Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

На кинескопен телевизор проблемите с качеството въобще не се забелязват . . .

Много категорично и неподготвено изказване по отношение на телевизорите с кинескоп.

Аз съм с този телевизор и когато има проблеми, веднага се виждат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Много категорично и неподготвено изказване по отношение на телевизорите с кинескоп.

Аз съм с този телевизор и когато има проблеми, веднага се виждат.

Това са моите лични впечатления от телевизията на ул.Родопи близо до касата. Какво е при теб - не мога да знам, а модела на моя телевизор не го помня, тъй като е купуван преди 2-3 години. В следващите седмици или месеци ще купя и LCD - зависи хлапето дали ще се кротне, защото текущо ще му бастиса екрана за нула време. :(

Link to comment
Share on other sites

На кинескопен телевизор проблемите с качеството въобще не се забелязват . . .

Това са моите лични впечатления от телевизията на ул.Родопи близо до касата. Какво е при теб - не мога да знам, а модела на моя телевизор не го помня, тъй като е купуван преди 2-3 години.

Не мисля, че е редно да обобщаваш за всички модели телевизори с кинескоп.

HD-резолюциите и високото качество на изображението не са приоритет само и единствено на LCD или плазмените . . .

Link to comment
Share on other sites

Момчета..... от октомври месец съм абонат на Cooolbox-a........ по-сериозен доставчик не съм срещал ( от тези на които съм бил : Евроком ,Гигабит, Alien, Визио ) . За толкова време абонат на cooolbox - съм се обаждал 2 пъти за проблеми - единият беше решен за 20 минути ( !!!!! ) от техните хора ( съпорта, към 11 вечерта !!! ) , а другият........ срам ме е да кажа ,ама беше по моя грешка и хората пак помогнаха :D ( правих малко ремонти у дома и бех разкачил кабеляците, а след това бях включил кабела от преобразувателя във LAN порта на АТА-та , а не във WAN-a , а от там във WAN-а на рутера :lol: ) .Tова за мене направо си е рекорд, като се знам какво капризно говедо съм за интернета си ! :) Просто за информация : само да ми се появи пакет загуба нанякъде ..... и звънкам за проблем :laughing: Тука........ шапка им свалям на тия момчета , че за толкова време към тях един-единствен път съм имал проблем и го оправиха за 2 цигари време ! Та въпросът ми е следният : понеже съм супер мега доволен от нета и телефона им ( по отношение на телефона са толкова коректни , че направо незнам какво да кажа - мога да си гледам всеки ден какво съм говорил , с кого и колко време, и колко евентуално е струвало ако не е било към тяхната мрежа или стационарен номер ) , сега искам да си пусна и телевизията от тях и да резна Еврокома . Тоест : искам да се възползвам вече от тройната им услуга ( в момента ползвам нета и телефона ) . Въпросът ми е : ще трябва ли да се прекарва ново влакънце при мен за тая работа ....или как ? И друго : как е телевизията им - по-добре ли е от еврокомската и има ли проблеми с нея ? Имат ли БТВ синема ? :rolleyes:

 

Ползвам телевизията им още когато я пуснаха промоционално.За качеството аз нямам никакви забележки.Картината е прекрасна.Обаче последно време поне при мен често застива картината, прекъсват някой от каналите, приемниците и те забиват и им трябва някав рестарт като им сменят менютата.По едно време ги бяха отстранили тези проблеми ама сега пак се завърнаха незнайно защо...Обаче пред ЕК ги предпочитам в пъти, а за кабелна нямам друга алтернатива.Булсата ми изкараха една огромна листа с условия.......

 

Да, има БТВ синема :) Не прекарват друго влакно, а само ЮТП кабели, че с тях се захранват приемниците.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пиша това мнение, ако някой е имал подобен казус като моя. А именно - обмислям смяната на квартирата от Кючук Париж към по-централно място, където cooolbox имат покритие. Та, възможно ли е да се "премести" мястото на доставка на интернет от сегашния адрес към новия т.к. договора е в сила до края на септември и няма смисъл да стои към старата квартира, та евентуално новите наематели да го плащат?

 

Всякаква информация ще ми бъде от полза. :)

Link to comment
Share on other sites

Пиша това мнение, ако някой е имал подобен казус като моя. А именно - обмислям смяната на квартирата от Кючук Париж към по-централно място, където cooolbox имат покритие. Та, възможно ли е да се "премести" мястото на доставка на интернет от сегашния адрес към новия т.к. договора е в сила до края на септември и няма смисъл да стои към старата квартира, та евентуално новите наематели да го плащат?

 

Всякаква информация ще ми бъде от полза. :)

 

Може, но преди се заплащаше такса за преместване ( = като за включване ).Сега не знам вече как е.

