Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За по-спешни работи няма ли телефон, при това вече толл-фрее 0800.. :) :rolleyes:

Нямах време когато бях в Бг да им звънна. От чужбина не мога да намеря 0800. В края на седмицата евентуално ако ми остане време може и да им звънна. Проблемът е когато съм в Бг, че съм зает и забравям.
Link to comment
Share on other sites

Някъде тук бяха дадени и стационарни телефони (032). В сайта - Контакти има и форма за връзка и имейл, предполагам си ги пробвал, би трябвало да отговарят.

Има и някаква система в сайта им където абонатите могат да се логват, не съм я ползвал, не знам вътре дали има и някаква система за съпорт.

Link to comment
Share on other sites

Само да напомня на господата от Cooolbox, че още чакам отговор на този въпрос. Скоро ще стане месец.

 

Към момента не се предлагат статични IP адреси към домашните услуги, а само към бизнес услугата ни cooolOffice.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Във връзка с промяна на търговските условия от страна на Нова Броудкастинг Груп цената на пакет Diema Extra се променя на 6.98 лв с ДДС считано от 01.08.2018 г.

Повече информация можете да намерите тук =>

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

От НБГ май пробват синдрома на сварената жаба.


Веднъж стомна за вода, дваж стомна за вода... Ай стига толкова.
Благодаря на Кулбокс, че направиха толкова лесно прекратяването на допълнителните пакети.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой на Кулбокс дали може да потвърди неотварянето на www.zamunda.net? От седмици не мога да я отворя, а при други доставчици се отваря без проблем.

На никоя машина не мога да го отворя.

За ИП адрес ми се резолва това: 179.43.173.102, и нямам пинг и нищо към него.

Кулбокс ли блокира замундата?

 

P.S. Имам и какво да се пооплача. Вчера ми беше сменен ИП адреса поради "профилактика". Мислех, че по-рядко ще се случва смяната на ИП, не че е някакъв проблем, но... се наложи ръчно да рестартирам медия конвертора, иначе почти цял ден рутера не могъл да си вземе новия ИП адрес. От съпорта потвърдиха, че се налагаше ръчно да му спра и пусна тока. Рутера не съм го пипал, гледах само как се опитва "renewing". какъв е смисъла тогава от динамичните ИП-та по DHCP.., а и очаквах да бъда уведомен някак, че ще трябва да си ресна конвертора за да потече нета. Но айде, да предположим, че подобна профилактика ще се случва рядко.

Познати, родители и приятели на други ISP, ИП адресите им като гледам не се сменят по 4-5 години. Трябваше на куп места да си сменя записи с ИП адреса, вкл. по софтуери локално. Ама айде, да кажем "това да е кусура" :Р . Самата смяна е само малко неудобство, но ръчния рестарт на медиата..., почти цял ден нямаше никой на адреса, и разчитах да мога да се свържа с домашните машини, и докато не се намеся на място, явно нямаше да потече никога.

 

Edit: Вероятно не е от кулбокс...
 

Tracing route to www.zamunda.net [179.43.173.102]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  router [192.168.11.1]
  2    19 ms     3 ms     3 ms  94.155.94.22
  3     3 ms     3 ms     3 ms  sfia-b2-link.telia.net [62.115.161.161]
  4    29 ms    29 ms    29 ms  prag-bb1-link.telia.net [80.91.247.82]
  5    36 ms    36 ms    36 ms  ffm-bb3-link.telia.net [62.115.121.118]
  6    36 ms    36 ms    36 ms  ffm-b4-link.telia.net [62.115.120.0]
  7    37 ms    37 ms    37 ms  ntt-ic-323130-ffm-b4.c.telia.net [62.115.147.65]
  8    37 ms    38 ms    36 ms  ae-24.r24.frnkge08.de.bb.gin.ntt.net [129.250.3.217]
  9    48 ms    49 ms    48 ms  ae-2.r01.mlanit01.it.bb.gin.ntt.net [129.250.3.182]
10    49 ms    49 ms    49 ms  81.93.181.34
11    50 ms    50 ms    50 ms  31.44.32.15
12    50 ms    50 ms    50 ms  31.44.33.161
13    59 ms    59 ms    59 ms  31.44.43.134
14     *        *        *     Request timed out.
15     *        *        *     Request timed out.
16     *        *        *     Request timed out.
17     *        *        *     Request timed out.
18     *        *        *     Request timed out.
19     *        *        *     Request timed out.
20     *        *        *     Request timed out.
21     *        *        *     Request timed out.
22     *        *        *     Request timed out.
23     *        *        *     Request timed out.
24  ^C

 

EDIT:

Тук е моментът да си посипя главата с пепел!!!

