Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

@tedy най-грешно е да си правиш изводи точно по speedtest-овете. Същото се отнася и за биткойните, за китайците няма да коментирам, че отиде яко в спама.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@exabyte, знам, но човек не може да има собствени тестови сървъри навсякъде по света :) , и трябва в някаква степен да разчита на speedtest... все пак той затова е създаден и създава някаква основа, колкото и да е относителна. Самите кулбокс се заинтересуваха btw. Което все пак е похвално :) .

Пак да повторя, че оплаквания нямам, но ми направи впечатление понякога за 3 пъти разлика в някои скорости, в спеедтест, от доставчик, който се плюе ревностно навсякъде. Естествено тези разлики се виждат към US само, защото в Европа няма как да "ни" бият :) .

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми беше, че може да сваляш големи файлове (примерно Linux дистрибуции) от различни хранилища с гигабитова свързаност. Не, че и това е много точно, но определено е по-добре от тоя флаш :) За ъплоуда вече е по-трудно. Иначе аз бих заложил на по-добър пинг, отколкото дали скороста ще е 110 или 150Mbps.

От мен едно похвално, вчера имах проблем, обадих се, след 40мин екипа беше в нас и оправи нещата.

Link to comment
Share on other sites

Да, това не може да се отрече, веднага реагират, често дори да няма проблем, както в случая.

Иначе ако разликата е макс от 110 до 150, Ок (макар че и тук е чудно защо, след като мтел би трябвало да са по-зле във всичко :) ), но в случая когато на едното място е 60, а при тях е 180, вече е малко дручко (или 22 срещу 50 ъп). За това ставаше дума. Ако кажат, че това е изключително проблем на спеедтест и е само въпрос на рутиране на трафика КЪМ Sпеедтест сървърите (за разлика от например фаворизиране на трафика към st, което също би било логично), Ок. Подобно на пинга към GW, за който имах питане в самото начало, и дето се оказа, че има играене на пинга към GW, защото не е с висок приоритет :) .

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ, защо нещата се усложняват, вместо да се случва обратното? Защо, за да платя през интернет, трябва да си регистрирам банковата карта в ИПей? Ами ако не искам? Ами ако банката, в която ми е картата има такса към ИПей /което не е така в случая, но ще има такива случи/ за плащане без регистрация? Изобщо защо се напъвате, като не се получава?

Link to comment
Share on other sites

Хм... странно решение (сега проверих, не виждам и аз опция за директно плащане). Аз си ползвах Payoneer картата, което сега няма как да стане с epay...

Link to comment
Share on other sites

Аз ли пропускам нещо или SAM нещо не го слуша главата. Настройвам си статично вътрешни IP-та, но изобщо не ги раздава. Нещо повече - в момента единия телефон и лаптопа ми са със 106-то IP и си работят и двете?!

Link to comment
Share on other sites

Предстои ми избор на интернет и тв доставчик , засега съм между виваком иптв и кулбокс. Плюсовете за интернета ги знам ( гигабитова скорост в бг и навън колкото може ), но ме интересува тв , как работи таймшифт функцията, ползвал съм такава от виваком и мтел , определено при оранжевите услугата е на топ ниво, как е тук ?

Link to comment
Share on other sites

Има дребни неща, но като цяло е добре. Напоследък тествам доста платформи и при Кутията е почти перфектно решено. Играл съм си и с на Виваком, като личното ми мнение е, че при Кулбокс е по-добре. Иди в офиса и разцъкай.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ, защо нещата се усложняват, вместо да се случва обратното? Защо, за да платя през интернет, трябва да си регистрирам банковата карта в ИПей? Ами ако не искам? Ами ако банката, в която ми е картата има такса към ИПей /което не е така в случая, но ще има такива случи/ за плащане без регистрация? Изобщо защо се напъвате, като не се получава?

 

Здравейте, @Lucky Luciano,

 

 

Според нас процесът значително се опростява. Веднъж регистрирана, картата може да се ползва за бъдещи плащания без необходимост всеки път да се въвеждат данни, но основното предимство е възможността за активиране на автоматично плащане.

