Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Това може да го каже статистиката - вижда се колко са потребителите в Пловдив и Велико Търново спрямо другите и нещата приключват. Но да ми казват как ще получа страхотен интернет, при положение, че ме интересува телевизията...изглежда ми малко като на липса на опции.

Относно ситуацията с Нова Тв...какво да кажа, ще заложа на сигурното, защото вече не остана какво: "Нова си е Нова" :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Водещата услуга винаги е била Интернет! Телевизията е добавена в резултат на атаките на другите оператори за пакетна услуга. ITD Network!

Имат малко абонати заради бааавните темпове на покритие, а не заради отношението им към клиентите, което е най-доброто от това на всички останали. Кулбокс нямат агресивна политика, при Кулбокс няма таргети, които да влудяват служителите им. И по-добре, че е така. Моите забележки нямат общо с обслужването - служителите им са отлични, целият им екип са създали приятелски отношения помежду си, което не може да се види в много фирми, а тук може. Служителите на Кулбокс не се сменят през 2-3-6 месеца, а само се увеличават като бройка, което говори за отношението на фирмата към служителите и.

 

И пак да повторим, че Кулбокс нямат много клиенти, защото са бавни с покритието. Услугата им е на най-доброто ниво в Пловдив, като има какво да се желае още.

Link to comment
Share on other sites

при Кулбокс няма таргети

Как да имат таргети като нямат офиси :)

Е, ти какво очакваш? Да те нападат като Виваком/Ментел ли? Какво не му е наред точно на това? Казват ти с 2 думи - това са каналите, които предлагаме, това е нетът. Толкова. Защо са 15 различни пакета, кой от кой по-безсмислени? Според мен, лично, това им е наред. Не им е наред цената на втория/третия бокс и не им е наред, ако е така, че принуждават абонати да минават на по-висок план, че им режат и телефона, което е некоректно. Другото си е ок...

Ааа, не е наред и НоваТВ - кофти сорс :grin:

Защо са различни пакети ли?

Защото на мен не ми трябва гигабитов нет, 10 мегабита ми върши прекрасна работа. Не ми трябват и 100 канала защото са пълнеж, талаш.

Това за пакетните услуги от един оператор.

Защо трябва да плащам нещо което не искам или не ползвам?

От друга страна, ако взема само нет от тях за 25 лева каква е гаранцията, че няма да започнат дребни игрички с кратковременни прекъсвания като засекат че ползвам тв услуга от друг оператор?

И защо трябва да е 1 гигабит, след като не искам толкова? Какво ми пречи да си взема от който и да е друг оператор 25-50 мегабита за 10-на лв. и да си взема качествена ИП телевизия за още 12-14 лева с включен пакет HBO, например и така на цената на нещо, което не ползвам ще имам две услуги, които ползвам.

Link to comment
Share on other sites

...

От друга страна, ако взема само нет от тях за 25 лева каква е гаранцията, че няма да започнат дребни игрички с кратковременни прекъсвания като засекат че ползвам тв услуга от друг оператор?

...

 

facepalm.png

 

Не бях чел/чувал по-глупаво предположение по отношение на Cooolbox 

 
Link to comment
Share on other sites

не е наред и НоваТВ - кофти сорс :grin:

 

Вземете се стегнете! Това не се трае!

Докога ще продължава този тормоз за очите ни?

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_06.png

 

 

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_01.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_02.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_03.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_04.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_05.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_06.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_07.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз си гледам "Капките" на N3. Много е добре. На мен и звукът при Кулбокс, нещо не ми 'аресва - доста е слаб. При N3 не е така!

Наистина се свържете с Нова и го оправете, то е жива подигравка. Ако нямах алтернатива, сигурно нямаше да гледам изобщо това предаване, мазалото е ад, особено на голям дисплей.

Дори на ефирната е по-добре. Сигурни ли сте, че не взимате сигнала от някоя аналогова кабеларка - DCC, примерно?! :grin:

 

И по тая тема, каквито и да е обяснения и пояснения, от страна на Кулбокс, са излишни. Действия, другари, действия!

