Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте,
 

От днес вече е налична възможността за активация на пробен период за услуга coool.tv.

Всеки настоящ абонат на домашна услуга от Cooolbox ще може да тества приложението за период от три дни. 

Активация на тридневен пробен период  за coool.tv може да се направи през портала www.coool.tv.

Тестовият режим няма да бъде достъпен едновременно за твърде голям брой абонати. Ако се случи натрупване на заявки, потребителят ще има възможност да се запише в изчакване и щом дойде неговият ред, ще получи автоматичен имейл с линк за активация, валиден 48 часа.

 

Допълнителна информация за пробния период можете да прочетете тук >>https://www.cooolbox.bg/blog/tridneven-proben-period-coool-tv

Link to comment
Share on other sites

Слабо предполагах, но не вярвах, че се жертва удобството на потребителите да могат да си подреждат каналите според предпочитанията си, защото това го намирам за особено важно, дори за ползваемостта. Тези праводържатели защо си мислят, че като пльоснат на номер 1 на дистанционното насила канал ПОМИЯ1, ще се гледа повече...

Това разбира се не е упрек към Кулбокс, щом така явно им налагат.

Покрай приемници на А1 при нашите, това за мен лично е голяма болка, макар че канал 1, "ефир 2", и още 2-3 поне са пльоснати на първите места. После е хаос.

Как се радвам че в моя случай успях с прокси да си наредя каналите както искам преди да се озоват в Коди. За мен това е много нагоре в приоритетите.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

какво се случва с потребителите, които имаме coolMax за 39.99лв? Tя реално вече не се предлага като услуга/пакет. За вторият адрес ще трябва ли да плащам допълнително 19.90лв, ако искам да гледам телевизия? Когато идваха вчера, ми обясниха че мога да имам и на двата адреса телевизия с 1 coool.tv абонамент/акаунт (до 6 телевизора на 1 абонамент), а аз на основния си адрес имам само 1 телевизор, само че съм с белия рутер на Icotera и включен тв бокс на втория порт към телевизора.

 

image.thumb.png.5bd67c05e81654629269869c949f308f.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте @MPABKATA_Z,

cooolMax вече не се предлага на нови потребители, но продължаваме да я поддържаме както всички други наши услуги. Ако желаете да активирате coool.tv към втората си услуга cooolNet, ще е необходимо да стартирате абонамент за нея и така ще се начисли и допълнителната такса от 19,90 лв.

Препоръчваме Ви да изтествате новото ни телевизионно решение с тридневния пробен период, а също така да се консултирате и с колегите от отдел “Обслужване на клиенти” на тел. 080045845, опция 3, те ще Ви дадат по-детайлна информация. Обаждането е за наша сметка.
 

Link to comment
Share on other sites

На мен би ми било любопитно потребители да споделят тук колко от тях са започнали да ползват телевизията на тази цена (20 лв), и какви фактори са им повлияли да го направят. Примерно имат 4 телевизора у тях, всеки гледащ различно, или нещо друго.

Особено на фона на наблюденията ми как рекламите в последно време са станали адски нагли, чести и продължителни, и телевизията все повече ме отвращава.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам 3 - 2 с кабел и 2 с интернет. Този в хола е с двете неща, в детската няма нет, но има кабел, в спалнята няма кабел има нет.

На тези с кабелите ползвам Н3/Виваком и плащам 21 лв. На двата с нет имам telekabel + Eon. Eon - че ми го дадоха от Виваком, Телекабел си го плащам, че и достъп до HBOGo имам с тях.

 

Затова и пробвах услугата, когато написах онези мой впечатления - реално ако беше ми харесала, щях да обмисля варианта да купя един андроид бокс за детската - хем ще мога да го ползвам и на почивка според техните условия, а на двата телевизора с нет- този в спалнята и хола, просто щях да ползвам приложението(те са андроид-и) И така реално щях да плащам 1 лв по-малко, но да консолидирам доставчиците на услуги.

Но при мен е изгодно, защото съм с разделени доставчици на телевизия и нет, а не пакетна услуга. Ако бях като примерно тъщата - комбинация нет и ТВ реално от тах, реално новата комбинация идва по-скъпа.

