Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Теди, пак ще повторя, брат, на тема интернет сме лидери - провери. Не е от вчера. Японците ни бият и частично американците. Ама само частично. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе да ти кажа... и някой по-голям мозък от мен беше обърнал внимание, че... колко сме ние тука Пловдив, и още 2-3 града по 200-300 хил. души, изключая София..., и колко е голяма Америка или Япония със стотиците милиони жители и т.н..

Иначе дори като за малка държава, е ясно че сме сред лидерите, то и в спеедтест може да се види. За съжаление една птичка пролет не прави, и дет се вика "и кво от тва". Едно просто електронно правителство или управление не можем да се съберем да направим заедно. Дето се вика кел файда... от отличния интернет... дето десетилетия се е развивал като скорости само покрай пиратстването. Ще видим кога ще се възползваме практично от наличното и да го запълним със смислен пълнеж :) .

Link to comment
Share on other sites

Току що ми изчезна връзката към EU сървъра на Blizzard (5.42.174.94)

Проверих и други сайтове. Някои се отваряха, други не. Фейсбук го нямаше, форума се отваряше. Gmail също.

 

Проблема не беше при мен, защото играехме заедно с двама приятели. Единия е на Куулбокс, в същия вход като мен, на същата кутийка сме вързани и двамата. Другия е на N3 и нямаше проблеми с прекъсване на връзката.

 

Това се е случвало и преди, специално за сървърите на Близард. Доста е неприятно, като се има предвид, че се играят онлайн игри..

 

След 3-4 минути се оправи, но беше достатъчно, за да ме изхвърли от играта 40 секунди преди да спечеля.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Е, разбира се отчасти го има моментът със "снобизма". Иначе те кулбокс пуснаха гигабит преди година. Дотогава са нямали клиенти ли? За вече съществуващите им клиенти, за същата цена (примерно ползващи само интернет) получават вече гигабит, което е добре дошло, само не знам те в коя категория от категоризацията тук, попадат :) .

Доста хора им трябва по някаква причина по работа, местят големи файлове, архиви и др. От друга страна, "обещавайки" гигабит, се предполага, че доста по-често ще постигат значително по-високи реални скорости спрямо доставчик, който е 100 мбит, където можеш да очакваш 80-90 мбит, докато тук можеш да очакваш средно 6-700мбит поне през 99.9% от времето когато ти потрябва. Изобщо, има най-различни сценарии, причини и фактори. И "елитарната" е една от тях разбира се :Р. Някой беше ми казал, че вече свикнал и не би се върнал на 100 мбит...., а какво правим ако кулбокс нещо стане и изчезне, или се наложи да отиде в София...

Аз не мога да гадая кога гигабита като цяло ще почне да се предлага на по-човешки цени от другите оператори, мтел, виваком. 100 лв на месец много малко ми се струва, че биха плащали - по-скоро биха оптимизирали бизнеса и работата си в рамките на 100 мбит връзки, с някои изключения.

За съществуващите клиенти е само потенциална полза, защото трябва да си сменят (почти) цялото оборудване, за да усетят разликата. За обикновен потребител не винаги е оправдано. За активно работещите през Интернет е друга бира. Мисля, че очакванията че с пускането на Гбит услугата ще се получи масов приток на клиенти не им се оправдаха. Обикновените потребители искат услуга бързо и на ниска цена. Нито едно от двете не е изпълнено при Кулбокс.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че тия дето са на тях още Преди да пуснат гигабита, какво са правили при тях за тия пари и само 100 мбита ;) . Т.е. и преди парите не са били малко. А сега просто получават бонус, който ако искат ползват, ако искат не.

За оборудването, който е бил готов да дава 25 лв преди гигабита, вероятно е имал гигабитово оборудване, да не говорим че отдавна ланките по дъната са гигабитови, а вече и гигабитов рутер е смешни пари, та не виждам за смяна на какво толкова оборудване говориш.

За сведение, аз самия се вързах заради гигабита, да видя/тествам за какво става дума, на база безсрочните договори! И не мисля, че масовия приток на клиенти им е бил основната цел с това. Не смятам, че са глупаци, които не са преценили какво да очакват на този пловдивски пазар, и че едва ли не 90% от потребителите ще се юрнат.

Link to comment
Share on other sites

За съществуващите клиенти е само потенциална полза, защото трябва да си сменят (почти) цялото оборудване, за да усетят разликата. За обикновен потребител не винаги е оправдано. За активно работещите през Интернет е друга бира. Мисля, че очакванията че с пускането на Гбит услугата ще се получи масов приток на клиенти не им се оправдаха. Обикновените потребители искат услуга бързо и на ниска цена. Нито едно от двете не е изпълнено при Кулбокс.