 

@biodesign - няма кой да те филтрира, знаеш. Това не е Мтел/Виваком. А това за пакетите - субективно е. Не са прави, че натрапват гигабитов нет, трябваше да си остане и стария вариант с 100MBit или просто да вдигнат скоростта и да запазят цената. 35лв. е много, било и за пакетна услуга, особено в град като Пловдив, където има 425262 варианта за пакетна услуга. От друга страна пак стигаме до правата за каналите. Идентичен пакет при Близу, при това с по-ниска скорост е на по-висока цена, ако не бъркам.

 

Да оправят Нова и да намалят цената на допълнителния :laughing:  :laughing:  :laughing:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Действия, другари, действия!

 

@biodesign - няма кой да те филтрира, знаеш. Това не е Мтел/Виваком. А това за пакетите - субективно е. Не са прави, че натрапват гигабитов нет, трябваше да си остане и стария вариант с 100MBit или просто да вдигнат скоростта и да запазят цената. 35лв. е много, било и за пакетна услуга, особено в град като Пловдив, където има 425262 варианта за пакетна услуга. От друга страна пак стигаме до правата за каналите. Идентичен пакет при Близу, при това с по-ниска скорост е на по-висока цена, ако не бъркам.

 

Да оправят Нова и да намалят цената на допълнителния :laughing:  :laughing:  :laughing:

Много правилно си схванал есенцията в политиката им :) ..., другарю :P

Всички плюят по комунистите, че хората ходели еднакво облечени, взимали едни и същи пари, бла-бла и сега какво? Ми едно и също за всички. Ааааа, не така, другари! Вече нема социализъм!

Лучано, сега ще ме караш да се включа на нет към тях и да всема пакет от tivi.bg да те опровергавам ли?

Колкото до нова.тв не виждам какъв е тоя рев. По-пошла и комерсиална телевизия, ако изобщо този плиткоумен октопод може да се нарече телевизия, не съм видял.

Личното ми мнение е, че само олигофрен или човек с доста напреднали ментални проблеми би я гледал. Така, че в това отношение бих поздравил кулбокс за избора на стрийм. Ако може да пуснат още по-лош - по-добре. Ако я махнат изобщо от пакета си - ще им стана най-големият фен. Обещавам!

BTW, Мтел не филтрират. За Виваком не знам.

За пакетите, хм, хич не е субективно. Нали знаеш какво се получава дори при некое пакетче с голямо закъснение?

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Разширен пакет ТВ за 2 телевизора на Мтел/Близу е 120+ канала + HD каналите, които са на Куулбокс - 

 

Сума за еднократно плащане: 0.00 лв.
Сума за плащане за първите 12 месеца: 26.95 лв.
Сума за плащане за останалата част от договора: 31.95 лв.

 

Каквото и да означава това. Май, че за първите 12 месеца е по 27лв на месец, а за следващите 12 е по 32.
Това е без интернет.

 

Със 100мбит интернет и телефон същия пакет телевизия (с включен HBO пакет, защото иначе скоростта е по-ниска) е:

Обща такса/и на месец: 45лв.

 

Колкото Куулбокс общо взето. Куулбокс с включено HBO на два телевизора е 49лв.

 

Разликата, като изключим 10 пъти по-бързия интернет, който може да не е нужен на всеки, е че договора на Мтел е 2 години, а на куулбокс е 0 дни.

----------------------------

 

Аз имам друг въпрос.
 

Ще може ли да се добавят Filmbox, Comedy Central, SPIKE, CBS примерно и разни други такива Американски канали, които ги има в на Мтел пакета?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Лучано, сега ще ме караш да се включа на нет към тях и да всема пакет от tivi.bg да те опровергавам ли?

 

Включи се и ако филтрират - аз ти плащам таксата за месеца.

Ако не филтрират, обаче, една бутилчица по мой избор  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Разширен пакет ТВ за 2 телевизора на Мтел/Близу е 120+ канала + HD каналите, които са на Куулбокс - 

 

Сума за еднократно плащане: 0.00 лв.

Сума за плащане за първите 12 месеца: 26.95 лв.

Сума за плащане за останалата част от договора: 31.95 лв.

 

Каквото и да означава това. Май, че за първите 12 месеца е по 27лв на месец, а за следващите 12 е по 32.

Това е без интернет.

