Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

като плащаш 230 на бтк , какво те плаши кулбокса тогава

+ това не са само кулбокс , има и други оператори които могат да ти прекарат оптика + телефони ;) че и да си прехвърлиш номерата от бтк ;)

 

 

Виж за 230 лева колко услуги ползваме на БТК и колко услуги предлагат куулбокс за 100 лв. Това имах предвид.

 

 

 

 

Не си мислете, че се оплаквам. Даже ме е яд, че няма как да стана потребител на КуулБокс.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За някакво село ли говорим или????

 

За мен, 1 единствен абонат пускаха един много дебел многоканален кабел по Христо Ботев, после по моята улица и после до нас и за миг не ми казаха, че е неизогодно за тях.При вас има нещо друго, което не го споделяте.

 

Jozo, може да говорим примерно за селото около кино Фламинго, църквата Св. Георги. Там същи се предлагат само бизнес услуги. И като че ли нямат планове скоро да пуснат за обикновени хора. По всяка вероятност защото в квартала усилено се строи, което обаче не пречи Langame и N3 да имат прекарани оптики. Всъщност и Cooolbox имат и съм виждал техни хора да опъват кабели но засега се предлага само за бизнес абонати неясно защо.

Link to comment
Share on other sites

Става дума за Брезовско Шосе.

 

Честно казано и аз не разбрах каква е причината да не може да се пусне друга услуга освен тази за 92 лева. Поне тая от 62 да бяха пуснали...

 

 

Плюс това как няма да е финансово неизгодно... Не вярвам някой здравомислещ човек да се върже на услуга за 92 лева на месец...

 

До колкото помня :) не е рентабилно.Гледат първо да имат някой на бизнес тарифата за да може до някъде да си оправдаят инвестицията и тогава от изграденото вече трасе захранват и домашни абонати.

Ако е както казваш и техен кабел минава на 50 санти от блока ви, тогава единственото логично обеснение за мен е, че нямат ресурс или нещо такова и трябва допълнително да се доизгражда нещо, което за тарифа домашен абонат не ги устройва.

 

П.С. Незнам ако намерих 4,5 авера който да искат интернет от тях и да са ти комшита и идете да пуснете заявка за включване дали няма да са по съгласни.Сумарно месечната такса ще ви покрива тази като на бизнес план.

Link to comment
Share on other sites

До колкото помня :) не е рентабилно.Гледат първо да имат някой на бизнес тарифата за да може до някъде да си оправдаят инвестицията и тогава от изграденото вече трасе захранват и домашни абонати.

Ако е както казваш и техен кабел минава на 50 санти от блока ви, тогава единственото логично обеснение за мен е, че нямат ресурс или нещо такова и трябва допълнително да се доизгражда нещо, което за тарифа домашен абонат не ги устройва.

 

П.С. Незнам ако намерих 4,5 авера който да искат интернет от тях и да са ти комшита и идете да пуснете заявка за включване дали няма да са по съгласни.Сумарно месечната такса ще ви покрива тази като на бизнес план.

 

 

То по принцип става дума за бизнес план, мен ме устройва г/д този за фирми от 64 лева, но и него не предлагат или домашни 2х42 лева...

 

Идеята ми е, че ще е по-лесно да намерят потребители за по-евтините си услуги, отколкото да чакат някой да се върже на 92 лева.

 

 

Но те хората най-добре си знаят и решават, ние и да го коментираме... :)

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Идеята ми е, че ще е по-лесно да намерят потребители за по-евтините си услуги, отколкото да чакат някой да се върже на 92 лева.

 

Работата е там, че очевидно имат доволно много работа за да им пука особено :)

 

Освен това точно там е индустриална зона - предполага се да има все фирмени абонати.

 

И не на последно място - може да е проблематичен район както този където съм аз (поради строителството наоколо) и да не искат да пускат обикновени абонати.

