Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

И аз съм в "Кичука", само че до "Камела"!

Ама не проследи, откъде идва кабела до машината ти?

Висят ли кабели по дърветата на Куулбокс или не можеш да се ориентираш?

Аз ако минавам на тях, ще си сложа само нет, щото имам договор с "Близоо" за още 9 м.

 

Пинговете са до датата и замундата!

На скрийншота се вижда ясно.

Оправи си снимките, щото нищо не виждам!

 

ми правеха кутия на козерката на блока,от там тръгват едни черни дебели кабели... утре ша ги проследя накъде отиват.

Обаче те като дойдаха в петък казаха че са отваряли бая шахти... та значи до някоя шахта наблизо отиват.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ми правеха кутия на козерката на блока,от там тръгват едни черни дебели кабели... утре ша ги проследя накъде отиват.

Обаче те като дойдаха в петък казаха че са отваряли бая шахти... та значи до някоя шахта наблизо отиват.

 

Да питам само за телевизията два приемника "Моторола" ли ти дадоха?

Link to comment
Share on other sites

Да питам само за телевизията два приемника "Моторола" ли ти дадоха?

 

Моторола е .Един от последните модели за сега.

1 приемник ми е ,понеже се пуснах на троен старт пакет :) ... не е проблем да се пусне и втори телевизор,понеже на моторолата има Scart и HDMI изходи.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

A как ще сменяш каналите през HDMIто или през SCART-a? Само питам... въпреки че знам отговора... Телевизията ако няма антенен кабел и особено ако се избира канала с дистанционното на бокса който са ти дали нали се сещаш че и 5 телевизора да закачиш и на 5те ще гледаш едно и също нещо :)

Link to comment
Share on other sites

A как ще сменяш каналите през HDMIто или през SCART-a? Само питам... въпреки че знам отговора... Телевизията ако няма антенен кабел и особено ако се избира канала с дистанционното на бокса който са ти дали нали се сещаш че и 5 телевизора да закачиш и на 5те ще гледаш едно и също нещо :)

 

да ,и аз така научих когато ме прекарваха.

Дистанционното не ми харесва особено,понеже само моторола дистанционното работи при смяна на каналите,а това което е на телевизора не :angry: При булсат мисля че нямаше подобен проблем.

Иначе в момента от кулбокс работят върху подобряване на скоростното сменяне на каналите,за сега е 2-3 секунди.

Link to comment
Share on other sites

T.e. хората с телевизори с вграден цифров приемник не могат да си го ползват? Това е една МНОГО добра причина да не взимам телевизия от тях докато не се промени това.

Link to comment
Share on other sites

да ,и аз така научих когато ме прекарваха.

Дистанционното не ми харесва особено,понеже само моторола дистанционното работи при смяна на каналите,а това което е на телевизора не :angry: При булсат мисля че нямаше подобен проблем. [...]

Това малко ме озадачава.

Теоретично е възможно телевизор и приемник да се управляват с едно дистанционно, ако се ползва HDMI - чрез DDC CI или CEC.

 

Затова ми е любопитно дали си ползвал вграден в телевизора сателитен декодер или приемникът даден от булсат е имал някаква интересна функционалност.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Е па добре, че си ти да ни отвориш очите на нас "слепците", та да прогледнем и да можем да видим, какво ни очаква в бъдещето!

Тук доматите не ги ядем с колците...много се извинявам!

Сегашното състояние всеки може да го види, както на лана, така и на оптиката!

Не случайно заедно с агента дадохме примерни тестове с пингове до едни и същи сървари!

Целта не е да си мерим пишоците, а да представим настоящата реалност,без пристрастия и фенство!

Видя се, че в момента разликата е нищожна...нещата са на кантар.

 

TRIBALERO, да пуснем по едни пингчета до датата и замундата?

 

Абе не знам дали си слепец или ядеш доматите по спец начин :) , ама определено не четеш какво се пише.

Link to comment
Share on other sites

T.e. хората с телевизори с вграден цифров приемник не могат да си го ползват? Това е една МНОГО добра причина да не взимам телевизия от тях докато не се промени това.

Никога няма да дочакаш такава промяна. :laughing:

 

Вградените цифрови приемници на телевизорите работят по някой от стандартите DVB-T/C/S и сигналът върви по коаксиален кабел.

При cooolbox имаш IP-телевизия и сигналът върви по LAN-кабел.

Link to comment
Share on other sites

Това малко ме озадачава.

Теоретично е възможно телевизор и приемник да се управляват с едно дистанционно, ако се ползва HDMI - чрез DDC CI или CEC.