 

Със 100мбит интернет и телефон същия пакет телевизия (с включен HBO пакет, защото иначе скоростта е по-ниска) е:

Обща такса/и на месец: 45лв.

 

Колкото Куулбокс общо взето. Куулбокс с включено HBO на два телевизора е 49лв.

 

Разликата, като изключим 10 пъти по-бързия интернет, който може да не е нужен на всеки, е че договора на Мтел е 2 години, а на куулбокс е 0 дни.

----------------------------

 

Аз имам друг въпрос.

 

Ще може ли да се добавят Filmbox, Comedy Central, SPIKE, CBS примерно и разни други такива Американски канали, които ги има в на Мтел пакета?

Оптичен интернет 100 МБ от булсат: 13.33 лв.

Телевизия от xxxx.bg най-високият пакет с включено всичко, че и неща дето другаде ги няма (320+ канала): 18.00 лв.

Общо: 31.33 лв.

 

Ако се вземе 50 мегабита нет (който и към момента не се ограничава и реално е 100) за 10.83 лв., то цената става 28.83 лв.

Не, че няма опция да се ползва и друг доставчик на ИП ТВ с 1200+ канала за 30.00 лв. на месец, като основната екстра във всички изброени случаи е, че телевизията не е обвързана с интернет доставчика. Хващаш си бокса под мишница и гледаш във всяка една точка на света, където има интернет. За целта всички канали са дублирани и с LOW BAND (компресирани) канали, съобразени с ниската интернет скорост.

А, и няма въпроси: ма това има ли го, кога ще го добавите, ама ще го има ли. Има ВСИЧКО. На една цена.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

И ако искаш да добавиш втори телевизор?

 

На сайта на Булсатком нещо не намирам параметрите на тоя 100мбит интернет. Пише само 100мбит.

 

Едит: Намерих ги. Симетрични 1:1 са.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Фактите са си факти. Нали казват, че след като има дим, значи има и огън :)

Относно пакети и повече възможности за избор...едни потребители толкова не ги засяга, други ги засяга. Съвсем нормално е. Въпрос на нужди и предпочитания. По-важното е да се отчете правилно ситуацията. Мисля, че ще е в помощ и на нови потребители или потенциални абонати на цифрова телевизия и интернет. На мен лично винаги ми помагат подобни дискусии по форуми.

 

Относно Булсатком - лека поправка да направя: 13лв са 50 Mbps (освен ако няма някаква друга опция, ако се комбинира с друга услуга). Няма договори, ако не платиш единия месец, другия може да си подновиш пак интернета, ако е над 2 месеца (по спомен) срещу минимална такса отново ти пускат интернета.

До края на месеца или началото на следващия ще направя точно тази комбинация - доставчик на интернет от по-горе споменатия (вече е факт) и телевизия от TiVi. Както и да го гледам - 33лв < 49лв. Факт е единствено първоначалната инвестиция за устройство.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

..бих поздравил кулбокс за избора на стрийм. Ако може да пуснат още по-лош - по-добре. Ако я махнат изобщо от пакета си - ще им стана най-големият фен. Обещавам!

 

Отдавна не бях срещал толкова гневна, злостна и комплексарска изцепка в стил "шопски нравствени ценности".

Сигурно има нещо сбъркано в биодизайна ти...

Link to comment
Share on other sites

И ако искаш да добавиш втори телевизор?

 

 

Ако плащаш пълния пакет - до 3 допълнителни телевизора с абонамента на основния - безплатно, само трябва да са зад едно IP.

Ако си на по-нисък пакет, което е безидейно, 2.40лв. на бокс. Трябва да имаш оборудване - боксове тип MAG, всякакви Android вариации и т.н. Можеш и на компа на Kodi да гледаш.

Link to comment
Share on other sites

Относно Булсатком - лека поправка да направя: 13лв са 50 Mbps

При предплащане за 12 месеца, два месеца не плащаш.

Същото важи и за xxxx.bg

Ако предплатиш за 6 месеца, отстъпката е наполовина и на двете места.

Link to comment
Share on other sites

Споко, той дебелака сега след като я купи (Нова) ще изпере малко пари и ще мине в HD.

