Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Никой тук не говори за скорост на интернета а за това как са прекарани кабелите като на майтап.С километри няма един под земята , то май целия квартал е опасан по въздуха.Квартала е централна гара.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ти какво очакваш да разкопаят целия квартал ли ? че до всяка къща трасето да е под земята...

и това за 30лв .... няма как да стане, поне не за домашни абонати

за основните им трасета ползват каналната мрежа на БТК , но ако се сещаш за това се плаща !

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Никой тук не говори за скорост на интернета а за това как са прекарани кабелите като на майтап.С километри няма един под земята , то май целия квартал е опасан по въздуха.Квартала е централна гара.

 

Казваш не говорим за скорост, може би не говорим и за нета изобщо, а за това откъде минават кабелите на ITD ? :)

И ако теб не те интересуват параметрите и стабилността на нета, който получаваш - просто си пускаш БТК и си свиркаш с уста - техните кабели би трябвало да са по земята. :bgrin:

 

П.П. Ясно, е че е по-добре да са под земята, но като не са, а доставяния нет е по-добър и стабилен от другите, тогава какво ? За естетика ли ще си говорим ?

Link to comment
Share on other sites

Мога да ви затрупам със снимки как висят кабелите и как са вързани за другите но просто не ми се занимава а и нямам време.А относно скорост не съм им абонат ще стана при по сериозно отношение.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ви затрупам със снимки как висят кабелите и как са вързани за другите но просто не ми се занимава а и нямам време.А относно скорост не съм им абонат ще стана при по сериозно отношение.

Оооо давай залей ни направо...а като си толкова зает,за к'во избощо се занимаваш да пишеш в темата ???

Link to comment
Share on other sites

Мога да ви затрупам със снимки как висят кабелите и как са вързани за другите но просто не ми се занимава а и нямам време.А относно скорост не съм им абонат ще стана при по сериозно отношение.

 

Не че нещо, ама тази ти настойчивост да обясняваш, показваш, доказваш, снимаш, анализираш и т.н. кабелите на ITD почва да мирише отдалеч на лошо подбрана кампанийка на някой жалващ се конкурент. :(

 

П.П. Дали това е начина ?

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама тази ти настойчивост да обясняваш, показваш, доказваш, снимаш, анализираш и т.н. кабелите на ITD почва да мирише отдалеч на лошо подбрана кампанийка на някой жалващ се конкурент. :(

 

П.П. Дали това е начина ?

 

Кви глупости говориш конкуренцията тук ще набира точки.смешен си.Просто исках да представя как стоят нещата.ама вече неми се занимава с глупости.Въобще не ме вълнува ITD

Edited by gepi
Link to comment
Share on other sites

Мога да ви затрупам със снимки как висят кабелите и как са вързани за другите но просто не ми се занимава а и нямам време.А относно скорост не съм им абонат ще стана при по сериозно отношение.

 

ее намери време , качи някоя снимка и да коментираме :)

ти как си обясняваш "сериозно отношение" ?

щото са 2-3 доставчиците в пловдив с "сериозно отношение" и ти гарантирам че ITD са едни от тях

Link to comment
Share on other sites

;)

Кви глупости говориш конкуренцията тук ще набира точки.смешен си.Просто исках да представя как стоят нещата.ама вече неми се занимава с глупости.Въобще не ме вълнува ITD

С тия изцепки,които правиш в тая тема по-смешен от теб няма.Видя дебелия и реши да си плюеш на петите а ;)

Edited by Xeon
Link to comment
Share on other sites

Кви глупости говориш конкуренцията тук ще набира точки.смешен си.Просто исках да представя как стоят нещата.ама вече неми се занимава с глупости.Въобще не ме вълнува ITD

 

:) Поредица от взаимно изключващи се твърдения: "исках да представя" - "въобще не ме вълнува" !

Последно искаш да представиш "истината" на нас заблудните или въобще не те вълнува ?

И недей така леко да мяташ епитети... не е учтиво някак си !

Link to comment
Share on other sites

Дори да има оптичен кабел по дърветата, стига да не е този за indoor тънкия, не е никакъв проблем. Това не се къса като ftp-то.

Link to comment
Share on other sites

Дори да има оптичен кабел по дърветата, стига да не е този за indoor тънкия, не е никакъв проблем. Това не се къса като ftp-то.

 

Каква връзка има качеството на материала с качеството на труда?

Кабела дори и да е външен двойноармиран, самоносещ с 4 носещи стоманени въжета, вътрешен усилен предпазен гофриран слой и външна обвивка от HDPP или HDPE, а не от MDPE, пак си е немарливост да го окачиш на дърво, вместо на някаква конструкция (стълб, сграда, опорна греда и др.). Глупаво е дори само да преминава през корона на дърво или под клоните му. Немарливост е също да не си затапваш отгоре излазните предпазни тръби към стълбовете или пък да го правиш от немай-къде с PVC лента и то рехаво. Нахалство е да не се възстановяват тротоарните и пътните настилки след изкопни работи или да се прави също толкова немарливо, но пък с 2 месеца закъснение. Наглост е дори и минимална част от тези дейности да се прави незаконно: без строително разрешение от общината или дори съгласуване с нея.

