Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

3 hours ago, plameni said:

И защо не предложите хибридно решение?

Вместо да плащам 5 лв. за допълнителен приемник към съществуваща услуга, не може ли да е за устройство с coool.tv? 

 

Аз бих се възползвал от такава услуга. Имам телевизор, на който искам да прекарам телевизия, но не искам да прекарвам кабели през целия апартамент.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@mIRCata Новото телевизионно решение е с напълно различна концепция от предходното. Нашият приоритет винаги е бил осигуряване на надежден и бърз достъп до интернет, а всички останали услуги, които предоставяме в нашето портфолио, се стремим да са като надграждане върху тази основа. Виждаме, че бъдещето е в стрийминг платформите, ето защо се концентрираме в развитието в тази посока със създаването на coool.tv.
@plameni Благодарим за активността и от Ваша страна. По отношение на устройствата - с coool.tv се опитваме да избегнем точно това, ангажиране на потребителя с конкретен тип устройство, за което на всичкото отгоре трябва да полага отговорност за опазването му. Оставаме свободата за избор на него.
Ще проучим опциите за регистрация в Amazon Appstore.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JoyDay said:

Виждаме, че бъдещето е в стрийминг платформите, ето защо се концентрираме в развитието в тази посока със създаването на coool.tv.


Да питам директно тогава - защо не си купихте готово РАБОТЕЩО приложение, а се правите на програмисти, каквито очевидно не сте? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:


Да питам директно тогава - защо не си купихте готово РАБОТЕЩО приложение, а се правите на програмисти, каквито очевидно не сте? 

На този въпрос ще отговоря с :)

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ITD said:

На този въпрос ще отговоря с :)

Имам наблюдения над няколко български фирми , които опитаха да развиват собствени решения вместо да стъпят на лесен за надграждане и прогнозируем фундамент /като например Оракъл или SQL/. За съжаление крайния резултат беше доста лош. Разбира се в годините имаше моменти, когато те бяха 'по-най-супер-яките' и нямаха стигане. Но опитите да се открие топлата вода са обречени.

Неприятен факт е, че изграждането на дългосрочен успех свързан с програмиране е възможно само за тези, които разполагат с manpower. А качественото количество manpower в програмирането струва едни пари, които българския пазар не може да осигури.

Вие сте бутикова фирма, с високо съотношение качество/цена в основните си продукти. Недостатъците, показани от @mIRCata са в основни показатели за iptv услуга. При такова ниво на качеството на iptv е по-добре да го пуснете безплатно за да можете да направите(ако се справите)  услугата конкурентна същевременно тествайки я под натоварване.
Иначе просто продавате iptv с функционалност почти като на тунер за free DVB.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ITD said:

На този въпрос ще отговоря с :)


Надменното ви отношение, г-н Димитров, е показателно. 
Явен факт е обаче, че приложението ви е ТОТАЛЕН КЕНЕФ поне към момента. Втори явен факт е, че отново възнамерявате да използвате безплатно потребителите си като алфа и бета тестъри, като ще ги карате И да плащат за това "удоволствие". Това изобщо няма да го коментирам какво представлява, че ще бъда доста груб в изказа си. 
Ако баба ми не беше на 90 години и не е свикнала с кутийката ви, от която гледа сигурно общо 4-5 български канала на стар 40 инчов телевизор и няма никакви изисквания, щях да съм ви изхвърлил услугите като мръсно коте от живота си още преди години. Но сега да уча тепърва жената на нови неща в това й състояние - не намирам смисъл. При първи повод обаче ще го направя. Защото имам по-добри опции и за интернет, а за телевизия изобщо да не споменавам - на светлинни години са пред вас, ако изобщо някога ги стигнете. 
 

16 minutes ago, dubo said:

Имам наблюдения над няколко български фирми , които опитаха да развиват собстени решения вместо да стъпят на лесена за надграждане и прогнозируем фундамент /като например Оракъл или SQL/. За съжаление крайния резултат беше доста лош. Разбира се в годините имаше моменти, когато те бяха 'по;най;супер яките' и нямаха стигане. Но опитите да се открие топлата вода са обречени. Неприятен факт е, че изграждането на дългосрочен успех свързан с програмиране е възможно само за тези, които разполагат с manpower. А качественото количество manpower в програмирането струва едни пари, които българския пазар не може да осигури.

