Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minutes ago, Kiryakov said:

 

Горе където е лупата просто напиши името. А този файл с каква скорост го сваляш? 

С около 97 до 100МБ/с, през браузъра. Даунлоуда отговаря на спеедтеста, около ~100 МБ/s е около 800 мбит.

А в оня линк написах gamehost и го избрах (интересно защо просто го нямаше в списъка), но положението е почти същото, ъпа само стана 360.

Link to comment
Share on other sites

Теди, какъв резултат вадиш на спеедтест до Leaseweb Frankfurt?

8188141252.png

 

Като пусках домашен гигабит тука ми показваше от порядъка на 850мега бита и не е проблема в моя сетъп.
"Cooolbox пуска пълноценен гигабитов интернет за дома"
"Гига скорости Гига свобода Гига възможности" лол

Edited by BlackRam
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BlackRam said:

Теди, какъв резултат вадиш на спеедтест до Leaseweb Frankfurt?

8188141252.png

 

Като пусках домашен гигабит тука ми показваше от порядъка на 850мега бита и не е проблема в моя сетъп.
"Cooolbox пуска пълноценен гигабитов интернет за дома"
"Гига скорости Гига свобода Гига възможности" лол

 

Това е при мен: https://www.speedtest.net/result/8188157804

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, BlackRam said:

Теди, какъв резултат вадиш на спеедтест до Leaseweb Frankfurt?

8188141252.png

 

Като пусках домашен гигабит тука ми показваше от порядъка на 850мега бита и не е проблема в моя сетъп.
"Cooolbox пуска пълноценен гигабитов интернет за дома"
"Гига скорости Гига свобода Гига възможности" лол

 

Това е при мен (на Leaseweb):

8188170662.png

Пробва ли до други дестинации, да не е в твоя "телевизор" нещо проблема? Може да се сравнят и трацерутета.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Реших да минавам на Chrome по различни причини.

Пускам сега тестове през двата браузъра и през Хром резултатите са доста по-зле, средно с 130-150 мегабита спрямо ФФ. Ако в ФФ имам 900/730, то в хром е все макс около 770/660-760, като към един и същи сървър - А1, възпроизводимо ФФ е 900/770, а Хром е 770/670 макс.

Тва кво е ся, процесора ли нещо не му харесва..., хрома гледам товари доста ядра на 10-15%.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, chasti,

Моля на лично съобщение да ни предоставите трите имена на титуляра на услугата, за да направим проверка на случая или директно да се свържете с отдел техническа поддръжка на националния ни номер 0800 45 845.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, tedy said:

Пускам сега тестове през двата браузъра и през Хром резултатите са доста по-зле, средно с 130-150 мегабита спрямо ФФ. Ако в ФФ имам 900/730, то в хром е все макс около 770/660-760, като към един и същи сървър - А1, възпроизводимо ФФ е 900/770, а Хром е 770/670 макс.

Тва кво е ся, процесора ли нещо не му харесва..., хрома гледам товари доста ядра на 10-15%.

 

То като цяло резултатите ти са си зле.

Това е зад CPE-то на кулбокс в режим на рутер и с два бокса:

 

3c5d92a5-e683-4dc5-9b16-3fe06788bab5.png

 

On 4/15/2019 at 1:20 AM, BlackRam said:

Да, извинявам се,
явно гигабитов archer c7 + dd-wrt толкова си може :angry:

 

С коя версия на dd-wrt? За последните версии отзивите не са никак ласкави. Може с оригиналния фърмуер скоростите да са по-добри.

Link to comment
Share on other sites

То аз повече от около 920 даунлоуд и над 800 ъплоуд досега не съм виждал. Това с кой браузър ти е теста? Трябва да пробвам без рутера, и евентуално да инсталирам приложението на Ookla за Windows, ама ме мързи все.

Не знам дали има връзка, но още при инсталирането на услугата техниците нещо срещаха трудности при сплайсване и заварката нещо с машината, та не знам дали е възможно нещо да не е заварено както трябва, и оттам така.

