Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Мдаам, така е.Като не чета из другите форуми.Bulforum....пътя, истината и живота. :lol:

Благодаря за информацията.Май ще пускам и телевизия от тях, че нещо с DCC-то..., сега даже не знам дали да плащам изобщо....ама това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То като гледам и слушам май искат да вземат целия пазар в Пловдив.

36 лв - троен пакет ,с дигнати скорости (явно над 20 мега бита) ,80 канала цифрова .Тва с договор за еднa година :)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

То като гледам и слушам май искат да вземат целия пазар в Пловдив.

36 лв - троен пакет ,с дигнати скорости (явно над 20 мега бита) ,80 канала цифрова .Тва с договор за едно година :)

 

 

Откъде си сигурен за цената?

Link to comment
Share on other sites

Ако ми кажеш и скоростите, екстра ще си.;-)

 

То аз и да ги знаех какви са скоростите пак няма смисъл :D.

100 мега бита локален и 20 мега бита външен на мен са ми напълно достатъчни.Дали ще сложат още 10-20 отгоре все тая :)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно достатъчни са и сегашните. То международния и него 100 да го пуснат, със стандартните настройки на бозата никой средностатистически потребител няма да ги напълни :) По ми е интересно локалния да стане 1000 Хем ще си обменяме клипчетата още по-бързо, хем ще са единствения доставчик, който предлага 1ГБит директно на крайния клиент :) ( %баси 1 гигабит... а още ми е в главата онова чуруликане дето се връзваше на 1200 бита след половин час "заето" :angry1 )

Link to comment
Share on other sites

То аз и да ги знаех какви са скоростите пак няма смисъл :D.

100 мега бита локален и 20 мега бита външен на мен са ми напълно достатъчни.Дали ще сложат още 10-20 отгоре все тая :)

 

Ами на най-ниската тарифа от BG с колко се сваля?

Link to comment
Share on other sites

. . . ще са единствения доставчик, който предлага 1ГБит директно на крайния клиент . . .

Че те това много отдавна го предлагат - тарифата CooolNET Ultra е с локална скорост 1 Gbit/s

Link to comment
Share on other sites

...%баси 1 гигабит... а още ми е в главата онова чуруликане дето се връзваше на 1200 бита след половин час "заето" :angry1

 

Ааа и освен това прекъсваше... а ако си бил късметлия като мен да си дуплекс да ти разпада връзката като вземе дуплекса нервно да цъка по телефона за да може да набере той... или пък да дойде комшийката зачервена и да те хване за ухото че вече 2 часа не може да се обади и да престанеш с тези номера че телефона и на нея и трябва... аз 1200bps ги изпуснах и имаше първо 14400, после 28800 но обикновено на 9600 се закачаше за да не разпада... Какъв кеф като пуснах ISDN и през 2те линии вадех 128kbps и като звънне някой падаше на 64 но едновременно с това и говорех. Еххх :)

Link to comment
Share on other sites

То хубаво 1 GB ,обаче един средностатистически юзър как ще ги приема през нормална 100 мега битова Лан карта.

Отделно харда ще има да грее и стърже :D

Link to comment
Share on other sites

Аз ББС-ите визирах, иначе Цифрови системи като пуснаха интернета бяха май на 14400. Не помня. Ще питам един познат, който със сигурност ще знае.

 

Дончо (който сега работи за Майкрософт нищо че преди беше върл фен на Линукса) помня правеше някакви ББС-и и бяха наредили някаква изчанчена система и май не минаваха през телефоните, но какво беше не мога да се сетя. Дуплекса обаче още ми държи влага. И номерата на комшийката да си остави за отмъщение телефона отворен и след първото дропване да не мога да се свържа въпросната вечер ми беше любим :)

 

 

То хубаво 1 GB ,обаче един средностатистически юзър как ще ги приема през нормална 100 мега битова Лан карта.

Отделно харда ще има да грее и стърже :D

 

Всички нови дъна имат гигабитови лан карти при това две. Или ако не всички то повечето от свестните. А дисковете спокойно правят трансфер над 120МБ/секунда което е повече от 1гбит - т.е. подобен трафик могат да поемат спокойно стига да успееш да го уплътниш. Друг е въпроса че с подобен трафик ако нон-стоп сваляш ще успееш да си задръстиш диска за отрицателно време. Гледам пускат blue ray на разни филми от по 40гб-та... красота просто.

Link to comment
Share on other sites

Именно :) Който го може - го може. 96% от потребителите няма да ползват ресурса. Но това си е техен проблем, нали ;) Доставчика им го осигурява на цената на 10 мегабита!!!! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Някой където е с 2 сет-ъп-бокса има ли ? И 2та телевизора да са му разделечени(в други стаи).

Питам ,понеже ако слагам 2ри бокс ,ще станат мн кабели май.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Някой където е с 2 сет-ъп-бокса има ли ? И 2та телевизора да са му разделечени(в други стаи).

Питам ,понеже ако слагам 2ри бокс ,ще станат мн кабели май.

При мен са в две стаи, обаче съм полагал по два UTP-кабела до всяка стая още по време на строежа на кооперацията. :punk

Link to comment
Share on other sites

При мен са в две стаи, обаче съм полагал по два UTP-кабела до всяка стая още по време на строежа на кооперацията. :punk

 

Ако ще слагам на 2рия телевизор ,ще има кабели по пода :blink: .

Друг рационален вариант няма ли ?

Link to comment
Share on other sites

Това е защото си умен... а аз тъпака му с тъпак пуснах по 1 кабел до коридора.

 

ПС: От утре ще имам освен другите 2 и един coolbox. А да видим телевизията каква е.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще слагам на 2рия телевизор ,ще има кабели по пода :blink: .

Друг рационален вариант няма ли ?

Мислех да пробвам безжично с две АП-та, обаче все не остава време . . .

Link to comment
Share on other sites

С два аксес пойнта, които правят безжична връзка помежду си.

ot4HS.jpg

 

Мерси за инфото :) .А колко пари струва горе долу едно Ап?

 

Е защо по пода? Обикновено зад "бордюрите" на паркета може да се пусне кабела истимаро без да загрозява

 

Е зависи според стаите и коридора...могат да минават и под лаисните.

В моя случай коридора е проблем,понеже е теракот,и Utp-то ще лъсне където и да го сложа.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за инфото :) .А колко пари струва горе долу едно Ап?

 

 

 

Е зависи според стаите и коридора...могат да минават и под лаисните.

В моя случай коридора е проблем,понеже е теракот,и Utp-то ще лъсне където и да го сложа.

 

ами качи го до тавана. кутийка пластмасови скобички с все пирончетата епод 10 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...