Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма идеален доставчик или продукт.

В случая на когото не му трябва гигабитов, цената е доста възпиращ фактор при наличието на по-евтини варианти под 100 мбит. Аванта е доста относително. В София примерно пей дават за подобен нет на подобна цена. Поддържането на неогромен брой клиенти с една максимална тарифа, спомага маймуните да са под контрол и скоростите за повечето клиенти да се държат на някакво удовлетворяващо ниво. Поне аз така си го обяснявам.

Иначе цената само на нета е с 10-тина лв по-малка спрямо тази с телевизията. Според мен е нормално.

Link to comment
Share on other sites

При Mtel и Vivacom цената на гигабитовия интернет е 100 лв. Всеки си прави сметката какво му е необходимо и колко може да плаща за услуга....

Е, там все пак има 'малка' разлика при ъплоуда - при нас външния ъп е до 100мбпс, а там е до 1000, т.е. поне официално няма такова разделение :) . 200/120 тарифите си постигат 120 ъп навън.

Но да, всеки си преценява. И аз може би бих предпочел една тарифа 300/300 примерно за 20 лв (защото над 200 вдигам венъж в месеца за няколко минути сигурно) ама няма. Но пък честичко вдигам над 150 като тегля разни неща, в същото време тече някакъв бекъп.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Има един неписан закон, който гласи, че клиентът винаги има право...

... да плаща!

 

Тц, тц, тц, на най-великия допреди година доставчик му ебавате мамата сега.

Ще ти кажа едно друго неписано правило: Клиентът е курва - ходи там, дето му дават най-много за най-малко :P

 

Кулбокс бяха кул, когато започнаха. Няколко години след това станаха бокс. И така, както вървят, след 5-6 години ще бъдат само някаква история, която история след още няколко години ще бъде тотално забравена.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Така е, защото на българина още не му е узряла главата. Те не знаят, че никъде по света няма такава скорост за такава цена. Масовия потребител ползва интернета за отваряне на странички и гледане на клипчета on-line. Има и някой друг, който сваля от време на време по нещо. За това не им трябва повече от 50мбитс, да не говорим 100 мбитс. Просто Кулбокс много изпревариха времето с този гигабит. При тях е всичко или нищо... Сигурно си мислят, че хората ще го оценят, но не, за хората е важна цената. За съжаление бедния българин няма пари...

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така. Този 1 гигабит е само за БГ. За навън е 100 мегабита.

Отделно, ако имат 20 000 абоната, то едва ли повече от 30-40 от тях реално ползват гигабитовата свързаност.

Всичко при бокс-а е на елементарно психологическо ниво: на ти нещо, дето е голямо, но реално не ползваш и плащай цена над средната.

 

Онзи ден си пуснах предизавестието към М-тел. На следващия ден се обажда някаква дама и ми хортува:

Понеже сте наш дългогодишен и лоялен клиент ви предлагам 75 мегабита нет и целия пакет телевизия (с платените канали) с 40% отстъпка.

Аз и казвам: Мацко, аз че съм лоялен, лоялен съм. Предишния ми договор беше за 100 мегабита и 50% отстъпка. Така ли награждавате лоялността - с 10% отгоре?

Разговорът приключи :)

Link to comment
Share on other sites

Така е, защото на българина още не му е узряла главата. Те не знаят, че никъде по света няма такава скорост за такава цена. Масовия потребител ползва интернета за отваряне на странички и гледане на клипчета on-line. Има и някой друг, който сваля от време на време по нещо. За това не им трябва повече от 50мбитс, да не говорим 100 мбитс. Просто Кулбокс много изпревариха времето с този гигабит. При тях е всичко или нищо... Сигурно си мислят, че хората ще го оценят, но не, за хората е важна цената. За съжаление бедния българин няма пари...

Естествено,че е важна цената.Защо да плащам на Кулбокс 35кинта при положение ,че плащам на Мтел за същото 18лв(след съответно договорени отстъпки разбира се)?На колко домашни потребители им е необходим 100мбита?Аз съм на 75мбита които са предостатъчни за всичко,поне за мен.Колко струва една стока или услуга определя клиента,сиреч аз.Нета им е добър,но цените не.При положение че на Булсат плащам 9лв за оптика на един адрес,услугата е стабилна и тн. кое точно ще ме накара да плащам 30 на Кулбокс?
Link to comment
Share on other sites

Редно е да отбележим, че докато вървеше данданията тук, междувременно беше извършен ъпдейт на ТВ-боксовете.
Новата версия на фърмуера е 0.2.18-r19 v2 от 28.08.2017 и не я намирам по официалните канали за разпространение.
Решен е проблемът с трептенето в режим 1080p/50Hz, описан преди половин година от Lucky Luciano.
Най-накрая е оправен и проблемът с вградените телетекст-субтитри на някои програми (ARD напр.)

