Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От сряда съм вече абонат на CoolBox.

Днес ми се обадиха отново да попитат кога ще ми е удобно да дойдат за монтаж.

 

Искрено се надявам да не стане като с ДСС: 3 години никакъв проблем, рекламирах ми пред мои колеги и познати и сега... да плащам за лакомията на двама селяци, които се чудят как да се прецакат един друг с парите на абонатите им. Отделно сарказма на всички, които ме послушаха и им станаха абонати благодарение на препоръките ми.

 

Повече никога няма да стана клиен на фирма, чието управление е извън София. Прави са шопите като казват с подигравка: ааа, от дълбоката провинция.

Може и да не са им ниски цените, но поне са в пъти по-коректни в бизнес отношенията.

Link to comment
Share on other sites

Повече никога няма да стана клиен на фирма, чието управление е извън София. Прави са шопите като казват с подигравка: ааа, от дълбоката провинция.

Може и да не са им ниски цените, но поне са в пъти по-коректни в бизнес отношенията.

Не се обиждай, но по-олигофренско нещо не бях чел скоро. Имаш ли на представа кои са ИТД (към които впрочем ще се включваш), Ентри и Ангелсофт? А точно с шопското управление тип Близууу(Евроком), Бтк и т.н., нета е най-в задните части, просто защото не им пука за твоите 15-20 левчета, като има хиляди будали, които да им снасят или такива, които нямат алтернативи.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Не се обиждай, но по-олигофренско нещо не бях чел скоро. Имаш ли на представа кои са ИТД (към които впрочем ще се включваш), Ентри и Ангелсофт? А точно с шопското управление тип Близууу(Евроком), Бтк и т.н., нета е най-в задните части, просто защото не им пука за твоите 15-20 левчета, като има хиляди будали, които да им снасят или такива, които нямат алтернативи.

Да, имам си представа кои са ИТД. Ентри не ги знам и не ме интересуват на настоящия етап защото нямат покритие към моя адрес. Ангелсофт... смях. Преди време няколко зали взимаха нет от тях... няма да го коментирам - колко псувни ядеше на минута само той си знае. А евроком - Пловдив го насра именно собственика му, преди да го продаде. В началото бяха номер 1 с перфектна мрежа и поддръжка.

Що се касае до моите левчета... умножени по тези на 40-50 000 абоната... правят цифра, не смяташ ли? Бизнеса се крепи именно на безбройните малки потребители (крайни потребители) които купуват стоката. Без тях на кого ще продават и от кого ще печелят? Айде без тъпизми моля.

Link to comment
Share on other sites

Е и кои са ИТД?

Компанията е основана през 1997г. в гр. Пловдив и е сред първите Интернет доставчици в България. ITD Network е официално лицензиран телекомуникационен оператор за предоставяне на фиксирани гласови услуги.

И наистина как може да твърдиш "Повече никога няма да стана клиен на фирма, чието управление Е извън София. "... В момента тези компании са БТК и Близоо - 2та най-насрани доставчика в града. Евроком се насраха ТОЧНО като ги купиха Софийските лайнари,защото половината техника се изнесе там,целия съпорт в Пловдив се уволни и целия трафик се направи да минава първо през София... При пинг на пловдивски ип-адрес нета минава през София и после се връща в Пловдив :laughing: . Та ще споделиш ли коя е тази велика фирма на която ще си доволен клиент с управление В СОФИЯ?

Link to comment
Share on other sites

По-точно е до 12-то число, но когато питах служителката в офиса на Байкал, ми каза че обикновено изчаквали до 15-17-то число на месеца.

 

Аз пък винаги си плащам след 20-то число и не е имало никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Е и кои са ИТД?

 

И наистина как може да твърдиш "Повече никога няма да стана клиен на фирма, чието управление Е извън София. "... В момента тези компании са БТК и Близоо - 2та най-насрани доставчика в града. Евроком се насраха ТОЧНО като ги купиха Софийските лайнари,защото половината техника се изнесе там,целия съпорт в Пловдив се уволни и целия трафик се направи да минава първо през София... При пинг на пловдивски ип-адрес нета минава през София и после се връща в Пловдив :laughing: . Та ще споделиш ли коя е тази велика фирма на която ще си доволен клиент с управление В СОФИЯ?

