Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Щото с 96 примерно от които 20 немски, 20 испански, 20 гръцки и т.н. - т.е. канали които никога няма да ги погледнеш ще си особено вдъхновен ли? Не съм на cooolbox но от първите 30тина канала гледам има-няма 10...

 

А и като ги броя ей тука май са повече от 26: http://cooolbox.bg/home/cooolboxtrio/channels/

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Всъщност, точно 26 наброй са, вероятно гледаш списъка на "TВ КАНАЛИ В TRIO STANDARD И TRIO PREMIUM". Не ме разбирайте погрешно, имам много добри впечатления към куулбокс и ITD, но поради естетвото на технологията на пренос, цените им все още са по-високи от тези на конкурентите (конкертно за тв-то става въпрос, нета е ок).

 

За съжаление добрите ми впечатления бяха доста поразклатени откакто видях как зад Военна болница, кабелът им прекосява по въздушно пространство едно вътрешноквартално кръстовище по схемата: стълб - дърво (10м прекосява кръстовището) > къща > дърво > стълб (прекосява улицата). За съжаление това не е единичен случай. Естествено съществува и другата крайност: хайде да прекопаем целия град (DCC)...

 

... просто никога не съм мислил, че fiber to the trees е добра идея, губи се смисълът от оптиката, а нейното място според мен е в канали и по възможност под земята.

 

И да се върнем на 26те канала - добре са подбрани и са много подходящи за хора, които нямат големи претенции към брой канали, но предпочитам сегашният вариант за мен (N3) като съотношение цена/канали. Освен това имам възможност да разкарам приемника, което за мен е плюс.

 

Поздрави!

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Но някои хора предпочита качеството и сигурността :)

Е, поста, който се предполага, че коментираш, говори за оптики по дървета и сгради, а ти в същото време говориш за качество и сигурност..

Дали на практика е стабилно или не, не е толкова важно, но просто се получи малко смешно.

Link to comment
Share on other sites

Е, поста, който се предполага, че коментираш, говори за оптики по дървета и сгради, а ти в същото време говориш за качество и сигурност..

Дали на практика е стабилно или не, не е толкова важно, но просто се получи малко смешно.

 

И, колко още пъти трябва да се коментира, че тези кабели са много по-издържливи на натоварване от тези на някои други доставчици с въженцата. А и това е временно разположение на кабела в бързината си да вържат напиращите клиенти. И аз чаках много месеци, но кабела е под земята за разлика от дуги фирми :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

....И да не забравяме, че въпреки поводите за веселие които се получават при някои съфорумци:

 

1. Аз лично нямам спомен да ми е спирал нетът.

2. Скоростта на пакета който ползвам не е имагинерна.

3. Съотношението цена - качество е в полза на качеството!

4. След всеки разговор със съпорта се чуствам все едно, току що са ми направили свирка (при това с чуство)

5. Пълното отсъствие на феноменът - Връзката изчезва при падането на първата капка дъжд... и се появява около седмица по-късно (ама не винаги...)

 

Така, че говорете си..., аз също обичам да ме развеселяват :)) .

Link to comment
Share on other sites

И, колко още пъти трябва да се коментира, че тези кабели много по-исдържливи на натоварване от тези на някои други доставчици с въженцата. А и това е временно разположение на кабела в бързината си да вържат напиращите клиенти. И аз чаках много месеци, но кабела е под земята за разлика от дуги фирми :)

Нищо против нямам, просто коментирах, че го каза баш след онова мнение за дървесните кабели. Естествено, че не навсякъде са по въздуха, но се каза, че ИМАТ и въздушни кабели. Те като гледам само най-лайняните доставчици в града са със закопани кабели. Но пък вече всичките ще си ги закопаят в близко време, поне Нетгруп, Лангейм и т.н. са в процес.

За оптичните кабели, айде айде нямали време заради напиращите клиенти и затова висели кабелите. Като че ли за всеки поотделно ще копаят па ако ще и по 1 месечно да свързваха.. Временно... ми то всичко в този живот е временно, затова няма особено значение.

