Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Да, неправилно съм се изразил може би. Към дата.бг и dox.bg моята скорост на качване също е 500-520кб/с.

Аз също съм през рутер (WNDR 3700), разстоянието до него е не повече от 1,5 метра (но съм на безжична връзка) и не би трябвало това да е проблема. Щом качвам до дата.бг с 500кб/с би следвало с поне същата скорост да се качва и до САЩ.

Със сигурност в момента до FTP сървър в Калифорния - около 2 Mbit/s, а до Тексас - почти 2.5 Mbit/s, така че има вероятност FTP сървърът ти да има ограничение.

 

Не може да направите това, което се опитвате. АйТиДи, ще се наложи като единствения доставчик на стабилна услуга :)

Имаш ли поне години или да не ти забелязваме... Какво се опитваме да направим според теб след като явно сме предпочели и избрали именно този доставчик?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Със сигурност в момента до FTP сървър в Калифорния - около 2 Mbit/s, а до Тексас - почти 2.5 Mbit/s, така че има вероятност FTP сървърът ти да има ограничение.

Благодаря ти. Според мен проблема е някъде по мрежата (хардуерен), но в понеделник ще се види (надявам се). Мен ме устройва и 4 Mbit/s, не искам да са 20 или повече, но да не са по-малко. Така, че не съм кретен или максималист (това за sharkbg се отнася).

Благодаря ти отново.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти. Според мен проблема е някъде по мрежата (хардуерен), но в понеделник ще се види (надявам се). Мен ме устройва и 4 Mbit/s, не искам да са 20 или повече, но да не са по-малко. Така, че не съм кретен или максималист (това за sharkbg се отнася).

Благодаря ти отново.

4 MBit/s реален FTP ъплоуд до американски сървър аз лично не съм имал нито на Angelsoft, нито на Нетгруп, нито на Булсат, да не говорим на Евроком.

 

Има и друго - трябва да уточня, че става въпрос за качване на 1 файл. Сега примерно пуснах 3 файла едновременно (един PDF, едно EXE и един RAR) - над 7 Mbit/s сумарно до сървъра в Тексас. Сам файл е на 2.5 Mbit/s.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

4 MBit/s реален FTP ъплоуд до американски сървър аз лично не съм имал нито на Angelsoft, нито на Нетгруп, нито на Булсат, да не говорим на Евроком.

 

Има и друго - трябва да уточня, че става въпрос за качване на 1 файл. Сега примерно пуснах 3 файла едновременно (един PDF, едно EXE и един RAR) - над 7 Mbit/s сумарно до сървъра в Тексас. Сам файл е на 2.5 Mbit/s.

 

кажи къде го проверяваш, да тествам и аз?

Link to comment
Share on other sites

Ами не е на свободен FTP сървър, на хостинг към Arvixe.com

 

Същото го наблюдавам и на сървър в Калифорния, където както писах 1 файл е на около 2 Mbit/s, но ако пусна 5 едновременно сумарната скорост е около 10 Mbit/s, така че не е като да няма пропусквателна способност...

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Що глупости сте изписали за скоростите... по една конекция трудно може да вдигнете скорост до обратната страна на земята по чисто физически причини ограничени от протокола. Пробвайте да сваляте с 30 конекции и тогава вижте сумарните резултати какви са.

Link to comment
Share on other sites

Дечковци, мерат си пишоците с флаш базираната мизерия. Как не ви стана ясно, че тези резултати са пълен въздух :) Мистър Бънди го каза за кънекциите :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Що глупости сте изписали за скоростите... по една конекция трудно може да вдигнете скорост до обратната страна на земята по чисто физически причини ограничени от протокола. Пробвайте да сваляте с 30 конекции и тогава вижте сумарните резултати какви са.

Би ли споделил с нас, неуките

 

чисто физическите причини, ограничени от протокола

какви са?

 

После може и физичните причини да обясниш..., както и взаимовръзките им с протокола, както и как влияят те на на up and down стрийма. Може би up and down стриймовете ползват различни протоколи или физическите параметри са различни при тях... :)

 

Благодаря предварително.

 

Дечковци, мерат си пишоците с флаш базираната мизерия. Как не ви стана ясно, че тези резултати са пълен въздух :) Мистър Бънди го каза за кънекциите :)

Хехе...

Щом администратора на coolbox реши да прати екип с Хапаратура у нас... и ТОЙ не се смя, а подходи много професионално и правихме тестове (по телефона, на живо, почти половин час) и не оспори нищо... точно ти ли ще ми казваш какъв съм и какво да правя? Че кой си ти, какво си завършил, какво работиш?

А мистър мънди има да отговаря на въпроси. Той да си гледа лекарският занаят и да се не бърка там, където не разбира!

