Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Така... преди време бях изразил недоволство от съпорта.  Продължавам да съм обективен:

 

За последната половин година година ми се е налагало два пъти да се свържа с кол-центъра, включително преди малко.

И в двата случая ми помогнаха бързо, като от другата страна на линията имаше способни и мислещи хора.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тоест: обективно са си свършили просто работата :)

 

За съжаление, нещата са докарани (не само в тази област) до там, че такива случаи минават за изключение и трябва да се отбелязват.

Link to comment
Share on other sites

И това е по цял свят, не само в БГ.

Започва да се наблюдава недостиг на персонал, което се отразява на качеството на работата.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мисля, че понякога нещата се преекспонират. Не че не съм го правил и аз.

Аз досега лошо отношение от съпорта не съм видял. Да си призная и като цяло от съпорти на различни доставчици (и не само) също. Чат пат има изключения някъде, които се и помнят най-дълго.

Виж, от въпиюща некадърност по разни офиси (примерно на оператори) всички сме се нагледали, там това е норма.

Link to comment
Share on other sites

Не ставаше въпрос за отношение, а по-скоро за адекватна комуникация и реакция.

Задължението за спазване на написаните правила за общуване, драстично свали случаите на кофти отношение.

Същите тези правила и написани въпроси "step-by-step", обаче, особено когато са съчетани с недостатъчна компетентност, понякога (поне при мен) предизвикват доста негативни реакции.

Случвало ми се е надълго и нашироко да обяснявам, защо нямам никакво намерение да рестартирам multiWAN-рутер и че release/renew на съответния интерфейс е напълно достатъчно, за да се получи IP-адрес, ако интерфейсът не е down и естествено, ако има кой да даде адреса.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че нещата са комплексни. И съпорта са хора, и това дали по телефона ще могат да решат даден казус зависи от много фактори. Предполагам са се наслушали на какви ли не тъпи неща и "казуси" от хора с Всякакви познания, вкл. без, със забравени включени кабели къде ли не, забравени настройки и т.н. Затова и понякога настояват за наглед (за по-запознатия) прости и безсмислени неща като рестарт на някое оборудване. От друга гледна точка на всички е ясно, че софтуер/фърмуер не е безгрешен, та в случая с мултиван рутера, никога човек не може да каже дали е абс. едно и също как ще се държи устройство след ползване на негова функция спрямо ако се рестартира цялото. Самият ти си ми "обръщал" внимание на подобни неща по други казуси, и макар че съм се "дърпал", осъзнавам, и съм признавал, че има малка вероятност нещата да са така. За съпорта тази вероятност явно е по-голяма :) .

Е, понякога си личи ако отсреща има по-неадекватен човек от теб, това е ясно. Но дори в това отношение, поне спрямо моите разбирания, отсреща винаги е имало адекватни хора, които са взимали нещата сериозно или са се опитвали да помогнат.

Иначе "задължение".... имали ли са период, в който е нямало някакви правила за отношение? Да не би вече да ги заплашват с уволнение, да се записват разговорите, при лошо отношение? Просто питам.

Сигурен съм, че такива има и при мобилните оператори, но това явно хич не им помага. Наскоро в един офис на А1 ако бях записал разговора, служителката вероятно трябваше да изхвърчи на минутата заради лоша проява на сарказъм и откровено заяждане при най-обикновени въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Call-центровете записват разговорите. Не си ли чувал предупреждението в началото на разговора?

Във форума на Cooolbox, не веднъж при повдигнат проблем са писали: "Прослушахме разговора.." и т.н.

 

Най-добрата обработка на обажданията има в Еконт. В електронният си кабинет даже можеш да прослушаш разговорите си...

 

Econt-calls.png

Link to comment
Share on other sites

Аз съм го чувал, но не и при Кулбокс доколкото си спомням като съм ги търсил. Пък и аз май съм ги търсил на 032 или подобни телефони директно.

Това с "прослушахме разговора" ако са го писали тук във форума, явно съм го пропуснал, защото не се сещам да съм го чел тук. Другаде не чета (вече).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

UTOPIA Fiber to Launch State’s First Residential 10 Gig Service.