Link to comment
Share on other sites

кое точно ще ме накара да плащам 30 на Кулбокс?

... Кулбокс се изживяват като елитарна услуга, (не е за всеки).

Не се срамувай, влез в "елита" :lol:

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

А кой те кара насила с вилицата на врата да плащаш 30 лв на кулбокс след като имаш алтернативата да плащаш 9 или 18 лв за нещо, което те удовлетворява?! :wacko: 

Колкото до елитарността, това е доста глупаво изобщо. Също както някои хора гледат какъв телефон имаш и по това си правят някакви изводи или те гледат по-специално. Това дали някой плаща 25 лв на кулбокс не виждам какво общо има с елитарност - всеки може да плати толкова, дори ако трябва да поспести от друго някой лев от закуска, и никой не може да каже или прави изводи отсрещния по каква причина ги дава. Може да има поне 10 причини някой да плаща тия пари на кулбокс. Който не иска, подминава и не хейтва.

Link to comment
Share on other sites

И аз не разбирам какво толкова го дъвчете...Такава е политиката на фирмата, такива такси и планове са си одобрили и на който не му изнася просто се премества на друг доставчик - сега поне има избор. ;)

Link to comment
Share on other sites

Теди е прав, че има много причини да бъде предпочетен този доставчик пред алтернативите.
Аз имам няколко, но ще изтъкна само една: намирам услугата за висококачествена и смятам да давам своя скромен принос тя да съществува и да се развива.

Link to comment
Share on other sites

А кой те кара насила с вилицата на врата да плащаш 30 лв на кулбокс след като имаш алтернативата да плащаш 9 или 18 лв за нещо, което те удовлетворява?! :wacko:

Колкото до елитарността, това е доста глупаво изобщо. Също както някои хора гледат какъв телефон имаш и по това си правят някакви изводи или те гледат по-специално. Това дали някой плаща 25 лв на кулбокс не виждам какво общо има с елитарност - всеки може да плати толкова, дори ако трябва да поспести от друго някой лев от закуска, и никой не може да каже или прави изводи отсрещния по каква причина ги дава. Може да има поне 10 причини някой да плаща тия пари на кулбокс. Който не иска, подминава и не хейтва.

Точно.Никой не ме кара,съответно и не го правя.Подминавам ги като доставчик иначе за хейтване-ми не,не ги плюя напротив добри са и ги препоръчвам на познати които са склонни да плащат толкова...

Link to comment
Share on other sites

Аз също смятам (без да съм им техен абонат), че трябва да се подкрепят. Все пак предлагат качествена услуга и за мен при равни или много близки условия е по-добре да се предпочетат пред големите телекоми, просто това е в интерес на всички ни като потребители, за да може и по-малките играчи да имат бизнес и в същото време да не се позволява на големите да станат още по-големи. По-рано в темата си казаха, че за някои неща се съгласяват - например с 0700 телефона на кол центъра им. За ценовата политика според мен те си знаят най-добре и са си преценили как да си продават услугите. Още преди време бях писал в темета, че това с отпадането на срочните договори е нещо супер позитивно.

 

И малко офтопик - в други градове за 8 лева и малко на месец има интернет 50+ мегабита и за масовия потребител това би трябвало да стига. Разликата е близо три пъти по-ниско като цена спрямо 25 лева на месец за 1 гигабит при Кулбокс, но явно в Пловдив няма толкова евтини цени за интернет и относително погледнато интернет услугата на Кулбокс не излиза толкова скъпо. Сега вече ако не си масов потребител ами ти трябва нещо специфично като например бърз ъплоуд към разни градове в района на Rocky Mountains в Щатите и това ти трябва за работа, а не за забавление - цената на 1 гигабит услугата на Кулбокс би трябвало да ти се стува направо без пари.

Link to comment
Share on other sites

8лв и при по-силен дъжд си без услуга за два, три дни... Играли сме го тоя филм с кварталните ЛАН-ки. Време ни е да влезем в 21 век вече.

 

Не знам какви са тия цени дето ги цитирате за другите доставчици, но по официалните ценови листи на Мтел, Булсатком, Близу и т.н., цените за сходна услуга Нет и ТВ (100мбит, че да не е гигабитовия за сравнението) са близки или по-високи.

Друг е въпроса, че има и по-ниски тарифи за по-малко пари.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какви са тия цени дето ги цитирате за другите доставчици, но по официалните ценови листи на Мтел, Булсатком, Близу и т.н.