А Хром явно е ограничен от нещо, че над 770 даунлоуд не видях.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Явно и приложението не е съвсем. След проучване, не съм много съгласен с privacy policy на приложението, 50МБ е, и за интерфейса, най-вероятно ползва някой фреймуърк като Електрон или някаква подобна мизерия. Пробвах го във виртуалка първо да видя, супер постно, най-вероятно може да е даже просто като html/js приложение работещо във вграден браузър енджин. В VM около 700 мбит постигнах с него, после го инсталирах на друга машина за проба извън виртуалка (4 ядрен феном на 3.4), където с около 25% ЦПУ изкара по-лоши резултати от браузър (около 800/680 към А1, където с браузър измерих 900/700+). Макар че 4-те ядра бяха относително поравно натоварени, предполагам приложението ползва една нишка заради 25-те %. На друга по-мощна машина ме е страх да го пробвам, но ако фенома (965 Black) му идва слаб...

За подобно приложение и 1МБ му бяха много ако беше нещо по-нейтив.

Аз се удивлявам на Хром, който уж беше по-бърз, по-по-най, се оказва по-зле от Firefox в почти всичко за мен поне - ФФ го усещам по-пъргав, по-бързо стартира, сега и спеедтеста..., даже в 3D картите на гугъл мапс ФФ движи по-мазно и безпроблемно, а Хром след известно време даже разваля текстурите супер много и само рестарт на таба с мапс-а оправя текстурите. Срамота.

Link to comment
Share on other sites

При мен дава значителна разлика в сравнение с браузърите, ама де да знам, ти имаш и някакви други подозрения относно качеството на връзката...

Това са резултати от вчера, малко преди теста с приложението (под win7).

 

Firefox 8195474625.png

 

Chrome 8195477813.png

Link to comment
Share on other sites

От доста време предпочитам апчето им.

Ето резултати от една и съща машина, към един и същи сървър, всичко е с деф инсталациите си. Ограничението в скороста не е от моята страна в случая :)

 

Chrome image.png.4cacb4b35de33b4109c8144d11e06863.png

 

 

Firefox image.png.769ba52052ba134015f2ff684aac064d.png

 

 

App image.png.c5e95b57e929b19af22e59e5b995a0e7.png

 

 

Edge: image.png.4405512183e5570a8011f0b0ff601584.png

 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Днес и с Хром малко по-добри резултати (Към А1).

Явно този браузър по различен начин определя или смята скоростта, защото не ми се вярва процесора да е лимитиращ фактор, уж е избрано Multi connections, проца е под 20%.

8196674241.png

 

Може да инсталирам и приложението, и след това да го махна. Сърби ме да пробвам.

 

Arpanet, тва на кулбокс ли е? :evil

 

EDIT:

Инсталирах апа, доста зле, и по-зле от FF, не знам защо така се получава, тоя апп просто явно ползва браузър енджин "отдолу", тия 50МБ са най-вероятно някой хром отдолу, или пък ФФ просто да лъже с по-високи стойности:

spepdtestappb2f633cd5cd62bd9.png

 

Edit2: Може би съм склонен да вярвам на по-ниските показания, защото над 100МБ/с при сваляне на каквото и да е където и да е, НЕ съм виждал, дори в торенти над 98 не съм виждал никога. Оня големия файл от гамехост на киряков, само за 1-2 мига видях 100МБ/с при теглене, иначе 97 средно.

Склонен съм също така да мисля, че е възможно конвертора просто толкова да си може, защото съм само с нет, без телевизия, където Кулбокс дават други по-"големи" устройства.

 

Едит3: тоя спеедтест апп нещо не е наред - 64 битовия свалих, 64 битов е, указах при инсталацията C:\Program Files\, той се инсталирал в C:\Program Files (x86)\, тва ся кво е.. :ninja:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tedy said:

Arpanet, тва на кулбокс ли е? :evil

Не, едно мъничко Tier 1 ISP :)) 
Коментирах защото се сетих, че тествах аппа точно защото браузърите не се и доближаваха до макс скоростите ми, и аппа даде доста по-добри резултати. :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARPAnet said:

Не, едно мъничко Tier 1 ISP :)) 
Коментирах защото се сетих, че тествах аппа точно защото браузърите не се и доближаваха до макс скоростите ми, и аппа даде доста по-добри резултати. :)

 

На ква тарифа си ;)

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, plameni said:

 

То като цяло резултатите ти са си зле.

Това е зад CPE-то на кулбокс в режим на рутер и с два бокса:

 

С коя версия на dd-wrt? За последните версии отзивите не са никак ласкави. Може с оригиналния фърмуер скоростите да са по-добри.