За протокола - вината се оказа изцяло моя.

Явно съм се поизсилил с правилата във файруола на рутера покрай блокирането на входящи спамърски ИП-та от азия, южна америка (LACNIC) и някои други.

Освен цели рейнджове за LACNIC, имаше и няколко отделни, от които в сървъра си логовете гледах че често опитват разни неща. Въпросният рейндж беше 179.0.0.0/8.

Sega wsi`ko e наред.

Този рейндж и ИП адреса на замунда ми ги показва като в Panama / LACNIC. Пингът съответно е 59мс, което говори за някъде в Европа.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Напоследък вече няколко пъти се случва да ми спира нета, говорил съм и със съпорта.... и след изключване/включване (рестарт) на медиа конвертора (малка черна кутийка, без телевизия) нетът тръгва.

Един път стана при смяната на ИП адреса ми, рутерът не можеше да си вземе новия доста време. Но се случва и ей така, без да ми е сменян ИП адреса. От съпорта казват просто да рестартирам медиата.

Възможно ли е това да става покрай мизерстващо захранване/адаптер на медиата? Питах няколко човека, казаха, че уж е възможно, на тях да им сменяли....

Вече 3-4 пъти се случва, и нещо започнах да се притеснявам всеки път да трябва ръчно да рестартирам медиа конвертора..

Link to comment
Share on other sites

Възможно ли е това да става покрай мизерстващо захранване/адаптер на медиата? Питах няколко човека, казаха, че уж е възможно, на тях да им сменяли....

Вече 3-4 пъти се случва, и нещо започнах да се притеснявам всеки път да трябва ръчно да рестартирам медиа конвертора..

 

Моя също го сменяха преди време. Направо кутийката, не само адаптера. С новия (белия) нямам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Ок, благодаря на всички.

Ще изчакам следващ "инцидент" и тогава ще повдигна въпроса за адаптера като вероятност. Но ще потърся аз ако мога да намеря, защото определено ще е по-бързо, отколкото да чакам да дойдат.

Адаптер, рутер, медиа... всичко това е вързано към (Online) UPS и винаги е било, но явно няма особено значение.

Link to comment
Share on other sites

Адаптерчетата са импулсни и с времето си променят параметрите. Ако държиш на дълговечност, заложи на стабилизирано трансформаторно с необходимите напрежение и ток.

Link to comment
Share on other sites

Ок, благодаря на всички.

Ще изчакам следващ "инцидент" и тогава ще повдигна въпроса за адаптера като вероятност. Но ще потърся аз ако мога да намеря, защото определено ще е по-бързо, отколкото да чакам да дойдат.

Може и да не е. При мен дойдоха до няколко часа.
Link to comment
Share on other sites

Ок, все пак и аз искам от "тежките" ако намеря да сложа, защото те ще го сменят евентуално, пак с импулсно.

Някой знае ли какъв волтаж и ампераж са тези адаптерчета, за малките черни медиа конвертори (нямам телевизия)? На трудно място ми е и трябва да го вадя и прекъсвам пак интернета, а в момента не искам..

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, 

 

Ок, благодаря на всички.

Ще изчакам следващ "инцидент" и тогава ще повдигна въпроса за адаптера като вероятност. Но ще потърся аз ако мога да намеря, защото определено ще е по-бързо, отколкото да чакам да дойдат.

Адаптер, рутер, медиа... всичко това е вързано към (Online) UPS и винаги е било, но явно няма особено значение.

