Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

А колко пари струва горе долу едно Ап?

Имаше някакви Edimax по петдесетина лв.

 

ами качи го до тавана. кутийка пластмасови скобички с все пирончетата епод 10 лева.

Виждал съм кабелни канали с триъгълно сечение за монтаж по тавана.

Доста дискретно стоят по ъглите.

 

. . . и накрая, колко му е да монтираш един окачен таван ;)

Ще стане като историята за човека ушил си костюм, за копчето, което намерил :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По- добре вкопан канал в бетона. После просто шпакловка и латекс xD

Е аз нали казах, че точно това съм направил . . . обаче при строежа :)

Link to comment
Share on other sites

По- добре вкопан канал в бетона. После просто шпакловка и латекс xD

 

Ъхъ... сега си представи как се прави това докато къщата е пълна с какво ли не... за да стане трябва да се прибере целия багаж, да се освободи поне едната стая, да се завият с найлони, и около 2 дни да не се влиза в мръсотията там докато изсъхне. Догодина когато аз вероятно ще правя подобно нещо направо ще се изнеса за 1 седмица на хотел.

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ... сега си представи как се прави това докато къщата е пълна с какво ли не... за да стане трябва да се прибере целия багаж, да се освободи поне едната стая, да се завият с найлони, и около 2 дни да не се влиза в мръсотията там докато изсъхне. Догодина когато аз вероятно ще правя подобно нещо направо ще се изнеса за 1 седмица на хотел.

 

а сега си представи че има и кабелни канали за външен монтаж и примерно можеш да потръсиш нещо дет да ти допадне по цвят и десен, а после да го ковнеш елегантно у некой ъгъл или дори само да го лепнеш за мазилката с монтажно лепило. ма е много уморително и не е това темата :) друго си е да си срутиш мазилката и жена ти да де гледа криво още една седмица що не довършваш "Ремонта".

а да вкопаеш гол кабел в стена или мазилка само отлага неизбежното: ще ти потрябва ДРУГ кабел ;)

Link to comment
Share on other sites

. . . само отлага неизбежното: ще ти потрябва ДРУГ кабел ;)

Абсолютно прав си.

Моите кабели съм ги полагал преди повече от десет години. Тогава и 100-те мегабита бяха мечта.

А сега, за съжаление, опитите ми да подкарам гигабитови връзки по кабелите се оказаха неуспешни. :cry

 

. . . трябвало е да изполвам гофрета с по-голямо Ф. . .

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

. . . трябвало е да изполвам гофрета с по-голямо Ф. . .

 

A ей тука си много прав. Аз ползвах едни гофрети с малко Ф и сега кабелите са като циментирани. На теория бих могъл да пусна друг кабел там но на практика не става... Ма човек се учи докато е жив...

 

 

ПС: Имам си и аз cooolbox. Май само Визио, ЕК и БТК нямам, но последните 2 съм имал и не искам повече да се разправям с тях, а с Визио не искам да имам нищо общо...

 

 

Отзиви от оптиката скоро.

 

ПС2: Абе много тънко и гъвкаво това бялото кабелче чак страх ме хваща да не стане някоя беля нещо...

Link to comment
Share on other sites

 

ПС2: Абе много тънко и гъвкаво това бялото кабелче чак страх ме хваща да не стане някоя беля нещо...

Икономия... други фирми (в други градове) пускат оптични кабели с диаметър 3мм само на влакното.

Link to comment
Share on other sites

. . . Аз ползвах едни гофрети с малко Ф и сега кабелите са като циментирани. На теория бих могъл да пусна друг кабел там но на практика не става...

 

С ендоскоп дали ще стане? :D

Link to comment
Share on other sites

Икономия... други фирми (в други градове) пускат оптични кабели с диаметър 3мм само на влакното.

 

Що не опиташ да го скъсаш с дърпане, да видиш това тънко кабелче на какво е способно ;)

 

@ victory погрешка съм цитирал твоя пост.сори

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Що не опиташ да го скъсаш с дърпане, да видиш това тънко кабелче на какво е способно ;)

Никъде не съм споменал за ниска механична якост.

Link to comment
Share on other sites

От 1 Септември всички скорости се удвояват, таксата си остава същата. Важи за всички абонати стари и нови! Честито :))

Edited by JiMbo
Link to comment
Share on other sites

От 1 Септември всички скорости се удвояват, таксата си остава същата. Важи за всички абонати стари и нови! Честито :))

Сегашните също са доста добри, особено ъплоуда. Естествено ще бъда благодарен на coolbox, но на мен по-високи от това не ми трябват.

Link to comment
Share on other sites

От 1 Септември всички скорости се удвояват, таксата си остава същата. Важи за всички абонати стари и нови! Честито :))

Случайно да имаш инфо за цената на пакетите и условията за ползване на повече от един STB? В момента съм на Duo, обмислям дали да не мина на Trio; малко ме стряска необходимостта от STB за всяка точка, а аз имам три.
Link to comment
Share on other sites

Случайно да имаш инфо за цената на пакетите и условията за ползване на повече от един STB? В момента съм на Duo, обмислям дали да не мина на Trio; малко ме стряска необходимостта от STB за всяка точка, а аз имам три.

 

Трио пакета ще е на цена от 36 лв (потвърдиха ми го на касата).

Просто увеличават скоростите и намалят малко таксите.

Link to comment
Share on other sites

. . . малко ме стряска необходимостта от STB за всяка точка, а аз имам три.

Засега все още е в сила промоцията за втори безплатен SD STB при включване на телевизия, но за трети - най-добре е да попиташ на касата или по телефона.

Link to comment
Share on other sites

Брех чудничко.Аз съм на Трио и добре ще ми дойде.Хвала :rolleyes:

 

П.П. Икономия на влакно - да бе да. И аз отначало виках бати тънкото. Пробвах се да го сгъна, определено не е лесно.

 

П.П.2 Аз се чудя що техниците цяла седмица се спукаха да пускат нет до нас, а явно слуха за таксата от рано е плъзнал.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Икономия... други фирми (в други градове) пускат оптични кабели с диаметър 3мм само на влакното.

 

тва е абсурдно. 3 мм влакната са пластмасови и имат ужасни преносни характеристики => се ползват само за осветление.

друг вариант е да го броиш за 3 мм барабар с външната PVC обвивка, която пък определено не е влакно, а само механична защита.

Link to comment
Share on other sites

тва е абсурдно. 3 мм влакната са пластмасови и имат ужасни преносни характеристики => се ползват само за осветление.

друг вариант е да го броиш за 3 мм барабар с външната PVC обвивка, която пък определено не е влакно, а само механична защита.

Външната обвивка е черна и със съвсем малка дебелина - под или около 2 десети.

Колкото до материала - не знам. Бях си взел едно парче, но не знам къде съм го забутал. Ако го намеря ще постна една снимка. Влакното определено е твърдо, не е меко като това на coolbox.

Link to comment
Share on other sites

Fiber Optical Cable Indoor

 

Technical characteristics Fiber diameter 125 ± 1μm

The insulated fiber diameter 242 ± 7μm

Fiber jacket diameter 0.9 mm (0.03")

Cable outer diameter 2.8 x 6.0 mm (0.11 x 0.24")

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Fiber Optical Cable Indoor

 

Technical characteristics Fiber diameter 125 ± 1μm

The insulated fiber diameter 242 ± 7μm

Fiber jacket diameter 0.9 mm (0.03")

Cable outer diameter 2.8 x 6.0 mm (0.11 x 0.24")

 

DSCN1494.jpg

 

малко не е на фокус,обаче батерията беше на 0

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...