Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Да, почнаха противоречията. По Wifi не може да е абсолютно никакъв тест, там има много фактори, и всичките са свързани с клиента и обкръжението от съседите.

Мери се с няколко метода (тук не стана ясно по какви методи се мерят скоростите, кой сайт, кога).., от читав (по-съвременен, мощен) десктоп или лаптоп, който доказано може да развие гигабит, с кабел без рутер.

Обади им се да дойдат да видят с кабел с тяхна машина как е. Ако се окаже обаче при теб проблемът, вероятно ще си платиш някаква такса за посещението. 200мбит е една пета от достижимите скорости и не ми се вярва да оставят така нещата.

Колкото и да не са гарантирани, аз поне не съм имал случай да премеря или да пусна нещо да се сваля, и да е под най-малко 800 мбит. Преди имах по-малки, които се оказаха изцяло от стария ми рутер.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Всичко е ток и жица вече. След обстойни проверки , последно остана да се смени и медията и всичко се оправи. Лаптоп по лан и wifi, PS4 Pro,  телефони S9+  и  S10+ всичко е на стабилно 900 Мбит.

 

Благодаря ви, модераторите може да изтриете всички мои коментари и другите относно тях. Проблема бе в инсталацията и решението няма да помогне на никой ако търси нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

В отговор на зачестилите искания от нашите потребители да ги улесним в избора на качествен рутер, с който да могат да се възползват от пълния капацитет на предоставените от нас скорости, предприехме една по-смела крачка - създадохме новата услуга cooolMax, която се предоставя с потребителски рутер от най-висок клас.
Повече може да научите тук.

Link to comment
Share on other sites

Е, тва е несериозно вече!!!
"Тъкмо" (началото на Май) си подадох заявката за прехвърляне към Гигабитовата услуга (от 1 месец чакам да дойде оборудване) и бях прежалил 40-те лева (+1 допълнителен телевизор).
Сега трябва да платя 45 (!!!) лв вместо 40, защото ще имам устройство, което няма да ползвам?!?!?!?!?!?!

Не ми трябва някакъв нискобюджетен рутер. Трябват ми услугите.

По принцип нямам никакви проблеми с Куулбокс и съм напълно удовлетворен от всичко предлагано. От години насам.

 

45лв за телевизия и Интернет обаче си граничи с обир. Май ще си оставя само интернета.
Телевизия на 2 телевизора за 20лв месечно могат да ми предложат и други оператори!

Link to comment
Share on other sites

Несериозно беше когато Нова+ Диема почнаха да искат допълнително пари за Премиършип...

Несериозно беше и като от общината почнаха да слагат скоби за паркиране пред блоковете...

и който искаше да почне да си плаща за нещо, което е ползвал без пари можеше да го направи.

 

Това устройство като гледам щеш/ не щеш се ползва ако си на тарифата.

 

Гледам пише "спираме предлагането" . Не знам дали се отнася за теб, предполагам може да те включат на 35+5.

Щом вече имате такава уговорка.

 

Link to comment
Share on other sites

Като видях "да ги улесним в избора на качествен рутер" помислих, че ще е обширна статия със съвети за конкретни модели и т.н. :) . А то какво се оказа.. повишаване на таксата с ~5 лв. :rolleyes: .

Какво правят хората, които все пак си имат собствени рутери, които имат възможностите да се възползват от скоростите?

Въпросното устройство, ако работи в режим "рутер", ще може ли потребителят да има достъп до настройките му, порт forward и т.н.? Това мисля, че критичния въпрос в случая.

P.S. Не че съм имал някакво намерение, но ако все пак съм имал да си пусна И телевизия към интернет плана, това би ме отказало на момента. То ако човек си пусне tivi телевизия, дори за 2 телевизора, излиза по-евтино..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, chasti said:

Несериозно беше когато Нова+ Диема почнаха да искат допълнително пари за Премиършип...

