Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

чакам макс. 1 месец,ако не ми звъннат ,звъня на ггбит... иначе слушам че куул бокс,са пуснали реклама по катра фм.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Освен това рутерчетата ограничават броя конекции и като пусна 2-3 торента ми секваше нета. Като сложих един комп с еБох за рутер и вече ми дига на фул.

Ами, де да знам..., аз съм с Нетгиър РП614 и такива проблеми съм нямал. Редовно се свалят 2-3 работи и едновреминно се сийдват 6-8 друти неща....

Link to comment
Share on other sites

TP-Link TL-WR542G (въпросният рутер) на LAN изхода, Windows 7 build 7068, utorrent 1.8.2 build 14458, разрешен UPnP

Абсолютно никакви проблеми с до 30 торента за сийд (с повече не съм пробвал) ;)

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам имат ли вече изградена мрежа в Тракия ... или са на път да пуснат такава ... защото онзи ден гледах техни хора да се въртят околко моя блок ама ... не ги попитах .. та някой ако има информация ако може да ми каже

Link to comment
Share on other sites

TP-Link TL-WR542G (въпросният рутер) на LAN изхода, Windows 7 build 7068, utorrent 1.8.2 build 14458, разрешен UPnP

Абсолютно никакви проблеми с до 30 торента за сийд (с повече не съм пробвал) ;)

 

А запитвал ли си се колко ти е максконекциите на Уиндовса? :) Щото и аз преди не съм имал никакви проблеми с торенти, но всичко ми е било оптимално настроено и ограничено. В случая нямам никакви ограничителни настройки и определено тплинка ми не успя да се справи. В момента стигам до 8MB/s ako имам подходящи пиъри. Междувременно разкарах ебокса и сложих убунту 9.04 сървър с уебмин. А и 30 торента да сийдваш едновременно - извинявай но и 3 да сийдваш активно при тази скорост с уТорента - ще ти се разпадне диска от чегъртане

 

Та в случая коментирам, че доставчика не прави никакви ограничения за локалната свързаност и броя на връзките!

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам имат ли вече изградена мрежа в Тракия ... или са на път да пуснат такава ... защото онзи ден гледах техни хора да се въртят околко моя блок ама ... не ги попитах .. та някой ако има информация ако може да ми каже

 

Нямат все още мрежа в Тракия.

От тях знам че изграждането на мрежа в Тракия няма да започне по-рано от есента тази година, а дали ще е така ... ще видим :rolleyes:

А иначе доста техни служители живеят в Тракия за това си видял и тяхна кола :rolleyes:

Edited by exo
Link to comment
Share on other sites

Нямат все още мрежа в Тракия.

От тях знам че изграждането на мрежа в Тракия няма да започне по-рано от есента тази година, а дали ще е така ... ще видим :rolleyes:

А иначе доста техни служители живеят в Тракия за това си видял и тяхна кола :rolleyes:

Малко да те поправя , работят в Тракия от 2 месеца и много бързо напредват ,само че има една подробност няма да пускат частни абонати поне до края на лятото сега ако искаш да се включиш може само на най-високата бизнес тарифа!!! Идеята на ИТД е първо да обхване всички корпоративни клиенти и тогава частните,от няколко дни имат работна група от 20 човека която копае около пожарната и бившето ЗЗУ ,там има над 100 фирми

а техни коли има навсякъде така ,че не е критерий....

Link to comment
Share on other sites

Малко да те поправя , работят в Тракия от 2 месеца и много бързо напредват ,само че има една подробност няма да пускат частни абонати поне до края на лятото сега ако искаш да се включиш може само на най-високата бизнес тарифа!!! Идеята на ИТД е първо да обхване всички корпоративни клиенти и тогава частните,от няколко дни имат работна група от 20 човека която копае около пожарната и бившето ЗЗУ ,там има над 100 фирми

а техни коли има навсякъде така ,че не е критерий....

 

Аз отговарям от позицията на домашен потребител, а след като мога да се включа на най-високата бизнес тарифа, да те попитам за повече подробности, защото ме интерсува кога може да стане и как? Става въпрос за един офис намиращ се близо до католическата църква до 100 блок пазара ?

Link to comment
Share on other sites

А запитвал ли си се колко ти е максконекциите на Уиндовса? :) Щото и аз преди не съм имал никакви проблеми с торенти, но всичко ми е било оптимално настроено и ограничено. В случая нямам никакви ограничителни настройки и определено тплинка ми не успя да се справи. В момента стигам до 8MB/s ako имам подходящи пиъри. Междувременно разкарах ебокса и сложих убунту 9.04 сървър с уебмин. А и 30 торента да сийдваш едновременно - извинявай но и 3 да сийдваш активно при тази скорост с уТорента - ще ти се разпадне диска от чегъртане

 

Та в случая коментирам, че доставчика не прави никакви ограничения за локалната свързаност и броя на връзките!