Време е Кулбокс да помислят над това :Р . (ако някой не е разбрал, пошегувах се). Предполагам ще са първите, които биха предложили такова нещо в бъдеще, а вероятно и единствените в Европа (за последното не съм сигурен).

Link to comment
Share on other sites

Да, бе... и после 30 страници дране "На кого му е притрябвала тая скорост!", спорове лъжат ли ни Cooolbox и дали изобщо е достижима без компютри "от NASA"  :lol:


Тоя филм го играем след всяка промяна:

Август 2010-а - 20mbs -> 40mbs, 40mbs -> 60mbs
Януари 2012-a - 100mbs
Септември 2016-а - 1gbs
Link to comment
Share on other sites

Всъщност при Cooolbox такъв ъпгрейд е възможен. При gpon мрежите, не. Свързано е с много инвестиции, но много по - безпроблемно отколкото при всички останали. Вече не знам колко години станаха без да съм имал проблеми. Много е похвално това.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нещо ми се сбъгяса интернета след един рестарт. Както работиха едни приложения и изведнъж спряха. Само посредством ВПН ги отварям и то супер бавно. Така се изнервих какво правите... не съм толкова запознат да видя някакви къде е проблема точно. Нещо вие ли ограничавате еби му майката така се изнервих

Link to comment
Share on other sites

Нещо ми се сбъгяса интернета след един рестарт. Както работиха едни приложения и изведнъж спряха. Само посредством ВПН ги отварям и то супер бавно. Така се изнервих какво правите... не съм толкова запознат да видя някакви къде е проблема точно. Нещо вие ли ограничавате еби му майката така се изнервих

0800 45 845

Link to comment
Share on other sites

Нещо ми се сбъгяса интернета след един рестарт. Както работиха едни приложения и изведнъж спряха. Само посредством ВПН ги отварям и то супер бавно. Така се изнервих какво правите... не съм толкова запознат да видя някакви къде е проблема точно. Нещо вие ли ограничавате еби му майката така се изнервих

 

Здравейте, sasshko,
 
Препоръчваме на потребителите, когато изпитват затруднения при използването на услугите ни, да потърсят съдействие по всяко едно време на тел. 0800 45 845.
Link to comment
Share on other sites

Здравей, досега не съм имал рутер вкъщи, а сега ми се налага да сложа. Оптичния кабел, който в момента от вашето устройство влиза директно в PC 1, сега ще го вкл в рутера и съответно ще ми трябват два кабела към PC1, PC2... от къде да си купя кабелите?

Link to comment
Share on other sites

Примерно от Jar. Този е 20 метра с буксите, но ако ще го прекарваш през тесни места, по-добре кабел само и след това накрая да си кримпнеш сам буксите ако можеш, с кримпващи клещи или да извикаш някой познат да ти ги кримпне.

Иначе всяка фирма за компютърни или мрежови неща.

Нали взимаш гигабитов рутер, да не е някой за 20 лв, рутер се купува сравнително рядко и да не е някой боклук.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте :)

 

2 години по-късно договора ми с A1 изтича и влезнах да видя промоциите на Кууулбокс (докато не са сринали и моя мейл клиент хахаха)

 

Оказва се, 24 месеца по-късно не само няма по-нова оферта, ами дори и не предлагате HBO :)

 

За тази цена, като обикновен потребител, който не може да достигне 1gbp не знам как бих сключил дори и безсрочен договор, на фона на това, което предлага другите - HBO, HBO GO, Mobile TV, половината Европейски футболни лиги и т.н.

 

Аз ли гледам нещо грешно в сайта, или?

 

ПП - да си промените годината във footer-а на сайта, вече сме 2019 :)

 

image.png.dfd8dc8c7887acbd05db5b2f44b1b72f.png

 

ЕДИТ: моля, някой модератор да ми изтрие поста, то си пише, че единствения оператор в Пловдив, който не предлага HBO са Cooolbox - https://www.cooolbox.bg/news/Cooolbox-spira-predlaganeto-na-paket-HBO

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...