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

А пък ти кой си? Турския ни президент или бат Фарафойко? Не ме интересува честно. Важното е, че са реагирали подобаващо момчетата на твоя проблем, какъвто и да е. Успех в разрешаването му и дръж публиката в течение на събитието :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Що глупости сте изписали за скоростите... по една конекция трудно може да вдигнете скорост до обратната страна на земята по чисто физически причини ограничени от протокола. Пробвайте да сваляте с 30 конекции и тогава вижте сумарните резултати какви са.

Няма да е зле да уточниш кои конкретни твърдения са "глупости". Аз примерно твърдя, че вчера вечерта при едни и същи други условия FTP ъплоудът до конкретни сървъри е бил категорично с около 3 пъти по-ниска скорост. Не говорим за сваляне, както пишеш, нито за торенти. Често ми се налага да качвам 1 голям файл и FTP сървърът и клиентът не позволяват multi-part ъплоуд. За сумарни резултати при повече от един файл съм уточнил - и то ако влиза в категорията на глупостите... Четете отгоре-отгоре и раздавате квалификации.

 

Дечковци, мерат си пишоците с флаш базираната мизерия. Как не ви стана ясно, че тези резултати са пълен въздух :)

Не зная това за кой се отнася, но аз лично има вероятност да мога да ти бъда баща. От почти 20 години съм всеки ден пред компютъра и ми позволи да поназнайвам и да съм видял туй-онуй.

Link to comment
Share on other sites

Що се не скриеш там, откъдето си изпълзял?

 

Не може, в родината съм си и съм българин...в България съм ;)

 

Не зная това за кой се отнася, но аз лично има вероятност да мога да ти бъда баща. От почти 20 години съм всеки ден пред компютъра и ми позволи да поназнайвам и да съм видял туй-онуй.

 

Тогава знаеш, че с 10 различни браузъра се дават 100 различни резултата. Влияние оказва и самата машина и операционната система :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Не може, в родината съм си и съм българин...в България съм ;)

Аз... дупката в земята Българска имах предвид, не съм си и помислил за миг, че си чуждоземец :)

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Аз... дупката в земята Българска имах предвид, не съм си и помислил за миг, че си чуждоземец :)

 

Там е тъмничко и песъчливо, и вони. Не хубаво да ме пращаш там, няма да е уютно :)

Link to comment
Share on other sites

Мноо' са отплеснахтИ.

Айде по същество сега да задам един въпрос:

Понеже искам да мина от Дуо на Трио и вече съм си направил известна инфраструктура, нека някой ме светне относно оптичния конвертор - видях, че има 4 RJ45 интерфейса - телефон, компютър, ТВ1 и ТВ2. С колко най-малко кабела мога да мина, като се има предвид, че телефонния адаптор е непосредствено до единия телевизор и втория телевизор е в друга стая? Досегашната ми конфигурация е от единия RJ45 (от общо два) по кабел отива в телефонния адаптор, оттам в телефона и безжичния рутер.

Благодаря.

 

П.П. Обмислям и вариант 2в1, тоест да ползвам и двете резервни двойки на досегашния кабел - 4 за данни (рутера) и 4 за телефона. Приемам съображения за/против такава конфигурация.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

...

Тогава знаеш, че с 10 различни браузъра се дават 100 различни резултата. Влияние оказва и самата машина и операционната система :)

Чукча, кой говори за различни браузъри, различни машини и операционни системи?!? Нали затова съм се стремял да направя във възможно най-голяма степен идентични тестове и както всеки може да види, основният коментар дори не е за Speedtest (при все че дава някаква обща представа, тъй като няма намесени Kaspersky и други подобни аномалии), а за FTP сървъри с гарантиран капацитет, който не може да е причина, с която да се обясняват разликите. Да не говоря, че за единия сървър имам достъп и контрол над цялата машина и знам какво става там в момента на тестването.

 

К'во ли изобщо коментирам, сякаш имам някаква полза от това - мислех, че на някой може да му е полезно като информация или за сравнение...

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам но кръснтик не щъ да си ми а и тва чучка е ебати и името ;) То самото спеедтест е една аномалия :) Но нека има тестове де. Но за мен скороста не е критерий за качество. Стабилността е единствения критерий, който вземам под внимание :)

 

Изведнъж форума се напълни с рекламни агенти от всеки провайдър почти.

 

Няма лошо в рекламата...стига кабели да не се режат от идиотчетата :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Мноо' са отплеснахтИ.

Айде по същество сега да задам един въпрос:

Понеже искам да мина от Дуо на Трио и вече съм си направил известна инфраструктура, нека някой ме светне относно оптичния конвертор - има 4 RJ45 интерфейса - телефон, компютър, ТВ1 и ТВ2. С колко най-малко кабела мога да мина, като се има предвид, че телефонния адаптор е непосредствено до единия телевизор и втория телевизор е в друга стая? Досегашната ми конфигурация е от единия RJ45 (от общо два) по кабел отива в телефонния адаптор, оттам в телефона и безжичния рутер.

Благодаря.