 

Погрижили сме се да не се генерират допълнителни такси на потребителите при плащане на сметки през My Cooolbox, освен еднократната такса за регистрация, без оглед на банката издала картата.

 

Въпрос на личен избор е кой е най-удобният начин на плащане - а ние предлагаме доста широка гама от опции  :)) https://www.cooolbox.bg/help#payment

 

 

Хм... странно решение (сега проверих, не виждам и аз опция за директно плащане). Аз си ползвах Payoneer картата, което сега няма как да стане с epay...

 

Може ли на лично съобщение да ни предоставите повече информация относно вида на карта и издателя ѝ, за да направим запитване към ePay.

Аз ли пропускам нещо или SAM нещо не го слуша главата. Настройвам си статично вътрешни IP-та, но изобщо не ги раздава. Нещо повече - в момента единия телефон и лаптопа ми са със 106-то IP и си работят и двете?!

 

Извършваме проверка по сигнала ви.

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

Според вас да, но според мен не. Не искам да си регистрирам картата... Защо трябва да го правя? Все едно правите услуга на epay... Освен това не разширявате "гамата от опции" за плащане, а прекратявате най-простата такава. Реално плащане през сайта ви няма, а има пренасочване... Като е толкова удобно, защо не приспаднете таксата от левче на регистрация, за хората, които ще искат да си регистрират картата... Примерно...

 

По въпроса със SAM. Упорито лаптопа и единия телефон си взимат едно и също 106-то IP и двете си работят с него...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Да беее, защо го направихте това с плащането.По-скъпо ли ви идва, та ни натресохте в тоя ипей?

Аз също не искам да си регистрирам картата, а и на всичкото отгоре ми удържат такса за плащането? Защо да си оскъпявам услугата? Хъм? И биткойни нямам...направо много е неприятно....

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Защото според тях, процесът се опростява... Ти не разбра ли? Виж колко лесно - регистрираш си карта, която не искаш да си регистрираш, плащаш им такса за тая работа, която не искаш да правиш и така. Лесна работа... В същото време затвориха касите и трябва да обикаляш... Всички фирми се чудят как да те улеснят, а те ни опростяват... Сеш' ли се?

Link to comment
Share on other sites

Да разведря малко атмосферата. По принцип ви разбирам, но кое ви притеснява да регистрирате карта в ипей? Просто питам. Аз имам регистрирани карти от над 15 години и абс. всички сметки плащам през там оттогава. Може би около 15 на брой общо. Централизирано. Без карта в ипей как да плащам... И ви притеснява 1-ния лев за регистрация на картата ли?

Таксата при плащане е няколко стотинки на сметка, даже не ги гледам. Само виждам, че на около 100 лв сметка, е около 30-40 ст. или нещо такова.

Не обвинявам и не оправдавам, просто ми стана интересно :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не искам просто. Защо трябва да ме задължават да си регистрирам картата. И аз си плащам всичко онлайн, но не с регистрирана карта в ИПей.

Тъпото в случая е, че се прави нещо, без да се питат потребителите. Офиси няма, сменят ми начина на плащане, незнайно защо или защото някой нещо преценил. Ама този някой колко време е мислил и защо е решил така, без да направи допитване - никой не знае. Цялата работа е заиграване с ИПей, на мен ми е ясно, но въпросът е защо го нашиват на абонатите. Дреме ми за левчето, но щом така охотно се казва "само" едно левче - приспаднете го от таксата на тези, които се съгласят да си регистрират картата, заради една недомислица. А си беше толкова просто - логваш се в портала и си плащаш... Ама не, имаме договорка с ИПей, а клиентите да се спасяват... Желанието на клиента е най-важно. Клиентът трябва да е винаги доволен. Клиентът не трябва да се затруднява, а напротив - да се лигави. Вие упорито правите обратното.

 

Както сте я подкарали - що не закриете и офиса на Богомил? Какво си играете. Ако нямат карти - няма нет, майната им на клиентите. Ще ми плащат на каса те, как е възможно! Я да си гледат работата. Който има банкова карта, той ще има Кулбокс. Който не, да бега при конкуренцията...