Нещо против дефинициите?

Когато някой твърди, че е "по-" или "най-" от друг, мотивът "всеки така прави" не е много удачно извинение, но пък ако все пак го приложим, то тези епитети са подходящи и за този доставчик за огромно неудоволствие на феновете и потребителите му.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Каква връзка има качеството на материала с качеството на труда?

Кабела дори и да е външен двойноармиран, самоносещ с 4 носещи стоманени въжета, вътрешна усилена предпазна гофриран слой и външна обвивка от HDPP или HDPE, а не от MDPE, пак си е немарливост да го окачиш на дърво, вместо на някаква конструкция (стълб, сграда, опорна греда и др.). Глупаво е дори само да преминава през корона на дърво или под клоните му. Немарливост е също да не си затапваш отгоре излазните предпазни тръби към стълбовете или пък да го правиш от немай-къде с PVC лента и то рехаво. Нахалство е да не се възстановяват тротоарните и пътните настилки след изкопни работи или да се прави също толкова немарливо, но пък с 2 месеца закъснение. Наглост е дори и минимална част от тези дейности да се прави незаконно: без строително разрешение от общината или дори съгласуване с нея.

Нещо против дефинициите?

Когато някой твърди, че е "по-" или "най-" от друг, мотивът "всеки така прави" не е много удачно извинение, но пък ако все пак го приложим, то тези епитети са подходящи и за този доставчик за огромно неудоволствие на феновете и потребителите му.

оф повдига ми са от такива философи като тебе, дето се представят за много "умни", следващият път драсни някоя критика и за себе си да се посмея малко.

Чашата е наполовина празна, нали ?

Link to comment
Share on other sites

mobo по принцип е прав , но само по принцип и на теория

 

на практика мн често просто няма друг начин , говорим за дърветата например...

ITD се справят по-добре от ланаджиите с монтажа... и много по-добре с поддръжката

затова напрактика те са "по-"

и от разтягане на локуми няма смисъл ... B)

Link to comment
Share on other sites

mobo по принцип е прав , но само по принцип и на теория

 

на практика мн често просто няма друг начин , говорим за дърветата например...

ITD се справят по-добре от ланаджиите с монтажа... и много по-добре с поддръжката

затова напрактика те са "по-"

и от разтягане на локуми няма смисъл ... B)

 

Без да ме разбирате погрешно ама това с lan-аджиите стана нарицателно и мога да се сетя коя фирма с В в името допринесе най-много за това. А и другите ама те се пооправиха тия дни. Та аз като ползвам лан напоследък е прекъсвал по-малко отколкото ADSL-a дето кабелите им са ужким баш баш както трябва положени. Ама ужким щото гледам какво е дереджето. Отделно че международния им взе да става леко в.г.з. ...

 

И все пак преди да каже някой "еди кво си било много по-добро", "монтажа бил по-по-най" имайте предвид че другите също не лапат мухите и след като са в бизнеса от толкова време все трябва да са се научили как се праввят нещата.

 

И това с дърветата колкото и шантаво да звучи го има и в белите страни и не им пука особено. Идете в Los Angelis и вижте какво става - и тока е по стълбове, аз не видях 1 закопан кабел :)

Link to comment
Share on other sites

... аз не видях 1 закопан кабел :)

Не се стърпях да коментирам - ако е закопан един кабел, как ще го видиш? :bgrin:

Сигурно в земята им няма място вече, и са населили и въздуха. И вече мислят начин да населят и друга вселена с кабели, и това движи прогреса :D .

Шегувам се.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Без да ме разбирате погрешно ама това с lan-аджиите стана нарицателно и мога да се сетя коя фирма с В в името допринесе най-много за това. А и другите ама те се пооправиха тия дни. Та аз като ползвам лан напоследък е прекъсвал по-малко отколкото ADSL-a дето кабелите им са ужким баш баш както трябва положени. Ама ужким щото гледам какво е дереджето. Отделно че международния им взе да става леко в.г.з. ...

 

И все пак преди да каже някой "еди кво си било много по-добро", "монтажа бил по-по-най" имайте предвид че другите също не лапат мухите и след като са в бизнеса от толкова време все трябва да са се научили как се праввят нещата.

 

И това с дърветата колкото и шантаво да звучи го има и в белите страни и не им пука особено. Идете в Los Angelis и вижте какво става - и тока е по стълбове, аз не видях 1 закопан кабел :)

това във кое гето?

щото хората ползват стълбове, дървени ама стълбове. кабелите са разположени по норматив над зелената ивица между бордюра и тротоара в едно типично предградие. Да се пресичат улици въздушно колко често си виждал? Още малко ще опишеш ЛА като Истанбул или едва ли не Делхи, а все си мисля че има някаква разлика.