Вие сте бутикова фирма, с високо съотношение качество/цена в основните си продукти. Недостатъците, показани от @mIRCata са в основни показатели за iptv услуга. При такова ниво на качеството на iptv е по-добре да го пуснете безплатно за да можете да направите(ако се справите)  услугата конкурентна същевременно тествайки я под натоварване.
Иначе просто продавате iptv с функционалност почти като на тунер за free DVB.


Пак ще гледаме сеири с години, ясно е. 
Жалко само, че ще страдат пак хора, които с нищо не са го заслужили... 

Link to comment
Share on other sites

Да, и особено на тази цена ми се струва доста странно, но в крайна сметка това предлагат, който иска ползва, който не не, свободен пазар все пак. Да държат интернета на това ниво, за мен е достатъчно :) . Ако няма да предлагат друга телевизия, просто приемете, че предлагат почти само интернет, и това е. Според мен са си направили сметката добре, и без да чакат потребители да се изказват за основните положения в бизнеса и надали не са наясно какво предлагат и какво друго има на пазара, и доколко ще се хареса. Поне предполагам.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dubo said:

Имам наблюдения над няколко български фирми , които опитаха да развиват собствени решения вместо да стъпят на лесен за надграждане и прогнозируем фундамент /като например Оракъл или SQL/. За съжаление крайния резултат беше доста лош. Разбира се в годините имаше моменти, когато те бяха 'по-най-супер-яките' и нямаха стигане. Но опитите да се открие топлата вода са обречени.

Неприятен факт е, че изграждането на дългосрочен успех свързан с програмиране е възможно само за тези, които разполагат с manpower. А качественото количество manpower в програмирането струва едни пари, които българския пазар не може да осигури.

Вие сте бутикова фирма, с високо съотношение качество/цена в основните си продукти. Недостатъците, показани от @mIRCata са в основни показатели за iptv услуга. При такова ниво на качеството на iptv е по-добре да го пуснете безплатно за да можете да направите(ако се справите)  услугата конкурентна същевременно тествайки я под натоварване.
Иначе просто продавате iptv с функционалност почти като на тунер за free DVB.

 

Ясно ни е, че предизвикателството е голямо. Надяваме се да не влезем в статистиката на провалили се български фирми дръзнали да разработват собствен продукт. Вярваме, че е риск, който си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ITD said:

Ясно ни е, че предизвикателството е голямо. Надяваме се да не влезем в статистиката на провалили се български фирми дръзнали да разработват собствен продукт. Вярваме, че е риск, който си заслужава.


Втори върос тогава - с какви очи ще искате пари от хората за това към момента пълно недоразумение? Защо след като ще ги ползвате безплатно за алфа и бета тестъри не ги оставите да ползват приложението безплатно до момент, в който то ще заслужва някакви пари? Защото сега сума народ ще си скъса нервите и безплатно за вас ще ви показва по форуми и прочее къде са ви грешките, че да ги оправяте. Хората по света плащат за такава услуга. Вие след като няма да плащате, поне не искайте пари.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ITD said:

 

Ясно ни е, че предизвикателството е голямо. Надяваме се да не влезем в статистиката на провалили се български фирми дръзнали да разработват собствен продукт. Вярваме, че е риск, който си заслужава.

Аз лично по принцип адмирирам подобни предизвикателства и начинания. Имам скромни изисквания към телевизията, и ако беше на подходяща цена, бих я ползвал, дори да е доста по-постно от почти всички конкуренти. За моето ползване обаче, цената трябваше да е поне над 2х по-ниска, и евентуално да можеше да се ползва на всеки интернет и/или с Kodi (или ако имаше поне апп за Windows). Дори бих си взел някакъв андроид бокс специално за целта, но единствено ако цената беше под 10 лв на месец. При настоящите условия аз далеч не бих я ползвал, но както казвате, сте си направили сметката за потенциалните клиенти на тази услуга.

И отделно отново - щом не налагате и искате пари за тази услуга като част от някакъв наложен пакет с интернет, естествено че е Ок - който не иска, никой не му е опрял пистолет да ползва тази иначе скъпа за това което предлага услуга.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Аз лично по принцип адмирирам подобни предизвикателства и начинания. Имам скромни изисквания към телевизията, и ако беше на подходяща цена, бих я ползвал, дори да е доста по-постно от почти всички конкуренти. За моето ползване обаче, цената трябваше да е поне над 2х по-ниска, и евентуално да можеше да се ползва на всеки интернет и/или с Kodi (или ако имаше поне апп за Windows). Дори бих си взел някакъв андроид бокс специално за целта, но единствено ако цената беше под 10 лв на месец. При настоящите условия аз далеч не бих я ползвал, но както казвате, сте си направили сметката за потенциалните клиенти на тази услуга.

