве да е.

 

Лека вечер засега и се извинявам ако съм досадил на някого с малко по-обширните си постове.

 

едит

Сега видях че си коригирал поста си. Сайта не е някакъв си китайски а... VDОWN. Може нищо да не ти говори но е много известен, вярвай ми. Лошата (за мен е повече от добра) новина е, че вече не е публичен. Толкова за него.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Какъвто и да е проблема при теб, желая ти в най-кратки срокове той да бъде отстранен! А това, ще стане със замъкване на екип в дома ти ;) Лека вечер на теб и всички останали, но не пусна тестовете за които те помолихме :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Доставя ми удоволствие да чета вашите коментари,но едно нещо немога да рабера след като някои хора неги удоволетворява доставчика защо стоят при него?

@viktory а ти провери ли си компютъра за вируси? Да нямаш буби? :allien

Link to comment
Share on other sites

Доставя ми удоволствие да чета вашите коментари,но едно нещо немога да рабера след като някои хора неги удоволетворява доставчика защо стоят при него?

@viktory а ти провери ли си компютъра за вируси? Да нямаш буби? :allien

 

Може би една от причините е инсталационната такса за друг такъв?

Link to comment
Share on other sites

@viktory а ти провери ли си компютъра за вируси? Да нямаш буби? :allien

Ако допуснем, че имам зараза то същите проблеми ще ги има и в другите мрежи към които се включвам. Отговорът ми е НЕ, нямам зловреден код.

Въпросът в момента е защо съпорта не реагира адекватно, а не дребната загуба на пакети и непостоянното време на отговор, които не ми пречат в момента. Ако утре стане по-голям проблем... пак ли така ще реагират? Още ми е в паметта последният проблем от бившия евроком, когато повече от месец ме убеждаваха, че няма технически проблем нета да прекъсва, а накрая се оказа дефектен сплитер в съседния вход. Това беше и причината да се махна от тях - просто не ми издържаха нервите накрая. Бяха направили пътека до нас. Идват абсолютно неподготвени, без никаква апаратура, без лаптоп дори. Влизат, гледат коаксиала, сплитера, сигнала на модема... почесват се и тръгват уж да видят и по-нататък... И трябва да ги чакам, да си пренасрочвам срещи и т.н. На никого не го пожелавам.

Ненапразно вече не искам и да чувам за срочни договори. На кулбокс си платих инсталационната такса именно по тази причина.

Link to comment
Share on other sites

Това за тези леки загуби на пакети вечер до някои сайтове го видях и аз. Тази сутрин липсват такива до същите сайтове. Обадих се на съпорта преди малко, но в момента си дооправят други проблеми по системата от вчерашния срив. Утре ще говоря отново, за да допълня картинката, която описват и други потребители.

 

P.S. Има ли и други на Кулбокс, на които пингът до abv.bg е около 30 ms, че гледам повечето пускат скрийншотове от порядъка на 3-4 ms?

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Това за тези леки загуби на пакети вечер до някои сайтове го видях и аз. Тази сутрин липсват такива до същите сайтове.

 

P.S. Има ли и други на Кулбокс, на които пингът до abv.bg е около 30 ms, че гледам повечето пускат скрийншотове от порядъка на 3-4 ms?

Потвърждавам. Загуби на пакети липсват, но времената не ми харесват:

 

Ping statistics for 194.153.145.104:

Packets: Sent = 354, Received = 354, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 3ms, Maximum = 429ms, Average = 12ms

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Няма нищо общо с wireless това. Много добър избор си направил и при добра мрежова карта на лаптоп би трябвало и на wireless да постигнеш подобен резултат.

 

Няма да мога с вградената карта, че не поддържа бързия стандарт. Ако си взема един USB приемник 300 Mbs дали ще се държи прилично?

само за протокола:

95850991.jpg

Link to comment
Share on other sites

bibiiip, върни се малко по-назад в тази тема и ще прочетеш.

 

За загубите, честно казано, не бях пускал чак със сто и нагоре заявки да е. Сега в момента като го направих със 100 и виждам 1-2% загуби до abv.bg.