Link to comment
Share on other sites

711430700.png

711433140.png

711434184.png

 

Това е през рутер - Netgear WGR614. От замунда/арена 2.2-2.5 mb/s download/upload. На кабел съм дигал 9 mb/s. Най-хубавото е, че оптиката не се влияе от метереологичните условия и има интернет постоянно.

Link to comment
Share on other sites

711430700.png

711433140.png

711434184.png

 

Това е през рутер - Netgear WGR614. От замунда/арена 2.2-2.5 mb/s download/upload. На кабел съм дигал 9 mb/s. Най-хубавото е, че оптиката не се влияе от метереологичните условия и има интернет постоянно.

Я даи без рутер, че така нищо не става.

Link to comment
Share on other sites

някой има ли представа кога ще имат покритие около района до кино "Фламинго" и по специално ул.Братя Миладинови?

 

 

Защо не попиташ направо ITD?

 

 

Мерси!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Малко се разочаровах... на адресът който се намирам предлагали само пакетът от 94 лева на месец. :(

Мен след 100 e-mailа ми казаха,че даже и тоя вариант не бил финансово изгоден за тях така че .. :(

Link to comment
Share on other sites

За някакво село ли говорим или????

 

За мен, 1 единствен абонат пускаха един много дебел многоканален кабел по Христо Ботев, после по моята улица и после до нас и за миг не ми казаха, че е неизогодно за тях.При вас има нещо друго, което не го споделяте.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

За някакво село ли говорим или????

 

За мен, 1 единствен абонат пускаха един много дебел многоканален кабел по Христо Ботев, после по моята улица и после до нас и за миг не ми казаха, че е неизогодно за тях.При вас има нещо друго, което не го споделяте.

 

 

Става дума за Брезовско Шосе.

 

Честно казано и аз не разбрах каква е причината да не може да се пусне друга услуга освен тази за 92 лева. Поне тая от 62 да бяха пуснали...

 

 

Плюс това как няма да е финансово неизгодно... Не вярвам някой здравомислещ човек да се върже на услуга за 92 лева на месец...

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Сега рабирам.Ти си извън официалният обхват и ще ползваш бизнес услугите им.По тая причина явно има доста работа докато те пуснат и от там идва проблема.

Link to comment
Share on other sites

Сега рабирам.Ти си извън официалният обхват и ще ползваш бизнес услугите им.По тая причина явно има доста работа докато те пуснат и от там идва проблема.

 

 

Има изградено трасе преди нова година... Тогава ни зарибяваха да се вържем.

 

Даже един от кабелите им мисля, че минава на 50 сантиметра от нашата сграда...

Link to comment
Share on other sites

Сега рабирам.Ти си извън официалният обхват и ще ползваш бизнес услугите им.По тая причина явно има доста работа докато те пуснат и от там идва проблема.

Реално имат покритие на 100на метра от нас :D Иначе за тука ставаше дума :< Явно има проблемация с тая жп линия където минава (макар че не функционира >.<) защото няколко доставчика вече ми казват,че след нея няма да стане :cry

 

p.s. Не ги упреквам,просто incinerator-а да не оплаква,има и по-зле от него :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Реално имат покритие на 100на метра от нас :D Иначе за тука ставаше дума :< Явно има проблемация с тая жп линия където минава (макар че не функционира >.<) защото няколко доставчика вече ми казват,че след нея няма да стане :cry

 

p.s. Не ги упреквам,просто incinerator-а да не оплаква,има и по-зле от него :bgrin:

 

 

Едно е да минава на 100 метра от тебе, друго е на 50 санта от теб... :D

Link to comment
Share on other sites

акое въздушно - по норматив отстоянието е мин. 1.00 м. ако кабела е тънък и бял, то е с едно влакно и няма как от него да ти отделят самостоятелно за теб, тъй като са избрали политика на директно влакно до клиента и не ползват сплитери.

 

 

За една седмица прекараха кабели през всички телефонни шахти - мисля, че така се водят... Не знам по колко влакна са...

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо... ама плащаме 230 лева на БТК което включва 3x ADSL + 8 или 9 телефона...

 

Не че нещо... ама не виждам кой от района тук ще се навие да мине на куулбокс... демек надали ще си избият инвестицията.

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо... ама плащаме 230 лева на БТК което включва 3x ADSL + 8 или 9 телефона...

 

Не че нещо... ама не виждам кой от района тук ще се навие да мине на куулбокс... демек надали ще си избият инвестицията.

 

като плащаш 230 на бтк , какво те плаши кулбокса тогава

+ това не са само кулбокс , има и други оператори които могат да ти прекарат оптика + телефони ;) че и да си прехвърлиш номерата от бтк ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...