Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Сега познат на Булсат ми показа същия проблем. Но поне на мтел тук и в София, се отваря и в този си вид. Явно е или нещо по-централно, или уеб сървърът избирателно работи на база откъде достъпва клиентът.

 

Явно не е от Кулбокс, да се успокоя :Р .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дежавю

 

Опитвам се да се обадя днес, на приятел във Великобритания на новият му мобилен номер. Нищо не става през стационарният на cooolbox. През мобилната мрежа на Виваком се свързвам без проблем. Е до кога? Не знам какво правите, но ми омръзна. Преди около месец жена ми гледаше някакъв филм по tv1000. То не бе накъсване пикселизация и правя опит да се свържа от стационарният телефон на cooolbox със съпортът и нищо, окозва се че не мога да избирам никакви номера от стационарният  си телефон. На следващият ден идва съпортът, доста резервиран - пробват с техен телефон, и те не могат да се свържат с никой. Сменят CPE-то, пак същата радост. Обаждат се на колегите си, обясняват ситуацията, отсреща твърдят, че всичко е ОК. После промениха мнението си, бил съм си надхвърлил кредитният лимит. Обяснявам, че съм провел само два разговора и и това няма как да е вярно. После видели много девятки в акаунтът ми каквото и да значи това. След едночасова борба от cooolbox успяха все пак да ми възстановят телефонната  услуга.

 

 

Здравейте,

 

Моля на лично съобщение да ни предоставите трите имена на титуляр на услугата и телефонен номер за връзка, за да направим проверка на случая.

Link to comment
Share on other sites

Еми така е като някой върви след тях и е извадил кутията от казана за да я хвърли на улицата колкото да я снима :) . Или някой друг да я снима.

Иначе това може да мине за инсинуация - отворена кутия на кулбокс, на плочките. Това може да има 1000 обяснения. Едно от тях може да е немърливост естествено, но само едно.

 

P.S. Мтел като прекарваха в блока на нашите оптики и интернет след като старата мрежа на близу спря да работи навсякъде, след себе си оставиха доста подобни гледки. Една от тях беше забравен и хвърлен дълъг сноп оптично влакно на един от етажите, което аз прибрах да не стане зян :D .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Животът ме е научил, че не може да се вярва само на 1 снимка - може и техниците да са зарязали непотребния инвентар, но може и мангал да е измъкнал от кофата кутията да види дали може да изкара някой лев от нея и после да я е захвърлил на тротоара...изобщо може още 10 неща да са причината. Снимката сама по себе си не доказва нищо - захвърлена кутия на кулбокс....докато на втора снимка не видя поне гърбовете на техниците от фирмата, които се отдалечават от въпросното място, не вярвам на нищо...а и като гледам състоянието на тая олющена отвсякъде кутия ми се струва, че доста се е въргаляла къде ли не преди това. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мога с фотошоп да ти поставя и гърбове на техници на снимката :bgrin:.

Искам да видя видео на самото хвърляне от техника на инвентара на улицата, заедно с бадж или документ, показан от тях, че са именно техни техници, както и в същото видео как си тръгват, щото може да го е хвърлил докато поставя новата кутия, а после да я е изчистил към казана :D .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Животът ме е научил, че не може да се вярва само на 1 снимка - може и техниците да са зарязали непотребния инвентар, но може и мангал да е измъкнал от кофата кутията да види дали може да изкара някой лев от нея и после да я е захвърлил на тротоара...изобщо може още 10 неща да са причината. Снимката сама по себе си не доказва нищо - захвърлена кутия на кулбокс....докато на втора снимка не видя поне гърбовете на техниците от фирмата, които се отдалечават от въпросното място, не вярвам на нищо...а и като гледам състоянието на тая олющена отвсякъде кутия ми се струва, че доста се е въргаляла къде ли не преди това. ;)

 

Мидекс, мангал жУлязо не фърга! Плюс това, стълбите са вход на магазин. Специално за теб, ако искаш, мога и интервю от продавачките да взема. Тази кутия си висеше до преди 2 дни на стената. Сега и оптичния кабел не се вижда. Явно е премахнат или прехвърлен някъде.

Никой няма да вземе да прави колажи, повярвай ми. Дреме ми на дедовия за кулбокс и за бизнеса им. На кутията какво пише? Кулбокс, нали? Тяхна собственост е. И трябва те да си я приберат след демонтаж и да я предадат или за рециклиране или да я хвърлят за отпадък. Или сега ще кажеш, че те тва са го направили, обаче видиш ли, аз съм отишъл до склада им, откраднал съм я и съм я домъкнал до вход на магазин да я снимам :lol:

Link to comment
Share on other sites

В грешка си за колажите, за тях ще питаш Теди, а аз казах само, че на 1 снимка не вярвам - може и да е това, може и да не е...примери със снимки от близкото и далечно минало в мрежата бол...някои спекулират, други тролват, трети не знаят, но искат да се чувстват полезни и т.н. Нали си спомняш наскоро колко хвалеха полицая дето помагал на майката с количката, пък то се оказа нещо съвсем друго...така че докато не потвърдиш ти лично (примерно), че си видял как техниците зарязват кутията на снимката, няма как да повярвам на една незнайно кога и от кого захвърлена кутия...пък и знаеш, че едно видео често върши работа много повече от 100 приказки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Като един буден гражданин, можеше вместо да правиш сеир, да вземеш тяхната собственост и да им я върнеш. Може да са я забравили, изгубили и сега да се вайкат.