 

Ping statistics for 194.153.145.104:

Packets: Sent = 100, Received = 98, Lost = 2 (2% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 28ms, Maximum = 32ms, Average = 29ms

 

Същото и примерно до data.bg. Моментно поне, 1-2 % сякаш бягат... При повторение - 0% загуби. Не знам доколко това се отразява на общото качество. На Нетгруп съм имал периодично къде по-сериозни загуби на пакети.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Ping statistics for 194.153.145.104:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0

Minimum = 0ms, Maximum = 8ms, Average = 1 ms

 

PIng stats for data.bg

Packets: Sent = 100, Received = 99, Lost = 1

Minimum = 0ms, Maximum = 7ms, Average = 1 ms

 

PIng stats for 74.125.43.104

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0

Minimum = 5ms, Maximum = 63ms, Average = 20 ms

 

 

PIng stats for myspace.com

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0

Minimum = 18ms, Maximum = 201ms, Average = 77ms

 

PIng stats for yahoo.com

Packets: Sent = 100, Received = 99, Lost = 1

Minimum = 22ms, Maximum = 181ms, Average = 36ms

 

PIng stats for youtube.com

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0

Minimum = 16ms, Maximum = 159ms, Average = 35ms

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

bibiiip, върни се малко по-назад в тази тема и ще прочетеш.

 

За загубите, честно казано, не бях пускал чак със сто и нагоре заявки да е. Сега в момента като го направих със 100 и виждам 1-2% загуби до abv.bg.

 

Ping statistics for 194.153.145.104:

Packets: Sent = 100, Received = 98, Lost = 2 (2% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 28ms, Maximum = 32ms, Average = 29ms

 

при мен си е пак както си беше и вчера.

1045x.jpg

 

Като чета сега си мисля дали от нещо няма смущения по вашите кабели. Не знам кое може да дава смущения на оптика, но се сещам преди 6-7-8 години когато започваха лан мрежите на нашия лъч цяла зима нямаше интернет между 18-24 часа. Тогава поддръжката по цели нощи обикаляше със стълбите по суичовете и така 3 месеца рестартиране и накрая се оказа, че кабела минава през някакви бубини на големи светещи букви на реклама на магазин и като светнат буквите и интернета изчезва и в 24 часа като загасне всичко тръгваше без грешка. Та да не сте ги увили кабелите на нещо такова?

Link to comment
Share on other sites

аз държа да подчертая, че идеята да имам активна заявка към момента е, че искам да имам прекрасен интернет вкъщи. Ползвал съм услугите на оператора на работа и бях възхитен. Загуби пакети и нестабилен пинг няма да се толерират! Не и от "доставчик на доставчиците"... бях останал приятно изненадан и от съпорта. И си викам - явно има причина за по- високата цена. Това ми бе впечатлението преди половин година. Надявам се искренно нещата да не са се променили :)

Link to comment
Share on other sites

@ Ilves, с data.bg при мен няма загуби в момента.

 

data.bg:

Ping statistics for 195.149.248.130:

Packets: Sent = 150, Received = 150, Lost = 0 (0% loss),

Minimum = 3ms, Maximum = 116ms, Average = 5ms

 

demonoid.com:

Ping statistics for 62.149.24.66:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Minimum = 64ms, Maximum = 299ms, Average = 82ms

 

rghost.net:

Ping statistics for 217.199.218.103:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Minimum = 99ms, Maximum = 364ms, Average = 114ms

 

rapidshare.com:

Ping statistics for 195.122.131.8:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Minimum = 45ms, Maximum = 241ms, Average = 53ms

 

yahoo.com:

Ping statistics for 69.147.125.65:

Packets: Sent = 100, Received = 99, Lost = 1 (1% loss),

Minimum = 131ms, Maximum = 2580ms, Average = 189ms

 

youtube.com:

Ping statistics for 74.125.127.93:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Minimum = 197ms, Maximum = 518ms, Average = 251ms

 

Ще видим след 17 часа каква е ситуацията.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

PIng stats for yahoo.com

Packets: Sent = 100, Received = 99, Lost = 1

Minimum = 22ms, Maximum = 181ms, Average = 36ms

Може малко да се вманячваме, ама как става така, ако сме на един и същи доставчик, да имаме толкова различни стойности за някои сайтове? На мен до yahoo.com си ми е точно 170 ms и почти не играе. При теб показваш средно 36 ms. Огромна разлика. Същото и това, което виждам до abv.bg - къде 3 ms, къде 30ms. Или пък youtube.com - при теб да дава средно 35 ms, на мен ми дава точно 210 ms От друга страна, при мен играят много по-малко стойностите от средното.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Може малко да се вманячваме, ама как става така, ако сме на един и същи доставчик, да имаме толкова различни стойности за някои сайтове? На мен до yahoo.com си ми е точно 170 ms и почти не играе. При теб показваш средно 36 ms. Огромна разлика. Същото и това, което виждам до abv.bg - къде 3 ms, къде 30ms. Или пък youtube.com - при теб да дава средно 35 ms, на мен ми дава точно 210 ms От друга страна, при мен играят много по-малко стойностите от средното.