Макс конекциите на Windows-а винаги след всяка инсталация ги правя да са 100 :)

Реално активни ми са 10-тина торента, но повече никога няма да направя грешката да кача 15 торента в рамките на 20 минути и да се опитвам да ги изсийдвам всичките. Харда наистина "чегърташе" :D

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

Един въпрос към ползващите телефона на coolbox. Има ли такса за първоначално свързване, както е при евроком и БТК например, или се плаща само за изговореното време?

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос към ползващите телефона на coolbox. Има ли такса за първоначално свързване, както е при евроком и БТК например, или се плаща само за изговореното време?

 

Няма такса за начало на разговор, заплащаш единствено изговореното време (отчита се на всяка започната минута) а цените са много по-ниски от тези на бТк ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес ми дадоха оферта и за цифвората им телевизия.Като гледам май ще ги пускам и окончателно ще турна шута на ЕК..

Link to comment
Share on other sites

Моля :). Малко ме хвана яд сега, че си предплатих нетЯ, защото гледам онзи ден бусчето на Куулбокс на 300 метра от нас. Искаше ми се да ги пробвам, тъкмо малко почивка да направя с Гигаб(ш)ит (а може би и перманентна, ако ми Ареса новия нет) :)

Link to comment
Share on other sites

Моля :). Малко ме хвана яд сега, че си предплатих нетЯ, защото гледам онзи ден бусчето на Куулбокс на 300 метра от нас. Искаше ми се да ги пробвам, тъкмо малко почивка да направя с Гигаб(ш)ит (а може би и перманентна, ако ми Ареса новия нет) :)

Ами то и аз бях дал пари напред на Визио, но в момента в който се оказах в периметъра на Кулбокс и се прехвърлих. Иначе един братовчет в кооперацията беше на ГГбит и се прехвърли малко след мен и той на Кулбокс, като го свързаха два - три дена ходеше като несвестен и ми надуваше главата, че разликата била до небето...

:)

Абсолютно е прав. И като качество на услугите, и като компетентност и отношение на персонала, и като съпорт.

........................,

Та това отношение (нормално за едно съвременно цивилизовано общество) е причината всеки месец да си плащам с кеф таксата.

 

Абсолютно ! Аз и за това съм им закарал поне десетина човека (за абонати). Аз също имах подобен случай (бяха ми се сменили интернетските настройки на машината т.е. вината си беше изцяло в моя телевизор), но се започнаха едни конферентниразговори, едно чудо.... и така докато не се избистри проблема. Другото което е за отбелязване е, че телефона ти го вдигат почти веднага, а не примерно след около 1-2 дена упорито набиране и не си позволавот да използват онова ужасяващо - ....Добре ще предам на колегите.... или .... Ми колегите работят по въпроса... Тоест веднага започват да работят по проблема ти (независимо къде е той).

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

... Иначе един братовчет в кооперацията беше на ГГбит и се прехвърли малко след мен и той на Кулбокс, като го свързаха два - три дена ходеше като несвестен и ми надуваше главата, че разликата била до небето...
Абсолютно е прав. И като качество на услугите, и като компетентност и отношение на персонала, и като съпорт.

Ще дам пример. Миналия уикенд лаптопа нещо не искаше да отваря data.bg, с форума имаше проблеми. Понеже се дискутираше в темата за проблеми с форума, аз без да проверя щателно, звъня на съпорта да питам дали не работят случайно по настройките на мрежата, та не ми отваря някои сайтове а с други имам проблем. Отговори ми една много приятна и компетентна млада дама, която каза, че няма промяна на DNS-и и не правят профилактики в момента. Направи ми силно впечатление, че не тръгна да ме убеждава, че проблема е в "моя телевизор", а провери дали няма проблем от тяхна страна. И както правехме различни тестове, взех да връщам лентата назад и все повече заподозрявах източника на проблема (нова версия на виртуалната ми машина). Въпреки това момичето предложи да го регистрира като проблем и аз се съгласих и обещах да се обадя, ако подозренията ми се потвърдят. Но бях в командировка 2 дни и съвсем изключих да им звънна, че проблема е бил при мен и съм го отстранил. Затова се изненадах, когато ми се обадиха да ме попитат дали все още имам проблеми.

Та това отношение (нормално за едно съвременно цивилизовано общество) е причината всеки месец да си плащам с кеф таксата и да оценявам избора си на интернет доставчик за правилен.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ем крайно време беше да се пръкне някой който да си върши работата професионално :).Като се върна на есен сериозно обмислям да се прехвърля на тях и да бием в нас шута на БТК писнало ми е от скапаната им такса за телефона...

Link to comment
Share on other sites

Добри новини за всички живеещи около бившия "Камел" в Кичука.Преди 10 минути говорих с хората които пускат кабелите.В момента копаят до супермаркет "Слънчеви лъчи".Казаха,че до месец максимум ще пуснат сигнал в квартала!!!Най-накрая и аз ще имам свестен нет в къщи! :rolleyes: Идва края на Еврокомското иго!!

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...