Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Google Drive очаквах повече -> закова точно на 100.0Mbps при качване на 1ГБ файл.

Много ми е интересно на какво точно са се базирали очакванията ти за повече.

Забрави ли за параметрите на услугата?

Това че Google имат 40G към BG-peering-а не прави трафика към тях локален.

 

Международна интернет скорост upload 100 Mbps

Само преди месец други работи приказваше, ама на хубавото лесно се свиква :D

 

...

Нали гледам, че поне за мен, ако не е нещо за торенти, за друго 99.9999% от времето не ми е нужно над 100мбит.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой друг облак с подобно пространство за бекъп, който да поддържа поне 30-тина МБ/с? 

 

За над 200 Mbps, пробвай pCloud, но с клиента, не през уеб-интерфейса.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно на какво точно са се базирали очакванията ти за повече.
Забрави ли за параметрите на услугата?

- много просто. Чети внимателно :) .

 

Първо, параметрите на коя услуга? Ако Google drive е услуга, мислех си, че имат и някакви локални сървъри и CDN в Бг. Не съм се интересувал, и това ми беше предположението. Съответно очаквах повече, и това че първоначално бях леко разочарован, си е лично мое чувство, и нито виня кулбокс, нито гугъл. Аз може да съм леко луд и да съм имал очаквания и за 10 гигабита, нали така, това няма връзка с твоята или чиято и да е друга реалност, и не виждам проблем.

Второ, в самото начало имам спомен, че съм измервал почти симетрични скорости с Франкфурт от около 400Mbps! Явно спеедтест не пази всичко, но си изрових примерно това, освен ако Cologne според теб не е в България. И това беше слаб резултат, защото си спомням и по-високи, а и още не бях включил Flash версията.

 

Аз съм обикновен човек, не ми е работа да познавам кой къде точно какви CDN и сървъри има, и на база горните неща базирах очакванията си, не виждам нищо странно. Затова попитах за облак, предлагащ повече от 100Мбпс достъп.11-12МБ/с все още ми е над прага на нерви да чакам примерно 5+ ГБ архив по-редовно да бекъпвам, затова (не само) и досега почти не ползвам облаци. На други хора 100Мбпс им е абс. достатъчно за някакви по-малки неща, всеки си има някакви фактори, които му влияят да взима дадени решения.

Ако няма облак над 100Мбпс, Ок, аз съм Ок, ще си продължа живота както досега :) .

 

Само преди месец други работи приказваше, ама на хубавото лесно се свиква

- Еми то горе долу пак е същото :), ако облаците са ми ограничени на 100 мбит, значи е същото, аз и досега не съм ги ползвал почти. Просто за пореден път търсех причини как да се възползвам в поне 0.1% от времето/случаите в даден месец, от тези скорости. Това със суперхостинг в случая беше просто отметка в стил "кефене", иначе реална полза и там няма :) . Мястото в плановете е ограничено и това беше просто тест, иначе в един shared хостинг човек качва сайта/файловете и забравя за месеци наред общо взето.

 

P.S. Мерси, ще го погледна този pcloud :thumbs-up:.

P.S.2. Не ми хареса. Дават само 10ГБ място, а за всеки останал гигабайт трябва да правя някакви неща, които не искам или не мога. Не искам и да инсталирам десктоп програмата, която ми изглежда инвазивна, съмнителна, и е условие за още гигабайти (само по себе си съмнително). През браузъра ограничението също е точно 100Mbps. Засега си оставам с Gdrive, там поне имам 15-тина ГБ без подобни условия примерно за до еди колко си ГБ месечен DL лимит (доколкото знам).

 

P.S.3. Оказа се, че ФТП клиентът има значение. С FLashFXP явно не може да се постигне над 55-60МБ/с, докато с Filezilla постигнах около 90МБ/с в същите условия и cpu usage (около 30%).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

...P.S.3. Оказа се, че ФТП клиентът има значение. С FLashFXP явно не може да се постигне над 55-60МБ/с, докато с Filezilla постигнах около 90МБ/с в същите условия и cpu usage (около 30%).

 

Може да пробваш и с ftp клиент, който поддържа segmentation.

