Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Още в началото казах, че не е критично, но при отдалечени работни места (в града, в мрежа на един доставчик) започва да се усеща.

Реакцията на действията не е толкова пъргава както преди.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На практика, ако преди сме настоявали домашните клиенти/работни места да са към Cooolbox, вече няма значение към кой ще са.

Познай кой губи от това.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, plameni said:

Още в началото казах, че не е критично, но при отдалечени работни места (в града, в мрежа на един доставчик) започва да се усеща.

Реакцията на действията не е толкова пъргава както преди.

 

 

На практика не мисля че можеш да усетиш разликата от 1-2мс до 5мс на Gbit. За RDP или за каквото и да било.

Ако греша, дай пример.

Link to comment
Share on other sites

Да съм казал подобно нещо?

Върви, разбира се.

Ще ти припомня TCP joke, а ти сам си отговори какво се случва с интензивен двупосочен трафик, при нарастване на времето за отговор 5 пъти:

 

qh4d5zjipjbz.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Здравейте, абонат съм на coolbox, но само за интернет и телефон. Предстои ми включване и на телевизия и се замислям за А1 понеже имам впечатление от цифровата (с Ка модул) телевиия и е доста добре. Сравнимо ли е качеството при Coolbox?

Link to comment
Share on other sites

Не е сравнимо, много по-добро е. И не това е най-голямото предимство.

 

@JoyDay Аз да питам, сега като сте вече 100% онлайн :)) човек как може да си купи дистанционно за тв бокса ?

Link to comment
Share on other sites

@i80386, имай предвид, че дори да искаш да си платиш, пакетите MaxSport и HBO/Cinemax ги няма при Cooolbox.

Каналите от MaxSport донякъде се заместват от т.нар. групичка тестови канали, но пък точно тези с най-високо качество на изображението, могат да ти скъсат нервите понякога заради чести накъсвания.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @pavlan

 

 

Предвидили сме две възможности за закупуване на ново дистанционно устройство:

- Всеки потребител може да направи заявка за доставка на адрес, като в този случай обаче освен цената от 15 лв. за устройството, се заплаща и такса за посещението, която също е 15 лв.

- Другата възможност е да се закупи ново ДУ от партньорски магазин. За гр. Пловдив това е:

Sony Center Plovdiv 
гр. Пловдив, бул. Източен 22
Работно време:
Понеделник - Петък: 09:00 - 19:00
Събота: 09:00 - 15:00
Неделя: Почивен ден

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JoyDay said:

...заявка за доставка на адрес, като в този случай обаче освен цената от 15 лв. за устройството, се заплаща и такса за посещението, която също е 15 лв...

 

Ъъъъъъ....

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, JoyDay said:

Предвидили сме две възможности за закупуване на ново дистанционно устройство:

- Всеки потребител може да направи заявка за доставка на адрес, като в този случай обаче освен цената от 15 лв. за устройството, се заплаща и такса за посещението, която също е 15 лв.

- Другата възможност е да се закупи ново ДУ от партньорски магазин. За гр. Пловдив това е:

Sony Center Plovdiv 

 

@JoyDay Благодаря за отговора.

За посещението - направете изключение , това е глупаво. Така или иначе имате екипи които обикалят по цял ден.

 

В Декома предполагам че пак е 15лв ? За "Coolbox дистанционно" ли трябва да се попита при тях :)) ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @plameni

Благодарим за даденото предложение. Към момента все още разработваме метод за извършване на онлайн поръчка. Докато го пуснем в действие, сме дали тези две възможности на клиентите си: посещение от наш технически екип, което се таксува, и на място в магазин Деком. Да, нашите колеги по цял ден са в движение, но не са куриери :). Съвсем скоро ще Ви уведомим за новите възможности за онлайн поръчка.

 

@pavlan в магазин Деком можете да попитате за "Cooolbox дистанционно" или "дистанционно за MAG 250/322".

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Искам да попитам, за тези които ползват рутера Icoteria, добър ли е? 
Чудя се дали да поръчвам услугата за 40лв, тъй като искам и ТВ, но по-горе четох, че било по-изгодно да се вземе ТВ на друг оператор? Също така някъде мернах, че този рутер се доплащал по 5лв, демек цената е 45, но в сайта пише 40.

И какво е това посещение за подписване на документ? За да подпиша с тях трябва да дам 15лв?

 

Edited by Kosi123
Link to comment
Share on other sites

За рутера не мога да ти кажа нищо, защото не го използвам. Мога да ти отговоря на другите въпроси обаче.

 

Цената е 40лв. 5лв се доплаща месечно за допълнителен приемник.

Посещението при прекарване на услугата е безплатно. 15лв посещение по-горе се обсъждаше в случай, че трябва да дойдат да ти донесат ново дистанционно, защото си счупил/изгубил старото.

Посещение за отстраняване на авария също е безплатно.

На кратко - при нормална употреба, не трябва да те притесняват тези 15лв за посещение.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за бързи1 отговор! А телевизията добра ли е или вие не сте на телевизия, а само на интернет? И какъв рутер ползвате и ако може да ми препоръчате някакви модели? Не разбирам много от рутери и предложения за доказано работещи, биха ми били полезни. :) 

Link to comment
Share on other sites

На телевизия съм, но не гледам. Не съм забелязал проблеми през малкото пъти, когато съм я пускал. И Timeshift-а си върви без проблем.

Моят рутер е Netgear R7000P, но имах проблеми с него в началото. Сега някак успях да ги реша и през последните 4-5 месеца не са се проявявали, но като цяло не бих го препоръчал. Аз лично бих погледнал TP-Link, колкото и да ги плюят всички, защото преди съм имал 3 техни модела и съм нямал абсолютно никакъв проблем със стабилността на устройствата. Също така и ASUS, но аз лично съм срещал доста оплаквания от техни устройства, въпреки че има хора, които си ги ползват без проблем.

 

Определяш си един бюджет и гледаш в него. Може да погледнеш и втора употреба рутери ако не настояваш да е нов. Тъй като рутерите не излизат всяка година, може да вземеш добро устройство на добра цена. Ако имаш късмет, може и да е в гаранция. :) Изчакай края на другия месец да дойде Черен Петък, ако не ти е спешно. В eMag със сигурност ще има добри рутери на изгодни цени. При едно от последните намаления, рутер за 400лв беше намален на 280. Едно 25-30% от пазарна цена можеш да спестиш, независимо от ценовия клас на устройството. Изобщо не са малко, а и защо да ги даваш, като може да ги дадеш за нещо друго. Един Wi-Fi Extender например, за да имаш по-добър сигнал в стаите, които се намират далеч от рутера.

Link to comment
Share on other sites

това нещо да не фалира вече?

питат се някакви неща - тук, в техния форум, никой не ебава да отговаря ...

ако е пътник кутията, да кажат о време!

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vkirov said:

... никой не ебава...

 

Благодаря на административния отдел (или както там се нарича) на Cooolbox, че днес (1-ви ноември), получихме по пощата нашия екземпляр от договор, който сключихме преди почти седем месеца, в началото на м. април.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...