Дали оптиките са по-издръжливи не знам, но нека падне едно 500 кг-ово дърво върху него пъ да видим какво ще стане. Или някой багер просто ей така да мине без да го засяга какво повлича след себе си. Виж, за гръмотевици е Ок, оптиката като цяло е бъдещето, но да е закопано всичко, а вече не само ITD могат да се похвалят с оптика. Много се шуми около тях щото оптиката стига до дома ти и хората виждат и се кефят, но не са само те с оптика по повечето си трасета, да не говорим че тези, при които оптиката стига едва до блока, у вас ще влиза просто кабел, без конвертори и кутии. ITD съвсем няма да са без конкуренция скоро. То и ЕК навремето беше върха и т.н., но виждаме. Е, дано тези да не последват подобна съдба, важното е да има само доволни клиенти.

 

gado, разбирам прекрасно и твоите поводи за 'веселие', но ми се струва, че си прекалено в грешка относно някои от изказванията си, в стил клиширани лафове за капките дъжд и т.н. Вярно, вероятно малко по-често имат прекъсвания останалите, но не е нещо драстично като преди години, за когато явно говориш. Аз за 2 години да съм имал 2 пъти прекъсвания за по около ден. А явно и на ITD има такива случаи за поне часове. Останалото са вече вятър приказки.

Както някъде другаде писах, и 10-тина МБ/с за 20 лв също не са имагинерни, а даже на хартия са дадени далеч по-ниски.

За съпорта си относително прав.

 

Тъй че развеселяването е взаимно.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, важното е да са доволни клиентите и да получават качество в истинския и пълен смисъл на думата. За кабелите си има закон и искат не искат, ще ги вкарат под земята. :) На мен не ми пречат устройствата :)

 

О, наистина е така, ако завали дъждец и духне вятър нета отиваше. Над два месеца преди си играхме на котка и мишка да оправят нета след една авария, май беше некадърно свършена работа и умишлено лъжеха. Играех си аз преди това една хубава онлайн игра и после бам, мизерни скорости, пинг, прекъсвания. След няколко месеца се оправи. Мина малко време и хайде да се цакаме пак. Отново проблеми, също и през тази година, паднали кабели, повредени суичове, ограничения. Че даже на един файл ми дропваше ъпа в гугъла. Няколко пъти трябваше да опитваш да качиш един никакъв по размери файл. Само фейлд, фейлд, фейлд. Абе мизерия, не искам вече да си спомням. Идваха ми техници да правят проверки, хващат се за главата. Какво толкова я правиха тая мрежа не знам. Но реших да не ѝм играя играта повече. Една "кратка" история при близу/евроком.

 

Сега дишам спокойно :) Няма нужда да се моля да не падат клони и да няма бури.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Ш'мъ прощаваш, но това горното го написах съвсем сериозно и от гледна точка на предишните ми преживелици с разни велики доставчици, дет давали нет и на марсианците... и с едни други още по-велики, които пък обезпечават директната линия на господ...

 

П.с. ... И не, не е спирал пущината нито по-радко, нито по-често... ами направо - хич!

 

П.с.2 Отговорът е адресиран към Теди.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Да споменавам ли, че нямам спомени кога са прекъсвали при мен LG или пък N3 ... освен когато съм пропуснал да си платя сметката :lol:

 

Гледам пак взехте да си ги мерите, аз тоз път ще пропусна стига да не се стигне пак до "може всичко да е същото ама оптиката си е оптика и ми е кеф да го гледам кабела" - както преди години един приятел си взе монитор Sony и ми казваше после - знам че дадох повече пари обаче само като го видя как в ъгълчето пише sony и ми става едно хубаво :)

Link to comment
Share on other sites

Ами няма нужда, понеже темата е за Cooolbоx :)

<offtopic>

Няма как да се пропусне интересния факт как за всеки доставчик, има един отбор агенти, къде "стари", къде по-скорошни, и обикновено са все едни от най-доволните :bgrin: .

Ама нека всеки доставчик продължава с изненадите и добрите новини и качество, та да има такива като нас.

