Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

5 hours ago, mIRCata said:

Какво устройство е нужно да се смени? Медия конвертора ли? Понеже знам, че сутринта като е говорено с колегите ви, за момента е нямало решение за старите абонати използващи пакет интернет и телевизия да минат на услугата? Даже май в сайта е нямало опция да се пусне услугата през клиентските профили.

Ако се сменя медията, това значи ли, че клиентите ви, които до момента са го използвали и като Wi-fi AP/рутер ще има нужда да си купуват и рутер за да може да ползват интернета/телевизията?

 

Да. Медия конвертора на интернет услугите не е с рутер. Кутийката няма изводи за телевизори.

CooolMax услугата беше със завишена цена, именно заради рутера. Ако няма такава услуга, няма да има и рутери. :) Та всеки ще трябва да ползва свой.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

К'во правим с MAG-овете?

 

EDIT:

Като  "отваряте" достъпа до услугата, ще позволите ли ползване на портала със собствени устройства MAG?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Говорих днес с КБ. Приложението го инсталирате на каквото можете. Андроид тв, епъл, смартбокс. До 5 активни наведнъж устройства. Т.е може да го инсталираш и на 100, но 5 активни в даден момент може да ползват услугата.

Може да има 1 устройство извън адреса на услугата. За мен е ок, понеже вместо да купя нов телевизор за детската, ще взема един бокс, ще го настроя и ще го взимам и на почивките.

Тестването - за момента е така: активирам услугата. До 7 дни може да се обадя да я спрат по закон, и ще платя само ползваните дни. След 7мия ден е вече с едномесечно предизвестие и цяла такса. 7 дни е ок. То за тест са нужни 2 3 та за момента върши работа. Дано няма бъгове приложението.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Активирах си услугата.

Преди да я спра след малко, ще напиша забележките които имам. Има доста работа според мен преди това нещо да стане функционално и удобно за работа.

Телевизор SONY Androit TV

 

По сайта

1. Профила "Всички" не може да се редактира. Дори да приемем, че няма да може да се махат програми от него и има нужда да седи един такъв профил, поне да може да се пренареждат. Сега трябва да се прави нов профил, да се добавят всички и да се пренаредят. И да се използва този профил, вместо подразбиращия се. Не че е много време създаване на нов профил и добавяне на всички, но защо да дублирам Всички като може да се избегне. Сега имам Всички и Всички2. Глупаво е.

2. При редакция на някакъв профил - има доста бъгове в работата със списъка. Ако добавям канали към списък обикновено изчезват от долния и отиват горе. Но ако филтрирам по резолюция например HD започва да се държи странно. Понякога като избера канал изчезва от списъка долу и отива горе, както се очаква. Понякога обаче остава в долния списък. Ако върна канал от горе долу. И върна филтъра по резолюция да няма, върнатите ги няма или са отишли някъде, не съм задълбочавал. Случи се и да видя да се върне канал и да го има 2 пъти в долния списък и като избера единия ред, да изчезва, но натискайки втория повтарящ се запис нищо. Но определено има няколко проблема при работата с филтри и редакцията на каналите. Не ми е работа да задъбочавам в детайли - QA-те да си го видят.

Пример - казвам нов профил, филтрирам по UDH и добаям двата канала от списъка. те си седят от долу.

3. Грам ръководство за приложението няма. Гадаене какви са функциите му, какво може, с кои бутони на дистанционното какво да очакваме. Все пак основно ще се гледа на телевизори. Но така като гледам са никакви - освен най, най-простите - избор на канал и въртене назад. За това повече в долната секция.

 

По приложението

1. Ако има само 1 конфигуриран профил за даденото устройство - отваряйте го направо него, вместо всеки път да има нужда да се избира. Какво се очаква да се избере различно при наличие на 1 достъпен профил?

2. EPG - пълна трагедия. Трагедия е слаба дума за това колко е нефункционално тук. А това е може би най-важната функция за телевизията. Даже на малоумния ЕОН показва повече информация от тук. Едновременно мога да видя цифром и словом само 3 предавания от всичко - 150 канала, 7 дни назад. От години доказала се като удобна практика да се покаже таблица с 10-12 реда канали и списък с предаванията, който да се превърта едновременно за видимите редове с канали е изхвърлена. Така човек вижда големи масиви от данни за предаванията и бързо и лесно може да прецени по кой канал какво има и може да се гледа. Тук  се вижда само текущия канал едно предаване назад, текущо и едно напред. Ако човек иска да потърси нещо за гледане е някакъв абсурд да се върти канал по канал само да видиш сега какво върви. За какво ми е възможност за връщане, като ще ми отнеме по 2-3 минути да прегледам само 1 канал за 1 ден назад ,че да видя нещо за гледане. Какво остава за повече от 1 канал и за до седмица назад. Аз докато си намеря и харесам, ще ми отнеме повече време от колкото да изгледам даденото нещо.

