Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Мен ме устройва новата промоция, понеже си плащам месец за месец.

 

Ама аз не разбрах ако не подпиша нов договор скоростите ми се качват, а цената си остава 46.90 за трио пакет?Или скоростите се качват само ако съм на срочен договор?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Произнася се "И-пей"

:beer: Знам как се произнася :laughing: Не случайно съм му сложил едни кавички, да се разбере че се гъбаркам с тези "е-пиияници " ;)

п.с Плащам абсолютно всичко през тях, не се опитвам да ги оплювам ...да няма засегнати пък сега :lol:

Link to comment
Share on other sites

:beer: Знам как се произнася :laughing: Не случайно съм му сложил едни кавички, да се разбере че се гъбаркам с тези "е-пиияници " ;)

п.с Плащам абсолютно всичко през тях, не се опитвам да ги оплювам ...да няма засегнати пък сега :lol:

 

Sorry, не загрях веднага, добра шега. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Обещаното е вече факт - 4.2МБ/с от външен тракер само с външни пиъри :tongue

 

пре-подписа ли вече ?

Одеве като ходих ми казаха да се върна след 1 седмица,понеже нямали още бланки :angry:

Link to comment
Share on other sites

Не съм ходил. Скоростите са вдигнати за всички, независимо дали са на срочен или безсрочен договор. Освен това аз имам две STB като второто ми е напълно безплатно и ако преподпиша ще трябва да плащам за него 5 лв, с което сумарно ще спечеля само 4 лв по-малко месечно, така че не ми е спешно

Link to comment
Share on other sites

от форума им

:))

...

Ние не ви караме на сила да си плащате допълнителния stb' date='

вие сте си клиент по промоцията с 2 включени set-top-box-a и ще си останете на нея,

докато сте клиент на CooolBox и никой няма да ви иска допълнителни пари.

 

Не виждам излагация в думите, които ми цитирате, това са условията на промоцията и те не се променят за вас.

 

Вие сте настоящи клиенти - или си избирате да си останете на 45, 90 лв. с 2 безплатни бокса и на безсрочен,

или ако имате желание ползвате пакет за 36,90 + 5 = 41, 90 със срочен договор.

...

[/quote']

Link to comment
Share on other sites

Ъ ся кво и за 2-рото СТБ да доплащам.....

 

Явно няма да минавам на срочен договор, за 4 лв. файда нямам особена.

 

 

Иначе наистина се усеща промяната в скоростта.Нета лети :rolleyes:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Според мен си има смисъл от 4 лева (за година се събира повече от една месечна такса). Не би имало смисъл, ако си недоволен и смяташ да сменяш доставчика или да сменяш местоживеенето си.

Смятам, че това е логична пазарна стратегия от гледна точка на доставчика; още повече, че услугата има потенциал за развитие и със сигурност ще се развива.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Иначе наистина се усеща промяната в скоростта.Нета лети :rolleyes:

 

10мбита как пък успя да ги усетиш че не ми стана ясно :tongue Освен да си свалял торенти, но тогава ще се свали с 25% по-бързо което не е чак толкова драстична разлика.

 

ПС: Абе до кога се плаща че ме мързи днес да ходя до касата а вчера се изнервих с еПий и не успях да си регистрирам картата (а ходих до 4 различни банкомата, пробвах 2 карти и така и не се получи)

Link to comment
Share on other sites

...

ПС: Абе до кога се плаща ...

До 10-то число, но се е случвало да платя и на 13-то без проблеми. След това почват да ти напомнят със SMS ;).

 

при мен и до 18-20то даже :tongue

Понеже услугата е на необходимото високо ниво, гледам и аз стриктно да спазвам правилата. Забавянията са се дължали на закъснели преводи в картата (понеже си плащам онлайн). Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Не съм ходил. Скоростите са вдигнати за всички, независимо дали са на срочен или безсрочен договор. Освен това аз имам две STB като второто ми е напълно безплатно и ако преподпиша ще трябва да плащам за него 5 лв, с което сумарно ще спечеля само 4 лв по-малко месечно, така че не ми е спешно

Ако това е вдигната скорост...

Тези дни ще има разговор със съпорта.

 

937334564.png

Link to comment
Share on other sites

10мбита как пък успя да ги усетиш че не ми стана ясно :tongue Освен да си свалял торенти, но тогава ще се свали с 25% по-бързо което не е чак толкова драстична разлика.

Дедооо, нещо си се пообъркал.Скоростите ги вдигнаха двойно за тези с пакет 20 мегабита, вече са с 40.А тези на 40, вече ползват 60.