Само ми се струва за нета на ЕК/ДЦЦ а и на БТК като че ли най-малко са агентите..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

когато аз казах че кабелите на ИТД висят по стълбове и пресичат булеварди през клони на дървета ми обясниха, че само ги плюя горкичките. и сега продължава със същата политика на безрезервна подкрепа. лошо няма - нека има доволни хора.

обаче ИТД от повече от година са на пазара и изграждат мрежа. голяма част от жиците им продължава да виси по стълбове и да се обяснява като временно решение. а съм чувал че само в българия временните неща са толкова постоянни.

ама тва е щото аз съм предубеден и само им търся кусури.

Link to comment
Share on other sites

Оптиката си е оптика, дори по дърветата, какво знаеш, тя не може да се сравнява с нищо (т.е. кефа че ти влиза оптика а не някакъв си прост кабел от медната ера) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим какви кабели се слагат и че оптиката има определен радиус, на който може да се огъва. Знам за случаи, в които някаква баба решила че кабелът дето ѝ минава покрай терасата много се клати и решила да го пристегне с нещо като свинска опашка към друг кабел. Само дето в мястото на пристягане се образувал доста малък ъгъл на прегъване и после какви чудесии за търсене на проблема..

Ама момент.. говорим за оптика, тя е неподвластна на божиите сили!

Link to comment
Share on other sites

Брей, то бяа неща са се изписали :D. Няма какво да се умува, че оптиката има предимства, естествено че е така. Но какъвто и да е кабел, пуснат по дърво рано или късно ще направи проблем, това ме разочарова от coolbox. Иначе като махнем по-високата цена на тв-то, са си добри. Радвам се, че имат добър съпорт, имал съм щастието да говоря с тях, наистина са коректни, но това не значи, че са единствените, които се справят добре по този показател. Всеки преценява кое е най-изгодно за него ;). Хайде поздрави и със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не съм доволен от Cooolbox. Връзката е нестабилна и с големи закъснения за мен. Хубава е единствено за сийд на торенти, но за това бих препоръчал друг доставчик.

 

Ето и пример за скорост това е от youtube.com(

) дотук 20min на 40mbps връзка от кулбокс. Вие си решавайте дали това е добър доставчик.

cooolbox.jpg

 

Има и следните любопитни факти:

- инсталационна такса 30лв.

- предплащате мецец преди месеца(т.е. два месеца). Например юни плащате до края на юли.

- два месеца предизвестие за прекъсване.

 

Предимство е, че устройствата за телевизия са добри и дават две. Като интернет обаче последния месец са много зле, поне за мен.

Оптиката е чудесно нещо но от там нататък трябва да има връзка, за момента ИТД не се справя дори прилично. Колегите от UK(там са прочути със скапани връзки) офиса ме подиграват, че тяхния кирлив ADSL е в пъти по стабилен.

 

П.С. На горния файл му остават само 5 мин да се дръпне вече, скороста е 22КБ/с средно дотук.

Edited by drax
Link to comment
Share on other sites

Аз да питам, Cooolbox филтрира ли портове или не?

Всеки ми казва, че ДА, само от съпорта ми казват, че не!

Какъв е случая:

Вчера сутринта, след няколко месеца добра работа ми се скапва Outlook. Казва ми, че не мога да си взема Authentication от сървъра, паролата ми била грешна.

Логвам се аз през Webmail, всичко е наред.

А сега де!

Звъня на Cooolbox, казват ми че няма проблеми.

Оттам подкарвам аз, уеб мастери, хостинг, накрая нашия от сайта ми вика, абе филтрират портовете бе, смени си smtp порта от 25 на 26!

И Хоп! Стана веднага.

Да ама сега на сайта ни, където има линк към скайпа ми, постоянно ме дава офлайн, а това също работеше преди да ми се скапе Outlook, ама сега вече не става... Айде, това вероятно не е от тях...

 

Какво да правя?!

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Аз да питам, Cooolbox филтрира ли портове или не?

Мисля, че портове НЕ филтрират. Поне SMTP си ми работи не по зле от другото. Обаче правят някакъв чупен баланс, така че верроятно и другите са прави.

 

В твоя случай мисля, че проблема не е в тях, а в твоя хостинг.

Edited by drax
Link to comment
Share on other sites

Не ми казвайте, че филтрират изходящ remote порт 25 ?!