Несериозно беше и като от общината почнаха да слагат скоби за паркиране пред блоковете...

и който искаше да почне да си плаща за нещо, което е ползвал без пари можеше да го направи.

 

Това устройство като гледам щеш/ не щеш се ползва ако си на тарифата.

 

Гледам пише "спираме предлагането" . Не знам дали се отнася за теб, предполагам може да те включат на 35+5.

Щом вече имате такава уговорка.

 

 

В твоите примери поне има някаква услуга.

 

При Куулбокс на какво се дължи увеличението? На добавянето на някакъв Китайски рутер, за който никой не е чувал и който на мен не ми трябва. Ето това е несериозното.

 

Явно старите гигабитови устройства са свършили и при доставчика.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, JoyDay said:

Здравейте,

 

В отговор на зачестилите искания от нашите потребители да ги улесним в избора на качествен рутер, с който да могат да се възползват от пълния капацитет на предоставените от нас скорости, предприехме една по-смела крачка - създадохме новата услуга cooolMax, която се предоставя с потребителски рутер от най-висок клас.
Повече може да научите тук.

 

Избрали сте добра машинка. Виждам че искате да интегрирате всичко в едно устройство.

Услугата е на ниво...

Но защо пипате цената ?

Чисто интернет услугата остава ли 24.90 ? Със същото CPE ли ще се предлага ? Едва ли...

 

Нещо по-гъвкаво за хора които искат да ползват собствен рутер (и телевизия все пак) ?

 

Ясно е, че новото устройство е просто оправдание :))

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tedy said:

...

Въпросното устройство, ако работи в режим "рутер", ще може ли потребителят да има достъп до настройките му, порт forward и т.н.? Това мисля, че критичния въпрос в случая.

 

Би трябвало да може, щом са го описали в Ръководство на потребителя

 

А новината си звучи точно така:

12 hours ago, JoyDay said:

В отговор на зачестилите искания от нашите потребители...

...вдигаме цената с 5 лв...

 

Така става, като искаме много :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Така като го каза... според мен това е просто компенсация заради "безплатния" 0800, който въведоха преди време :P . Дето се вика, безплатен обяд няма.

 

Нещо подобно на мобилните оператори - след регулациите за роуминга и другите тавани, въведени от ЕК, тарифите и цените в национален мащаб станаха повече от незадоволителни, меко казано.

Само да не пипат самостоятелния интернет-план :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че ще го отнесат новите абонати.

Притеснява ме, че няма ясно обявена политика, какво се случва при желание за включване на допълнителни услуги (напр. допълнителен бокс) към съществуващ безсрочен договор.

Дали няма да има опит за изнудване и преминаване към новия план?

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се обади момичето и ми каза, че имат вече готовност да ми предложат гигабитовата услуга.

Тъй като съм я заявил преди 13-ти Юни, ми предложиха 2 варианта.

Един за 40лв (с допълнителен приемник) с някакво друго устройство и новата за 45лв с рутера.

Аз лично съм доволен от начинът, по който се развиха нещата по моят случай и ще се възползвам от гигабитовата услуга без рутера.


Двата варианта (със и без рутер) трябва а са възможни за всички клиенти по подразбиране.
Ако бях нормален потребител и нямах хубав рутер, бих си взел услугата с рутера, но при останалите си е просто извиване на ръцете.

Link to comment
Share on other sites

5 лв горница, за 2 години (ако стои човек поне толкова на тях) прави 120 лв, което е общо взето един добър рутер. Всеки би предпочел просто да си купи един добър рутер, който ще може да ползва доста повече от 2 години дори ако смени доставчика, пред алтернативата след 2-3-4г.: 1) да надхвърлиш с горницата цената на добър рутер и да продължиш да "горниш",  2) ако смениш ISP ще трябва да дадеш същите пари (повторно) за нов добър рутер с немалка вероятност.

;) .