Даже малко преди да изскочат с това предложение, обмислях варианта да си купя МАГ-ве и да мина на DreamTВ - защото за 3 телевизора основния пакет +2 допълнителни щеше да ми излиза 14 лв. Но пък значи да се бъзикам с 2 дистанционни, а това не ми харесва.

Сега, тевизора в детската почна да прави големи номера и може би ще се смени. Та ако си оправят приложението и най-вече EPG-то, като сменя тв-ра в детската може да сменя услугата. Но съм убеден, че има доста време докато видя читава услуга. Както писах, каталога по жанрове на филми/сериали в приложението на Телекабел много ми харесва. Но най-много държа на читав и удобен EPG - това е основното, което ако го няма - каквото и друго да може, не струва. ЕОН-а как ги псувам за тяхната приумица да е също само за 1 канал.

Опитите за оригиналничене имат лимити. Не се прави експерименти с важните неща.

 

just-because-you-are-unique-doesnt-mean-you-are-useful-quote-1.jpg.c61a979e0da20bc453795a51a1588f3a.jpg

 

ПП

Предложение за приложението.

Не знам как е сега, но помислете при превъртане да се виждат thumbnails- много е удобно когато прескачаш рекламите да виждаш реално къде си без да гадаеш.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, JoyDay said:

Здравейте @MPABKATA_Z,

cooolMax вече не се предлага на нови потребители, но продължаваме да я поддържаме както всички други наши услуги. Ако желаете да активирате coool.tv към втората си услуга cooolNet, ще е необходимо да стартирате абонамент за нея и така ще се начисли и допълнителната такса от 19,90 лв.

Препоръчваме Ви да изтествате новото ни телевизионно решение с тридневния пробен период, а също така да се консултирате и с колегите от отдел “Обслужване на клиенти” на тел. 080045845, опция 3, те ще Ви дадат по-детайлна информация. Обаждането е за наша сметка.
 

 

Не знам как е взето това "стратегическо" решение, но мога да ви кажа, че двама познати, които бяха решили да минат на Кулбокс, след като им изтече текущия договор към други оператори, се отказаха, като разбраха за новата ви "уникална" услуга. Наиситна не мога да си обясня как така спряхте да предлагата старата стабилна услуга от раз. Можеше да ги предлагата поне паралелно, докато си развиете приложението. Не всички хора ползват само смарт телевизори, а и много малка част имат телевизори с андроид ТВ. А опцията за покупка на СТБ от обикновен потребител даже няма да я коментирам... Та така, успех с новата ви ТВ стратегия.

Link to comment
Share on other sites

@mIRCata Относно предложението Ви - и в момента при превъртане се виждат thumbnails. Тази функция бе налична още когато пробвахте услугата.

 

@Tsunamito Благодарим Ви за пожеланието за успех! Поемаме този риск с убеждението, че бъдещето на телевизионните услуги е именно в такъв тип приложения. Никога не сме крили, че основната ни сила е предоставянето на Интернет и всичко останало, което предлагаме, е в допълнение към него. Но точно тази услуга ни вдъхнови да концетрираме максимално усилия, да я направим все по-достъпна и атрактивна за потребителите ни.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JoyDay said:

Но точно тази услуга ни вдъхнови да концетрираме максимално усилия, да я направим все по-достъпна и атрактивна за потребителите ни.

 

Ами да бяхте я направили поне стабилна преди да искате пари от потребителите, за да са бета тестъри... Смях в залата. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте @RaptoR,
Защо решихте, че услугата не е стабилна? Вие дали успяхте да я пробвате вече? Получаваме все повече положителни отзиви от потребителите ни. Смятаме, че създадохме много сполучлива основа и оттук нататък ни остава само да надграждаме.

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2022 at 12:06 PM, JoyDay said:

Здравейте @MPABKATA_Z,

cooolMax вече не се предлага на нови потребители, но продължаваме да я поддържаме както всички други наши услуги. Ако желаете да активирате coool.tv към втората си услуга cooolNet, ще е необходимо да стартирате абонамент за нея и така ще се начисли и допълнителната такса от 19,90 лв.