 

Всъщност някой от екипа може ли да потвърди предплащането за 12=10 дали е активно все оше?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Google Drive очаквах повече -> закова точно на 100.0Mbps при качване на 1ГБ файл.

... Google drive е услуга, мислех си, че имат и някакви локални сървъри и CDN в Бг. Не съм се интересувал, и това ми беше предположението. Съответно очаквах повече, и това че първоначално бях леко разочарован, си е лично мое чувство, и нито виня кулбокс, нито гугъл.

 

Всъщност, трябва да призная, че си бил абсолютно прав!

Позанимавах се малко повече с тази тема и вече съм повдигнал въпроса към съпорта и съм направил описание във фирмения форум.

Надявам се много скоро да има промяна.

 

 

 

Моля, да бъде извършена проверка, дали сте ограничили на 100Mb/s скоростта на upload към следните IP-адреси:

 

216.58.208.96/27

216.58.209.0/27

216.58.212.0/26

 

Limited_upload_speed.png

 

От направения бърз анализ се вижда, че въпросните адреси физически се намират в България и скоростта на upload към тях не би трябвало да е ограничена.

 

traceroute to 216.58.208.97 (216.58.208.97), 18 hops max, 40 byte packets
 1  192.168.1.1      0.415 ms  0.293 ms  0.194 ms
 2  94.155.94.252    2.830 ms  2.778 ms  2.747 ms
 3  194.183.113.169  2.859 ms  2.823 ms  2.872 ms
 4  194.150.50.194   2.890 ms  2.866 ms  2.826 ms
 5  108.170.250.161  2.879 ms
    108.170.250.177  3.052 ms
    108.170.250.161  2.930 ms
 6  216.239.54.9     2.942 ms
    216.239.54.11    3.020 ms
    216.239.54.9     2.940 ms
 7  216.58.208.97    2.867 ms  2.826 ms  2.801 ms

PING 216.58.208.97 (216.58.208.97) from 192.168.1.100: 56 data bytes
64 bytes from 216.58.208.97: icmp_seq=0 ttl=58 time=2.975 ms
64 bytes from 216.58.208.97: icmp_seq=1 ttl=58 time=2.802 ms
64 bytes from 216.58.208.97: icmp_seq=2 ttl=58 time=2.776 ms
 

216.58.208.xxx.png 216.58.209.xxx.png 216.58.212.xxx-_A.png 216.58.212.xxx-_B.png 

 

предплащането за 12=10 дали е активно все оше?

Отдавна не е.

При предплащане за 6 и повече месеца, отстъпката е 10%

Link to comment
Share on other sites

След като се прибрах след отпуск пуснах телевизора. Часът беше около 17:50ч. Оттогава досега почти нямам интернет, телевизията прекъсва, най-накрая се свързах със съпорта. Имало проблем и дотам. Утре ще видят за какво става въпрос. Не съм го очаквал, доста разочарован останах.

 

Някой друг с проблеми днес?

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

И какъв е проблемът? Влакно, SFP, CPE? Какво ти казаха. Казвай им, че тая вечер ти трябва услуга и да дойдат. Има дежурен.

Link to comment
Share on other sites

Технически проблем. Сигналът бил слаб към мен. Нищо не казаха повече, няколко пъти попитах и помолих за съдействие, нямало какво да се направи. Имах задължения и съм изморен, нямах никакво желание за спорове и разправии.

P.S.

Към момента (22:00ч) ситуацията е по-добра. Но интернетът е слаб, говорим просто за браузване дори, а менюто на телевизията е тромаво. Утре ще видя на какво се дължи, след като разговарям със служителите им.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

Техниците минаха пообед днес. Най-общо казано: високи децибели, около 30 при нормални 25 при моя план, последното замерване показваше 21.

Link to comment
Share on other sites

Високо затихване, като и 21 е на границата на нормата. Искай проверка на трасето. 21 е високо! Може да е и пречупено влакното някъде. Нещо има, не е нормално и 21 не е, а 30 да не говорим.

Link to comment
Share on other sites

Сървъра на Blizzard е на IP 5.42.184.208.

Има ли как да се намали пинга до там, защото не пада под 41ms?

Виждам, че до други IP-та във Франция, пак е около 40.

 

6357166567.png

6357169870.png

6357171575.png

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...