Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

1 hour ago, wildrose said:

Здравейте. Очаква ли се разширяване на покритието/мрежата/ на Coolbox към близките до Пловдив населени места?

Здравейте, @wildrose,

Благодарим за интереса към нашите услуги. На този етап нямаме планове за разширяване на мрежата си извън градовете, в които оперираме в момента.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хмм това ми прилича малко на моя проблем където преди време се чудих на микротик-а. Седи седи и почне да работи на 50-60 мегабита. Рестартирам и пак хвръква. Мисля си, че е нещо я от ъпдейт, я от устройството(нещо да е дефектирало). Но почти съм сигурен, че пак ми го направи след ъпдейт. Обаче дали съм използал торенти или не в тези времена, когато се случваш не знам. Ще почна да следя, дали след торенти се получава, защото не ги пускам със едмици. Но пък не е рутер на кулбокс, мой е, та ако наблюдавам същите неща и при мен, с различни рутери и само доставчика да е общ, ще е интересно.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mIRCata said:

Хмм това ми прилича малко на моя проблем където преди време се чудих на микротик-а. Седи седи и почне да работи на 50-60 мегабита. Рестартирам и пак хвръква. Мисля си, че е нещо я от ъпдейт, я от устройството(нещо да е дефектирало). Но почти съм сигурен, че пак ми го направи след ъпдейт. Обаче дали съм използал торенти или не в тези времена, когато се случваш не знам. Ще почна да следя, дали след торенти се получава, защото не ги пускам със едмици. Но пък не е рутер на кулбокс, мой е, та ако наблюдавам същите неща и при мен, с различни рутери и само доставчика да е общ, ще е интересно.

 

Аз не ползвам рутера на Куулбокс. Ползвам си мой. Netgear R7000P.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

 

Аз не ползвам рутера на Куулбокс. Ползвам си мой. Netgear R7000P.

Еми пак де. Различни рутери, подобни проблеми. Общото е доставчика и че проблема се решава след рестарт. Трябва да се наблюдава , че да видим дали зависи от торентите например. Ще почна да ги пускам и да правя проверка на скоростите

Link to comment
Share on other sites

Според мен проблемите не са от доставчика, а от рутера.

Аз спрях UPnP вчера, спрях DDoS защитата и port forward-нах торентите на двата компютъра. Да видим какво ще стане.

 

До 2 дни ще се разбере.

Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2021 at 11:43 PM, w00x said:

 

Аз не ползвам рутера на Куулбокс. Ползвам си мой. Netgear R7000P.

Тъй като скоро (надявам се) ще преминавам на Куулбокс, може ли директно да бучна кабела към моята мрежа с Deco рутери за да не минава през техния "гигабитов Wi-Fi рутер"?

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2021 at 12:07 AM, w00x said:

Какво е това на втория хоп и защо има толкова голям пинг?

Aggregation router. За теб се явява gateway.

Третият хоп мисля, че е Border router-а и понякога пингът към него е още по-голям:

 

За пинга е писано доста. Едни стари цитати от форума на Cooolbox (когато все още го имаше):

On 10/11/2016 at 10:48 PM, plameni said:

 

popopov said:

Пингът, не критерии в тази мрежа. Проблемът е разискван много пъти в поне два форума. Причината, е че ICMP пакетите са с най-нисък приоритет, в мрежата на ITD.

 

LogLADY said:

Защото приоритета на icmp заявките е по-нисък.
Ако искаш можем да вдигнем техния приоритет и няма да имаш такъв "нестабилен" пинг, но "интернетът" няма да се промени  от това.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MPABKATA_Z said:

Тъй като скоро (надявам се) ще преминавам на Куулбокс, може ли директно да бучна кабела към моята мрежа с Deco рутери за да не минава през техния "гигабитов Wi-Fi рутер"?

 

Ако говориш за пакета cooolMAX, няма как да минеш без него заради телевизията 

Рутерът на Cooolbox е с оптичен вход.

Обаче можеш да го настроиш в режим bridge и публичният адрес ще се вземе от твоята мрежа.

Другият вариант е да го оставиш като рутер, а твоят да го пуснеш в DMZ. Ще имаш един хоп в повече, но пък при необходимост, ще имаш възможност, без никакви допълнителни гимнастики да пускаш устройства извън твоята мрежа. 

Аз съм със стария модел рутери и от години карам с такава конфигурация.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към Cooolbox:

Предвиждате ли в обозримо бъдеще пускане на 4К-канали?

При повечето от конкурентните доставчици вече има такава възможност, а 4К съдържанието нараства със сериозни темпове.

Наясно съм, че инвестицията сигурно е доста сериозна, но би могло да се помисли и за някакви хибридни варианти.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Имам въпрос относно Twitch платформата. Някои от вас предава ли на живо в Twitch? От Пловдив съм и се интересувам от чистотата на връзката до сървърите на Twitch. Дали е За дома или За офиса няма значение, има покритие и за двете услуги тук.

 

Ако на някои му се занимава да направи един тест - много ще съм ви благодарен, пък и така ще остане информация в Google търсачката за други хора в бъдеще.

 

Тази програма улеснява нещата и е open-source, дори не се инсталира. Създадена е от този пич който работи по OBS.

