Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Някога държал ли си в ръцете си оптичен кабел предназначен за външен монтаж? Явно не си. Със свинка опашка колкото и да се опитваш няма да успееш да го прекъснеш. Преди 2 години си имах вземане даване с прекарването на няколко километра. Кабелът + носещото важе не успяхме да го срежем с клещи които режат арматура. Момчетата които я опъваха после с дни имаха болки в ръцете заради опитите да се огъне кабела. Същият този кабел издържа бетонен стълб на енергото. Някакъв камион го беше закачил при взимането на един завой. Целият стълб се държеше на оптиката закачена за него. Ако се поровя ще намеря и снимки. Това за бабата и свинската опашка са митове и легенди.

само че не навсякъде се използват самоносещи конструкции, особено след кутийките за крайното разпределение към абонатите. ония кутийки с пожелателната хидроизолация дето висят обикновено по стълбовете точно срещу кооперациите.

 

та след тях се прилагат кабелчета с олекотена конструкция с 1 или 2 влакна в тръбичка от полиуретан или полиетилен с ниска плътност като в много редки случаи влакното има вторично покритие до 0.9мм като за пачкорд или надлъжни кевларени оплетки за облекчаване на опъна. Съответно дори една по-силно поставена скоба си го огъва достатъчно за да внесе лоши загуби.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

само че не навсякъде се използват самоносещи конструкции, особено след кутийките за крайното разпределение към абонатите. ония кутийки с пожелателната хидроизолация дето висят обикновено по стълбовете точно срещу кооперациите.

 

та след тях се прилагат кабелчета с олекотена конструкция с 1 или 2 влакна в тръбичка от полиуретан или полиетилен с ниска плътност като в много редки случаи влакното има вторично покритие до 0.9мм като за пачкорд или надлъжни кевларени оплетки за облекчаване на опъна. Съответно дори една по-силно поставена скоба си го огъва достатъчно за да внесе лоши загуби.

Нормално би било те да са вътре в сградите. Не съм видял как ITD си изграждат мрежата, но аз бих поставил тези кутии вътре в самите сгради.

Link to comment
Share on other sites

Нормално би било те да са вътре в сградите. Не съм видял как ITD си изграждат мрежата, но аз бих поставил тези кутии вътре в самите сгради.

netrootbg, точно за това говорех, за което mobo каза. Бабата надали ще ѝ пречи главен/дебел/самоносещ кабел, който е някъде далеч от терасата ѝ.

Ти може и да би сложил където знаеш, че ще е най-добре кабели, кутии и т.н., но това не означава, че се спазват педантно предписания и добри практики във всички случаи. За това предполагам и сам си се досетил.

И говорех за действителни случаи с оптики на ITD ;) . Наскоро получих и информация от първа ръка, видях точно какви са оптичните кабели, имаше само кевларно "жило" вътре за опъна, и това е.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

на теория и на практика е едно, а всъщност е съвсем различно, както казваше един забавен доцент в университета.

 

ако толкова не ти се вярва ще ти снимам няколко кутийки. на някои си седи гордата лепенка за принадлежност кууулбокс.

 

 

Link to comment
Share on other sites

netrootbg, точно за това говорех, за което mobo каза. Бабата надали ще ѝ пречи главен/дебел/самоносещ кабел, който е някъде далеч от терасата ѝ.

Ти може и да би сложил където знаеш, че ще е най-добре кабели, кутии и т.н., но това не означава, че се спазват педантно предписания и добри практики във всички случаи. За това предполагам и сам си се досетил.

И говорех за действителни случаи с оптики на ITD wink.gif . Наскоро получих и информация от първа ръка, видях точно какви са оптичните кабели, имаше само кевларно "жило" вътре за опъна, и това е.

Кабела който пускахме не беше дебел. Даже си беше тъничък. Най - интересното беше цената. Излизаше по - евтино от CAT5 предназначен за външен монтаж.