Link to comment
Share on other sites

Таксата при плащане е няколко стотинки на сметка, даже не ги гледам. Само виждам, че на около 100 лв сметка, е около 30-40 ст. или нещо такова.

Не обвинявам и не оправдавам, просто ми стана интересно :) .

 

Тедсън, почни да гледаш много внимателно - не е 30 ст. Хората са прави.

Link to comment
Share on other sites

Аз през ипей нямам такса. Не знам вие какви такси имате. По спомен, през ипей може да се плаща и без да си правиш акаунт и да регистрираш картата. Не съм тествал обаче по отношение на таксата за кулбокс.

Link to comment
Share on other sites

Аз така плащам доста сметки. Без регистрация на картата, мога и куулбокс да платя така. И таксите не са свързани със сумите, а с договорката на банката издала картата, ипей и доставчика на услугата. За ВиК-то ми е 6 стотинки, за домоуправителя ми е 4 стотинки, за куулбокс е 12 стотинки. За година се събира 1,44 лв. Не са свят пари, но при условие че имаха портал с директно плащане...

Link to comment
Share on other sites

Сега погледнах. По принцип зареждам микросметката предварително със сумата, която ще плащам по текущите комунални сметки. Преди години бях видял, че така е малко по-добре.

Сега погледнах. за 105 лв зареждане, такса 68ст. За 40 лв зареждане, 26ст. Тъй че за кулбокс сумата, вероятно там някъде, към 13-14 ст. ще е таксата.

На мен лично винаги ми е било по-лесно централизирано от epay да плащам всичко (с preview какви са сумите), отколкото за всяка (или няколко) сметка в отделен сайт да влизам, да гледам, да се логвам и т.н. досада. А не обичам директните дебити (нали така се казваше автоматичното плащане без ръчна намеса..).

Ако са го направили така, то очевидно е премахване на нещо вместо добавяне/улесняване, и за да го направят, вероятно има причина извън простото "да им е гадно на клиентите". Вярвам, че такива промени се правят в дългосрочен план все пак в полза. Ся, дали разликата от спестените пари по този начин ще отиде в по-добър интернет или някъде другаде.. е отделен въпрос :) . Съвсем принципно.

Съгласен съм обаче, че трябваше да има поне 3 офиса в различните части на града, за възможност за кеш плащане. Дори с една каса. Всъщност на касите на b-pay (които ги има навсякъде, дори в Билла) дали може да се плати..

Link to comment
Share on other sites

Причината е договорка с EPay, вероятно. Напоследък последните са налазили фирмите с оферти за плащане през тях. Някой ми казваше каква е историята, но не ме интересува и не слушах.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Здравей Lucky Luciano,

 

При стария начин на плащане също ползвахме ePay. За съжаление те са единствените, които предлагат подобна услуга в България и не мисля, че думата заигравка е подходяща. Както каза netrootbg през ePay съществува възможност да се плаща без да се регистрира потребител или карта.

 

Колкото до касите, това че имаме само една не означава, че ограничаваме потребителите да плащат в брой. Всеки може да заплати таксата си в която пожелае каса на EasyPay.

 

Вярваме, че всяка компания трябва да се концентрира в основната си дейност и да влага всичко в нея. Ние не сме касов оператор и сме убедени, че вместо да се опитваме да бъдем е много по-добре да насочим този ресурс към подобряване на услугите си.

Link to comment
Share on other sites

Върнете си и стария начин. Моята карта плаща без такса и без регистрация, както писах по-горе, но защо задължавате клиентите си да плащат такси или да регистрират картата си, без да искат да правят това?

Link to comment
Share on other sites

DKfAkz1.jpg

 

Въпроса е, че имам карта в друга валута, която дори май не се обслужва от epay. Да не говорим за това на какъв курс ще ми ги обърнат, колко ще е таксата и т.н.

 

 

П.С. Колкото много начини за плащане, а колко малко избор... Център само 1, през сайта е всъщност през epay, а на каса на easypay, ако имаш две сметки, не може да платиш само едната. По банка, ако ги пусна стигат до 3 дена, което не е много оферта също.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...