 

Затова ми е любопитно дали си ползвал вграден в телевизора сателитен декодер или приемникът даден от булсат е имал някаква интересна функционалност.

 

 

сега ползвам Scart кабела.В близките седмици смятам да взема един HDMI ,та да видим ква ще е разликата :allien

На тоя телевизор не съм пробвал нищо друго,понеже е от скоро.

Link to comment
Share on other sites

Някой от Куулбокс ще каже ли, как е с гледането на он-лайн телевизия от външен сървър?

Перфектно се гледа.

Ето ти малко VOX и SuperRTL през румънски сървър.

Link to comment
Share on other sites

Попрочетох последните страници от темата и не видях да се споменава нещо за стационарния телефон. Интересува ме дали връзката е добра, дали надписват сметки, мога ли да си запазя сегашния номер и т.н. Ако се сетите и нещо допълнително, моля, споделете, няма да се сърдя от многото информация :).

Link to comment
Share on other sites

Връзката е добра и няма, как да ти надписват сметката, та те ти позволяват в реално време да правиш справка за проведените си разговори след всеки такъв. Моментално се отчита всичко и може да бъде прегледано веднага. Да, въпреки, че ти се дава номер от Cooolbоx по всяко време после може да пренесеш сегашния си номер в тяхната мрежа и в последствие да избереш от, кой номер да се инициират обажданията.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Някой случайно питал ли е кога ще има покритие в района на Кичука, който е по-към центъра?

Честно казано ако ти дадат срок най-вероятно ще те излъжат :) Просто досега не съм чул на някой да са му дали точна прогноза за покритие :tongue Тва им е един от малкото кусури - дават нереалистични срокове които не могат да спазят :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Някой случайно питал ли е кога ще има покритие в района на Кичука, който е по-към центъра?

netroot от 2 години го лъжат, че след 2 месеца ще стигнат до тях ;))) На ул. Евлоги Георгиев май беше.

Link to comment
Share on other sites

netroot от 2 години го лъжат, че след 2 месеца ще стигнат до тях ;))) На ул. Евлоги Георгиев май беше.

Днес им се обадих сутринта (в кол центъра). След 2 часа ми се обадиха от Пловдивския офис да ме питат дали искам още днес да ме свържат.

Тъй като нямам възможност се уговорихме за понеделник/вторник другата седмица. Но още половин час след разговора ми 3 техни коли спряха пред блока и започнаха да вадят кабел от шахтата.

Явно е въпрос на техническа възможност. Но аз харесвам такива хора: каквото кажат - да става. Какво ще стане после... не знам. Но идиотско отношение нямам намерение да търпя. На американците може да им допада да ги правят на кретени, но на мен - не.

Link to comment
Share on other sites

Започва да се работи по изграждане на връзка, когато е пусната заявка за включване. На мен ми беше казано три месеца и ме вързаха към четвъртия от пускането на заявка :)

Link to comment
Share on other sites

Започва да се работи по изграждане на връзка, когато е пусната заявка за включване. На мен ми беше казано три месеца и ме вързаха към четвъртия от пускането на заявка :)

Глупости... Ако няма покритие в даден квартал 1 господ може само да ти каже кога ще те вържат :/ Единственият критерии който оказва по-голямо влияние е броя предварителни заявки от даден квартал.

Link to comment
Share on other sites

От миналата седмица съм им абонат в Кичука ( Първо районно) и всичко е тип-топ.Пинга е отличен, а скоростта на сваляне е минимум 50% над обявената.Само похвали заслужават,поне засега :)

Link to comment
Share on other sites

От миналата седмица съм им абонат в Кичука ( Първо районно) и всичко е тип-топ.Пинга е отличен, а скоростта на сваляне е минимум 50% над обявената.Само похвали заслужават,поне засега :)

 

Какво значи, че пингът е отличен?

Какво точно разбираш под отличен пинг и до къде е отличен?

 

Поздравления и безаварийно с Куул! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Какво значи, че пингът е отличен?

Какво точно разбираш под отличен пинг и до къде е отличен?

 

Поздравления и безаварийно с Куул! :beer:

 

Pinging abv.bg [194.153.145.104] with 32 bytes of data

 

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=2ms TTL=59

 

В другият ми апартамент където съм на Нетруп,с по-добър комп пинга ми е от порядъка на 5-7

Аналогични са резултатите и при някои пловдивски и софийски CS сървъри.

За мен това е достатъчно :)

 

 

889709801.png

889710922.png

889711891.png

889713838.png

889715326.png

889715960.png

889716749.png

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

някой знае ли до кое число трябва да се плащат таксите ...едни викат 12то ,други когато искаш. :blink:

Интересуваме и къде им се намира офиса в кичука.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...