Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кулбокс с нов национален номер - 0800 45845.

Всички такси за обаждане към новия ни номер, от който и да е български фиксиран или мобилен оператор, ще са за наша сметка. Вижте повече тук >>>

Link to comment
Share on other sites

Бравос!! :beerchug Сега  ако пуснете ХД версията на HMTV HD ще е просто супер, ама нещо се мьлчи по вьпроса!! ;)

Edited by DONTONI
Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблем с отварянето на www.sportal.bg ?

 

През EDGE:

"Can’t connect securely to this page.

This might be because the site uses outdated or unsafe TLS security settings. If this keeps happening, try contacting the website’s owner."

 

През CHROME:

"This site can’t provide a secure connection

www.sportal.bg didn’t accept your login certificate, or one may not have been provided.

Try contacting the system admin.

ERR_BAD_SSL_CLIENT_AUTH_CERT"

 

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблем с отварянето на www.sportal.bg ?

 

През EDGE:

"Can’t connect securely to this page.

This might be because the site uses outdated or unsafe TLS security settings. If this keeps happening, try contacting the website’s owner."

 

През CHROME:

"This site can’t provide a secure connection

www.sportal.bg didn’t accept your login certificate, or one may not have been provided.

Try contacting the system admin.

ERR_BAD_SSL_CLIENT_AUTH_CERT"

Баца си ала перфето!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Дали е възможно, да включите eurocom.bg към предоставяните от Вас канали? Сашето е там известен простак е, но от спортна злоба бих искал да го гледам.

Link to comment
Share on other sites

Дали е възможно, да включите eurocom.bg към предоставяните от Вас канали? Сашето е там известен простак е, но от спортна злоба бих искал да го гледам.

 

Здравейте,

 

Към момента не е планирано добавянето на канала към нашата ТВ листа.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нещо интернета не е в час... определени сайтове ми отваря, други не. Няма пинг към разни места (8.8.8.8), трейса се губи:

 

traceroute 8.8.8.8
traceroute to 8.8.8.8 (8.8.8.8), 30 hops max, 60 byte packets
 1  94.155.94.22 (94.155.94.22)  2.570 ms  2.588 ms  2.584 ms
 2  * * *
 3  108.170.250.161 (108.170.250.161)  2.882 ms 108.170.250.177 (108.170.250.177)  2.660 ms 108.170.250.161 (108.170.250.161)  2.884 ms
 4  * 108.170.237.89 (108.170.237.89)  2.705 ms *
 5  * * *
 6  * * *
 7  * * *
 8  * * *
 9  * * *

 

 

EDIT: след рестарт на техниката е ОК

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Дежавю

Весело е с cooolbox, никога не спират да те изненадват. Вчера ми се обади на мобилният, позната която е в Лондон, а днес аз трябваше да и върна обаждане и убедено твърдях, че от стационарният ми телефон, това няма да ми струва нищо, защото ползвам услугите на оператор, които предоставя в рамките на абонаментът 100 безплатни минути към фиксирани и мобилни мрежи във Великобритания. Направих поне 15 опита да се свържа с мобилният и номер, но е невъзможно. Опитах през мобилната мрежа на Виваком свързах се веднага, с никого не беше говорила през последният час. Разбрахме се да направя няколко теста. Резултатът от мрежата на  cooolbox сигнал заето от мрежа на Виваком сигнал свободно. Разбира се това не е всичко, обадих се на съпортът, разговаря с Цветомира съдействие не получих, тя само смотолеви, че утре ще ми се обадят, явно жената нещо бързаше и това да чуе проблемите на клиентът и бе последена грижа.

 

Опитвам се да се обадя днес, на приятел във Великобритания на новият му мобилен номер. Нищо не става през стационарният на cooolbox. През мобилната мрежа на Виваком се свързвам без проблем. Е до кога? Не знам какво правите, но ми омръзна. Преди около месец жена ми гледаше някакъв филм по tv1000. То не бе накъсване пикселизация и правя опит да се свържа от стационарният телефон на cooolbox със съпортът и нищо, окозва се че не мога да избирам никакви номера от стационарният  си телефон. На следващият ден идва съпортът, доста резервиран - пробват с техен телефон, и те не могат да се свържат с никой. Сменят CPE-то, пак същата радост. Обаждат се на колегите си, обясняват ситуацията, отсреща твърдят, че всичко е ОК. После промениха мнението си, бил съм си надхвърлил кредитният лимит. Обяснявам, че съм провел само два разговора и и това няма как да е вярно. После видели много девятки в акаунтът ми каквото и да значи това. След едночасова борба от cooolbox успяха все пак да ми възстановят телефонната  услуга.

Link to comment
Share on other sites

Дежавю

 

Опитвам се да се обадя днес, на приятел във Великобритания на новият му мобилен номер. Нищо не става през стационарният на cooolbox. През мобилната мрежа на Виваком се свързвам без проблем. Е до кога? Не знам какво правите, но ми омръзна. Преди около месец жена ми гледаше някакъв филм по tv1000. То не бе накъсване пикселизация и правя опит да се свържа от стационарният телефон на cooolbox със съпортът и нищо, окозва се че не мога да избирам никакви номера от стационарният  си телефон. На следващият ден идва съпортът, доста резервиран - пробват с техен телефон, и те не могат да се свържат с никой. Сменят CPE-то, пак същата радост. Обаждат се на колегите си, обясняват ситуацията, отсреща твърдят, че всичко е ОК. После промениха мнението си, бил съм си надхвърлил кредитният лимит. Обяснявам, че съм провел само два разговора и и това няма как да е вярно. После видели много девятки в акаунтът ми каквото и да значи това. След едночасова борба от cooolbox успяха все пак да ми възстановят телефонната  услуга.

А, питаш ли ни нас, които ги нямаме тези дребни радости, каква скука е!

Мобилната мрежа на Мтел плюс оптиката на Кулбокс = забавления безкрай!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Някой на кулбокс който е, би ли пробвал този линк, страница на асус дъно със спецификациите, при мен на който и браузър, която и машина в нас да пробвам, спецификациите никакви не излизат, само хедър и футър на асус.

Пробвах с телефона на друга мрежа (мтел и мобилен), излиза сайта със спецификациите. Тука на кулбокс не ще и не ще. С 4 браузъра пробвах. И с телефона в нас също показва хедър/футър и никакви спецификации. От нета ще е нещо, или от рутера?!

 

ЛИНК.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, но въпросът е принципен, явно и при теб директно не се отваря. При други доставчици, вкл. в София на мтел, се отваря и в този си вид.

Дали някой, който не е на кулбокс и чете темата, би пробвал дали се отваря в този вид директно?

Link to comment
Share on other sites

Проблемът не е от Cooolbox.

Направих проверка през VPN-сървър с IP-адрес 198.7.58.147  - един и същ резултат:

 

VPN_Specs.png

 

EDIT:

Проверих през друг VPN-сървър 142.4.206.228 - през него излизат спецификациите.

Определено проблемът е в web-сървъра.

 

През двата VPN-сървъра и през Cooolbox, сайта на asus се резолва с различни IP-адреси:

 

e11960.dsce15.akamaiedge.net [104.103.93.89]

e11960.dsce15.akamaiedge.net [23.218.136.223]

e11960.dsce15.akamaiedge.net [23.10.91.244]

 

Някой от кеширащите се е прецакал...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...