Щото да филтрират входящ (сървърен) порт 25 е обяснимо дотолкова че да не пускате ваши мейл сървъри, но да ми филтрират изходящ 25, мерси съм оъ такъв доставчик! Щото не всички поддържат алтернативен 26 или подобен, те утре може и 26 да филтрират. Надали това е ситуацията, по-скоро наистина хостинга.

Link to comment
Share on other sites

Аз да питам, Cooolbox филтрира ли портове или не?

Всеки ми казва, че ДА, само от съпорта ми казват, че не!

Какво да правя?!

 

Под linux има една малка програмка tcptraceroute, която праща tcp (syn) пакети от определен порт с намаляващ TTL. Така ако има статично филтриране може да се определи на кой hop (рутер) е.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Изобщо не съм доволен от Cooolbox. Връзката е нестабилна и с големи закъснения за мен. Хубава е единствено за сийд на торенти, но за това бих препоръчал друг доставчик.

 

Ето и пример за скорост това е от youtube.com(

) дотук 20min на 40mbps връзка от кулбокс. Вие си решавайте дали това е добър доставчик.

cooolbox.jpg

 

Има и следните любопитни факти:

- инсталационна такса 30лв.

- предплащате мецец преди месеца(т.е. два месеца). Например юни плащате до края на юли.

- два месеца предизвестие за прекъсване.

 

Предимство е, че устройствата за телевизия са добри и дават две. Като интернет обаче последния месец са много зле, поне за мен.

Оптиката е чудесно нещо но от там нататък трябва да има връзка, за момента ИТД не се справя дори прилично. Колегите от UK(там са прочути със скапани връзки) офиса ме подиграват, че тяхния кирлив ADSL е в пъти по стабилен.

 

П.С. На горния файл му остават само 5 мин да се дръпне вече, скороста е 22КБ/с средно дотук.

 

хм и да пишеш по форума едва ли ще ти се реши проблема с интернета.Звънни на съпорта.

Иначе при троен старт пакет няма инсталационна такса ;]

Link to comment
Share on other sites

хм и да пишеш по форума едва ли ще ти се реши проблема с интернета.Звънни на съпорта.

Иначе при троен старт пакет няма инсталационна такса ;]

Хайде да видим. Виж адреса на картинката и помисли отново. Ако продължава в същия дух, няма да е първия служител заминал си поради хронична глупост, тоя дето ми се пънеше във форума им. Да кажем, че до момента давам шанс без да играя грубо.

Link to comment
Share on other sites

Хайде да видим. Виж адреса на картинката и помисли отново. Ако продължава в същия дух, няма да е първия служител заминал си поради хронична глупост, тоя дето ми се пънеше във форума им. Да кажем, че до момента давам шанс без да играя грубо.

 

Звънкай на съпорта. Аз имах подобен проблем и след смяна на медиа конвертора и АТА-та се оправиха работите. Определено има доста бъгаво оборудване, но това си е - китайска работа.

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим какви кабели се слагат и че оптиката има определен радиус, на който може да се огъва. Знам за случаи, в които някаква баба решила че кабелът дето ѝ минава покрай терасата много се клати и решила да го пристегне с нещо като свинска опашка към друг кабел. Само дето в мястото на пристягане се образувал доста малък ъгъл на прегъване и после какви чудесии за търсене на проблема..

Ама момент.. говорим за оптика, тя е неподвластна на божиите сили!

Някога държал ли си в ръцете си оптичен кабел предназначен за външен монтаж? Явно не си. Със свинка опашка колкото и да се опитваш няма да успееш да го прекъснеш. Преди 2 години си имах вземане даване с прекарването на няколко километра. Кабелът + носещото важе не успяхме да го срежем с клещи които режат арматура. Момчетата които я опъваха после с дни имаха болки в ръцете заради опитите да се огъне кабела. Същият този кабел издържа бетонен стълб на енергото. Някакъв камион го беше закачил при взимането на един завой. Целият стълб се държеше на оптиката закачена за него. Ако се поровя ще намеря и снимки. Това за бабата и свинската опашка са митове и легенди.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...