Link to comment
Share on other sites

.....може да е проблематичен район както този където съм аз (поради строителството наоколо)

Проблемен е но по други причини. Не се строи много но половината от кършияка е от еднофамилни къщи а това прави доста по трудно прекарването на оптика до всеки отделен абонат. Като добавим и че N3 стартира от тук и твърдо е заел района възможно е да не им се иска да се конкурират. Специално пък къщата в която живея е като омагьосана - единствената оптика която излиза близко до мен е на ВИЗИО, а за премеждията ми с тях не ми се приказва... И досега всичко което пристига до дома, включително и телефона, е провесено по стълбовете за осветление или виси между къщите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли някой да направи един тест каква е скороста към youtube ? Ако има желание някой да отвори таск мениджера на графичката Network и да зареди някой по дълъг клип в ютуб и след 2-3 минути да тегли една снимка на таск мениджера да се види реално как върви зареждането :bgrin:

 

И също да споделите на коя тарифа сте пробвали ? 20 ? 40 ? 60 мегабита :confused

 

Ето примерно дълго клипче

 

Мерси

 

Нещо немога да повярвам на това което пише в информацията че канала е симетричен бг/инт то дори и да е на половина пак бива :)

Link to comment
Share on other sites

60Mb/s, заедно с още 150 компа.

 

Тоя клип го пуснах на 480р, но мрежата не вдигна над 1%, т.е. 1Мб/с (ЦПУ 60%-70%). Макар че това е доста неточен начин за измерване.

Клипа си се кешира нормално, докато стигне средата на плея се беше запълнил до края. Като цяло няма проблеми с youtube, но и сървърите им са добри. За разлика от vbox-a

Link to comment
Share on other sites

Странна работа.. И аз на сегашния си доставчик зареждам с макс 1 мегабит и за това ми беше чудно при Кулбокса как е положението и точно както каза че на ютуб са хубави сървърите ми е интересно защо явно всички имаме ниска скорост към тях :blink:

 

Мерси за пробата :)

 

Точно защото ми писна от зациклилия вибокс искам да се прехвърля към ютуб ама тази 1 мегабит скорост не ми харесва и мислих че е от моя доставчик..

Link to comment
Share on other sites

Аз свалям с 2-3,5 МБ/с.На 720п ХД вече на 3тата минута ми е заредило цялото клипче.

 

 

Бах мааму;-) Аз съм на LanGame и въпреки че свалям с голяма скорост, винаги спирам на пауза и изчаквам?!? Да не е от това ,че съм със 7? До колкото знам има някаква защита, която при он-лайн игри и др. ограничава връзката?

Link to comment
Share on other sites

Никви грижи с ютюба.По-скоро имам с вбокс-а за това и избягвам да гледам от лагнатите им /спрямо мен/ сървъри.

 

Тарифа: 25лв

ОС: Slackware 12.2

Браузер: ФФ 3.5.8

Квартал: Центара.

 

 

И на мен някога ми изцикя тюба, пробвай да махнеш кутията за телефона ако я ползваш,на мен ми правише парчета...и я махнах, и спряха.Тия дни ще им звънна да си я видят.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме, как е support-а правят ли мизерии, или са точно? Също още веднъж да попитам относно скоростите, играят ли често (в смисъл падат ли да речем до 2Мбит/сек)?

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме, как е support-а правят ли мизерии, или са точно? Също още веднъж да попитам относно скоростите, играят ли често (в смисъл падат ли да речем до 2Мбит/сек)?

Разговорите със съпорта са полезни и приятни. Буквално.

Няма шаблони, подхожда се индивидуално и с презумпцията, че трябва да се окаже съдействие на клиента. НЯМА реплики от сорта "при нас всичко е нормално, проблема е при вас". На два пъти се оказа, че проблемът наистина е при мен - софтуерен или по вътрешната мрежа - и съм стигал до разрешение именно с тяхна помощ.

Въпреки, че споделям интернета, не съм забелязал драстични разлики в скоростите.

Накратко - cooolbox е отлична услуга.

Link to comment
Share on other sites

Разговорите със съпорта са полезни и приятни. Буквално.

