Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Плащане с биткойн? Това пък за какво?

 

Сега се вижда защо..

Ако тогава някой се е набутал да плати една такса в BTC, сега за същите пари би могъл да плати почти три....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Току що пак прекъсна връзката с на Близард сървъра...

Преди седмица отново ми прекъсна и връзката с PlayStation Network.

 

При предното прекъсване се свързах с поддръжката. Миналата седмица като прекъсна връзката с PSN, също се свързах веднага и ми казаха, че имало временна загуба на международна свързаност.

Тия прекъсвания взеха да стават редовни, което не е изобщо приятно докато се играят игри онлайн.

 

И за да се разсеят съмнения, че проблема е в мен - пак играехме със съседа, който също е на Куулбокс. Него го изхвърли по същото време, когато изхвърли и мен.

След като се вързахме след прекъсването, Ping-а беше двоен, но това не мога да кажа дали е от на Кулбокс връзката или от Близард сървъра, защото прят ъпдейти точно днес и са претораверни.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ми то преди няколко дни имаше дълъг (няколко часа) проблем с DNS-ите, отново. Повечето външни сайтове не се отваряха. Сменяш DNS и всичко се отваряше отново.

Понякога днс-ите се скапват, но обикновено е за няколко минути и не е често. Тоя път беше за часове.

Link to comment
Share on other sites

Тук става въпрос за секундно прекъсване, което както се сещаш е достатъчно да ти прецака играта.
После е божа работа какво и как се връзва. Най-често трябва да рестартирам всичко, за да се върже на ново.
Освен това, вторичен DNS в рутера ми е настроен на Гугълския.

 

Пък и тия сървъри работят с IP-та. DNS-а не би трябвало да влияе, особено при вече осъществена връзка.

Link to comment
Share on other sites

Да, моя грешка, че не споменах, че го споменавам по принцип, а не в отговор на твоето прекъсване. Просто се зачудих как никой не беше писал за онзи проблем уикенда с днс-ите.

И като цяло, че явно като чета, човек остава с впечатлението от темата, че кулбокс вече не са каквото са били едно време, каквото и да означава това.

Да съм честен, прекъсвания е нямало досега, само dns-ите дето чат пат нещо се прее*ават. И ако изключим някакви проблеми с телевизията (не ползвам такава), като цяло не виждам колко по-добре да са били в миналото, че сега да са толкова зле, колкото някои изкарват ..

Link to comment
Share on other sites

Прекъсването, което аз изпитвам, нормален потребител няма да го усети в 99% от случаите, защото вече си е отворил уеб сайта и си го чете.
Дори прекъсването да съвпадне с момент на отваряне на уеб сайт, при рефреш - ще се отвори.

Освен това, пада само международния нет и то само до определени места. Не пада цялата свързаност. Вчера докато Battle.net клиента ми пишеше, че не може да се свърже, рефрешнах Youtube и се отвори без проблем.

Link to comment
Share on other sites

Вчера докато Battle.net клиента ми пишеше, че не може да се свърже, рефрешнах Youtube и се отвори без проблем.

Това ми прилича като на проблем на самите Близард, отколкото на доставчика...
Link to comment
Share on other sites

Това ми прилича като на проблем на самите Близард, отколкото на доставчика...

 

И Sony трябва да имат същия проблем значи. :)

Освен това, не е проблем на Близард, защото предните пъти като се е случвало, хора на други доставчици са си играели без проблем. Само мен и останалите на Куулбокс ни е изхвърляло в един и същи момент.

Link to comment
Share on other sites

И Sony трябва да имат същия проблем значи. :)

Освен това, не е проблем на Близард, защото предните пъти като се е случвало, хора на други доставчици са си играели без проблем. Само мен и останалите на Куулбокс ни е изхвърляло в един и същи момент.

В този случай е нещо при тях. Просто така го беше описал, че звучеше като проблем на Близард.
Link to comment
Share on other sites

Не знам какво е това, което пингваш.

 

Ето го IP-то на сървъра: 5.42.174.94

 

И моя пинг е 39 обикновено. Твоя на графиките не стига до толкова ниско.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

За кой сървър на Близард става дума? Тези по спомени бяха част от Diablo (поне 1вия).

 

П.С. Сега проверих и host-67.blizzard.com (80.239.168.67) си е UK сървър от света на Diablo. Но, ако прекъсването е секундно, напълно възможно е смоукпинг-а да не го отчете.

П.С2. За съжаление този твоя 5.42.174.94 спира ICMP и не може да се следи.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

От началото на септември сме стартирали миграция на всички услуги към нов дизайн на опорната мрежа, изграден с много по-мощни маршрутизатори, осигуряващи значително по-голям капацитет и най-вече резервираност. Към днешна дата този процес е почти приключил. За съжаление при отпадането на един от международните ни доставчици в събота, установихме пропуски в новия дизайн, които доведоха до редица аномалии с трафика и DNS сървърите ни. Всички тези пропуски са открити и отстранени и би трябвало, дори и да има отпадане на някое трасе, в бъдеще това да не се усети.

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли нямам никаква телевизия и 070045045 дава само "заето"? Поне едно съобщение да бяхте записали.....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ало, Готината кутия! Не ви ли е срам предвид срамните цени на дебилната ви услуга?

Само искам да Ви попитам дали нейде къде Коледа ще имам съмнителното удоволствие да ви гледам телевизията или да си се връщам на Визио? Питам не за друго, ами понеже там нещата си бяха ясни и разговорите с тях винаги започваха със споменаването на майките им от моя страна.

 

Какво ще рече "Проблем от общ характер" бе, Драги ми смехурковци!?! Вашите заплатки не се ли формират от срамно високите ни такси, прибирани на Общо основание?

Link to comment
Share on other sites

Егати! Отне им САМО час да си оправят бакиите! Жив да не бях, мамка му!

При всички случаи обаче, когато си прекратявам отношенията с тях и ме попитат - Що, аджеба бе, Този. Ще им спретна едно обяснение в 4Dx, както аз си мога  ;)

Link to comment
Share on other sites

И аз все още нямам телевизия,но не това е най дразнещото!Най-лошото е,че кулбокс се превърнаха в посредствен доставчик,който няма отношение и не уважава клиентите си!Преди време ако си спомняте писах точно по този въпрос!Тогава някой от вас ме нападнаха.Е сега разбрахте,че бях прав!

Link to comment
Share on other sites

Не е въпроса до телевизията.Въпроса е до отношението към клиента!Изключили са всичките си телефони?!Все едно не ни дължат обяснение!!!Това отношение дразни.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...