 

 

и при мен е подобно youtube

yahooo.jpg

 

p.p. И с тия 0ms си мисля, че TRIBALERO е на някакъв ЛАН интернет, ама може и да бъркам.

аз така и не успях да докарам по малко от 3 ms до никъде. има някаква измама там :P

Edited by bibiiip
Link to comment
Share on other sites

нема измама :D

 

 

ще видим какво ще е след 17

 

бтв,тестовете бяха зад рутера,понеже ме мързи да местя лап топа

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

нема измама :D

 

 

ще видим какво ще е след 17

 

бтв,тестовете бяха зад рутера,понеже ме мързи да местя лап топа

А каква ти е антивирусната на лаптопа?

Link to comment
Share on other sites

Защото вероятно пуска тестове от друг доставчик :) Хванах ли те? ;) Ведроятно има познати от някоя друга фирмичка с персонал роднинчета и братчедчета, тоест некъдърен персонал. Е с такова нискоклалифизирано подобие фирма не се гради! Явно потъват под конкуренцията и определено виждат в ITD мощен конкурент! Е научете се най-после! Стабилните и добре организирани фирми просперират, другите кретат ;)

 

От тук нататък всички твои постове ще приемам за некоректни! Съжалявам но няма логика в твоите действия. Всъщност логика има и всеки с малко сиво вещество, ще се досети каква е тя :)

 

Всички тестове са зад рутер. Ще се постарая в бъдеще да са с директен кабел, понеже и при мен работят други машинки, които биха повлияли на коректността.

abv.bg

abvf.jpg

 

cooolbox.bg

cooolbox.jpg

 

bulforum.com

bulforum.jpg

 

data.bg

datar.jpg

 

dir.bg

dire.jpg

 

arenabg.com

arenabg.jpg

 

zamunda.net

zamunda.jpg

 

demonoid.com

demonoidmv.jpg

 

gmail.com

gmailx.jpg

 

rapidshare.com

rapisharew.jpg

 

rghost.com

rghost.jpg

 

youtube.com

youtubeb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Стойността на пинга към един сайт зависи от много променливи не само от доставчика ви на услуги. :) Това и малко дете го знае ;)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

...Стабилните и добре организирани фирми оцеляват, другите кретат ;)

..

Защо ли "оцелявам" и "кретам" са почти синоними според общоприетите схващания... :rolleyes:

Започваш вече да се оплиташ в плюнченето си за Кулбокс :bgrin: Не им правиш особена услуга ако питаш мен.

По-полека с помпозните изказвания за Кулбокс. Кулбокс се появи 2008-ма. Има доставчици, които съществуват от 10-15 години, и още са на ниво и не "кретат", а даже се развиват и по-бързо.

Да почна ли и аз да говоря пак за примерно Angelsoft и т.н., след като съм толкова доволен вече 3 години, но в същото време поне за Нетгруп е имало все пак оплаквания, и там е имало някои абонати, които дълго време са страдали от някакви проблеми, ама никой не е тръгнал да ги убеждава да звънят по съпорти денонощо, защото те са го правили така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

И в същото време са пълни дупки :) И някой друг започна да се оплита в своите манипулиращи и измислени постове :) Благодаря Теди за поправката :)

 

TRIBALERO, говоря само за Victory, защото няма логика в действията му!

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Тука в тоя форум взехте да искарвате всеки 2ри - таен агент :D

Ся не ме карай да снимам/сканирам договора ми към Coolbox ,или да заснема клип - как микрофибърното влъкно влиза в нас.

 

Не искаме да снимаш кабела, а да ни снимаш това tracertz.jpg че ми е интересно как стигат до яхо с min. 21 ms

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...