Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ся се сетих да похваля.

Преди около 2 седмици като спирА тока за над час и половина, нета не спря изобщо за цялото това време! Евала. :)

Link to comment
Share on other sites

Coolbox със сигурност знаят :). Отдавна махнаха картите на покритие. Най-добре им звънни

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mIRCata said:

Coolbox със сигурност знаят :). Отдавна махнаха картите на покритие. Най-добре им звънни

 

Сега видях, че Виваком имат 1Гбит EPON, ще има алтернатива поне. Напролет ще действам чак, ще ги проверя тогава как са :)

Link to comment
Share on other sites

@JoyDay, днес забелязах, че явно руските спортни HD канали (тестовите) вече нямат правата за излъчване на испанската Ла Лига, съответно нито един от останалите тестови спортни канали не предлага Ла Лига, единствено Арена спорт го излъчват, но в SD вариант и е изключително мазало, едвам логото се разчита. Въпросът ми е има ли как в кратки срокове да добавите HD спортен канал, който излъчва Ла Лига, защото реално едно от топ първенствата при вас остава без покритие.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/14/2021 at 12:31 AM, Blazer said:

@JoyDay, днес забелязах, че явно руските спортни HD канали (тестовите) вече нямат правата за излъчване на испанската Ла Лига, съответно нито един от останалите тестови спортни канали не предлага Ла Лига, единствено Арена спорт го излъчват, но в SD вариант и е изключително мазало, едвам логото се разчита. Въпросът ми е има ли как в кратки срокове да добавите HD спортен канал, който излъчва Ла Лига, защото реално едно от топ първенствата при вас остава без покритие.

Какво се случва с този проблем ? Наистина искам да знам дали се работи по въпроса, ще има ли нови HD тестови канали, които да излъчват и Ла Лига или дори абонамент към Макс Спорт (само не ми казвайте че 1 година вече преговаряте) ? Много ме интересува наистина, и не само мен, така че кажете как стоят нещата, за да знаем и ние като абонати какво да правим.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вдигнал съм един уебсървър у нас. Рутера на Cooolbox е Icotera i6850.

Доста често, понякога всеки ден, се налага да рестартирам рутера, защото забива порт 443. Някой да има идея как да го оправя?

Всички останали портове. 22, 25, 80, 465, 993, 3360 и т.н. си работят нормално. Докато не рестартирам рутера не се оправя. Първоначално си помислих че сървъра забива, но не е така. Не видях да има настройка за автоматичен рестарт.

Link to comment
Share on other sites

А защо изобщо ползваш тяхното устройства за рутер след като си отворил подобни услуги у вас?

И аз съм отворил 443 за едни домашни нужди, но ползвам мой рутер и никога проблеми.

Вариант е с някакво устройство всяка нощ да спираш и пускаш тока на тяхното устройство. Аз ползвам ipnetcontrol на Неомонтана за други цели, но ще взема още едно за нашите, където ТВ приемника (на А1) редовно се бъгва и ще трябва да направя да се рестартира нощем през 2-3 дена, защото иначе трябва аз на място да правя ръчно това вместо майка ми, а това вече почва да дразни.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Сложи си хубав рутер за тяхното устройство и него го направи bridge да не управлява нищо и би трябвало да спреш да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм си с DECO S4 Mesh 3 рутера и нямах проблеми, ама не знаех откъде да го направя на Bridge. След няколко седмици разбрах, че се правело от панела на сайта :D. Явно ще трябва пак да пренастройвам всичко. Ще пробвам наново.

 

Всичко е точно вече :)

Edited by MPABKATA_Z
След смяна на bridge
Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2021 at 7:42 PM, MPABKATA_Z said:

...не знаех откъде да го направя...

 

Преди два месеца бяха обяснени вариантите и ако беше питал как се прави, щяхме да ти кажем :grin:

  

On 7/1/2021 at 12:55 PM, plameni said:

...можеш да го настроиш в режим bridge и публичният адрес ще се вземе от твоята мрежа.

Другият вариант е да го оставиш като рутер, а твоят да го пуснеш в DMZ...

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2021 at 2:13 PM, JoyDay said:

@katzmann,
За канал HGTV имаме информация, че на този етап няма уредени права за излъчването му на територията на страната. Ще следим развитието на нещата. Ще направим проверка и какъв е случаят с останалите ТВ програми посочени от Вас.

 

Дали има информация за HGTV? Други оператори го предлагат, така че явно няма проблем с излъчването на територията на страната.

Link to comment
Share on other sites

Освен ако другите не го пиратят :) Ако им е обявен в официалните страници, значи - да, няма проблем в страната, само с оператори.

Link to comment
Share on other sites

@JoyDay най-после отново във форума, но защо моят въпрос бе подминат ? Има ли шанс скоро да приключат положително преговорите с Макс Спорт и най-после да ги предлагате ?

Link to comment
Share on other sites

@BlazerИска ни се да можем да Ви дадем по-конкретен отговор. Подновили сме преговорите с праводържателите на Max Sport, но отново разговорите не вървят с темпа, в който бихме желали. Все пак сме обнадеждени, че този път ще постигнем задоволителни резултати и работим именно с това намерение. Когато имаме развитие по въпроса, ще съобщим.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JoyDay said:

@BlazerИска ни се да можем да Ви дадем по-конкретен отговор. Подновили сме преговорите с праводържателите на Max Sport, но отново разговорите не вървят с темпа, в който бихме желали. Все пак сме обнадеждени, че този път ще постигнем задоволителни резултати и работим именно с това намерение. Когато имаме развитие по въпроса, ще съобщим.

@JoyDay Добре, тогава след като темповете са бавни, може ли да добавите нови спортни HD тестови канали, които да покриват цялата палитра от топ първенства (най-вече испанската Ла Лига) ? Не може ли Арена спорт каналите да бъдат в HD, а не сегашното ужасно SD качество, така поне ще стават за гледане ?

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2021 at 6:46 PM, Blazer said:

@JoyDay Добре, тогава след като темповете са бавни, може ли да добавите нови спортни HD тестови канали, които да покриват цялата палитра от топ първенства (най-вече испанската Ла Лига) ? Не може ли Арена спорт каналите да бъдат в HD, а не сегашното ужасно SD качество, така поне ще стават за гледане ?


На този етап не предвиждаме добавяне на нови тестови канали и без това опитът ни показа, че получаването на тези програми не винаги е с качеството, което желаем. Надяваме се скоро да попълним този пропуск по друг по-задоволителен начин.

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2021 at 1:05 PM, JoyDay said:


На този етап не предвиждаме добавяне на нови тестови канали и без това опитът ни показа, че получаването на тези програми не винаги е с качеството, което желаем. Надяваме се скоро да попълним този пропуск по друг по-задоволителен начин.

:bowdown:

Божее... Пък аз си мислех, че мога да нищонеказвам, когато ми се налага да говоря компетентно, пък ми е свършил бебешкият шампоан против сълзи...

Не знам кой е дежурният  в момента зад този профил, но му свалям шапка.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...