Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

1 hour ago, biodesign said:

Родих се! За 3 години имах 2 прекъсвания на нета, едното от които беше обхванало почти всички доставчици. Тв-то не е прекъсвало никога.

На тия от кулбокс им теглих майните преди доста години... щото са много кул и ми разсипаха нервната система за почти година.

Живота е кратък, не се занимавай с глупости.

 

За последните 3 години Куулбокс не са прекъсвали. Може да съм имал 10 минути проблем сумарно с ДНС-а. Телевизията не е спирала изобщо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, w00x said:

За последните 3 години Куулбокс не са прекъсвали. Може да съм имал 10 минути проблем сумарно с ДНС-а. Телевизията не е спирала изобщо.

 

Контекстът е друг. 

Доживяхме времена, в които за качествена услуга, вече не е задължително IPTV да идва от ISP.

При Cooolbox, дори и да искаш да си платиш, нямаш HBO/Cinemax и HBO GO, нямаш MAX Sport Plus, нямаш F+, Sport+ и още куп български канали, нямаш 4к, нямаш мобилно/смарт приложение...

Гигабитът е трепач, обаче заради "спецификата на мрежата", вече няма трафик в рамките на града и почти всичко минава през София. Пингът между две точки в оптичната мрежа, на разстояние 3-4 км по права линия, стана 5 ms.

И като сложиш всичко това на кантара, може да се окаже, че офертата вече не е с най-добри параметри.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, plameni said:

 

Контекстът е друг. 

Доживяхме времена, в които за качествена услуга, вече не е задължително IPTV да идва от ISP.

При Cooolbox, дори и да искаш да си платиш, нямаш HBO/Cinemax и HBO GO, нямаш MAX Sport Plus, нямаш F+, Sport+ и още куп български канали, нямаш 4к, нямаш мобилно/смарт приложение...

Гигабитът е трепач, обаче заради "спецификата на мрежата", вече няма трафик в рамките на града и почти всичко минава през София. Пингът между две точки в оптичната мрежа, на разстояние 3-4 км по права линия, стана 5 ms.

И като сложиш всичко това на кантара, може да се окаже, че офертата вече не е с най-добри параметри.

 

Спомената е надеждността на новите оператори, които ползва като позитив един вид. Иначе защо някой би ги споменал в контекста на темата?

Затова и споменавам личния си опит с оператора, който бива оплют в случая. Явно са чакали biodesign да се махне, за да си стабилизират мрежата. Но пък аз и преди имах същите наблюдения, та сигурно не е това.

 

Другото не го обсъждам.

 

........

 

Иначе съм съгласен с това, че разделянето на услугите е чудесно като възможност.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Повечето канали, които пробвах, изобщо не тръгнаха. Други пък насичаха стабилно.

...

И ХБО мисля, че имаше, но не съм сигурен дали работеше, или и то отказа да тръгне. 

 

Не знам кога, как и какво точно си тествал и с какъв приемник, но като се има предвид написаното на предходните страници, започвам да се съмнявам, дали рутерът ти е способен да се справя с непрекъснат стрийм. 

Нямам такива проблеми... и още седем-осем човека покрай мен.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

Не знам кога, как и какво точно си тествал и с какъв приемник, но като се има предвид написаното на предходните страници, започвам да се съмнявам, дали рутерът ти е способен да се справя с непрекъснат стрийм. 

Нямам такива проблеми... и още седем-осем човека покрай мен.

 

Тествах през Февруари с приложение на SHIELD-а.

Рутерът ми няма никакъв проблем със стрийм на всичко останало. Каналите, които тръгваха, си вървяха без проблем. Непрекъснато. Други, просто не тръгваха. Тези, които прекъсваха, се пикселизираха, а не буферираха.

При хиляди налични канали, има голяма вероятност да не говорим за едни и същи. бТВ, Нова, Дискавъри, Диема и други популярни, сигурно са си работели нормално. Не съм ги тествал. Надали и ти вървиш и тестваш всичко ежедневно. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ако е настроен както трябва, не би трябвало да има проблеми.

На едно от местата със StbEmu се ползва Shield (2019), а на друго със Shield Pro (2019), при това през OpenVPN клиент. На Wi-Fi се наблюдаваха замръзване и насичане на канали с висок битрейт, затова сега са твърдо на "По жицата" :lol:

Когато пътуваме или сме на почивка, понякога ползвам Fire TV stick 4k (доста по-слаб като хардуер от Shield-а) с клониран моя MAG 424 и също нямам проблеми... само интернет да има.

Нетръгването на каналите обикновено се случва, когато си избрал някой по-екзотичен, който не е бил гледан скоро от абсолютно никой. Тогава на портала му трябва време за да буферира и отново да започне да предава стрийм към клиента. Ако изчакаш малко повече или ако смениш на друг канал и после се върнеш на същия, обикновено тръгва.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Спомената е надеждността на новите оператори, които ползва като позитив един вид. Иначе защо някой би ги споменал в контекста на темата?

