Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Само любопитство. Не ми харесва да не знам за собствениците на, чиято фирма съм абонат по някакви услуги :) Къде са ми тестовете? ;)

Ето тук => Цък можеш да видиш кои са собствениците. Естествено, най-вероятно Иво вече е само параван, но за пред закона са той и сестра му....

 

П.с. Иначе от към съпорт - няма кой да им излезе...., И за около 2 години от както съм техен абонат, нетЯ ми е прекъсвал точно два пъти! Първият път проблемът си беше в моя телевизор (без тяхна помощ нямаше да се оправя), а за второто прекъсване ми се обадиха самите те за да ме предупредят, че връзката ми ще прекъсне за известно време заради монтирането на някаква тяхна апаратура...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тестове към американски сървъри, ако никой не е пуснал до тогава, ще пусна в петък, защото сега съм в с. София и няма как. Тук ме мъчат на МегаЛайнян, ама няма алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

Тестове към американски сървъри, ако никой не е пуснал до тогава, ще пусна в петък, защото сега съм в с. София и няма как. Тук ме мъчат на МегаЛайнян, ама няма алтернатива.

Даи да видим как е мегалана.

Link to comment
Share on other sites

Как може толкова много хора да хвалят Куулбокса и още никой да не ми е пратил тестове към исканите от мен дестинации: Сан Франциско, Джус Йорк, Денвър? Каква е причината? Моля ви се, наложително ми е да знам хубава и стабилна ли е връзката към тези точки. Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Как може толкова много хора да хвалят Куулбокса и още никой да не ми е пратил тестове към исканите от мен дестинации: Сан Франциско, Джус Йорк, Денвър? Каква е причината? Моля ви се, наложително ми е да знам хубава и стабилна ли е връзката към тези точки. Благодаря :)

Може би заради императивния тон в предните ти постове, а ключовата дума "моля" е някак сбутана и обезсилена от началото на последния ти пост.

Никой тук не ти е длъжен, да е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Това са още от одеве, скоростта не беше много стабилна, затова тези са приблизителни, без рутер на Нетгруп:

 

742914971.png

742913921.png

742916073.png

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Как може толкова много хора да хвалят Куулбокса и още никой да не ми е пратил тестове към исканите от мен дестинации: Сан Франциско, Джус Йорк, Денвър? Каква е причината? Моля ви се, наложително ми е да знам хубава и стабилна ли е връзката към тези точки. Благодаря :)

Ето ти още една причина - резултатите на SpeedTest са супер-измислени и в доста случаи абсурдни . . .

 

Такава скорост устройва ли те? :rolleyes:

741630200.png

 

Ето ти и малко по-реални показания:

741634159.png

Link to comment
Share on other sites

Ето от ITD без рутер. Резултатите са от първия път

743437306.png

743438184.png

743439295.png

 

А ето и един по-различен тест:

speed.io.png

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

Някой от другите доставчици да пробва до същите дестинации ?

Не ми се рови, но по същото време вчера ги тествах, даже през лаптопа, и коментирах. В същото време на десктопа вървят торенти. Средно 6-7 мегабита ббеше даунлоуда към повечето споменати дестинации, ъплоуда към малко под 2 мбита.

Нетгруп.

 

Ето ти още една причина - резултатите на SpeedTest са супер-измислени и в доста случаи абсурдни . . .

Такива дето са над 100 мбита са бъгнати , това е ясно. При мен не се е плучавал досега резултат над 100 мбита, даже близо до 100 или друг абсурден. При някои хора се бъгва нещо.

Иначе наистина спеедтест не е някакво особено мерило.

Link to comment
Share on other sites

А случайно да дойда да ти целуна краката?

 

Благодаря изключително много за постовете, които ме убедиха крайно да премина на вашия интернет провайдър, но още малко, ще трябва да почакам за това удоволствие :) Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Такива дето са над 100 мбита са бъгнати , това е ясно. При мен не се е плучавал досега резултат над 100 мбита, даже близо до 100 или друг абсурден. При някои хора се бъгва нещо.

Иначе наистина спеедтест не е някакво особено мерило.

679693762.png 653025544.png

600802160.png 679692537.png

 

Разбира се, че са бъгнати, но е интересно, че са се появявали по различно време, към различни точки и от различни компютри, без значение дали с рутер или без.

Впечатляващи са и почти 40-те мб/с до Париж, при положение, че съм на 20 мб/с тарифа :-)

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че са бъгнати, но е интересно, че са се появявали по различно време, към различни точки и от различни компютри, без значение дали с рутер или без.

Впечатляващи са и почти 40-те мб/с до Париж, при положение, че съм на 20 мб/с тарифа :-)

При наличието на >100 мбит резултати изобщо не трябва и да се коментират 40-те мбита до Париж и където и да било, защото е ясно че са компрометирани. Иначе какво като си на 20 мбита, локални имаш ли 100? Какво пречи примерно спеедтеста да е компрометиран, ти ако тестваш със съседа, може и 100 мбита да ти покаже :) .

Link to comment
Share on other sites

Иначе какво като си на 20 мбита, локални имаш ли 100? Какво пречи примерно спеедтеста да е компрометиран, ти ако тестваш със съседа, може и 100 мбита да ти покаже :) .

Нещо не схванах тази логика, ама карай . . . Съседът ми е доста по-близко от 1200 мили разстояние, а пък и пингът щеше да е 10 пъти по-малък.

 

Колкото до локалния трафик - ето това за мен е реалното измерване . . .

yiKlS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Исках да кажа, че спеедтест понякога вероятно вади големи резултати поради кеширане на определени места. + бъгове.

Така че реално ако спеедтестваш видимо с Франция, а физически с някой близък кеш, това може да е обяснение на 'прехвърлени' тарифи. При всички случаи си говорим за бъгове, вероятно повече от един. Включително в Флаш плеър и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...