Ако намериш лична карта, собственост на друг, заедно с ключове, сигурно и те ще бъдат снимани. Ама нали, на дедовия когато става дума за фирма, за която уж никак не ни дреме какво що.

Не ги защитавам или нещо само защото ползвам техен нет, а по принцип, колкото и да е трудно на някои да схванат подобно мнение. Но подобни инсинуации в родното (и медийно) пространство вече взеха супер застрашителни размери, вкл. по отношение на партии, про/антируски нагласи и милион други неща.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

При положение, че са идвали в нас поне 5 пъти и винаги са били с калцуни (не съм виждал техници на друг оператор да го прави, ама и скоро не съм ги сменял :D ), малко ми е трудно да го повярвам.

 

В повечето случай се търси под вола теле...

Link to comment
Share on other sites

Може просто да са я забравили и да не са забелязали. Все едно не сте забравяли някоя чиния или чаша у вас на плота без да я измиете или да я сложите в мивката/миялната.

Link to comment
Share on other sites

exabyte, и мтел влязоха с калцуни, това преди 6-7 месеца. Но аз лично това не го гледам като особен фактор за каквото и да е, защото тия калцуни не помогнаха когато трябваше да се сблъскам с малоумния съпорт, вкл. от самите калцуниращи дето прекарваха нета :) .

Кулбокс, след първия път на прекарването, за радост не се е нелагало да идват повече :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

В грешка си за колажите, за тях ще питаш Теди, а аз казах само, че на 1 снимка не вярвам - може и да е това, може и да не е...примери със снимки от близкото и далечно минало в мрежата бол...някои спекулират, други тролват, трети не знаят, но искат да се чувстват полезни и т.н. Нали си спомняш наскоро колко хвалеха полицая дето помагал на майката с количката, пък то се оказа нещо съвсем друго...така че докато не потвърдиш ти лично (примерно), че си видял как техниците зарязват кутията на снимката, няма как да повярвам на една незнайно кога и от кого захвърлена кутия...пък и знаеш, че едно видео често върши работа много повече от 100 приказки. ;)

 

Кутията вече я няма, явно мангалите са я дигнали. Добре, че са те, иначе от гражданя (нарочно не казвам граждани :) ) като тези, дето ми обясняват как едва ли не клеветя замърсителя..., няма да можем да дишаме в скоро време от боклуци.

При положение, че са идвали в нас поне 5 пъти и винаги са били с калцуни (не съм виждал техници на друг оператор да го прави, ама и скоро не съм ги сменял :D ), малко ми е трудно да го повярвам.

 

В повечето случай се търси под вола теле...

 

У вас са идвали 5 пъти - у нас не са стъпвали откакто съм им абонат. За Булсат говоря. И нямам проблеми. И, да, те нямаха кълцуни и какво от това? Баба ти, преди 100 години да не е давала кълцуни на гостите си на село?

У нас, гостите са с обувките на краката си.

С кълцуни влизат и техниците на Мтел, Виваком и Нет-1. Това съм го виждал, защото съм им ползвал услугите. И винаги съм им казвал да НЕ обуват кълцуни.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Кутията вече я няма, явно мангалите са я дигнали. Добре, че са те, иначе от гражданя (нарочно не казвам граждани :) ) като тези, дето ми обясняват как едва ли не клеветя замърсителя..., няма да можем да дишаме в скоро време от боклуци.

 

 

У вас са идвали 5 пъти - у нас не са стъпвали откакто съм им абонат. За Булсат говоря. И нямам проблеми. И, да, те нямаха кълцуни и какво от това? Баба ти, преди 100 години да не е давала кълцуни на гостите си на село?

У нас, гостите са с обувките на краката си.

С кълцуни влизат и техниците на Мтел, Виваком и Нет-1. Това съм го виждал, защото съм им ползвал услугите. И винаги съм им казвал да НЕ обуват кълцуни.

 

Точно се чудих, защо ти виждам постовете, после се сетих, че ми беше забавно да ги чета и затова не съм те игнорирал :D

 

Когато аз имах интернет от бокса, тези изброените от теб дори не предлагаха такава услуга, а някой и не съществуваха.

Не се и изненадвам, че си ги изредил, колко ли са се радвали като си се махнал  :D

Абе те нека си носят кАлцуните, пък у вас, ако искаш нека да влизат и с калните обувки. Идеята е, че ги имат и се сещат, а вече дали ще ги сложат нека реша аз. Не в тия калища всичко да стане бомба и малкият да мине преди парцала...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

 

Абе те нека си носят кАлцуните, пък у вас, ако искаш нека да влизат и с калните обувки. Идеята е, че ги имат и се сещат, а вече дали ще ги сложат нека реша аз. Не в тия калища, всичко да стане бомба и малкият да мине преди парцала...

