Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз от няколко месеца  съм в чудене, плащам всички сметки през ипей с карта на Unicredit V-pay която уж според ипей няма такса. Въпреки това в банкирането си виждам винаги за всяка транзакция за ток, нет, вода, тел по точно 0.20ст маркирана като "Fee EPAY"?! ето за кулбокс:

 

Сума 0.20 BGN - Fee EPAY 29.90 BGN COOLBOX/Easy PAY/PAN

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

Тази такса е изрична за картата и банката и ипей/b-pay, и се появи преди доста години, погледни тук:

 

https://www.unicreditbulbank.bg/bg/individualni-klienti/bankovi-karti/debitni-karti/debitna-karta-vpay/

 

А иначе в сайта на ипей си пише за техните тарифи или липсата им, и че е възможно банката-издател на картата да начислява допълнителни такси.

Edited by EEK!
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

няколко месеца по-късно проблемът все още седи. Снощи, след полунощ, се опитах да видя програмата на БНТ1 за вечерта и след като върнах назад нямаше никаква реакция, след повторно натискане ми показа програмата от вторник вечер.

Отново да напомня за седящ проблем, мина месец и половина от първия месец и половина на подаване на сигнала.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Напоследък мисля, че има осезаеми промени в скоростите навън, дали ще може някой да постне спеедтестове към US, примерно NY, Denver, Chicago и др., примерно на speedtest сървъри? Не съм засичал и сравнявал спрямо преди (мога да погледна по някое време спеедтест историята си), но към момента последните седмици даунлоуда към NY примерно е нереално висок (често над 600 мбит), а ъплоуда е направо .., около 20 мбит, макар преди малко да удари около 38. Преди мисля че беше над 60 почти винаги.

И даааа, ясно ми е, че и 0.5 мбит да е, пак е "до 100 мбит" и нямам право на оплакване. Но имам право да попитам останали клиенти дали и при тях е такова положението.

 

Напоследък все по-често засичам останалите доставчици като мтел, булсат, с много по-висок и стабилен ъплоуд към US.

Преди малко човек на 50/50 тарифа на булсат направи тестове, почти си удря максимума на тарифата към същите дестинации.

Очевидно "маймуните" на клона са се увеличили, и трябва да се свиква с положението. Дано не звучи като оплакване, а просто отбелязване, защото не е било еднократно, а тенденция последните 1-2 месеца. А и слуховете, които вървят от известно време за кулбокс..., дано не са истина.

 

P.S. Един друг познат на кулбокс тъкмо направи тестове и той, при него дори към Бг скоростите са около 200-300 мбит, и под 200 ъплоуд. Но явно не му трябва по принцип висока скорост, та дори не се е обадил за проблем :blink: . И той е прав де, скоростите са "до 1Gbps" и явно няма проблем. Същият човек преди 2 месеца ми показваше скорости от над 900Mbps.

 

P.S.2. Отново - кулбокс са си в правото да правят каквото искат, не ги обвинявам, а само отбелязвам някаква тенденция (явно) и просто си имайте едно наум. Все още скоростите поне в рамките на Европа са най-добрите. Но ако на някого му трябва повече до US и ъплоуд, май изоставаме леко там.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @tedy,

 

Сигналът ви е отправен към техническия ни отдел за проверка.

Благодаря. Но всъщност май няма нужда, защото аз вече получих отговор от вас, и в крайна сметка сте си прави, и в договора май пише, че е "до" 100 мбпс, и всичко по-надолу зависи от различни фактори и натоварвания на мрежите от-до.

То и не беше сигнал написаното тук... по-скоро сигнал към четящите, отново да си тестват връзката и дали имат някакви промени. Към Бг не виждам промени, ~900/750, което е съвсем Ок.