 

Ще ти цитирам една шИфьорска мъдрост от времето, когато не си бил роден:

Знаците са за бунаци - ние сме юнаци.

Дано си разбрал какво искам да ти кажа. 

Link to comment
Share on other sites

8 ле може да излезе при по-особени условия или някакви комбинации (особено някакви за лоялни дългогодишни клиенти). Мтел примерно предлагаха на нашите за 1-2 лв над текущия й план интернет (и дом. телефон) да си прекара и телевизия от тях. Т.е. телевизията щеше да й излезе под 2 лв (или ако телевизията я сметнем по 10-12 лв, нета щеше да излезе под 10 лв). Но тя там е на друга ТВ.

Иначе потребители като мен примерно, не се интересуват от телевизия, което не е масовия случай който иска пакетна услуга, и ето още един аспект, където човек може да намери причини за едно или друго решение.

Безсрочността на договорите е доста силен плюс. Миналата година признавам оглеждах и булсат - 100 мбит симетрично навсякъде щяха да ми стигат напълно в 99% от времето. Но като видях че имат само 18 месечни договори (преди не беше така), не ми се рискуваше главоболия ако нещо не са Ок при мен, и така си остана. Ако имаха тестови 2-3 месеца, може би щях да тествам дали държат сега постиганите от мен 100 мбита към US. Но засега не ми се занимава и рискува, дори и да предлагаха.

Link to comment
Share on other sites

Пак казвам, на мен Кулбокс като фирма и това което правят и предлагат ми харесва и ги подкрепям, надявам се скоро и като техен клиент.

 

Относно офтопика за 8-те лева на месец - интернетът се предлага на всеки човек с лична карта, самостоятелно като предплатена услуга за 99 лева за 12 месеца за 55 мегабита. В другия град атмосферните условия (дъжд, сняг и т. н.) средно годишно са по-зле в сравнение с Пловдив. Например торенти се свалят със скорост между 6 и 7. Обективно погледнато за хора търсещи бюджетно решение хич не е зле. За късмет доколкото разбирам в Пловдив няма такива цени за интернет.

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така. Този 1 гигабит е само за БГ. За навън е 100 мегабита.

Отделно, ако имат 20 000 абоната, то едва ли повече от 30-40 от тях реално ползват гигабитовата свързаност.

Всичко при бокс-а е на елементарно психологическо ниво: на ти нещо, дето е голямо, но реално не ползваш и плащай цена над средната.

 

 

Така е-гигабит е с много условности, така че наистина си е по-скоро за фръцкане.Като да си вземеш спортна кола за да я караш в Капана. В този смисъл намесих и елитарността по горе. Не че за някой таксата е непосилна. Идеята, че са изпреварили времето си и за това са "елит" и който се възползва от авангардната им услуга е едни гърди пред другите:)

Мисля, че повечето са при тях по навик, заради мода(снобизъм) или поради старата им слава.

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така. Този 1 гигабит е само за БГ. За навън е 100 мегабита.

 

Не е точно така. Тези 100 мегабита за навън са за ъплоуда. 

 

За неразбралите:

 

Българска и международна интернет скорост download 1 Gbps
Българска интернет скорост                  upload 1 Gbps
Международна интернет скорост               upload 100 Mbps
Link to comment
Share on other sites

Е, разбира се отчасти го има моментът със "снобизма". Иначе те кулбокс пуснаха гигабит преди година. Дотогава са нямали клиенти ли? За вече съществуващите им клиенти, за същата цена (примерно ползващи само интернет) получават вече гигабит, което е добре дошло, само не знам те в коя категория от категоризацията тук, попадат :) .

Доста хора им трябва по някаква причина по работа, местят големи файлове, архиви и др. От друга страна, "обещавайки" гигабит, се предполага, че доста по-често ще постигат значително по-високи реални скорости спрямо доставчик, който е 100 мбит, където можеш да очакваш 80-90 мбит, докато тук можеш да очакваш средно 6-700мбит поне през 99.9% от времето когато ти потрябва. Изобщо, има най-различни сценарии, причини и фактори. И "елитарната" е една от тях разбира се :Р. Някой беше ми казал, че вече свикнал и не би се върнал на 100 мбит...., а какво правим ако кулбокс нещо стане и изчезне, или се наложи да отиде в София...

Аз не мога да гадая кога гигабита като цяло ще почне да се предлага на по-човешки цени от другите оператори, мтел, виваком. 100 лв на месец много малко ми се струва, че биха плащали - по-скоро биха оптимизирали бизнеса и работата си в рамките на 100 мбит връзки, с някои изключения.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...