АДСЛите са оакани не от разположението си спрямо земната повърхност, а от стареене, разстояние до активните устройства, различни сечения на жилата за различните участъци от всяка връзка, и най-вече че кабелите не са измислени, инсталирани и поддържани точно за тази честотна лента. Ааааа, да! И от немарливост при инсталацията и поддръжката, щото кой ша се мори да бачка качествено за държавата.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Бе кво толкова ся оплювате хората.Ми много ясно, че има и надземни кабели.Няма луд, който само за да включи мен примерно щеше да прекопае спирката на Военна Болница, от там 30 метра от Сан Стефано и после половината ми двор.Много ясно, че ще е надземно.... За вече 6 месеца както съм им абонат, нета ми е спирал за 1 час, когато имаха някви проблеми със сървъра.И бури бяха, сняг, студ, дъжд нета ми е бетон

 

Отношението което имат към клиентите пък е НОМЕР 1.Няма друг интернет доставчик, които да ми се обаждат по телефона за различните промоции, да ми подаряват коледни подаръци, да ми пращат фактура по пощата и е-мейла и т.н.Тва ако е несериозно здраве му кажи.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

coool_tv - Стартираме на 15 Април

 

Вече можем да посочим конкретна дата за старта на Coool_TV. Ако не ни мине черна котка път ще започнем да включваме първите желаещи да ползват услугата на 15 Април. А иначе заявки за включване ще се приемат от по-рано – някъде в началото на идния месец.

 

Ето първата порция подробности около новата услуга в box-a:

Телевизията ще се предлага заедно с познатия до сега двоен пакет CooolBox - Интернет + телефон.

Пакетът ще се казва CooolBox TRIO и ще има избор между два тарифни плана: CooolBox Trio Standard & CooolBox Trio Premium.

 

CooolBox Trio Standard ще струва 45, 90 лв. на месец. Този план включва цифрова TV + 20 Mbit/s Интернет + 100 безплатни минути за телефонни разговори

CooolBox Trio Premium ще струва 65, 90 лв. на месец. Този план включва цифрова ТV + 40 Mbit/s Интернет + 300 безплатни минути за телефонни разговори

 

Инсталационната цена за CooolBox Trio е 30 лв. За всички, които в момента ползват довйния пакет (Интернет + Телефон) и искат да ъпгрейднат с цифрова телевизия, от 15 април до 15 юни ще включваме безплатно, след което инсталационната цена ще стане 15 лв.

 

Има възможност за допълнителен STB, абонаментната цена за 1 е 9, 90 лв. на месец.

За повече инфо вижте форума на cooolbox :) изглежда добре, но е на малко височка цена :/

 

 

Нета за сега при този вятър и дъжд е стабилен. Вече един приятел от гигашит обаче ми каза, че имал проблем с нета :D

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

За повече инфо вижте форума на cooolbox :) изглежда добре, но е на малко височка цена :/

Нета за сега при този вятър и дъжд е стабилен. Вече един приятел от гигашит обаче ми каза, че имал проблем с нета :D

 

За Гигашит не се и съмнявам,дори и при най-слънчевото време да имат прекъсвания...

Link to comment
Share on other sites

За повече инфо вижте форума на cooolbox :) изглежда добре, но е на малко височка цена :/

 

 

Нета за сега при този вятър и дъжд е стабилен. Вече един приятел от гигашит обаче ми каза, че имал проблем с нета :D

 

 

 

Цената за ТВ в пакет при това е доста висока,ако не я коригират едва ли ще има много мераклии! :)

Link to comment
Share on other sites

Цената за ТВ в пакет при това е доста висока,ако не я коригират едва ли ще има много мераклии! :)

Що? В момента аз плащам около 80лв за тези услуги от различни доставчици:

интернет - 35лв

кабелна телевизия - 15лв

цифрова телевизия - 11лв

домашен телефон ~ 20лв

 

А сега може би ще получавам един приличен пакет услуги на цена от 65, 90 лв. на месец, като ще си спестя и обикалянето по различни офиси.

Link to comment
Share on other sites

Що? В момента аз плащам около 80лв за тези услуги от различни доставчици:

интернет - 35лв

кабелна телевизия - 15лв

цифрова телевизия - 11лв

домашен телефон ~ 20лв

 

А сега може би ще получавам един приличен пакет услуги на цена от 65, 90 лв. на месец, като ще си спестя и обикалянето по различни офиси.

 

 

 

Eми при тях цифровата илиза 21 лева...в Булсатком например за тази цена получаваш доста по апетитен програмен пакет!

Link to comment
Share on other sites

За всеки, който ползва стационарен телефон най-изгодната ценово оферта ще е на ITD, моя позната счетоводителка, която си работи у тях от 40-50-60 лева стационарен телефон сега плаща макс. 10 лева на ITD. Дори и само таксата да си приспаднеш пак ще предлагат най-изгодния пакет.

И съвсем отделно е качеството на предлаганата услуга (включително и обслужването), което е без конкуренция в момента.

За тези, които не ги интересува телефона може и да им е скъпа телевизията. А и в крайна сметка важното е да не са в задължителен пакет (вече невъзможно), така всеки ще може да си избира доставчика на определена услуга и нека да важат законите на пазара.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...