И отделно отново - щом не налагате и искате пари за тази услуга като част от някакъв наложен пакет с интернет, естествено че е Ок - който не иска, никой не му е опрял пистолет да ползва тази иначе скъпа за това което предлага услуга.

 

:thumbsup:

 

За съжаление цената не се определя от използваното технологично решение, а от разходите за права към праводържателите, които са основната част от себестойността на телевизионната услуга…

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ITD said:

На този въпрос ще отговоря с :)

Вие се смеете, но в случая Виден е прав. Моите постове ги написах след 30-на минути ползване на услугата. Без да търся нещо специално, просто тръгнах да конфигурирам и работя с услугата и приложението. Повече време ми отне да ги напиша, отколкото да ги набележа.

Изключваме липсата на функционалност, там е до планиране и визия за продукта. Но пуснатите вече неща като продукт, ако всички тези очеизбождащи проблеми, започващи още в конфигурацията на сайта са минали през: 1 програмистите и 2 през QA, че да го пуснете в production, има нещо много неправилно в начина на работа на софтуерния отдел или там каквото е. UX-а също не знам какъв е бил, но има много работа по всички фронтове.

Като прескочим софтуерните тестове и стигнем и до хардуера имам чувството, че това е тествано само на някакви андроид боксове и/или с емулатори, а не с реални устройства и телевизори, съдейки как не работят нещата с дистанционните и т.н

тепърва ще го пускате и за други две платформи - LG и Samsung ОС-те.

Ако 10-на хил лв за инвестиране на реални устройства - 2-3 андроид телевизора от различни производители, боксове и appletv, самсунг/лг ви бутат развойната дейност, трудно ще станат нещата. Само с емулатори не става за този вид приложения.

Нямам друго обяснение, за пропуските в работата с дистанционните. Защото ако излезе, че е тествано на реални устройства, а не на емулатори, сменяйте хората.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JoyDay said:

@chastiЗдравейте, планираме да добавим възможността за SIP телефон като допълнителна услуга към cooolNet, но на този етап не можем да се ангажираме със срок за изпълнение.

Това би било интересно ако ще може да се ползва наистина с произволен апп, универсално sip (вместо някакво примерно с proprietary sip-подобен къстъмизиран апп или у-во), естествено да може и извън вашата мрежа, а ако не, който иска да си го върже с централка. Пак, зависи от цената.

Защото днешно време не вярвам много хора да ползват домашен телефон (не че няма), особено хора на вашия нет - такъв телефон до голяма степен е отживелица вече у дома, и обикновено вашия нет се ползва от хора, които надали биха ползвали и тел.

Link to comment
Share on other sites

@tedy Да, точно такава е идеята ни с новата услуга. Начина на предоставяне на SIP номер към cooolNet ще е аналогичен на този при бизнес услугите. Както вече няколко пъти казваме - основния ни фокус е предоставянето на бърза и стабилна връзка с интернет. Желанието ни е да дадем възможност на потребителите сами да преценят какви допълнителни услуги са им необходими и да могат да се абонират за тях бързо и лесно.

Link to comment
Share on other sites

Да бяха взели  пример от  Булшита(булсатком) 3 месеца  преди  да  пуснат бибокса си  дадоха  на 1000 човека  да  го  тестват  напълно  БЕЗПЛАТНО за 3 месеца с всички  включени  канали,  като  срещу  това  получаваха  обратна  връзка. Тестерите,  можеха  да  се  откажат  и  да  си  върнат  устройствата  или  да  си  продължат  с един  от  изброените  планове.  

Вие  тук  искате  да  плющите дявола  във  въздуха.  Ще  ви  следя с  интерес до къде  ще  я  докарате. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко абонати са участвали в тестовете, но в интерес на истината, аз също имах предложение, което естествено приех. За съжаление, точно в този момент, нямах под ръка устройство с чист Android TV.

Поисках apk, за да го инсталирам на Fire stick TV, но ми беше отказано. Инсталирах го на емулатор в Android Studio, но да съм го пускал 3-4 пъти, колкото да поцъкам с мишката Изобщо нямах време да се задълбавам в тестове.

