Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами, малко ми идва като извиване на ръцете на мен лично, защото цената за нет + тв + допълнителен приемник, става 2лв по-евтина (43лв) от нет + новата КуулТВ услуга (45лв).

Link to comment
Share on other sites

Ако ставаше по-скъпо да. Но все още е по евтино. Ако нямаш андроид тв/бокс пак няма да минаваш на новото, понеже за lg/samsung още няма приложения, има и стари тв. От друга страна не знам това как е описано в договорите. Вижте дали е предвидено смяна на цените

Link to comment
Share on other sites

Искам да пуна интрнет в офис, но виждам, че за да мога да получа фактура трябва да плащам над 3 пъти повече за същата услуга. Аз ли нещо не схващам или си има дискриминация?

Link to comment
Share on other sites

Какво се случи с "Покани приятел"? Искам да прекарам интернет на друг адрес. Мога ли да се възползвам от собствената си покана ако вече имам договор за услугата някъде или трябва да е на друго име? Как изобщо се случва процедурата, защото нямам печатни покани?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nanko said:

Аз ли нещо не схващам

Сравни скоростите за международен нет в двата плана и ще схванеш.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Какво се случи с "Покани приятел"? Искам да прекарам интернет на друг адрес. Мога ли да се възползвам от собствената си покана ако вече имам договор за услугата някъде или трябва да е на друго име? Как изобщо се случва процедурата, защото нямам печатни покани?

 

Всеки клиент на домашна услуга от cooolbox може да се възползва от програмата ни за лоялност “Покани приятел”. Можете да бъдете поканен само веднъж, но да бъдете канещ - неограничен брой пъти. В този смисъл не можете да се възползвате от собствената си покана за нова инсталация, освен ако услугата не е на името на нов потребител. Повече информация за програмата може да намерите тук или да се свържете с колегите от отдел Обслужване на клиенти на 0800 45 845, опция 3.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговора.

А как да процедирам, при положение, че нямам повече хартиени покани? Техниците носят ли в себе си?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mIRCata said:

Сравни скоростите за международен нет в двата плана и ще схванеш.

Но когато нямаш нужда от по-високата скорост - не получаваш фактура.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, w00x said:

Благодаря за отговора.

А как да процедирам, при положение, че нямам повече хартиени покани? Техниците носят ли в себе си?

Препоръчваме Ви да уточните, че ще използвате покана още при потвърждаването на заявката за инсталация по телефона. Kолегите ще запишат тази информация, а екипът, който ще дойде на адреса, ще Ви предостави нови (празни) покани, които може да използвате. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2022 at 7:11 PM, mIRCata said:

Аудио потоците на food network изведнъж се намазаха - бг са английски, английския е на бъгарски. Както беше преди време на евроспорт

ПП

Направете го да може да се връща

Здравейте, 
Разгледахме проблема с аудио потоците, който описвате и вече е разрешен.
 

Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2022 at 5:44 PM, w00x said:

А как да процедирам, при положение, че нямам повече хартиени покани?

 

11 hours ago, JoyDay said:

Препоръчваме Ви да уточните, че ще използвате покана още при потвърждаването на заявката за инсталация по телефона. Kолегите ще запишат тази информация, а екипът, който ще дойде на адреса, ще Ви предостави нови (празни) покани, които може да използвате. 

 

A Long Time Ago...

  

On 1/18/2021 at 2:44 PM, plameni said:

Схемата с тези хартиени покани е тотално остаряла, да не говорим, че в момента даже е опасна, защото изисква физическо посещение в партньорски обект и физическо предаване на приятеля на попълнената покана.

От доста време минахте изцяло онлайн и не разбирам, защо нас ни карате да си продължаваме по старому.

Освен това, според новите регламенти, поканата съдържа доста информация, която вече се третира като лична.

Не държа всеки, с който си пия ракията/кафето да знае точния ми домашен адрес. Възможно е с въпросния приятел дори да не сме се виждали на живо, а само да си хортуваме през интернет.

 

Например, напълно достатъчна е една хубава рекламна картинка с генериран от вас QR-код, която да мога да сваля от профила си в my.cooolbox 

Или пък само символен код... Варианти много.

  

On 1/18/2021 at 2:58 PM, JoyDay said:

:) Да, планираме интегрирането на поканите в My Cooolbox, но това зависи от изпълнението и на други проекти. За съжаление към момента не можем да се ангажираме със срок.

 

On 1/18/2021 at 3:04 PM, plameni said:

Докато го интегрирате и имплементирате ще отече бая вода, затова по-добре помислете за временна алтернатива.

 

 

Link to comment
Share on other sites

24.90 лв. за:

aws4_request&X-Amz-Date=20220429T205151Z

 

срещу 82.8 лв. (с ДДС) за:

 aws4_request&X-Amz-Date=20220429T205353Z

 

Dedicated BG IP адрес струва 10 лв/м. (този дето влиза в цената). Другите се заплащат допълнително. Има VPN-и за по $2-3 на месец.

Но и реалния IP адрес не е нещо което ми трябва. 

 

Както и да го погледа 57 лв. за по-бърз международен ъплоад ми се вижда несправедливо. 80 mbps не е никак зле. А и не ми трябва повече. 

 

По-скоро ще се ориентирам към друг доставчик. 

Link to comment
Share on other sites

25 лв е за физически лица. Там няма кой да ти признае ддс-то и да ти го върне.

69 е цена за фирми с фактура. ДДС не го смятам, защото си го взимаш обратно от държавата и реално на фирмата ти ще ти излезе 69 лв този разход, понеже 14-те лв ще си ги приспаднеш.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nanko said:

Точно в това е въпроса, че в цента от 25 лв. за физически лица, пак има ДДС, а не може да се издаде фактура на фирма. 

 

Това не е въпрос, а фирмена политика на Кулбокс от години самото начало на предлагане на услугите. Има различни Общи условия за физически лица и за юридически лица.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Nanko said:

цента от 25 лв. за физически лица, пак има ДДС, а не може да се издаде фактура на фирма

 

Link to comment
Share on other sites

Бъг:

на google tv-то в детската му спрях нета временно, че децата нещо прекалиха. Обаче забравих да го пусна по-късно. На другия ден дъщерята ме извика да каже, че няма тв - беше пуснала приложението и показваше надпис няма интернет връзка и едно wifi ветрило.

Пуснах интернета към тях, приложението захапа нета и започна да показва телевизия - последния избран канал преди да спра връзката, но надписа с ветрилото и няма интернет остана и не се изчисти. Съответно не реагираше на нищо като команди от дистанционното. Излязох до началния екран на google tv-то и пак пуснах приложението - отново надпис няма интернет връзка, телевизията тръгна и нищо не можех да направя. Трябваше да го спра принудително и да го пусна пак, че да изчисти надписа и да може да се работи с приложението.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой прекарвал ли е скоро интернет от Куулбокс на нов адрес? В Понеделник пуснах заявката, в Сряда се обадиха да потвърдят, че можело да се прекара на адреса и това е. 5 дни вече.. Не знам как е при другите оператори със сроковете, но 5 дни ми се виждат много, при положение, че в съседния апартамент има Куулбокс.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...