 

Не е само надеждността, а и капацитета. Преди време не бяха кой знае колко тези, които предлагаха 60-80-100 Mbps и нагоре. Затова имаше смисъл IPTV да се ползва само от доставчика, заради QoS и гарантирано приоритизиране на трафика в собствената мрежа.

  

8 hours ago, w00x said:

Затова и споменавам личния си опит с оператора, който бива оплют в случая. Явно са чакали biodesign да се махне, за да си стабилизират мрежата. Но пък аз и преди имах същите наблюдения, та сигурно не е това.

 

Да не забравяме, че Cooolbox дълго време имаха проблеми в някои квартали. Доста страници има изписани тук по този въпрос, а още повече имаше и в ликвидирания им форум.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не знам при какви условия, абонамент и т.н. е това което plameni казва, но сега пробвах пинг и трацерт към ИП на друг абонат в града (даже май не ми е в квартала), и резултата е <1ms пинг и трацерта хич не показва да минава през София.

 

За нета, да, и при мен не е  прекъсвал от години дори за миг не съм усетил, освен 1-2 пъти ДНС-а дето смених, текущо май ползвам на гугъл, а телевизия си ползвам tivi, даже не с приемник, и съм много доволен, не прекъсва, освен веднъж дето се оказа че и за други, и 1 или 2 пъти за секунди буферираше, но нищо общо с това, което беше преди година-две когато се оплаквах.

Link to comment
Share on other sites

Дали пък не си измислям? :lol:

От центъра до Кукленско шосе (разстояние 3-4 км по права линия):

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.1.1
  2     2 ms     2 ms     2 ms  94.155.94.22
  3    84 ms    41 ms    38 ms  94.155.94.199
  4     6 ms     5 ms     5 ms  94.155.153.xxx

 

и обратно:

  1    19 ms    11 ms    15 ms  ge-0.aggregation.cooolbox.bg [94.155.153.1]
  2     3 ms     3 ms     3 ms  94.155.94.22
  3     6 ms     5 ms     5 ms  clients-pools.pl.cooolbox.bg [78.130.205.xxx]

 

Констатацията ми е дискутирана и потвърдена официално още преди две години:

On 8/28/2019 at 5:44 PM, plameni said:

Отново въпрос за маршрутизиране на трафика, този път във вашата мрежа.

 

Има ли някаква специална причина трафикът между бизнес (94.155.153.0/24) и домашен (78.130.205.0/24) абонат да се кара чак през София?

Не че в момента е фатално, но тия 300 км вдигат на 5 ms времето за пинг между две точки в града...

  

On 9/2/2019 at 1:55 PM, JoyDay said:

Запитването Ви бе предадено към администраторите ни. Потвърдиха, че трафикът действително се маршрутизира по този начин поради спецификата на мрежата ни и не е отклонение.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Никой никого не обвинява, че лъже тук. Затова споменах че сигурно са някакви локални/конкретни обстоятелства.

Сега помолих и други хора, също потвърдиха около половин ms пинг и несофийски трейс между даже различни мрежи в града. Единия поне ми каза, че става дума за между 78.130 и 94.155.

 

Не знам защо при теб е така и дали само в някои малки сегменти нещо не могат да го оправят и се получава това.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Това с какво променя факта, че аз до офиса съм на 1мс? И на Теди. И трейса е с 1 стъпка по-малко от теб.

Предлагам да си стиснем ръцете, че всеки е прав за себе си.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, plameni said:
  On 9/2/2019 at 12:55 PM, JoyDay said:

Запитването Ви бе предадено към администраторите ни. Потвърдиха, че трафикът действително се маршрутизира по този начин поради спецификата на мрежата ни и не е отклонение.

Такъв вид асиметрично рутиране не може да не е отклонение :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това при plameni явно е нещо локално или ограничено, защото явно при повечето (?) абонати си е локален трафик. Да не стане объркване или заблуждение, че при всички е така и като общ недостатък на Кулбокс. Аз само се моля да не се появи някой като А1 или вивашит да насе*е нещата, защото сегашния нет е супер :) . Дано продължи така.

Link to comment
Share on other sites

А може би е малка областта/територията, в която правите тестовете. Ако в квартала ти не вали, какво ти дава основание да кажеш "В целия град не вали"?

 

25 minutes ago, mIRCata said:

всеки е прав за себе си

Вашата правда е "по-локална" :lol:

  

25 minutes ago, mIRCata said:

Това с какво променя факта, че аз до офиса съм на 1мс? И на Теди. И трейса е с 1 стъпка по-малко от теб.

С абсолютно нищо. Едно време и при мен беше така. Имате късмет, че не ви е засегнала "спецификата на мрежата". 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Никой от нас не може да даде глобални и статистически данни. Дотук 3-4 теста на различни хора показва, че нашата правда е "правилната" :D , а само при един (теб) има проблем със спецификата. Вероятно е нещо локално там, където си ти. Защото остана впечатлението, че проблема при целия доставчик, така казано.

Съдейки, че си цитирал изказване на Кулбокс отпреди 3 години, за 3 години явно не е засегнало други(те) абонати, по-скоро трябва да се върви към оправяне на проблема при теб (вас). Поне това е логиката.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

 

Направих демо за няколко дни на телевизията, която се споменава неколкократно из темите от теб, Виден, сега biodesign, и честно казано не съм сигурен какво сте се прехласнали толкова.