@splendor, на фона на останалите оператори, абонатите на TV в Кулбокс сме една шепа хора . Поне в началото на миналата година бяхме около 2500 (по официални данни).

Аз за това се учудвам на директното скачане "в дълбокото" и бягането от хибридното решение, което с малко усилия в билинга, щеше да направи много по-плавен прехода от портал/устройства към приложение.

Всъщност, ние с МАГ-овете докога ще можем да я караме така? Да не решите в един "прекрасен" ден да спрете поддръжката на услугата?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tedy said:

Защото днешно време не вярвам много хора да ползват домашен телефон (не че няма), особено хора на вашия нет - такъв телефон до голяма степен е отживелица вече у дома, и обикновено вашия нет се ползва от хора, които надали биха ползвали и тел.


Аз си ползвам стационарния телефон редовно. 0700/0800 номерата са платени ако звъниш от мобилните оператори.

Link to comment
Share on other sites

@plameni и аз това  им  се  чудя.  Абонатите  са  малко,  конкуренцията  голяма.  Агресивни  фирми  изкупуват малките  и ти изведнъж решаваш да  вкараш  нещо  недоизкусорено  и още  повече  да  искаш  пари  за  това.  Това  да  ограничш  iptv услуга  само  на  един  адрес  е  повече от безумно,  като  се  има  предвид мобилният  свят в  който  живеем  в  момента  а  и  развитието на мобилните  мрежи 5Г,  6Г  и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

Аз само заради 0700 не бих държал стационарен. Може би защото твърде рядко се налага да звъня на такива, и избягвам фирми и услуги, при които това е единствен начин за свързване. Повечето или имат и други, или наистина в сайта с алтернативите на 0700 ги намирам, но и дотам твърде рядко съм прибягвал, май 1-2 пъти за последните 10г.

Не съм гледал колко ми ляга, но като говорим за SIP, имам един voip sip номер, там към мобилни е 7ст, към стац. е 2ст/мин. Но и него не съм прибягвал да го ползвам за 0700 (за друго се ползва).

Като споменах тези цени, видях бизнес voip-то на Кулбокс от линка горе, цените за минута са Ок, и ако за 10 лв има 500 мин към мобилни и стационарни (общи), това е около 2ст. на минута включени в тия 10 лв, което би било много добре за който говори по толкова. Ако има и по-малки планове... Защото сега voip номера ми е без такса, плащам само колкото изговоря, и включените пари важат 1 година.  Дано което изкарате, може да го бие това.

Link to comment
Share on other sites

Ако има някой запознат как работи системата може да обясни за тези права на телевизиите по-подробно. Защо се плащат, колко горе-долу струват и т. н. Например ако аз гледам ефирно БНТ няма да плащам, но ако гледам през доставчик - доставчикът ще плаща на БНТ за права и после ще взима пари от мен. Също ако тези права са само за България може формално да не е разрешено да нагласиш и да ползваш услугата в Португалия примерно, или пък да не е разрешено да я ползваш във Варна, а само в Пловдив, знам ли. Също ако се окаже, че сумата за тези права е към 18 - 19 лева общо (числата ги казвам само за примера), то ще излезе, че могат и да работят за 1 - 2 лева печалба на абонат, а вие тук ги нападате и искате без пари да се дава. Ако някой разбира от материята, работил го е или има достоверна информация да сподели. Тези тестове на Булсат - през тези 3 месеца 1000 абоната като им е било пуснато всичко - платени спорт и филмови и останалите масови програми Булсат ли им е субсидирал правата и е плащал със собствени пари на носителите на правата или този, който е държал правата е казал, че защото се правят тестове през това време няма да иска пари.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sheep said:

 Тези тестове на Булсат - през тези 3 месеца 1000 абоната като им е било пуснато всичко - платени спорт и филмови и останалите масови програми Булсат ли им е субсидирал правата и е плащал със собствени пари на носителите на правата или този, който е държал правата е казал, че защото се правят тестове през това време няма да иска пари.

Според мен  си  е  за  сметка  на  Булшита,  не  вярвам тези,  които държат  правата  за каналите  да  пуснат  гювеч  понеже  били  тестови.  Тук  никой  не  говори  за безплатна телевизия  а  за  завършено  приложение.  Никой  не  иска  да  е  тестер  на  услуга  и  да  плаща  за  това.  Нормално  е  точно  обратното  на  тестерите да  се  заплаща.  

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...