Е, ми те на село у тях как да влизат, естествено че с калните обувки, само не знам после дали перат черджетата и чергите от земята. Все пак нали преди 100 години е нямало калцуни и още оттогава всички са влизали с обувките и калта в кирпичените къщи. И са посрещали гостите с хляб и сол, щото е нямало друго. Сега, 100г. по-късно вече има малко повече цивилизация, други нрави, хигиена и т.н., ама къде ти..., преди 100г. не е имало интернет че да влизат с калцуни :D . Сега има интернет, но някои разбирания явно си остават 100г. назад.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

 

Точно се чудих, защо ти виждам постовете, после се сетих, че ми беше забавно да ги чета и затова не съм те игнорирал :D

 

Много съм притеснен, че ги четеш все още. Записах си час за психиатър :lol: 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Реших да споделя моите последни неволи, които леко ми дигнаха кръвното. Със съпругата сменихме квартирата със собствено жилище и съответно да сменим услугата на друг адрес. Речено - сторено, отиваме в офиса, където първо заявиха, че трябвало да се пусне запитване или там какво дали имало покритие. Абе хора, на тоя адрес са 2 къщи в 1 двор, на едната има покритие, на другата няма да има, хайде моля ви се..... Не, такава била процедурата, добре съгласени. Минаваме нататък, ние сме на старата тарифа от 30 лв + 5 лв. втори приемник, сега ако искаме на нея трябва да си платим 30 лв. или да ме включват безплатно на новата тарифа, която е по-скъпа. Хайде и тук го глътнахме, плащаме 30 лв., по-бърз нет не ни е необходим, втория приемник го връщаме, че няма да го ползваме. Тук отново проблем, трябвало да изтече договора, не знам си до кога, за да го върна, по-рано не можело, хайде и това го глътнахме. Дойдоха, техници, пуснаха само оптика, понеже цялата къща ми е окабелена от-до и решихме да питаме как седи въпроса, да ни пуснат пак втори приемник. То било на втори етаж ( къщата е еднофамилна, на втория етаж са ни спалните,), значи друга точка, не знам си колко трябвало да платя, а както казах кабелите са пуснати, само приемник ми трябва. Ако не бяха вкъщи, може би бях на път да ги изгоня, щото достатъчно неща преглътнахме вече. Да не говорим, че в старата къща има 3 телевизора, на различни етажи и не съм плащал нищо допълнително, а там пускаха яко кабели, явно пак нова политика, за която трябва да глътна поредна горчилка.... Уви, неволите не свършват до тук. В събота пускам телевизора, пише на екрана "Услугата е спряна поради неплащане, активиране през портала" или нещо подобно. Ровихме половин час тоя портал, така и не разбрах как се активира и набарахме телефона, звъним на поддръжката. Гледа оператор, всичко на ред, явно и той се чеше по главата какво става, що не работи. Ще пратя техници, да видят, всичко платено пък не работи. Усетихме се ние, че точно тоя ден е трябвало да спрат втория приемник. Какво се оказва, вместо да ни спрат втория приемник, ми е спрян основния, добре че беше подготвен втория за връщане, веднага ги смених и тръгна. 

Идеята ми беше, че едно време бях супер доволен от обслужването и това беше една от основните причини, да съм абонат. С тея нови политики, освен да ме изгонят не знам какво ще постигнат. Просто да се помисли в посока, как е било преди, щото някой неща бяха 100 пъти по-добре, сега само се развалят!!!!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

"Такива са правилата, не можем да Ви предложим друг вариант" - редовното изречение.

 

Но не това е важното, нека "защитниците на Вала" се събудят, официалните говорители на Кооолбокс да налазват!  :bgrin:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, jozo,

 

Моля на лично съобщение да ни предоставите трите имена на титуляр на услугата и телефонен номер за връзка, за да направим проверка на случая.

Link to comment
Share on other sites

И като проверите какво ще стане??? Ще му върнете нервите ли? Ако бях аз щях да ви изртам като крастави кучета барабар с техниците и кабелите! Точно така направих с Евроком навремето поради подобни, дори доста по-дребни причини. 

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, малко по-нервен и краен си от необходимото :) .

Ако повечето доставчици имат подобни политики, кво прайм... гоним всичките като парцали и накрая стоим без нет ли..

Сменяш доставчици до едно време, ама според мен не е това начинът, качеството при доставчиците понякога не е малко, както и някои основни параметри, та изборът за повечето хора не е чак толкова голям че да се кара с всички за дреболии. Явно нещо го изисква в конюнктурата в града, повечето неща да се плащат все повече.

Аз от нета съм доволен, но като слушам за телевизията какви драми има при повечето доставчици, супер се радвам, че не гледаме телевизия, по-скоро някаква анлогова или ефирна е напълно достатъчна колкото да има нещо. За телевизия, ако изобщо, бих пробвал нещо "външно", като tivi онези, където не си обвързан дългосрочно и можеш да не плащаш примерно летни месеци или когато не искаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...