Link to comment
Share on other sites

А тия дето сме на 60 - к*р :)

To... като гледам... скоростите са само на хартия, така, че к*р-а е за всички :)

 

Я постни един шот (ако имаш възможност) до сървъра в NEW York, че от съпорта се опитват нещо да ме къпят със студена вода.

Също така ме интересува каква е скоростта на качване на сървърите на дата.бг през фтп клиент.

Каква е и скоростта и към файлообменните мрежи въобще.

 

Който има възможност и желание... нека сподели.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

To... като гледам... скоростите са само на хартия, така, че к*р-а е за всички :)

 

Я постни един шот (ако имаш възможност) до сървъра в NEW York, че от съпорта се опитват нещо да ме къпят със студена вода.

Също така ме интересува каква е скоростта на качване на сървърите на дата.бг през фтп клиент.

Каква е и скоростта и към файлообменните мрежи въобще.

 

Който има възможност и желание... нека сподели.

До FTP store5.data.bg - 4 Mbit/s (мегабита, не мегабайта), но мисля, че това е ограничение от страна на Data.bg. Иначе до друг български FTP сървър без това ограничение (Dom.bg) - малко под 40 Mbit/s, което е и обявената скорост от ITD Network.

 

937431395.png

 

Торенти от Замунда аз лично виждам около 5 MB/s (мегабайта) или пак около обявената скорост от 40 Mbit/s. Нямам все още впечатления от международни тракери.

Link to comment
Share on other sites

До FTP store5.data.bg - 4 Mbit/s (мегабита, не мегабайта), но мисля, че това е ограничение от страна на Data.bg. Иначе до друг български FTP сървър без това ограничение (Dom.bg) - малко под 40 Mbit/s, което е и обявената скорост от ITD Network.

 

937431395.png

 

Торенти от Замунда аз лично виждам около 5 MB/s (мегабайта) или пак около обявената скорост от 40 Mbit/s. Нямам все още впечатления от международни тракери.

Благодаря ти много. Проблема при мен не е свалянето а качването. Иначе скоростта на сваляне от международни тракери е ОК. Виждат се и разликите при теб и мен по отношение на сървъра в Ню Йорк.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти много. Проблема при мен не е свалянето а качването. Иначе скоростта на сваляне от международни тракери е ОК. Виждат се и разликите при теб и мен по отношение на сървъра в Ню Йорк.

За FTP сървъра на data.bg съм дал скорост на качване, не на сваляне. За американски сървъри, вчера вечерта и днес сутринта има разлика от това, което аз виждам - вчера вечерта качвах на 3 пъти по-ниска скорост. Ще видя как е довечера, защото и за мен има значение качването към FTP сървър в САЩ. През рутер съм, но с кабел, а не на безжична връзка.

Link to comment
Share on other sites

За FTP сървъра на data.bg съм дал скорост на качване, не на сваляне. За американски сървъри, вчера вечерта и днес сутринта има разлика от това, което аз виждам - вчера вечерта качвах на 3 пъти по-ниска скорост. Ще видя как е довечера, защото и за мен има значение качването към FTP сървър в САЩ. През рутер съм, но с кабел, а не на безжична връзка.

Да, неправилно съм се изразил може би. Към дата.бг и dox.bg моята скорост на качване също е 500-520кб/с.

Аз също съм през рутер (WNDR 3700), разстоянието до него е не повече от 1,5 метра (но съм на безжична връзка) и не би трябвало това да е проблема. Щом качвам до дата.бг с 500кб/с би следвало с поне същата скорост да се качва и до САЩ.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Не може да направите това, което се опитвате. АйТиДи, ще се наложи като единствения доставчик на стабилна услуга :)

Кое да се направи?

В понеделник като дойдат от съпорта ще видим къде е проблема (надявам се).

Колкото до стабилността на услугата... хич я няма. Телевизията си забива през ден. За месец не можаха да установят къде е проблема. Ако това е стабилност... здраве му кажи.

Днес отивам да се откажа от телевизията и минавам на сателит. Ако не се оправи и нет-а: булсатком. Поне скоростите на качване са добри, за сваляне нито един доставчик няма проблеми.

Иначе нека са велики колкото искат (говоря за всички доставчици). Мен ме интересува да получавам това за което плащам. От кой ще го получа не ме интересува особено. Ако всички са в джаза... - най-евтиния и толкова. Стабилни... смях в залата. Като гледам ДСС (когато имат нет в момента) с модем! при това, са точно толкова стабилни, колкото и оптиката на coolbox :), че даже и скоростите им са по-добри за по-малко пари. Ако не бяха почнали селските разправии между съсобствениците... едва ли щях и да помисля за отказване на този етап.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...