Доколкото разбрах от по-разбиращи от мен хора, вероятно наарочно се намалява външния ъплоуд, вероятно поради ниско уплътняване или нещо такова. Подобно както преди ~2г. беше намален ъплоуда наполовина на Лангейм.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Абе да кажем, че нещата са Ок :) . Дали са правили нещо, или често се случва спеедтест сървърите да са натоварени.

http://beta.speedtest.net/result/6718039312

Реално ъплоуда пак не ми е добре (2МБ/с към сървър близо до NY), но да кажем, че там нещо са ограничили.

И пак, явно външния ъплоуд поне, е горе долу съпоставим между различните доставчици. Добре че чат пат си пускам някой торент да видя 100МБ/с :) . Btw само с уТорент успявам да видя такива числа. Пробвах биткомет, qBittorrent, няма братче, боклуци и над 40МБ/с няма, дори при 8% натоварване на CPU. uTorrent тия 100 ги прави при 12%.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky Luciano,

 

Моля, ако имате проблем с нашата услуга да се свържете с нас на 0700 45 0 45 или на ЛС по-подробно да опишете случая.

 

 

 

@tedy

 

След извършените от нас наблюдения, не виждаме причина, която би могла да доведе до понижаване на скоростта при ъплоуд и по международните ни връзки. Разполагаме с достатъчно свободен капацитет дори и в час пик. Евентуално причината за ниската скорост наблюдавана от Вас, може да е при отсрещната страна.

Link to comment
Share on other sites

Свързах се, тоест опитах, в онзи момент всички оператори бяха заети, после ми върнаха обаждане с дежурното да си рестартирам устройства и т.н., което бях направил.

Днес получих обаждане, че "проблемът бил решен дистанционно", като какъв е, не получих информация, защото никой не можеше да ми каже. Много интересно какъв беше проблемът, който не беше засегнал само мен, а и plameni и то по идентичен начин.

Link to comment
Share on other sites

Все тая, взех да губя интерес, защото комуникацията е почти едностранна, защото другата страна никога не знае какво се случва и всичко е "нормално". А най-якото беше вчера, когато при изключен SAM, момичето отсреща ми обясняваше как портът ми светел, като трафчето ми беше в ръката... Чудех се на кое да вярвам на очите си или на "колежката" отсреща... Как да е. Като има проблеми, рестартирам до откат и чакам да тръгне. Светне ли ми порта, съпорта с него и без него. При обяснение, че не знаят какво се случва, не ми трябва съпорт. И аз не знам какво се случва, затова звъня, но когато и отсреща не знаят, просто си губим времето...

Link to comment
Share on other sites

Ти си на старите, при мен са сменени.

 

Edit: Сега получих обаждане, че прекъсването е било заради проблем със захранването от страна на EVN в някой от центровете на Кулбокс.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ти си на старите, при мен са сменени.

 

Edit: Сега получих обаждане, че прекъсването е било заради проблем със захранването от страна на EVN в някой от центровете на Кулбокс.

Значи UPS-а е бъгнал. Девойките, дето вдигат телефона, не са съпорт :) Там са да чуруликат, а не да ти решат проблема. :)
Link to comment
Share on other sites

Значи UPS-а е бъгнал. Девойките, дето вдигат телефона, не са съпорт :) Там са да чуруликат, а не да ти решат проблема. :)

За сметка на това 0700 е импулсен телефон ;) .

Аз отдавна отказвам да ползвам 0700 телефони, където и да е. Особено след като явно вече voip услугите, където обаждане към такива се смяташе за към стационарен номер и бяха адски евтини (под стотинка на минута), вече не работят с 0700, явно ги резнаха. Принципен въпрос.

Добре поне че Cooolbox отговарят на имейли, както и тук във форума, и като цяло се заинтересоват, без да се налага да се ходи на крака, и разбира се да се налага 0700.

Link to comment
Share on other sites

Определено помпят много сметката 0700. Последно ми се скапа САМ-а два пъти в рамките на един месец и после платих 20+ лева само от разговори със съпорта. 

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...