 

на теория и на практика е едно, а всъщност е съвсем различно, както казваше един забавен доцент в университета.

 

ако толкова не ти се вярва ще ти снимам няколко кутийки. на някои си седи гордата лепенка за принадлежност кууулбокс.

Когато се прибера ще погледна за техни кутии. Аз все още си чакам да ме свържат. 2 години ще станат скоро. Уж за няколко месеца щяха да окабелят квартала...

Link to comment
Share on other sites

Добър ден, момчета! :beer:

 

С жената от доста време им набираме на "Визио" и си приказваме, че е крайно време да се махнем от тях, ама съм

голям карък, майна :lol: .Тъкмо ще реша да се махна наистина от тях и те взеха, че започнаха да си оправят бакиите.

Нета тези дни го гледам, че едобър - ниски пингове и без загуба на пакети.А и взех много да не вярвам на spedtest.net щото при тестове с Мотцилата от нулата до върха едвам катери 8-10 , а като се спусне за да иде до крайната точка стига различно - 12,15,17 и т.н.

След това правя тест с ИЕксплорера и от нулата до крайната точка стрелката кове на 32...с Оеперата пък не ми пада под 20 мегабита!

 

Попрегледах страницата на Куулбокс и някой там се оплакваше от високи пингове и беше си направил тест, като пускаше пингове до американски гейм сървари. Та реших и аз да премеря силите на Визио срещу тези на Куулбокс, и вижте какво се получи...оказа се, че лана на Визио е с по-ниски пингове от оптиката на Куул ( вижте пинговете на модератора от Куул и моите на Визио):

 

2340428e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мнението съм го дал тук за сравнение и хората да могат да видят едно реално сравнение с цел да добият правилна

представа за нещата.Не съм мечка, нито друго животно! Ако продължаваш да имаш съмнения ми пиши на ЛС да се видим лично!

Link to comment
Share on other sites

Мнението съм го дал тук за сравнение и хората да могат да видят едно реално сравнение с цел да добият правилна

представа за нещата. . .

А забеляза ли, че постът на модератора е от преди година?

Ето как е при мен сега:

rvUGS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да наистина поста на мода е отпреди година, и въпреки това нещата са на кантар:

 

64.34.169.25

Куул - 118 : 124 Визио

 

208.64.39.51

Куул - 142 : 145 Визио

 

66.225.198.66

Куул - 136 : 138 Визио

 

И много моля да бъда правилно разбран - не целя конфликти с никого, нито правя реклама или анти-реклама на доставчиците!

Смятам форума за едно свободно поле за изява на всеки потребител с цел да си бъдем полезни и да си помагаме взаимно!

Link to comment
Share on other sites

От което следва ясно, че поне пинга е съизмерим и доволно нисък, дали е оптика или мед, без значение. И явно повечето междинни устройства по пътя на медта не оказват влияние, което да се забелязва.

Че аз до гейта имам средно 1 и под 1ms..

Link to comment
Share on other sites

И вероятно ще се окажеш прав, че ако една лан-мрежа е направена добре и резултатите са добри!

Аз не съм специалист и не разбирам от мрежи.Чета, интересувам се и питам.Очаквах наистина качеството на оптиката да е чувствителна спрямо лана, но ето че при едни реални резултати нещата не излизат така, както са по рекламите!

За мен това е истинта - аз пускам тест до даден сървър и той пуска тест до същия сървър.

Резултатите показват реалността такава, каквато е.

 

Направи ми впечатление, обаче че Пламен поддържа един и същ пинг, докато при мен пингът играе и се мени.

Това показва, че при него връзката е по-стабилна.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Ами добре си според мен - спокойно можеш да си цъкаш он-лайн игрички от американските сървъри.