Никъде няма да видиш списък с каналите. Да може бързо да избереш някои или да ги видиш по-компактно кои са. Единствения начин е с бутон надолу ако има такъв за меню и въртене на през "списък където се виждат 10-на. Може да е красиво, но е нефункционално.

3. Работата с дистанционно - бутоните за смяна на канали на дистанционното не работят - натисна ли ги, излиза от приложението и превключва на цифровия тунер. Или трябва да помня цифрите на каналите или да ги търся в хоризонталната лента с натискане на бутона надолу за менютата. В ЕОН работи, в приложението на Телекабел от Пазарджик работи с бутони нагоре/надолу за меню + наполовина за бутона за канали - там и те имат бъга за превключване към тунера при канала нагоре. При вас няма никакъв начин.

4. Липса на функции - като ще е умна телевизия - вкарайте някакви каталози - по типове предавания, нещо. Пак за пример ще дам приложението на Телекабел Пазарджик. Там има библиотека с минали и текущи предавания, като след като избера дали искам филм или сериал има отделни жанрове и ми показва предаванията от всички канали в дадения жанд. Така например избирам Филми Комедия и си харесвам нещо отсписъка нищо, че е от преди 4 дена и веднага го гледам. Да не говорим, че там доста добре се възползват и от цветните бутони на дистанционните, които бяха за телетекст и директно ме вкарват в някои от изброените горе места.

5. Липса на настройки - с бутон меню на горе се виждат 3 икони - явно за звук, може би субтитри и още нещо. Никъде не виждам как мога да си настроя предпочитания за езици на аудио субтитри при наличие на няколко потока. Дано не е канал по канал нещо от тези икони горе. Но за момента не съм попаднал на канал да видя няколко възможности. Нямам време да се занимавам, така и така ще го спирам докато не си пооправите нещата и приложението.

Идеята е добра, реализацията за момента не.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Докато работи приложението направих нов профил 4К и добавих 2-те 4 к програми. Дадох запис, отидох до устройството, където имам кативирано, добавих профила и запазих данните.

В приложението трябваше да изляза, за да види новия профил, защото не го хвана.

Но първото пускане зацикли и не направи нищо 1 минута. След като го спрях принудително като приложение и го пуснах, захапа новия профил.

Има някакъв проблем с 4К програмите. Първата я отваря, втората почва на черти. Така първо ми се пусна планета, после природната. Оправи на 3-4 минута.

Сега изтрих този профил, отворих приложението отново и ми пусна директно канала с природата 4к. Вървеше ок, но смених на планетата и сега картината е горе черти, долната 1/5 екрана върви картина от 4к nature канала

мазало.jpg

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

За канали, които не може да се връща назад, няма смисъл да се вижда програмата назад. Да, има икона като избираш канала, но човек не може да помни нон стоп кой канал може и не или какво е било като го избира. Особено ако е набран от цифрите.

Бутони от дистанционното за спиране, пауза, превъртане предаване напред, назад, за превъртане времето вътре в предаването - НИЩО не работи.

 

Link to comment
Share on other sites

При толкова много описани проблеми, бъгове, (малко) възможности и предполагаемо бавното им оправяне, изцяло загубих дори минималния мерак да го тествам, дори да е безплатно. :) А то.. 20 лв :D . Мислех преди да съм тестер.., но се отказах, и сега се радвам, че не съм си губил времето. Тези неща, които описваш, явно са видими с просто око, а аз не бих задълбал повече ако подобни очеизбождащи проблеми са налице.

 

PS. И сега какво, ако нов абонат иска телевизия от вас, има само опцията с това сега новото ли, без опция "старата" телевизия?

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tedy said:

И сега какво, ако нов абонат иска телевизия от вас, има само опцията с това сега новото ли, без опция "старата" телевизия?

Явно да. Няма вече старото. Днес тъкмо виках на брат ми - изпусна момента. Че те в къщи още пазят и телефона домашния и го ползва майка ми. И се чудеше да се прехвърли към тях - нали и те имаха телефони. Сега ще се въздържат.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tedy said:

(малко) възможности

от близо 60 функции на дистанционното се оползотворени 18. Липсват важни като за такъв тип приложение

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, tedy said:

При толкова много описани проблеми, бъгове, (малко) възможности и предполагаемо бавното им оправяне, изцяло загубих дори минималния мерак да го тествам, дори да е безплатно. :) А то.. 20 лв :D . Мислех преди да съм тестер.., но се отказах, и сега се радвам, че не съм си губил времето. Тези неща, които описваш, явно са видими с просто око, а аз не бих задълбал повече ако подобни очеизбождащи проблеми са налице.

 

PS. И сега какво, ако нов абонат иска телевизия от вас, има само опцията с това сега новото ли, без опция "старата" телевизия?

 

Те ако разчитат само на телевизията в описаното от mIRCata състояние, скоро ще останат изцяло без клиенти за телевизия.

Link to comment
Share on other sites

Дежавю от преди 300, че и повече страници назад.