 

А някой тук има ли наблюдение върху Софийския Евроком ? питам просто :)

Link to comment
Share on other sites

Да, имам си представа кои са ИТД. Ентри не ги знам и не ме интересуват на настоящия етап защото нямат покритие към моя адрес. Ангелсофт... смях. Преди време няколко зали взимаха нет от тях... няма да го коментирам - колко псувни ядеше на минута само той си знае. А евроком - Пловдив го насра именно собственика му, преди да го продаде. В началото бяха номер 1 с перфектна мрежа и поддръжка.

Що се касае до моите левчета... умножени по тези на 40-50 000 абоната... правят цифра, не смяташ ли? Бизнеса се крепи именно на безбройните малки потребители (крайни потребители) които купуват стоката. Без тях на кого ще продават и от кого ще печелят? Айде без тъпизми моля.

Явно нямаш представа кои са водещите нет доставчици в Плд. Поогледай поне темите тук и ще ти стане по-ясно преди да се излагаш.

ИТД (Куулбокс) - Пловдивска фирма с управление в Пловдив, разрастнал се до национален доставчик. Откриха услугата си за домашни потребители преди 2 години. Най-добрата поддръжка.

Ентри - Стабилна скорост и мрежа, поддръжката е една от най-добрите. Пловдивска фирма. Нова мрежа изградена от хора с богат опит, които знаят как да правят нещата качествено.

Ангелсофт - Пловдивска фирма, даваща нет на доста поддоставчици. Обхванала голяма част от Пловдивска област. Услугата се подобри в пъти последните години. Едни от най-бързите скорости. А твоя смешен пример със зали, като повечето ги закриха преди 5 и повече години е направо смешен. Да не говорим, че повечето умрели залички плащат за 1 нет и го делят на 10-20 компа. Естествено е да получаваш едно голяма нищо.

Евроком - докато беше пловдивска фирма си беше направо монополист в интернета и телевизията, поддръжката и техниката беше на ниво. Купиха го, преместиха всичката техника в София и резултата се вижда. А това кой го е осрал могат да ти кажат както множеството бивши служители подвизаващи се тук, така и сумати бивши абонати като мен. Тъй че не говори глупости, че ставаш смешен.

ДСС - Добре ги знаеш, не са с пловдивско управление. Беше асеновградска фирма, стъпваща на пловдивския пазар, подпрени от тогаващната власт, което им помогна да разкопаят целия град, качеството на услугите им беше съмнително от самото начало, най-вече интернета.

БТК - ниски скорости, ниско качество, поддръжката винаги се опитва да изкара, че проблема е у теб. Естествено ръководството е в Сф.

 

И не, за твоите левчета не им пука. Затова плащат сумати пари за маркетинг... Махнат ли се няколко хиляди човека, те не се подобряват, плащат сумати пари за реклама и маркетинг и хващат двойно повече нови будали, които да вържат с 1-2 годишни договори и така един порочен кръг. Винаги ще има хора, на които да не им пука какво получават.

Колкото една компания е по-голяма - толкова повече ти си никой.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

А някой тук има ли наблюдение върху Софийския Евроком ? питам просто :)

Много оффтопик стана,но няма как да не споделя. "Софийския" евроком,макар и също доста мразена фигура там няма доста от проблемите на пловдивския си сектор. Основно визирам загубата на пакети,която така или иначе се получава някъде по трасето Пловдив-София. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Vetim,в момента "Близоо" и "ДСС" са с най-много абонати в града ни.

Куулбокс се развиват с много бързи темпове според мен и ще продължават да късат безмилостно от "баницата".

Според мен тенденцията е да се минава на оптика.Не знам кога, но очаквам нет доставчиците да загърбят лан-а и да преминат изцяло на оптика.

Който може да се маха по-най бързия начин от "Близоо".Имам инфо от "кухнята" както се казва, но не искам да уточня точно за какво става въпрос, заради човека, който ми каза някои неща.Ако преценя по-нататък може да споделя някои неща, но точно сега избирам да замълча.

Бягайте от "Близоо"!

 

Да кажа и още нещо - Куул ще вдигат скоростите, но със срок не мога да се ангажирам.

Явно изчакват да видят как ще стартират "Булсат" и "Вива" за да нанесат и те своя удар!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Най-много са, защото както някой каза, на повечето хора не им пука какво получават насреща, не са чак толкова много торентаджиите. На бабата от горния етаж ѝ пука за една поща и някой сайт каква е скоростта или качеството. Много хора са на бтк и ЕК, наистина. Те даже и не знаят, че има и други начини, по-добри и т.н., че и за по-ниски цени. Просто един кабел им влиза, на БТК даже не им влиза нищо, и така.