 

https://twitter.com/r1ch_tl?lang=en

 

https://r1ch.net/projects/twitchtest

 

Трябва ви Twitch Stream Key. Ако имате акаунт, ключа ви се намира тук. Само сменете yourname с името на акаунта ви.

 

https://dashboard.twitch.tv/u/yourname/settings/stream

 

Ако нямате акаунт, аз мога да ви дам ключ.

 

Направих едно запитване до Cooolbox и ми предложиха да пуснат тестов период, но за съжаление в момента не живея на адреса и не мога да го тествам.

 

Edited by Frozburn
Link to comment
Share on other sites

Заповядай.

 

8XZrkEe.png

OFIAeTZ.png

KtbfICb.png

 

Имай предвид, че на мрежата има закачени още доста устройства, едно от което е лаптоп, та не съм сигурен какво натоварване има още. Това тук ти е най-лош вариант. Ако е само един компютър, ще е по-добре.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Заповядай.

 

8XZrkEe.png

OFIAeTZ.png

KtbfICb.png

 

Имай предвид, че на мрежата има закачени още доста устройства, едно от което е лаптоп, та не съм сигурен какво натоварване има още. Това тук ти е най-лош вариант. Ако е само един компютър, ще е по-добре.

 

 

Благодаря много! Така имам някаква представа вече. При мен ще е включен само един компютър без други неща. А какъв пакет е това, за дома или офис?

 

Към Европа всичко изглежда добре. Може ли да пробваш Европа само (има опция там горе) и теста на 2-3 минути опцията или например само Виенна 5 минути. Теста по дефаулт е на 10 секунди, интересно ми е дали има загуба при тест от 2-5 минути.

 

Link to comment
Share on other sites

Човек с най-дървената тарифа домашна съм, имам ъплоуд към Европа 50-100Мб. За стрийм ти трябват 6Мб.

Пускай смело Кулбокс, пробвал съм , стриймва се. Няма загуби. Няма и договор по спомен...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ето ги.

 

0hnnobW.png

TtQEnfh.png

 

Изглежда добре :) Последен въпрос: Кой пакет е това? Предполагам теста е от Пловдив с пакет "За дома" или може би София офис пакет?

 

Благодаря ти за отделеното време, надявам се тази информация да е полезна и на други хора в бъдеще.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Ами, това е домашната тарифа за Пловдив. Те имат само една. :)

 

Супер. Да, във Пловдив има за дома и за офис, но също ми казаха че може да използваш офис услугата без да имаш бизнес. Мислех да не си от София, там изглежда предлагат само офис нет.

 

Мерси за информацията и теста. Скоро ще се местя и има покритие от Cooolbox, изглежда са добри и ще пробвам тях :)

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2021 at 9:12 PM, plameni said:

Въпрос към Cooolbox:

Предвиждате ли в обозримо бъдеще пускане на 4К-канали?

При повечето от конкурентните доставчици вече има такава възможност, а 4К съдържанието нараства със сериозни темпове.

Наясно съм, че инвестицията сигурно е доста сериозна, но би могло да се помисли и за някакви хибридни варианти.

 

@plameni
Не можем да се ангажираме със срокове. В момента сме в процес на проучване на възможностите и евентуалните инвестиции.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Беше излъчено съобщение за промяната

Къде беше излъчено как ще се обезщетят абонатите, които са сключили договори при едни условия, а вие ги променяте както си пожелаете едностранно?

Това какви 4 канала сте сложили изобщо не ме вълнува!

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, vkirov,

Сталкер съобщение за промяната в програмната ни листа беше излъчено до всички активни ТВ боксове на 09.06.2021. Отпадането на цитирания от Вас канал не е по желание, а поради това, че не успяхме да подновим правата за излъчване. Постарали сме се да осигурим алтернативни програми, с които да се замести спряният канал.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро при нашите прекарахме А1 телевизия. 100+ канала там която е. В договора директно присъстваха по-малко канали - за тях пишеше че са гарантирани, а останалите явно не са и могат да правят каквото 'искат' с тях, по зависещи или независещи от тях причини.

Предполагам и тук е така. В самия договор присъстват ли като гарантирани каналите, които се махат? Защото нещата не са черно-бели, без да защитавам никого де. Не ми се вярва Кулбокс, или които и да са, да се радват, че дадено действие може да причини недоволство в клиентите.

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2021 at 8:23 PM, vkirov said:

Смея ли да запитам какво се случи с DSTV?

Обикновено като ще се добавя поредният канал повърня - има десет дена по-рано поп-ъпи, сега като пръдня из гащи въпросният изчезна?

Сега .. ясно ми е, че при вас са все интелектуалци и спортисти и няма да се усети липсата при 30-40 нелегални сръбски спортни канала и mezzo classic, но има и такива като мен - прост рабочий клас на три смени по заводите ... нали ...

Опитваш да разговаряш с радиоточка...

Освен любезна и напълно безполезна дрисня, друго няма да получиш.

От 3 години си карам на оптика на булсат и тв, препоръчано ми от дон Лучано. Родих се! За 3 години имах 2 прекъсвания на нета, едното от които беше обхванало почти всички доставчици. Тв-то не е прекъсвало никога.

На тия от кулбокс им теглих майните преди доста години... щото са много кул и ми разсипаха нервната система за почти година.

Живота е кратък, не се занимавай с глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...