 

Здравейте,

 

Ако изпитвате затруднения с ползването на услугата, моля да се свържете с колегите от съпорта. Не е проблем да се назначи посещение и да се смени медия конвертора или захранването, ако е необходимо.

Link to comment
Share on other sites

Да, благодаря. Просто предния път имаше някакво забавяне по друг повод, уж идваше екипа, пък 1 седмица мина, а рядко се е налагало да идват при мен, да не кажа изобщо.

Даже днес сменят дограмите на стълбището, и ако не бях на място да довърша прекарването на кабела по-надалеч от дървената дограма (където беше закрепен кабела със скоби), щяха да го накъсат. Вярно, че с момчетата когато прекарваха кабелите отвътре на блока, говорихме че аз ще се погрижа, но те все пак ме попитаха дали ще сменят дограмите, не знам дали не беше тяхна работа да обезопасят кабела срещу смяната на дограмите, както направиха останалите доставчици :) . Но това е бял кахър, аз почти го приковах със скоби целия към друго място на стълбището.

Ако се появи пореден проблем, ще намекна за възможно захранване.

P.S. Адаптерчето го видях, 12V/500mA, без да го свалям.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, tedy,

 

Благодарим, че сте опазили кабела  :) , но моля на лично съобщение да ни предоставите адресът си, за да изпратим екип, който да направи оглед и да прецени необходимо ли е да се обезопаси допълнително. 

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

Тъкмо купих пластмасови скоби и преди малко го довърших с дюбели в бетона, няма нужда засега :) . Даже боднах и на съседа един дюбел, че дограмаджиите откачили и неговия по невнимание да виси по етажите. Засега стана добре. С тия метални скобички дето повечето като с телбод ги закрепват по стените не става, падат, в бетона не става. Аз с дюбели и скоби с винт ги оправих и изпънах (без остри завои).

Но скоро ще измазват целия вход отвътре, тогава пак трябва да видя как ще стане, защото те без никакво предупреждение идват и почват да ремонтират, и няма как да извикам за 10 минути екип, та ще видим. То това важи за всички съседи, които имат кабели, минаващи по стените със скоби :) .

Link to comment
Share on other sites

Е, аз мислех, че след като ме знаят кой абонат съм, ми знаят адреЗа ?! :)

Всичко е Ок както писах.

Освен ако нещо не вкарваш сарказъм някакъв :D .

Link to comment
Share on other sites

Не вкарвам сарказъм. Просто хората искат да проверят на място, а ти всячески им отказваш и отклоняваш темата. :D Човек ще помисли, че криеш нещо в тоя твоя вход.

Link to comment
Share on other sites

Мба, отклонявам...

Просто не искам да си "гърмя патроните" за щяло и нещяло :D . Докато мога да държа отвертка и бормашина в ръка (и поялник), такива неща са бял кахър и по-бързо да си ги оправям сам. Пък и те щяха да набият пак някакви метални скобички с "телбода", дето щяха да паднат след тях :) . Друго си е да пробиеш бетона с бормашина , дюбели, винтове..

Как се обаждах за прекарване отвътре, след като се иска сплайсване и т.н..

Link to comment
Share on other sites

крие сървъри и търговски тайни.

медия конвертора е нормално да старее също, особено ако е на къса линия. с времето успяват да се препекът челата на съединителите и се получават едни микрограпавини, които пък в някои случаи пречат за плътен контакт и съответно влошават параметрите на връзката => висок BER.

но в случая след като се е "оправило" при хард ресет - или са остарели кондензатори на конвертора/захранването, или ДХСП сървъра е игнорирал заявката за нов адрес и чак като е угаснал порта е направил проверка кой какво и защо го иска.

 

винаги ще предпочетат такера пред оковаване с дюбели/скоби. въпрос на цена и време.

Link to comment
Share on other sites

медия конвертора е нормално да старее също, особено ако е на къса линия. с времето успяват да се препекът челата на съединителите и се получават едни микрограпавини, които пък в някои случаи пречат за плътен контакт и съответно влошават параметрите на връзката => висок BER.

 

Затова използват медия конвертори с SFP-слотове. При поява на описания проблем, се сменят SFP модула и пигтейла.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...