От това, което показваш не виждам да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

ето повече тестове ,С кабел:

 

http://s869.photobucket.com/albums/ab260/ondigital/ITDtests1a/

 

тествах скороста на сваляне и качване към някои големи хостинг клиенти,бг хостинги и чужди и международни торенти

:pirate

 

PS: от миналата седмица и аз съм към iTD :beer:

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

ето повече тестове ,С кабел:

 

http://s869.photobucket.com/albums/ab260/ondigital/ITDtests1a/

 

тествах скороста на сваляне и качване към някои големи хостинг клиенти,бг хостинги и чужди и международни торенти

:pirate

 

PS: от миналата седмица и аз съм към iTD :beer:

 

Ами можеш да разкажеш, как мина инсталацията!

В кой квартал си? Колко време след заявката ти за включване ти позвъниха на ГСМ да идват?

Отношението как е към клиента?

Погледна ли, откъде ти идва кабела в компютъра?

 

И ако искаш да направим още някой друг тест?

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

И вероятно ще се окажеш прав, че ако една лан-мрежа е направена добре и резултатите са добри!

Аз не съм специалист и не разбирам от мрежи.Чета, интересувам се и питам.Очаквах наистина качеството на оптиката да е чувствителна спрямо лана, но ето че при едни реални резултати нещата не излизат така, както са по рекламите!

За мен това е истинта - аз пускам тест до даден сървър и той пуска тест до същия сървър.

Резултатите показват реалността такава, каквато е.

 

Направи ми впечатление, обаче че Пламен поддържа един и същ пинг, докато при мен пингът играе и се мени.

Това показва, че при него връзката е по-стабилна.

 

Някой хора четат между редовете или само това което им изнася.

Предимството на оптичния интернет е в перспективата - всичко да идва по една "жица" и тя да има потенциал да носи още.

Coolbox са първите ( нека някой ме поправи ако греша ) които предлагат FTTH: интернет, телефон и цифрова телевизия.Съответно им трябваше малко време докато настроят и оптимизират нещата.В началото много от проблемите идваха и от калпави АТИ.Случвало ми се да отварям две чисто нови и чак 3тата да работи.

Та идеята е, че би трябвало тепърва да започне да се усеща предимството на оптиката.

 

P.S. Ето и от мен ( D*C на оптика )

arx1279575092p.JPG

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Някой хора четат между редовете или само това което им изнася.

Предимството на оптичния интернет е в перспективата - всичко да идва по една "жица" и тя да има потенциал да носи още.

Coolbox са първите ( нека някой ме поправи ако греша ) които предлагат FTTH: интернет, телефон и цифрова телевизия.Съответно им трябваше малко време докато настроят и оптимизират нещата.В началото много от проблемите идваха и от калпави АТИ.Случвало ми се да отварям две чисто нови и чак 3тата да работи.

Та идеята е, че би трябвало тепърва да започне да се усеща предимството на оптиката.

...

И каква е причината да не искат да ми дадат един статичен IP адрес на тарифата за 25 лв?! Дори с някакво доплащане.

Има хора, за които статичния IP е особено важен, независимо какво ми се говори, че той така или иначе за няколкото месеца, в които са абонати някои, не им се бил сменил.

Освен това си мисля, че докато сегашните оптико-предлагащи фирми се подобрят достатъчно че да почнат да предлагат наистина качествени 3-4-5-рни и т.н. услуги по една "жица" и над 100 мбита, останалите доставчици не спят и те ще минат всичко основно на оптика (вече го правят), и даже може първи да предложат 1Gbps свързаност за домашни потребители ;) . Само като идея го казвам.

Поне в едно няма спор - оптиката е бъдещето, но като възможности. В настоящия момент се вижда, че нещата са на кантар почти. Дори да не е за всички, има хора на LAN, които явно са случили на добра мрежа и ако има приоритет примерно за статичен IP и/или други някакви техни си изисквания, имат съизмерими параметри на връзката като с оптиката, вкл. стабилност. Което в никакъв случай не омаловажава приноса на ITD с FTTH и т.н.

Но това с IP адреса не можаха да ми дадат задоволителен отговор Защо не може, като ги питах по телефона. Измрънкаха нещо за политика и затвориха. Явно не уцелих темата на разговора с тях :) .