 

Няма смисъл да се хабиш и да обясняваш нещо, което не може или няма желание да бъде разбрано. Радио би те разбрало, но елитните майнички, клиенти на кулбокс - никога.

Тва, че нет-а прекъсва, че тези гигабити скорост ту ги има, ту ги няма - дреболия, нали плащаш има-няма 15 долара на месец, това, че трябва да сменяш хардуер и твърд диск за да може да ползваш 1 гигабит връзка... ама кво му плащаш, бе батко. Тва, че такова чудо не ти трябва - ама кой те пита, бе батко. :lol:

 

Приятелски съвет: недей да богохулстваш в тази тема защото ще те изкарат еба ти тъпото парче че си. Остави ги да плуват из елитния океан на кулбокс и толкова.

Не знам колко клиенти имат в София, но кажа там за кулбокс и ме гледат като извънземно - даже не знаят какво е това: хлебарница ли е, сладкарница ли е, нов клуб ли е :P

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Не знам колко клиенти имат в София, но кажа там за кулбокс и ме гледат като извънземно - даже не знаят какво е това: хлебарница ли е, сладкарница ли е, нов клуб ли е :P

 

Това е показателно за какво по-точно?

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво се въртите толкова с този гигабит
Отдавна стана ясно, че повечето искат Евтин нет. Ако някой им даваше гигабит за 10 лева на месец, вече нямаше да се обясняват дали им трябва или не. Или разговора щеше да е - ама искам 100 мегабита за левче... Няма угодия май май.

Само не схващам какъв е дерта след като според жалващите се има евтини и качествени провайдъри ? Всички ISP-та ли трябва да са супер евтини?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че тия дето са на тях още Преди да пуснат гигабита, какво са правили при тях за тия пари и само 100 мбита ;) . Т.е. и преди парите не са били малко. А сега просто получават бонус, който ако искат ползват, ако искат не.

За оборудването, който е бил готов да дава 25 лв преди гигабита, вероятно е имал гигабитово оборудване, да не говорим че отдавна ланките по дъната са гигабитови, а вече и гигабитов рутер е смешни пари, та не виждам за смяна на какво толкова оборудване говориш.

За сведение, аз самия се вързах заради гигабита, да видя/тествам за какво става дума, на база безсрочните договори! И не мисля, че масовия приток на клиенти им е бил основната цел с това. Не смятам, че са глупаци, които не са преценили какво да очакват на този пловдивски пазар, и че едва ли не 90% от потребителите ще се юрнат.

Не са глупаци, просто са приели желаното за единствено възможно :) Често се случва.

В София нямат домашни клиенти, само фирмени, като повечето са остатък от времето на Ай ти ди нетуърк.

biodesign, дреме ми какъв ще ме изкарат, нали е важно да се забавляваме :)

Link to comment
Share on other sites

biodesign, дреме ми какъв ще ме изкарат, нали е важно да се забавляваме :)

 

Радвам се да го чуя, защото човек и с железни нерви да е - тук трудно ще ги удържи.

Съвременна интелегинция, брат :)

Link to comment
Share on other sites

Именно съвременната "интелегинция" е с железните нерви дето едва издържали в някакъв си онлайн форум :rolleyes:  Някои от тях са готови и да те претрепят ако те видят и познаят по улиците. Малка е стъпката към това.

Аз нямам железни нерви, ама точно пък по форуми си ги удържам без особено усилие. То е въпрос на манталитет и балкански усещания за света и начин на мислене.

 

"Няма смисъл да се хабиш и да обясняваш нещо, което не може или няма желание да бъде разбрано."

Явно само написалия това, не стана наясно че всички разбраха и разбират какво пишат другите, и коментират съвсем нормално нещата, но нали трябва да вкараме рога в дискусията, винаги..

 

Тва, че нет-а прекъсва, че тези гигабити скорост ту ги има, ту ги няма - дреболия, нали плащаш има-няма 15 долара на месец, това, че трябва да сменяш хардуер и твърд диск за да може да ползваш 1 гигабит връзка... ама кво му плащаш, бе батко. Тва, че такова чудо не ти трябва - ама кой те пита, бе батко

 

За пореден път неразбрал, но железни нерви дал господ. Но те пък не издържали тук.. :) - избор има, като не ти отърва, има други много по-евтини, където можеш да си караш с 15-годишния Конър дето прави 10МБ/с трансфер и ще издържи на 50-те мегабита. А ако нямаш гигабитов рутер, можеш да караш на 100 мбита докато продадеш текущия си и додадеш едни 20 лв за нов. Но нервите са железни и няма да понесат че другите имат 1Gbps, а ти нямаш и караш както си карал 3-4г. досега - на 100 мбит. А да, и дъното е на 15 години и е с 100мбит лан карта.... лошо, ами как тогава плащаш 25 лв за интернет и защо?! А да, телевизията... Ами има за 16-17 лв интернет 25мбит и телевизия - какво им плащаш... тъкмо скоростта ще отговаря на хардуера, и ще си спестиш 10-15 лв на месец, няма драма.