Като цяло не разбирам логиката зад това действие. Защо просто не си кажат директно защо увеличават таксата, хората повече ще разберат и евентуално съгласят с причините. Меся се, защото "утре" ще измислят причина и за тези само с интернет. Ако има основателна причина, да я кажат, но това "заради запитванията за добър рутер" едва ли не "предлагаме нещо по-добро" - т.е. качване на цената.... някак..

 

Хора, спрете да отправяте запитвания, за Бога :P

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Рутерите с аналогични характеристики на техния започват от 280лв.

Wi-Fi характеристиките му са като на моя горе-долу. AC2000.

 

https://icotera.com/products/p2p-gateway

 

Quote

Потребителски рутер от най-ново поколение Icotera i6850
Може да бъде ползвано като рутер с Wi-Fi или като преходно устройство*.
Интерфейси на устройството:
● WAN: 1x100/1000BaseBX10/20
● LAN: 4x10/100/1000 BaseT(x) (RJ-45)
● WiFi:
- 802.11ac Wi-Fi , 5 GHz band w/QAM256 and 80 MHz, 4x4 Wave 2 MU-MIMO
- 802.11bgn Wi-Fi, 2.4 GHz band w/QAM64 and 40 MHz, 2T2R MIMO
● VoIP: 2 separate POTS lines SIP
● USB: 1 x USB 3.0 host , 1 x USB 2.0 host
*Ползването на устройството в режим “преходно” дава възможност на клиента да включи в него собствено мрежово оборудване.

 

Като цяло изглежда добре, но просто нямам нужда от него.
Поне с вдигането на цената предлагат качествено устройство, ако не друго.
И все пак - трябва да е по избор.

Или да има опция за закупуване на устройството в брой, редом с таксата от 5лв на месец.
Потребителят сам може да прецени дали иска да си купи хубав съвместим рутер от тях за фиксирана сума или да си плаща 5лв на месец за наем.

Link to comment
Share on other sites

Тези характеристики на техния са такива заради техните услуги, като стационарен телефон с цели 2 порта не знам кой ползва (или иска да ползва освен ако не е част от единствената услуга заедно с другите features). Само за интернет дават медиа конвертор, така че и оптичния WAN пак на средния човек не му трябва.

Общо взето добър AC1700 рутер мисля, че може да се намери за около 150-200 лв, и айде да не са 2, ами да са 3 години, принципът си остава. Мисля, че повечето хора, които в бъдеще ще се местят на Кулбокс, все пак ще си имат добри рутери, да не говорим, че всеки който търси смислени високи скорости, особено на по-стационарни устройства, ще ползва кабел. На телефоните ми е все тая дали ще имам сегашните 15MB/s на N или 100. С тоя пренаселен ефир си е престъпление разни неща като телевизори, конзоли и десктопи да се ползват с Wifi под претекст, че някой не давал да се прекара един кабел, за което има сто начина и още толкова причини да не се направи.

Трябва да е по избор разбира се, но явно няма да е. Те всъщност са си в правото да правят подобни неща за нови абонати, но просто коментираме wording-а, за запитванията и отговора на тези запитвания. То е ясно, че на първо четене казват, че таксата се вдига заради новите устройства, т.е. повишен наем.

Link to comment
Share on other sites

Много се прецаках. Преди седмица някъде бях писал за помощ за избор на рутер понеже исках да мина на гигабит. Поръчах си от йбей и остават още 2-3 седмици докато ми го доставят. Сега гледам, че правят тази промяна с цената и много ме е яд. Ако избера да ползвам техния нов рутер, тогава нямам какво да правя този, който поръчах (ASUS RT-AC68U). Ако избера да си ползвам моя пък, ми вдигат цената с 5лв на месец. Звънях им днес и нямало какво да направят :(

 

Смятах го така, че като мина от 100mbps услугата на гигабитовата ще ми се увеличи 5лв на месец сметката, сега обаче стават 10 и е много кофти. :(

