Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Какво сте дискутирали?Това,че всеки говори за лъжите на ITD,а именно 1:1 20 доун и 20 ъп!

 

Вярно, че работата е малко съмнясваща и тези симетрични скорости изглеждат прекалено хубави за да е истина,но все пак и спийдтест-а си има свойте кахъри.

Никога незнаеш в момента сървъра към който правиш заявка колко е натоварен.Също незнаеш и трасето до там колко е натоварено, така че нещата са малко доста относителни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

евилхаксор,

случайно на пачкорда дали пише какво е влакното? някъде по надписите на жълтото кабелче дали се среща словосъчетанието "single mode" или поне "G.652" примерно?

и предупредиха ли те да не го огъваш или пречупваш прекалено?

Да,предупредиха ме. И пише:

"Optical Cable-2008 - SM G. 652 FIBER 12033 M"

Link to comment
Share on other sites

... защото сега мрежата е малка и стабилна ...

бъркаш ;)

 

евилхаксор,

случайно на пачкорда дали пише какво е влакното? някъде по надписите на жълтото кабелче дали се среща словосъчетанието "single mode" или поне "G.652" примерно?

и предупредиха ли те да не го огъваш или пречупваш прекалено?

влакното определено си мяза на сингъл мод и е напълно нормално да е такова при условие че вече от около 1,5 година е по-евтино от мултимода ;)

Link to comment
Share on other sites

бъркаш ;)

 

 

влакното определено си мяза на сингъл мод и е напълно нормално да е такова при условие че вече от около 1,5 година е по-евтино от мултимода ;)

това на мен ми е пределно ясно. поправка - от 3 години едномодовото влакно е по-евтиното и навлиза по-масово. питам за всеки случай, да не би да ползват некой безумен стар стандарт за 10/100 FX Ethernet. CISCO например съвсем доскоро твърдяха в учебния си материал че мултимод влакната имали по-голям преносен капацитет защото имали повече... моди.

голо влакно при него не виждам, а по външната обвивка на пачкорда няма как да познаеш съдържанието освен по надписите. успокояващ е синия цвят на SC конектора, тъй като за мултимод обикновено ползват сив или бял, но съм виждал китайски изпълнения и със син конектор, а пък с мултимод влакно.

Link to comment
Share on other sites

това на мен ми е пределно ясно. поправка - от 3 години едномодовото влакно е по-евтиното и навлиза по-масово. питам за всеки случай, да не би да ползват некой безумен стар стандарт за 10/100 FX Ethernet. CISCO например съвсем доскоро твърдяха в учебния си материал че мултимод влакната имали по-голям преносен капацитет защото имали повече... моди.

голо влакно при него не виждам, а по външната обвивка на пачкорда няма как да познаеш съдържанието освен по надписите. успокояващ е синия цвят на SC конектора, тъй като за мултимод обикновено ползват сив или бял, но съм виждал китайски изпълнения и със син конектор, а пък с мултимод влакно.

за 2 години съм по-съгласен въпреки че не съм много запознат с цените оптичната медиа, просто преди 1,5 година правихме нова структура и тогава отчетох разликите в цените, пък преди тва се наблягаше на мм пак заради цената

колкото до цветовете оранжев/зелен пач с бял/сив/червен накрайник - мм. см съм видал различни цветове единствено ако се ползва е2000. сц пачовете които съм виждал са били винаги синьо+жълто

Link to comment
Share on other sites

Сори за спама!

 

Иначе БТК и ЕК рулз :)

 

Аз бих добавил ШИТ!

 

С какво рулират с това,че непрестанно правят мизерии на своите абонати и,че само дават празни надежди на своите абонати за стабилизиране на мрежите им.А не дай си Боже,ако пъп направят опит за увеличение на скоростите!

Link to comment
Share on other sites

Аз бих добавил ШИТ!

 

С какво рулират с това,че непрестанно правят мизерии на своите абонати и,че само дават празни надежди на своите абонати за стабилизиране на мрежите им.А не дай си Боже,ако пъп направят опит за увеличение на скоростите!

Toва е пробвал, това му харесва...

 

Евро нет "случайно" предлагат от сума ти години...

Link to comment
Share on other sites

Toва е пробвал, това му харесва...

 

Евро нет "случайно" предлагат от сума ти години...

Малко сте чели за самата Ай Ти Ди явно , а и Евронет не са Визио .

Като гледам колко глупости сте изписали ми става жал за вас . Като потребители сте пълна боза .

Един свестен тест не видях . Само плямпате като че ли сте в mIRC.

http://itdnet.net/?page=cms_instance&s...c7ee8b2b817dc7d

Прочетете малко и тогава може да видим някое що годе компетентно мнение .

Link to comment
Share on other sites

... Като потребители сте пълна боза .

Един свестен тест не видях . Само плямпате като че ли сте в mIRC...