Освен това като гледам още нямат покритие дори наблизо до нас, въпреки че като разпитвах преди година и нещо за да се информирам, имаше обещания, че още преди половин година трябва да имат покритие. Е, нямат.

Link to comment
Share on other sites

Някой хора четат между редовете или само това което им изнася.

Предимството на оптичния интернет е в перспективата - всичко да идва по една "жица" и тя да има потенциал да носи още.

Coolbox са първите ( нека някой ме поправи ако греша ) които предлагат FTTH: интернет, телефон и цифрова телевизия.Съответно им трябваше малко време докато настроят и оптимизират нещата.В началото много от проблемите идваха и от калпави АТИ.Случвало ми се да отварям две чисто нови и чак 3тата да работи.

Та идеята е, че би трябвало тепърва да започне да се усеща предимството на оптиката.

 

P.S. Ето и от мен ( D*C на оптика )

arx1279575092p.JPG

 

Е па добре, че си ти да ни отвориш очите на нас "слепците", та да прогледнем и да можем да видим, какво ни очаква в бъдещето!

Тук доматите не ги ядем с колците...много се извинявам!

Сегашното състояние всеки може да го види, както на лана, така и на оптиката!

Не случайно заедно с агента дадохме примерни тестове с пингове до едни и същи сървари!

Целта не е да си мерим пишоците, а да представим настоящата реалност,без пристрастия и фенство!

Видя се, че в момента разликата е нищожна...нещата са на кантар.

 

TRIBALERO, да пуснем по едни пингчета до датата и замундата?

Link to comment
Share on other sites

Ами можеш да разкажеш, как мина инсталацията!

В кой квартал си? Колко време след заявката ти за включване ти позвъниха на ГСМ да идват?

Отношението как е към клиента?

Погледна ли, откъде ти идва кабела в компютъра?

 

И ако искаш да направим още някой друг тест?

 

Еми аз съм в кичука .(Района зад Васила вече е покрит)

По принцип чаках от миналата година :lol: :lol: Миналия месец като се обадих от там ми потвърдиха за скорошна инсталация.

Дойдоха в деня за който се бяхме уточнили (петък) по рано с техните колеги.

Иначе са много по пекани от евроком.Миналата година когато се прекарвах Евроком в нас ,ми се случиха някви 2ма където се държаха все едно са от ДАНС :lol: :lol: , и отделно на тва ми слагаха кабелите им кадето си искат... + зле монтиран switch :lol: :lol:

Ето един пик http://img830.imageshack.us/i/1680x1050.jpg/

 

Кофтито само е многото кабели и устройста,не е като един кабел кадето си го слагаш в лан-ката или рутера.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз съм в кичука .(Района зад Васила вече е покрит)

По принцип чаках от миналата година :lol: :lol: Миналия месец като се обадих от там ми потвърдиха за скорошна инсталация.

Дойдоха в деня за който се бяхме уточнили (петък) по рано с техните колеги.

Иначе са много по пекани от евроком.Миналата година когато се прекарвах Евроком в нас ,ми се случиха някви 2ма където се държаха все едно са от ДАНС :lol: :lol: , и отделно на тва ми слагаха кабелите им кадето си искат... + зле монтиран switch :lol: :lol:

Ето един пик http://img830.imageshack.us/i/1680x1050.jpg/

 

Кофтито само е многото кабели и устройста,не е като един кабел кадето си го слагаш в лан-ката или рутера.

 

И аз съм в "Кичука", само че до "Камела"!

Ама не проследи, откъде идва кабела до машината ти?

Висят ли кабели по дърветата на Куулбокс или не можеш да се ориентираш?

Аз ако минавам на тях, ще си сложа само нет, щото имам договор с "Близоо" за още 9 м.

 

Пинговете са до датата и замундата!

На скрийншота се вижда ясно.

Оправи си снимките, щото нищо не виждам!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...