Edited by dahter
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, dahter said:

Много се прецаках. Преди седмица някъде бях писал за помощ за избор на рутер понеже исках да мина на гигабит. Поръчах си от йбей и остават още 2-3 седмици докато ми го доставят. Сега гледам, че правят тази промяна с цената и много ме е яд. Ако избера да ползвам техния нов рутер, тогава нямам какво да правя този, който поръчах (ASUS RT-AC68U). Ако избера да си ползвам моя пък, ми вдигат цената с 5лв на месец. Звънях им днес и нямало какво да направят :(

 

Смятах го така, че като мина от 100mbps услугата на гигабитовата ще ми се увеличи 5лв на месец сметката, сега обаче стават 10 и е много кофти. :(

Колко пари ще ти излезе Асуса? 

Link to comment
Share on other sites

dahter, спри да ползваш телевизията и си прекарай само интернет. Ако телевизията е важна, потърси друг доставчик на телевизия ако можеш. Това също е решение. Има аналогови телевизии за по 6-8 лв и включваш колкото искаш телевизора.

 

Edit: Цената в момента е такава, все едно интернет (25 лв) + телевизия за 2 телевизора от булсат (примерно) 15 лв, общо под 40, където всеки следващ телевизор е 2.80 ;) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tedy said:

dahter, спри да ползваш телевизията и си прекарай само интернет. Ако телевизията е важна, потърси друг доставчик на телевизия ако можеш. Това също е решение. Има аналогови телевизии за по 6-8 лв и включваш колкото искаш телевизора.

Не гледам много телевизия, родителите ми гледат повече. На мен ми допадаше качеството и възможността за връщане назад. С два телевизора сме, единия от които е относително хубав няма да се навият да пуснат аналогова на него. Освен рутер вече и си купих и нов гигабитов Switch, който да ползвам в една от стаите (предишния беше до 100mbps). Телефона също понякога го ползвам понеже има включени минути, които важат за 0700 номера.

Edited by dahter
Link to comment
Share on other sites

Еми ти си знаеш :) .

То стана така, че ако човек си пусне ТВ отдругаде, дори един булсат, му излиза по-евтино даже, с над 6 лв, за 2 телевизора.

Но всеки си прави сметката и си преценя нещата, разбира се.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

С новата си услуга сме се постарали да подберем устройство, което да отговаря на нашите изисквания и потребителските нужди. Всички специфики на Icotera можете да видите тук. Port forward е възможно в режим “рутер”. При нужда от съдействие с настройките на устройството можете да се обърнете към нашите специалисти или да използвате ръководството за употреба.


Всеки, който е подал заявка за услуга cooolHome до 13.06.2019 г. (включително) ще може да избере между услуга cooolMax или предварително заявената - cooolHome.

 

Всички клиенти със стари тарифни планове остават на условията, приели при подписването на договора си. 

 

Както условията на cooolNet, така и тези при добавянето на допълнителни услуги, остават без промяна и са обявени в нашия сайт, подробна информация можете да получите и от колегите от отдел Обслужване на клиенти.

 

Ценообразуването на дадена услуга, е комплексно решение. Включването на оборудване от висок клас и добавеното следпродажбено обслужване, са основни компоненти при определяне цената на новата услуга.


Надяваме се скоро да получим отзиви от първо лице за cooolMax тук :)
 

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да ползвам новото устройство, което предлагат. Има ли поддръжка на QOS и безопасно ли е да се използва. В смисъл такъв понеже имат достъп до него могат ли да виждат какво се случва във вътрешната мрежа, колко и какви устройства са свързани. Доколкото видях новите устройства не използват предишния интерфейс и портал за логване и управление, а използват фабричния си. Мога ли да им сменям firmware-а и аз ли избирам admin username-a и паролата. Има ли опция да създам Guest мрежа?

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...