 

П.П. Обмислям и вариант 2в1, тоест да ползвам и двете резервни двойки на досегашния кабел - 4 за данни (рутера) и 4 за телефона. Приемам съображения за/против такава конфигурация.

Най-добре питай в coolbox. Според техниците, които идваха у нас, това устройство е "smart" switch :) и требе всяко устройство да се включи в него с отделен кабел.

Нищо не ти пречи да пробваш различни варианти... стига да имаш време и да ти се занимава с експерименти.

Относно телевизията обаче... помисли си хубаво. Уж и аз мислих и четох по форуми и говорих по телефона с куулбокс... ама на - сега вече не искам и да чуя за нея - забива приемника. Причина - неизвестна до момента. Смених и приемника - резултата е същия. В края на месеца минавам на пакет duo и сат'лит. Ако другата седмица не си оправят ъплоуда... - друг доставчик. Не смятам да плащам 25 лева за ъп от 200-300кб/с и телефонен пост който не ползвам.

 

Да им имам стабилитета на тИлИвията и скоростта на ъплоуда :)

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

...

Аз много си падам по експериментите, ама време нямам грам :).

Иначе нямам причини да съм недоволен от досегашното качество на услугата и подхождам с пълно доверие.

 

Четох по-назад за твоите проблеми, но по мое скромно мнение проблема е локален.

Само ще спомена два отделни случая - един съсед още с включването имаше проблеми и след 2 идвания на екип се оказа дефект/нарушение в последните 50 см от влакното! На друг приятел пък телефонния адаптер му правеше мизерии и това лъсна в момента, в който го байпаснахме.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Само да те светна, че и там приемниците забиват и съществува един досаден брум, като изключим пък HD приемниците, които са едни осъкатени дръвца. А при лошо време около половин час без тв. Зимата пък през един час на терасата да ринеш сняг. А тези пък, които нямат достъп до паницата не ги и виждам. Но истината е, че предлагат качествена продукция и са закупили правата за много събития :)

Link to comment
Share on other sites

Четох по-назад за твоите проблеми, но по мое скромно мнение проблема е локален.

Само ще спомена два отделни случая - един съсед още с включването имаше проблеми и след 2 идвания на екип се оказа проблем в последните 50 см от влакното! На друг приятел пък телефонния адаптер му правеше мизерии и това лъсна в момента, в който го байпаснахме.

И аз така смятам, както и администратора на куулбокс. Но е непрофесионално да отидеш да прекарваш мрежа и да не тестваш всичко. Дойдоха момчетата (готини са иначе) прекараха влакното, включиха тв-то и толкова. Тв има ли? Има. Нет има ли? Има. Довиждане...

Довиждане, довиждане... ама после проблемите?

Дори лаптоп не носеха...

 

Само да те светна, че и там приемниците забиват и съществува един досаден брум, като изключим пък HD приемниците, които са едни осъкатени дръвца. А при лошо време около половин час без тв. Зимата пък през един час на терасата да ринеш сняг. А тези пък, които нямат достъп до паницата не ги и виждам. Но истината е, че предлагат качествена продукция и са закупили правата за много събития :)

Не ме светкай без да съм ти го поискал!

Нито знаеш какъв приемник ще сложа, нито нищо. Защо реши, че ще се включвам към булсат... не знам. Да, ще гледам и от техния спътник, както и от много други, но няма да им плащам.

И как реши, че нямам технически познания... още повече ме учудва. Ти не можеш да напишеш едно изречение без правописна грешна а си тръгнал мозък да ръсиш?!

Я се спри малко.

Link to comment
Share on other sites

Значи, ще извършваш престъпления? Е, на такива всеки знае къде им е местото. Приятно прекарване, ако решиш да се задомиш там :) Всеки в тази държава има технически познания по всичко, после кораба потъвал :) Хората с истинските технически познания са отдавна зад граница. Тук са само тези, които работят за чужди фирми, като АйТиДи :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Значи, ще извършваш престъпления? Е, на такива всеки знае къде им е местото. Приятно прекарване, ако решиш да се задомиш там :) Всеки в тази държава има технически познания по всичко, после кораба потъвал :) Хората с истинските технически познания са отдавна зад граница. Тук са само тези, които работят за чужди фирми, като АйТиДи :)

И в какво точно се състои престъплението, че нещо не разбрах? Че, ще гледам спътникова телевизия ли? Че, няма да плащам на никого ли?

 

Другото няма коментирам защото е твърде елементарно като мислене, интелект, познание и култура.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Твое е правото какво да коментираш и какво не ;) Щом се пишеш за голямата работа прав ти път, но аз такива ги отсвирвам, щото някак си не понасям някой да се прави на великия велик великов :)

 

Как, ще гледаш Булсатком без да плащаш? С ключенца? Разбира се, че това е престъпление и трябва да се преследва всеки престъпник дори цент ощетил някого :) В това мислене съм много брутален :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...