Те даже и не влизат в този форум, щото ако влизаха, отдавна щяха да познаят силата :) .

Link to comment
Share on other sites

Явно изчакват да видят как ще стартират "Булсат" и "Вива" за да нанесат и те своя удар!

Кои са тези "Вива"?Виваком ли имаш предвид?От друга страна те като бившето БТК отдавна имат нет.

Link to comment
Share on other sites

Кои са тези "Вива"?Виваком ли имаш предвид?От друга страна те като бившето БТК отдавна имат нет.

 

Само да кажа, че знам какво пиша! :))

Да "Виваком" имам предвид и по-специално, че излизат с нова услуга - пускат телевизии!

"Булсат" пък пускат нет, като се очаква да стартират в Пловдив на 15 Септември...ама чети и другите теми де.

Link to comment
Share on other sites

Vetim,в момента "Близоо" и "ДСС" са с най-много абонати в града ни.

Куулбокс се развиват с много бързи темпове според мен и ще продължават да късат безмилостно от "баницата".

Според мен тенденцията е да се минава на оптика.Не знам кога, но очаквам нет доставчиците да загърбят лан-а и да преминат изцяло на оптика.

Който може да се маха по-най бързия начин от "Близоо".Имам инфо от "кухнята" както се казва, но не искам да уточня точно за какво става въпрос, заради човека, който ми каза някои неща.Ако преценя по-нататък може да споделя някои неща, но точно сега избирам да замълча.

Бягайте от "Близоо"!

 

Да кажа и още нещо - Куул ще вдигат скоростите, но със срок не мога да се ангажирам.

Явно изчакват да видят как ще стартират "Булсат" и "Вива" за да нанесат и те своя удар!

КГБ,ЦРУ и ДАНС ще го затворят. Аз пък знам кога ще свърши света ама предпочитам да замълча. Само ще ви кажа живейте като за последно :beer:

Също получих факс от извънземните и ми казаха,че ще дойдат АМА НЕ ЗНАЯТ КОГА.

Link to comment
Share on other sites

Видях, че някой беше питал - Бе, кви са тия ITD?

Ми питайте гугъл, бе хора! Когато Иво започна да продава нетец, май в градът ни нямаше друг доставчик, освен той и Гаров... :rolleyes: Та, така...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Днес им разглеждах сайта на Cooolbox - за телефонната им услуга са забранени повиквания към номера от типа 0800 - това защо така?

Link to comment
Share on other sites

КГБ,ЦРУ и ДАНС ще го затворят. Аз пък знам кога ще свърши света ама предпочитам да замълча. Само ще ви кажа живейте като за последно :beer:

Също получих факс от извънземните и ми казаха,че ще дойдат АМА НЕ ЗНАЯТ КОГА.

 

От теб всичко очаквам,ти си човек със скрити заложби!

Не смятам обаче да ти се водя по акъла, щото хората са казали, че с лош човек може да се разбереш, но с прост - НИКОГА!

Link to comment
Share on other sites

Видях, че някой беше питал - Бе, кви са тия ITD?

Ми питайте гугъл, бе хора! Когато Иво започна да продава нетец, май в градът ни нямаше друг доставчик, освен той и Гаров... :rolleyes: Та, така...

 

Не е баш така. Мисля че Първи бяха Спектър и Визио с dialup акаунтите. После се включиха и останалите като ITD продаваха главно на едро на другите. И редовно Жоро, Ангел и Иво си пиеха бирата заедно :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера беше малко лагав ден ми се струва ...като пуснах сутринта един спийд/пинг тест и забавянето беше 15 ms ,а днес е 5 .Даже и без тестове пак се усещаше.

Link to comment
Share on other sites

Вчера беше малко лагав ден ми се струва ...като пуснах сутринта един спийд/пинг тест и забавянето беше 15 ms ,а днес е 5 .Даже и без тестове пак се усещаше.

 

По-добре пускай пингове до дата.бг,абв.бг, дир.бг и някой външен, но не ползвай услугите на спийдтест.нет.

Поне аз не те съветвам.Вече свалих доверието си от него.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...