моного добър 1-ви поста ... за 12 годишен.

само не разбрах кво толкова важно имаше за четене в тоя линк. може би тва че ги правят нещата като всички останали?

Link to comment
Share on other sites

моного добър 1-ви поста ... за 12 годишен.

само не разбрах кво толкова важно имаше за четене в тоя линк. може би тва че ги правят нещата като всички останали?

За да си направите изводи за свързаноста и от къде до къде да тествате ... но как ли да ме разбереш като явно си надъхан за друго ?:+)))) :lol:

 

За да си направите изводи за свързаноста и от къде до къде да тествате ... но как ли да ме разбереш като явно си надъхан за друго ?:+)))) :lol:

287348824.png

ето да се радваш. За 12-те ми години не е зле :+)))) :laughing:

Link to comment
Share on other sites

......

287348824.png

ето да се радваш. За 12-те ми години не е зле :+)))) :laughing:

Добър резултат. За съжаление обаче е почти 2 пъти по малък от декларираните 20 мегабита симетрична свързаност. Досега във форума само 2-ма са постнали резултати, и почти никъде не видяхме "90% скорост в 90% от времето" както е рекламната фраза на ITD. Да се надяваме че е поради отстраними проблеми - всички искаме оптическата връзка да влезе в къщите ни, но ако ITD ни заблуждават за качеството на услугата - няма да ги бъде. Високомерието на "големите" вече изигра лоша шега на поне 2 ISP-та в града под тепетата :devil

Сървъра е в NY, а аз на нито един доставчик до сега не съм видял подобни скорости с американски сървър :bgrin:

Което е вярно - вярно е. И пинга е убийствен в този тест!

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Не знам какви биха били тез проблеми още в началото на пускането на услугата, но предвид че има вързани 5 души на кръст (образно казано) не виждам каква е логиката като се вържат още 500 скоростта да се 'върне' на обявената по-висока от предлаганата в момента :)

 

И на мен нещо ми намирисва на плосък начин за заблуда още в началото.

Да кажат 10 мбита ще е по-добре според мен, предвид качествата на оптиката, по-добре отколкото да заблуждават с високи скориости, които не могат да се постигнат дори от първите закачащи се абонати.

 

@viiipeer_, naj-gore ima edin buton Options, ot nego e.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

286302429.png

286303769.png

За да си направите изводи за свързаноста и от къде до къде да тествате ... но как ли да ме разбереш като явно си надъхан за друго ?:+)))) :lol:

287348824.png

ето да се радваш. За 12-те ми години не е зле :+)))) :laughing:

и ся кво става :unsure:

DreamWorker този тест на същите ИТД ли е на същата тарифа - или е нещо друго :blink:

какви са тези аномалии 10 пъти :excl:

Link to comment
Share on other sites

Имам подозрения,че той е на сателитния им интернет който го има доста отдавна ;о

да и мене така ми се струва че това е съвсем друг нет

Link to comment
Share on other sites

Моля ви се, не се бъзикайте и нека дават тестове само клиенти на този интернет доставчик само по кабел ( без "клиенти" с каквито и да било привилегии ), защото после да няма прецакани. Лично аз следя развитието на този оператор, понеже ми писна от мизериите на един друг доставчик, на когото международният от около поливин месец е разнебитен от всякъде. Наистина голяма аномалия между тестовете на двата абоната....Моля конкретизирайте се, по специално DreamWolker.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Моля ви се, не се бъзикайте и нека дават тестове само клиенти на този интернет доставчик само по кабел ( без "клиенти" с каквито и да било привилегии ), защото после да няма прецакани. Лично аз следя развитието на този оператор, понеже ми писна от мизериите на един друг доставчик, на когото международният от около поливин месец е разнебитен от всякъде. Наистина голяма аномалия между тестовете на двата абоната....Моля конкретизирайте се, по специално DreamWolker.

По кабел съм .. не ползвам никакви сателити а и тях ги няма от известно време в Ай Ти Ди ...

На ваше място не бих вярвал особено на този вид спийд тест обаче .. и на мен ми дава различни стойности това е просто най високата. Освен това нещата са още в началото с тази услуга.. от това следва че може да става само по-добре . Просто знаете всяко начало е трудно ..

А що се отнася до самия тест който толкова ви притесни вижда се доста добре на него от къде е и до къде , мисля 4е няма нужда да обяснявам повече за него ...

И все пак наистина малко сте про4ели за условията в услугата или не сте достатъ4но наясно кое как става... за мен освен от FTP другите неща не са достатъчно реални . А който се оплаква от услугата да се обажда на телефоните за подръжка .. тук и да се жалва няма кой да му помогне . Щом е казано 20 или 40 трябва да са толкова ... но е друг въпроса кой как ще ги измери и от къде . :D Поздрави от мен дами и господа .

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...