Препоръчваме Ви да изтествате новото ни телевизионно решение с тридневния пробен период, а също така да се консултирате и с колегите от отдел “Обслужване на клиенти” на тел. 080045845, опция 3, те ще Ви дадат по-детайлна информация. Обаждането е за наша сметка.
 

 

Здравейте, ще обясня пак:

 

Адрес 1 - 1 телевизор - cooolMax - 39.90лв.

Адрес 2 - 1 телевизор - cooolNet - 24.90лв.
Общо - 64.8лв.

Ако добавя и cooolTv за 19.90лв. ще стане общо 84.7лв. и ще плащам двойно телевизията, защото на единия идва от cooolMax, а на другия от cooolTv.

 

Ако обаче и на двата адреса съм с cooolNet и само на единия пусна cooolTv ще стане 69.7лв. и ще имам телевизия и интернет и на двата адерса, защото с един абонамент мога да имам до 6 телевизора, независимо от интернета. Поправете ме ако греша?

Link to comment
Share on other sites

Май е вързано към адреса на дадената услуга - т.е само към единия нет. Но пък имат възможност за пускане на 1 устройство извън адреса. Та ще може да ползваш на втория адрес приложението но само на 1 устройство. И са 5, не 6. Поне като я гледах като я пуснаха. Може да са увеличили устройствата.

С желание може да се направи трафика за телевизията да се рутира през VPN през адреса на който е пусната телевизията и така и на двата адреса да се възползват от 5-те устройства.

Остава да имаш съвместим телевизор и да те кефи да нямаш програма на телевизиите :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Здравейте @MPABKATA_Z,
На този етап coool.tv не може да се предлага като независима услуга, а само като допълнителна към cooolNet. Можете да включите до 5 устройства, които да "гледат" едновременно само на адреса на предоставяне на основната услуга. Това, уточняваме, е към днешна дата. Работим в бъдеще да разширим опциите за достъп до услугата.
За допълнителна информация и консултация относно промени по услугите, Ви съветваме да се обърнете към колегите в отдел Обслужване на клиенти на 0800 45 845, опция 3. Обаждането е за наша сметка!

 

Здравейте @mIRCata,

Разширеният вариант на EPG е почти готов и в момента се тества в бета среда, това се отнася и за версиите на приложението coool.tv за Samsung и LG.

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Но пък имат възможност за пускане на 1 устройство извън адреса. Та ще може да ползваш на втория адрес приложението но само на 1 устройство. И са 5, не 6.

 

v.s.

 

48 minutes ago, JoyDay said:

Можете да включите до 5 устройства, които да "гледат" едновременно samo на адреса на предоставяне на основната услуга.

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, JoyDay said:

Здравейте @mIRCata,

Разширеният вариант на EPG е почти готов и в момента се тества в бета среда, това се отнася и за версиите на приложението coool.tv за Samsung и LG.

Супер

 

Това за 1-то устройство извън адреса ми го казаха по телефона, която се интересувах от услугата. Затова си я пуснах и така видях проблемите. Защото по този начин ми вършеше работа - имам 3 телевизора, 2 андроид. На 3-я щях да сложа андроид бокс, който да взимам с мен на почивки и така да става устройството извън адреса. Тогава някъде разпитвах за андроид боксовете - където говорихме за nvidia-ta

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Считано от днес 07.03.2022 г., coool.tv е съвместимо и с Amazon Fire TV с OS над версия 5.

Работим приоритетно за Samsung и LG, а разширеният EPG ще е наличен до края на март.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Можете ли да направите приложението да е малко по-бодро при превъртане на W809C много тегаво превърта в таймшифта трябва да помпя бутона много пъти.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Блокирани .ru домейни в DNS сървърите на кулбокс?!? Не че не мога да ги сменя на гугълски или други, но... 

 

P.S. Май не е само кулбокс - те връщат 0.0.0.0, а примерно langame виждам - 127.0.0.1 Може някаква обща инициатива да е.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ilves said:

Блокирани .ru домейни в DNS сървърите на кулбокс?!? Не че не мога да ги сменя на гугълски или други, но... 

 

P.S. Май не е само кулбокс - те връщат 0.0.0.0, а примерно langame виждам - 127.0.0.1 Може някаква обща инициатива да е.

 

Yandex.ru се отваря. Mail.ru също. Ria.ru и тя.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...