Няма шаблони, подхожда се индивидуално и с презумпцията, че трябва да се окаже съдействие на клиента. НЯМА реплики от сорта "при нас всичко е нормално, проблема е при вас". На два пъти се оказа, че проблемът наистина е при мен - софтуерен или по вътрешната мрежа - и съм стигал до разрешение именно с тяхна помощ.

Въпреки, че споделям интернета, не съм забелязал драстични разлики в скоростите.

Накратко - cooolbox е отлична услуга.

 

Ще разкарам скоро LanGame, отличен нет са, ама дойде ли време да се говори със съпорта и почват "мъките"

Link to comment
Share on other sites

Аз преди години много исках да съм на ЛанГейм, но за съжаление ме вързаха Нетгруп. Така и не успях да видя как е на ЛанГейм, но съм останал с впечатление, че абонатите са много доволни и до днес. За вски случай, беше огромно облекчение за мен, когато се появи CooolBox в квартала като единствена алтернатива и се включих веднага. За НетГруп не искам да си спомням :P .

Link to comment
Share on other sites

Да задам един може би доста обсъждан въпрос и проблем. Интернета на ITD става ли за международна онлайн игра. В смисъл, стабилен ли е нета? Има ли и "пакет" прекъсване? ;)

 

Пуснете ми тестове към американски сървъри, примерно: Сан Франциско, Джус Йорк, Денвър. Пускайте и на лични. Благодаря. :)

 

Дайте малко повче информация за собствениците на тази фирма. Единствено това намерих http://www.econ.bg/news/interviews/interviews/article10186.html

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Да задам един може би доста обсъждан въпрос и проблем. Интернета на ITD става ли за международна онлайн игра. В смисъл, стабилен ли е нета? Има ли и "пакет" прекъсване? ;)

 

Пуснете ми тестове към американски сървъри, примерно: Сан Франциско, Джус Йорк, Денвър. Пускайте и на лични. Благодаря. :)

 

Дайте малко повче информация за собствениците на тази фирма. Единствено това намерих http://www.econ.bg/news/interviews/interviews/article10186.html

 

Ако при ITD и ползването на оптика имаш загуби, значи на каквото и да минеш по-добре няма да стане :tongue Няма как да имат ""пакет" прекъсване?" поради простата причина, че това веднага се отразява на телевизията им.

Какво значение има кой е собсвеник?Или просто от любопитство :) Важното е, че хората си вършат мн съвестно работата и знаят какво правят/да направят така, че клиента да остане доволен.Определено в София шефа на съпорта е доста стриктен :laughing:

Link to comment
Share on other sites

... Важното е, че хората си вършат мн съвестно работата и знаят какво правят/да направят така, че клиента да остане доволен.Определено в София шефа на съпорта е доста стриктен :laughing:

Не знам за шефа им, но определено съм доволен клиент :). Персонала (и по-специално на съпорта) е компетентен и явно добре подбран.
Link to comment
Share on other sites

Само любопитство. Не ми харесва да не знам за собствениците на, чиято фирма съм абонат по някакви услуги :) Къде са ми тестовете? ;)

Link to comment
Share on other sites

И аз да похваля съпорта:

 

Скоро им се обадих и им казах,че VоIP кутииката им е в дивия...и ,че не ми е проблем да им я занеса на място в касата да си е вземат или нещо такова.

 

От както им го казах...ми прегряха телефона да ме питат кога ми е удобно да минат да го оправят, кога ще съм в нас да направят тестове и всякакви такива неща...на мен ми стана неудобно направо,че не успяха да ме намерят от първият път.

 

Евала им.

Link to comment
Share on other sites

Да задам един може би доста обсъждан въпрос и проблем. Интернета на ITD става ли за международна онлайн игра. В смисъл, стабилен ли е нета? Има ли и "пакет" прекъсване? ;)

 

Пуснете ми тестове към американски сървъри, примерно: Сан Франциско, Джус Йорк, Денвър. Пускайте и на лични. Благодаря. :)

 

Дайте малко повче информация за собствениците на тази фирма. Единствено това намерих http://www.econ.bg/news/interviews/interviews/article10186.html

Ами значи са евреи, както и много други неща, които ползваш, без да знаеш на кой са.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...