Няколко месеца тестове, после платена услуга, а след това с години се оправяха проблеми репортвани от многострадални клиенти...

Така започна IPTV от Cooolbox преди повече от десетилетие.

Обаче тогава нямаше алтернативи. Сега е друго. Не разчитайте твърде много на многогодишната лоялност.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Тъкмо си виках - кеф, ще се отърва от Виваком(н3) и пак няма да ползвам приемници, то какво стана. Ужас. Ще налягам парцалите до последно и после ще трябва да се ръся за MAG-ове

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Дежавю от преди 300, че и повече страници назад.

Няколко месеца тестове, после платена услуга, а след това с години се оправяха проблеми репортвани от многострадални клиенти...

Така започна IPTV от Cooolbox преди повече от десетилетие.

Обаче тогава нямаше алтернативи. Сега е друго. Не разчитайте твърде много на многогодишната лоялност.

 

Plameni, благодарим за доверието! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Тъкмо си виках - кеф, ще се отърва от Виваком(н3) и пак няма да ползвам приемници, то какво стана. Ужас. Ще налягам парцалите до последно и после ще трябва да се ръся за MAG-ове


На тебе ти се каза какво трябва да направиш - ти се правиш на последния мизерабъл... Слакърска работа. Гледай сега черти там... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

За 3 тв трябва да скоча с 600+ кинта за приемници като начало. Гледам да поспестя, кво толкова? Ей го има няма 3 мсеца ми е рождения ден. Ако те бият излишни кинти през пръстите, 3 маг 524w3 серия нама да ти се разсърдя.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mIRCata said:

Може да има 1 устройство извън адреса на услугата.

 

Това сигурно ли е, защото в ОБЩИ УСЛОВИЯ ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА УСЛУГАТА coool.tv пише друго:

Quote

5.1. Потребителят няма право да използва услугата извън мрежата на Кулбокс. Потребителят няма право да използва услугата на друг адрес, различен от адресът, на който същата се предоставя.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

За 3 тв трябва да скоча с 600+ кинта за приемници като начало. Гледам да поспестя, кво толкова? Ей го има няма 3 мсеца ми е рождения ден. Ако те бият излишни кинти през пръстите, 3 маг 524w3 серия нама да ти се разсърдя.


Не знам откъде ги измисли тия слакърщини. Първо ти трябва MAG420w1 - най-стабилен и читав, не разни изкилифещини и неработещи като хората кютуци. Цената е 140 лева. Три идват далече от 600+. И за чий чеп са ти три? Аз имам у дома два и то вторият ми е на практика по-стария преди да купя 420-ката. В спалнята децата 4К не гледат, дори и аз с моя също не гледам 4К - хипер рядко да пусна нещо. 

Link to comment
Share on other sites

3 за 3 твра. И ми трябват поне w3 за да са 5 ghz.

50 minutes ago, plameni said:

 

Това сигурно ли е, защото в ОБЩИ УСЛОВИЯ ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА УСЛУГАТА coool.tv пише друго:

 

Това ми каза жената по телефона. Сама го спомена без да питам. Заради това я питах дали има ограничение да е в Бг или навсякъде, защото много хора ходят в Турция, Гърция. И става много удобно по този начин. И тя ми каза интересен въпрос, ще направя запитване, че не знаеше дали може да е само в Бг.

Link to comment
Share on other sites

@mIRCata Благодарим Ви за обратната връзка. Вече работим по докладваните от Вас бъгове. coool.tv тепърва ще се развива и разчитаме на отзиви от активни потребители като Вас. Съжаляваме, че сте решили да се откажете от услугата и се надяваме скоро да развием платформата до приемливо за Вас ниво.

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

Няма как да ползвам услуга за телевизия, която не може да ми покаже програмата на телевизиите.

Това за мен е най-важната функция заедно с качеството на сигнала.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mIRCata said:

Няма как да ползвам услуга за телевизия, която не може да ми покаже програмата на телевизиите.

Това за мен е най-важната функция заедно с качеството на сигнала.


Така става, когато решиш да се правиш на иноватор или просто на отворен и вместо да си купиш готово приложение се пънеш да си го правиш сам - тоталната осирация е гарантирана. И сега ще има дългогодишна сага с оправянето на проблеми и бъгове, които ще скъсат нервите на потребителите - ако изобщо останат такива.
Накратко - от тия хора само интернет - за друго не стават.  

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, JoyDay said:

coool.tv тепърва ще се развива

Не намирам логика да прекъснеш работеща услуга и да предложиш за алтернатива нещо тотално орязано, което тепърва ще догонва услугата, която си махнал.

Почва се минимум от нивото на предната. Сега все едно си плюхте на труда за Х години назад и почвате да се учите да ходите отново.

Link to comment
Share on other sites

И защо не предложите хибридно решение?

Вместо да плащам 5 лв. за допълнителен приемник към съществуваща услуга, не може ли да е за устройство с coool.tv? 

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...