Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

@hostЗа съжаление нямаме контрол върху това какво се излъчва по тестовите канали. Не предвиждаме и добавяне на нови канали към тази група. В момента вървим към финализиране на договора с официалния разпространител на първенството за България.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/19/2021 at 6:15 PM, w00x said:

Ами, в списъка на Виваком ги има.

 

https://www.vivacom.bg/bg/tv/televizionni-kanali

 

image.png

 

On 9/21/2021 at 1:24 PM, JoyDay said:

@w00xБлагодарим за повдигнатия въпрос. Ще отправим запитване какви са финансовите условия в момента за излъчване на програмата.

 

Дали има някакво развитие по този въпрос?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Не знам дали е проблем в доставчика или просто така изглежда, но преди малко влезнах в рутера ми(микротик) да погледна нещо и забелязах, че правилото което имам да блокира всички входящи връзки към рутера, освен адресите в един специфичен лист е "пощръкляло". Постоянно блокира пакети към рутера.

Пуснах направилото да се логне за малко и виждам, че активно идват пакети(май за пинг) към моя рутер.

Това е от лога

in:ether1-WAN out:(unknown 0), src-mac ec:3e:f7:9a:6c:c0, proto ICMP (type 3, code 13), 78.130.195.1->78.130.195.ХХ, len 56

 

Пинга е с дължина 56 байта, ICMP, та за това съдя, че е някакъв пинг. И така нон стоп. Докато преди в това правило имаше тук там някакви отчитания, сега са над 3 300 000 спрени такива пакета. По 2(2 заради написаното по-долу) в секунда - това е почнало преди около 20 дена.

Сега този адрес от който идва, така като гледам  е на gateway-a и като IP адрес и като MAC, понеже ARP листа на рутера го показва, че е негов.

Обаче нямам идея дали е него самия, или просто се показва адреса на машината непосредствено преди моя рутер, че изпраща пинг-а.

Чудя се Coоolbox ли нещо ме пингват нон стоп поради някаква причина или от някъде нещо е решило да ме тества.

Другото интересно е, че пинг към моя адрес си върви. Но правилото блокира опити за входящи връзки по този протокол.

 

Още нещо.

В моя рутер имам конфигуриран VPN клиент към микротик-а в офиса и съм рутирал заявките към вътрешната мрежа на офиса да минават през този VPN. Така като работя с Remote Desktop няма нужда целия ми трафик да и всичко което правя да минава през нета в офиса, а само Remote Desktop-a. Всичко останало си ползва моя нет и излиза от моето IP.

Забелязах, че това правило блокира и заявки, които са като, че ли от gateway-a на рутера в офиса. Може и грешно да разбирам данните в лога. За него се вижда следното

 in:pptp-unrealsoft-plovdiv out:(unknown 0), proto ICMP (type 3, code 13), 78.130.174.1->192.168.0.102, len 56

192.168.0.102 е ip адреса, който получавам при връзка към VPN-a. 78.130.147.1 е gateway-a на cooolbox на рутера в офиса.

Някой дали може да внесе малко яснота за това, което виждам?

Сумарно получавам по 2 блокирани пакета в секунда. Ако деактивирам VPN а към офиса стават наполовина. По този начин изчислявам ,че това е започнало преди около 20-на дни

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

От днес, 10.01.2022 г., вече е налична възможността за добавяне на пакет MAX Sport Plus към ТВ услугите предлагани от Cooolbox. Пакетът включва четири спортни HD канала - MAX Sport 1 HD, MAX Sport 2 HD, MAX Sport 3 HD и MAX Sport 4 HD. Всеки потребител на телевизионна услуга от Cooolbox, може да се абонира за пакета през клиентския портал My Cooolbox, а месечната такса ще бъде 10,99 лв. с включено ДДС. Повече информация по темата можете да прочетете тук.

Link to comment
Share on other sites

А защо изчезнаха тестовите канали?Трябва да знаете,че ако не ги пуснете ще имате сериозен отлив на клиенти!Или поне включете МАКС Спорт към основния пакет!

 

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

Нещо не излиза тая сметка

Cooolbox: 1 Gbs + пълен пакет TV, без HBO

63.66 лв./месец

 

Конкурент: 1 Gbs + пълен пакет TV + екстри
45.09 лв./месец, с договор за 2 год.

 

За 2 години - 445,68 лв. разлика

 

ЕДИТ: пропуснал съм стационарния телефон, ама като не съм го ползвал от години, не се сещам изобщо, че съществува.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Аман от пирати.

Без пари ли работите или искате нещо срещу услугите/труда си? те цените не ги определя оператора, а собствениците на каналите.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, mIRCata said:

Аман от пирати.

Без пари ли работите или искате нещо срещу услугите/труда си? те цените не ги определя оператора, а собствениците на каналите.

 

Кое те кара да мислиш, че "алтернативно решение" е равносилно на "пиратство"? 

Link to comment
Share on other sites

Аз сефте го чувам и не мога да разбера на какъв принцип действа (откъм такси, не технологично). И откога телевизията + интернет струват 45лв за едно устройство??

Link to comment
Share on other sites

И реално ако искам да гледам всички канали ( спортните пакети ) таксата става ...... 25лв за нет ,20 за куул тв и 23лв за спортните пакети = 68лв тотал, ихааааааа. Не ,че нещо но за целия този буламач при един друг оператор цената е 20 лв надолу, че даже има и HBO пакет.

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че вече няма пакетна услуга? Да си пусна нет с телевизия в къщи?
Добре, новата услуга изглежда, че е развързана от адрес - и може да се ползва на мобилни устройства и с други доставчици. Поне така ми изглежда. Слагам си я на телефон/таблет и си я гледам навсякъде. Така използвам от доста време IPTV от Телекабел.

Обаче, какво става с потребителите, които искат стандартната услуга - нет и ТВ за дома?

Че наистина да се почне от 45 лв за нет с тв, ще се откажат много хора - да не сте решили да ви купуват конкуренцията и да стане съвсем зле положението в страната оставяйки всичко в ръцете на телекомите?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

 

Радваме се на дискусията тук и на това, че се вълнувате за новата ни услуга coool.tv :)

 

Coool.tv е смарт приложение съвместимо с всички устройства с операционни системи Android TV/ Google TV, както и Apple TV. Предлага се като допълнителна услуга към cooolNet с абонаментна такса от 19,90 лв. с ДДС, a активацията става през клиентския портал My Cooolbox.  Coool.tv дава възможност да се гледа едновременно на до 5 устройства на адреса на предоставяне на основната услуга cooolNet.

 

CooolMax не се предлага за нови потребители, но ще продължаваме да поддържаме всички вече активни абонати на стари услуги.

 

Разбираме недоволството ви във връзка със спортните канали, но за съжаление цените на допълнителните пакети DiemaXtra и MAX Sport Plus не се определят и не зависят от нас. Всъщност това се отнася за цената на телевизията като цяло. Операторите са само посредници между телевизиите, носители на права и абонатите, изключение правят разбира се тези оператори, които притежават телевизии.

 

Основният ни фокус винаги е бил предоставянето на бърза и надеждна връзка с интернет. Стараем се да се съобразяваме с желанията на потребителите си да предоставяме и телевизия, така че следейки актуалните тенденции, работим в посока да подобряваме начина, по който го правим.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...