Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Обаждате се на съпорта и им казвате да ви наберат. При тях разговорите са безплатни. Иначе GSM-а и ви е според тарифния плана. Само от мобилните на Виваком към 0700 е безплатно ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе, аз ще взема да си инсталирам един телефон. Никога не съм го ползвал..минута дори...ама казуса к'ъв е? няма услуга-няма телефон...файда от него значи...ще си карам с джиесема.

Link to comment
Share on other sites

Не е импулсен 0700 45 0 45 но се таксува според тарифата на оператора, който ползвате, често по-скъпо. На 032539001 ще се свържете пак със същите оператори, които са и на 0700.

Link to comment
Share on other sites

Е па точно импулсни са :) . Не влизат в никой план, дори в на Виваком (цитат от виваком планове Smart, то няма други: "Включените национални минути не могат да се използват за разговори към номера с добавена стойност, универсални номера 0700 или международни дестинации."), цъкат "импулси", т.е. отиват пари докато тече времето (секундите), не е като да кажеш да е с фиксирана такса като едно време аналоговите, и както и сега има към някои оператори фиксирана такса за обаждане примерно на съпорт оператор.

А тези другите, 032 и 0888, които споменахте, и аз ги знам, но не се е налагало и даже си мислех, че са само когато звънят те, а аз не знам дали мога да ги набирам тях, но щом казвате, че може..

Link to comment
Share on other sites

Какво се чудите това са така наречените "филтрифащи" номера,платени са за да не звънят клиентите за щяло и нещяло.Преди време влизаха в безплатните минути при някои оператори но се усетиха бързо и ги махнаха.Зад повечето такива има и нормални телефони-Wizz air примерно освен 0700 имат и нормален софийски номер-звънял съм на него и първо ме питат от къде го знам...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Някой са платени, други не. Зависи от компанията как иска да третира клиентите си. Също така тарифата по която се таксуват е различна и би трябвало да бъде упомената в сайта на търговеца, но често там просто пише "по тарифа на мобилния оператор" което не дава ясна представа каква е цената. 

Link to comment
Share on other sites

В някои комплекси, доставят до входа с оптика и оттам нагоре по UTP, защото някой не се е сетил да пусне влакна. По спомен беше в Тракия Плаза?!

Link to comment
Share on other sites

Да, в Южен съм. Не съм звънял на съпорта, не ми е чак толкова важно...преди на торенти правеше до 10,7-11. Спийд тест не съм правил. Направих сега, след като забелязах "ограничението".

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Да внесем повече яснота по отношение на националния ни номер 0700 45 0 45 и как стоят нещата при нас. За всички абонати, търсещи ни през номер от фиксираната мрежата на Кулбокс, разговорът е безплатен, независимо от продължителността му. Потребителите, които се обаждат през мрежата на друг оператор, заплащат разговорите според тарифния си план. 
Номерата от типа 0700 не са с добавена стойност (“импулсни телефони”), целта им е да се осигури на клиента бърз достъп от цялата страна, на единен и лесно запомнящ се номер, до доставчика на съответната услуга.
Link to comment
Share on other sites

JoyDay, то това е ясно.

0700 СЕ държат като с добавена стойност, защото не влизат в плановете на нито един план на оператор (вече), доколкото знаем. Добавена, защото въпреки че имаш примерно 2000 минути в плана си, обаждайки се на такъв номер, ти се добавят пари в сметката, която плащаш накрая, нищо че плана ти е примерно 25 лв и имаш изговорени 50 минути към "нормални" номера накрая ;) .

И мога да ви уверя, че потребителите биха предпочели 100 пъти по един трудно запомнящ се номер за всеки град, но да влиза в "безплатните" им минути, пред "удобството" на единен номер за цялата страна ;). Да не говорим, че номер като 032 123456 също се избира от цялата страна по единен начин :) , а потребителите най-често си ги запомнят в указателя.

Това е само вметка, защото много компании работят по същия начин - само с 0700 номера, и вие си решавате кое е удобно и по-добре за потребителите, и кое не , особено във финансово отношение. :thumbs-up:

 

Всичко това го пиша по принцип, винаги ми е било чудно подобно обяснение за "удобството" на един номер, който се набирал от цялата страна..

Далеч по-лесно е да се обясни, че това се прави основно за корпоративна идентичност и други подобни, но не и за ползата за потребителите. Според мен.

Днес се наложи да проведа два разговора с мтел и близу, на 0700, при проблем с техния нет на един адрес. Общо около 10 минути. При стандартните извънпланови минутни цени това обикновено ще струва около 2-3 лв ;) . Един познат ми сподели пък, че с еконт се налагало да говори ежемесечно на 0700, около половин час, което сигурно е около 10 лв. Пък нека не са импулсни.

 

Нека това не се смята за упрек, от друга страна нета е Ок, даже доста Ок :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Сега си цъкам пак спийд теста."прескочих" рутера за по-сигурно, макар че преди и с него си имах почти максималните скорости, та:

С рутер:

6728046166.png

6733550960.png

6733553639.png

 

И без рутер: :notify:

6733572704.png

6733575144.png

6733577665.png

 

Странна работа....

Link to comment
Share on other sites

Е, кое му е странното :) .

Рутерите се развалят. Пробвай с друг рутер... Макар че ако е наред, ще е същото като показанията 'без '. Не пречи да пробваш с друга лан карта.

Но е очевидно, с рутера ъп-а го няма, а без -> удря макса ти (явно 100 мбит).

Link to comment
Share on other sites

JoyDay, щом сте толкова загрижени за клиентите и удобството им, защо не си вземете номер 0800 45045? Също ще изпълнява целта - "целта им е да се осигури на клиента бърз достъп от цялата страна, на единен и лесно запомнящ се номер, до доставчика на съответната услуга."

Link to comment
Share on other sites

JoyDay, щом сте толкова загрижени за клиентите и удобството им, защо не си вземете номер 0800 45045? Също ще изпълнява целта - "целта им е да се осигури на клиента бърз достъп от цялата страна, на единен и лесно запомнящ се номер, до доставчика на съответната услуга."

Защото после след няколко месеца биха увеличили таксата на примерно 28 лв (евентуално с някакви други причини) ;) . Тъй че по-добре да не взимат такъв номер бих казал, добре поне че рядко (до никога не) се налага да се обаждаме поне за нета. Вече за телевизията не знам. Да имат поне един офис да се ходи на крака ако се наложи нещо спешно, и така.

Link to comment
Share on other sites

Е, кое му е странното :) .

Рутерите се развалят. Пробвай с друг рутер... Макар че ако е наред, ще е същото като показанията 'без '. Не пречи да пробваш с друга лан карта.

Но е очевидно, с рутера ъп-а го няма, а без -> удря макса ти (явно 100 мбит).

Развалят се, да.Но даунлоуда е същия с рутер или без...До скоро си бяха максимални скорости, нека не бързаме да обвиняваме рутера...

Сега пуснах няколко торента.Определно дели скоростта между тях, което си е нормално де...но...

Пример:

Пускам единия, сваля с 4,2-4,7, като пусна и другия, двата се свалят с 2,0-2,6...Но повече от 4,7, 4,8 не вдига...

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...