За прекъсванията, точно тук пък се вижда какви дискусии вървят, и нещо не се виждат често оплаквания от прекъсвания, или ако има, са за дреболии. Няма перфектно нещо, но един ако има проблем, оревава орталъка - както аз бях направил ... веднъж, и то май не се оказа проблем в доставчика накрая.

Link to comment
Share on other sites

За прекъсванията, точно тук пък се вижда какви дискусии вървят, и нещо не се виждат често оплаквания от прекъсвания, или ако има, са за дреболии. Няма перфектно нещо, но един ако има проблем, оревава орталъка - както аз бях направил ... веднъж, и то май не се оказа проблем в доставчика накрая.

 

Аз се оплаках вчера от прекъсване ама не са ме отразили още. :)

Трябваше да се обадя на момента на поддръжката, но не ми се занимаваше в 2 часа сутринта.

 

Забравих да кажа, че в Неделя изгубих и връзката към PSN сървърите, което също е проблем. Загуби на свързаност с Близард и PSN са доста неприятни. Не падна цялата връзка, а само връзката към сървъра на Плейстейшън, защото останах в онлайн играта, но ми изписа, че не съм в Party вече поради мрежов проблем и менютата на Плейстейшъна, които изискват връзка със сървъра - не зареждаха. След 3-4 минути се оправи.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината и на мен ми се е случвало 2 или 3 пъти за цялото време, да усетя "нещо" за по минута-две-три, май с DNS-ите (особено като от различни места чувам, че имало чат пат проблеми точно с DNS-ите при кулбокс..). Подобни кратковременни и редки "прекъсвания" (в смисъл те не са пълни прекъсвания) съм имал и при другите доставчици, и при близу и т.н.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

В рутера ми имам възможност да въведа ръчно до три DNS-сървъра.
От години ползвам тази последователност и не съм имал наблюдаваните от вас проблеми
 

212.116.136.2 (ns1.ITDNet.net)
8.8.8.8       (google-public-dns-a.google.com)
212.116.128.2 (ns.ITDNet.net)
Link to comment
Share on other sites

Днес ми се обадиха да ми кажат, че проблема е бил, защото един от международните доставчици е правил профилактика и е имало спад в скоростта и трафика. От този спад, може да се е получила моята загуба на връзка със сървъра на Близард.

Следващия път ако се случи ще се обадя направо на момента, за да го диагностицират при нужда. Моя грешка, че не го направих и сега. Просто като се опитваш да влезеш обратно в играта, не ти е до телефонни обаждания с поддръжката. :)

Link to comment
Share on other sites

Обичам такива оправдания... Разказвал съм ви как през 90-те от Визио някакво животинче ми заяви, че загубили сателит над Атлантика... Добре не стигнах достатъчно бързо да го удуша и Жоро беше разпоредил на мен поне да не се дават подобни "обяснения".

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се обадиха да ми кажат, че проблема е бил, защото един от международните доставчици е правил профилактика и е имало спад в скоростта и трафика. От този спад, може да се е получила моята загуба на връзка със сървъра на Близард.

 

Следващия път ако се случи ще се обадя направо на момента, за да го диагностицират при нужда. Моя грешка, че не го направих и сега. Просто като се опитваш да влезеш обратно в играта, не ти е до телефонни обаждания с поддръжката. :)

Дежурните обяснения. :) Проблеми с връзката до сървърите на Близард си има от години-не постоянни, но на периоди, геймърите да кажат. А международни доставчици трябва да имат достатъчно, за да не се влияят от профилактиките им. И да - линията им е денонощна, звъни веднага при проблем.
Link to comment
Share on other sites

Имам следните Въпроси :


 


-  до колко  дни има връщане назад за гледане на изпуснати предавания ?


- как е качеството ?


- ЕПГ и превъртане как е реализирано - на Виваком много ми харесва, на МТЕЛ - НЕ


- може ЛИ  да се записва на флашка - това което се гледа или е върнато назад?


- има ли няколко звукови стрийма и може ли да се превключват съответно


Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...