Повечето канали, които пробвах, изобщо не тръгнаха. Други пък насичаха стабилно. Реално като се махнат каналите, които никога няма да погледна, изборът беше сведен до това, което имам и от всеки друг оператор + няколко други. И ХБО мисля, че имаше, но не съм сигурен дали работеше, или и то отказа да тръгне. Не казвам, че е лошо, особено на тази цена. Много вероятно, аз също бих го обмислил ако прекарвам телевизия на друго място или започна да гледам телевизия повече, но като цяло не е нищо уникално, перфектно или невиждано. Нормална телевизия.


И как реши, че си пробвал нашата телевизия? :laughing1:
Всичко, което си описал НЕ Е ВЯРНО и никога не е било откакто съм абонат. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tedy said:

Дотук 3-4 теста на различни хора показва, че нашата правда е "правилната" :D , а само при един (теб) има проблем със спецификата.

Колко лъжички катран са достатъчни за каца с мед?

За много хора +4ms са нищо, но при мен променят начина на ползване на някои приложения.

 

13 minutes ago, tedy said:

Съдейки, че си цитирал изказване на Кулбокс отпреди 3 години, за 3 години явно не е засегнало други(те) абонати, по-скоро трябва да се върви към оправяне на проблема при теб (вас). Поне това е логиката.

Две години и както виждаш, всичко си е същото. Тогава останах с впечатление, че никой няма никакво намерение да го променя. То всъщност така се оказа.

Би засегнало абонати, когато се опитат да ползват приложения, които изискват по-ниска латентност между две точки в града. Между индустриална и жилищно-офисна зона.

Това е логиката :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Еми логиката все пак е такава да следват, дори да се случи след 10-15 години :D . Важното е "нас" да не засегне дотогава :lol:.

Мен винаги ще ме измъчва въпроса с DNS-ите, искам да си ползвам техните, така е "редно", но парен каша духа и надали скоро ще ги пробвам отново, защото съвсем принципно ми писна да гоня проблеми (не с нета, а по принцип, в света на софтуера) :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tedy said:

Еми логиката все пак е такава да следват, дори да се случи след 10-15 години :D . Важното е "нас" да не засегне дотогава :lol:

 

Тъй, тъй... Палете свещи, стискайте палци, вързвайте конци и мъниста против уроки :lol:

Link to comment
Share on other sites

  

10 hours ago, w00x said:

При хиляди налични канали, има голяма вероятност да не говорим за едни и същи.

 

Май наистина говорим за различни телевизии. Номерацията на тази, за която говорим ние свършва доста преди две хиляди, така че думичката "хиляди" не може да се употреби за нея.

 

Знам, знам: 

On 7/9/2021 at 2:56 PM, w00x said:

Банда буквалисти сте се събрали тука...

:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

Не е само надеждността, а и капацитета. Преди време не бяха кой знае колко тези, които предлагаха 60-80-100 Mbps и нагоре. Затова имаше смисъл IPTV да се ползва само от доставчика, заради QoS и гарантирано приоритизиране на трафика в собствената мрежа.

 

Не виждам да се споменава капацитет в това мнение. Коментира се само надеждност.

 

21 hours ago, biodesign said:

Опитваш да разговаряш с радиоточка...

Освен любезна и напълно безполезна дрисня, друго няма да получиш.

От 3 години си карам на оптика на булсат и тв, препоръчано ми от дон Лучано. Родих се! За 3 години имах 2 прекъсвания на нета, едното от които беше обхванало почти всички доставчици. Тв-то не е прекъсвало никога.

На тия от кулбокс им теглих майните преди доста години... щото са много кул и ми разсипаха нервната система за почти година.

Живота е кратък, не се занимавай с глупости.

 

1 hour ago, RaptoR said:


И как реши, че си пробвал нашата телевизия? :laughing1:
Всичко, което си описал НЕ Е ВЯРНО и никога не е било откакто съм абонат. 

 

Убеден съм. :) 

 

1 hour ago, tedy said:

Еми логиката все пак е такава да следват, дори да се случи след 10-15 години :D . Важното е "нас" да не засегне дотогава :lol:.

Мен винаги ще ме измъчва въпроса с DNS-ите, искам да си ползвам техните, така е "редно", но парен каша духа и надали скоро ще ги пробвам отново, защото съвсем принципно ми писна да гоня проблеми (не с нета, а по принцип, в света на софтуера) :) .

 

Защо не си сложиш ДНС-ите на Куулбокс като първи и втори, а след тях да наредиш тези на Cloudflare?

Link to comment
Share on other sites

Много тевизиЙ станаха тука...

Моята има 5729 канала от които, към 4к са вътрешногалактически и няколкостотин извън млечния път. Най ме кефи канал 1  на 1-ва марсианска телевизия, която излъчва на правилен шумерски език.

Относно булсата - евалла, няма грам прекъсване, нищо че са 100 мегабита. 100 мегабита ама междугакатическа свързаност :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...