 

Оптичният кабел се наложи да го снаждат няколко метра преди конвертора, надявам се не се е отразило?
 

С последна бета на dd-wrt за модела, с предишните версии мисля е същото.
С оригиналният фърмуер рутера хваща близки до обявените за модела скорости уж заради хардуерния NAT, докато dd-wrt и openwrt са със софтуерен  NAT и можело да стигнат гигабит при поне двуядрени рутери на 1Ghz.

Link to comment
Share on other sites

Тоя спеедтест нещо е бъгав.

Скрееншот. Обърнете внимание апп-а към кой сървър настроих да тества, и накрая след вземането на линка от апп-а и отварянето му в браузър какъв сървър показва. Избирането и тестването към друг сървър, води до линк със съвсем друг рандом (предполагам) сървър като се отвори резултатът в браузъра. Оставяме настрана бъга с инсталирането в C:\program files (x86)\, въпреки ИЗРИЧНОТО указване да се инсталира в \program files\. Вероятно тъпия 32 битов инсталатор просто е взел променливата на обкръжението, която при 64 битов контекст връща правилната директория, като тук и М$ имат вина, но всеки нормален инсталатор знае за тоя подводен камък, та не е оправдание!

Всъщност малко нелогично, но дали показания сървър не е просто съвсем отделна секция където да правиш нов тест и това да е просто автоматично избран сървър за "следващ" тест..., а уж трябва да се вижда към кой сървър е самия тест резулт...

 

Иначе съм вече почти убеден, че тия резултати са по-истинските от тия на FF.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Виж RESULT HISTORY на приложението. Там се показва правилният сървър.

Най-вероятно има проблем със синхронизирането на данните.

 

Speedtest-app-01.png

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно просто това в браузъра е отделна възможност бързо да пуснеш нов тест, а не сървъра на резултата.

 

Обаче по-големия проблем е, че пробвах без рутер (което отдавна трябваше да направя).

940/950, а и през приложението постигам подобни, даже веднъж видях над 960 мбит ъп.

Тоя рутер ме е спъвал през цялото време най-вероятно. А мислех, че като виждам около 90 и под 95% CPU, това е показателно, че не е стигнал максимума си, но явно степента на ефективизиране на процесите, възможностите на портовете и т.н., и че вероятно не CPU е ботълнек, прави нещата "толкова да си може". Нямам кой знае колко правила и във файруола и нещо особено като настройки.

Явно ще се взима нов рутер. С моя, ъпа е едно 200 мбит надолу спрямо което трябва да е.

Mikrotik hAP Ac2 тоя новия най-популярен в момента 4-ядрения на 716МХц дали ще може да поддържа такива скорости без да е ботълнек, т.е. да не ме забавя изобщо?

 

Интересното е че за моя рутер в сайта на микротик тест резултатите в официалната страница за 25 ip filter rules показва това : "Routing 25 ip filter rules 689.8Mbit" за all port test. Предполагам просто моя случай е по-лек, но не достатъчно че да се види пълен потенциал.

За hAP Ac2 дават 1970мбит уж.

 

 

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, tedy said:

Най-вероятно просто това в браузъра е отделна възможност бързо да пуснеш нов тест, а не сървъра на резултата.

 

И имаме съвпадение до втория знак за всички числа! Мислиш ли? :rolleyes:

Скрийншотът е от линка за споделяне. По-късно ще редактирам поста и ще го покажа.

 

40 minutes ago, tedy said:

Обаче по-големия проблем е, че пробвах без рутер (което отдавна трябваше да направя).

 

Половин година се съпротивляваше... Ама ти си знаеш де.

 

On 11/27/2018 at 12:52 PM, tedy said:

Без рутер не меря, отново, какво значение би имало...

 

Link to comment
Share on other sites

За кои числа има съвпадение че не разбрах?

Дали съм се съпротивлявал е отделен въпрос, сега пиатнето ми беше друго, ама ти си знаеш де :) . Вероятно ще е този AC2 рутер, а като си помисля, че като излезе беше около 100 лв, сега е около 140.

Клокнах моя рутер от 600 на 650МХц за проба, никаква разлика. Вероятно може и паметта да има пръст, която му е DDR2. Ще се доверя на тестовете от офиц. сайт - за моя рутер за 25 ip rules все пак дават под 700 мбит (аз може и да имам там някъде като бройка като гледам), а за ац2 1900 :Р .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...