Link to comment
Share on other sites

Може да пробваш и с ftp клиент, който поддържа segmentation.

Всъщност след това при явно по-добро време през деня постигнах 98МБ/с. Пробвах днес и WinSCP, макар че като интерфейс и бъгове, ми е най-неудобния и противния. С него постигнах същите скорости, може би на моменти с 2-3МБ по-добри от FZ, но въпреки всичко засега не можах да видя заветната трицифрена скорост към SH :) . Засега най-бавния се оказва FlashFXP, аз и поради други причини го изоставих вече.

Близо 100МБ/с по FTP към шаред хостинг е много повече от очакваното и нужното все пак. Ако под segmentation имаш предвид един файл да се трансферира от няколко треда различни негови части... съмнявам се, че бих постигнал осезаемо над 98МБ/с. Пробвах различни опции на наличните ми фтп клиенти.

Покрай тоя интернет лъсват доста неоптимизирани за над_100_мбит програми :) .

 

Edit: Някакъв по-глобален срив имаше преди малко. Само мобилния ми интернет работеше. Сега Гоогле още няма, но на другите ISP има. А, малко по-късно дойде и тук.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно никъде не е обяснено или показано къде и как може да се удължи с 24 часа въпросната услуга.

След един час "ровене" из какво ли не в сайта се отказах да търся.

Link to comment
Share on other sites

...при явно по-добро време през деня постигнах 98МБ/с. ...но въпреки всичко засега не можах да видя заветната трицифрена скорост към SH .

 

 

Edit: Някакъв по-глобален срив имаше преди малко. Само мобилния ми интернет работеше. Сега Гоогле още няма, но на другите ISP има. А, малко по-късно дойде и тук.

 

А грееше ли слънце по време на теста? Не си постигнал "заветната трицифрена скорост", защото тия дни е доста облачно и няма достатъчно тяга. :lol:

 

Теди, не изпадай в някакви самоцелни тестове и гонене на някакви максимални цифри без реално да са ти необходими. Радвай се, че имаш предостатъчно бърза скорост и гледай интернета да е стабилен, че и аз снощи за доста часове имах едни тотални запушвания, които не бяха ми се случвали от много време и едва тогава осъзнах какво удобство е да имаш 24/7 стабилен нет през цялата година. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @Benq, 

Възможност за отключване на услугата за 24 часа съществува само, ако тя е била заключена поради неплащане. Ако това се е случило, то при опит за влизане в браузъра се появява прозорец, който ви предупреждава за това и ви насочва към клиентския портал my.cooolbox.bg . Необходимо е да имате съществуваща регистрация в него и веднага след вход в акаунта е видим бутонът за отключване на услугата за 24 часа. 

Отключването на услуга за 24 часа е възможно само веднъж в месеца и е видимо при заключена услуга.

Link to comment
Share on other sites

Midex, изпитвам неистови трудности да намеря приложение на 100-те МБ/с :D . Не мога да спя от напрежение.

Сънувам кошмари как скоростта ми пада под 70 МБ и се събуждам целия в пот.

За теста, грееше слънце, но явно това не попречи на други маймуни на моя клон да ми попречат на въжделенията да премина заветната бройка цифри в статуса. Довечера може да стоя до 5 сутринта, само за да опитам да ги видя, и тогава ще мога да умра спокоен.

 

Иначе аз вече не се плаша от прекъсвания. Имам си wifi-client рутер, който лови от хотспот на телефона ми и вкарва нета в локалната мрежа ако толкова приритам.

Link to comment
Share on other sites

Довечера може да стоя до 5 сутринта, само за да опитам да ги видя, и тогава ще мога да умра спокоен.

 

Изчакай още няколко дена, че сега Луната е прекалено близо до Земята и със сигурност ще ти попречи да направиш трицифрена скорост. :moon:  :))

Link to comment
Share on other sites

От 4 часа съм предупредил че нямам и 3-те услуги, записаха ме за техническия екип без ясната информация тази вечер ще минат утре ли (не можели да кажат) , седя тука като лалугер баси, по добре да ми беше спрял тока....

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

Добре де, на фондовата борса ли играеш, по средата на покер турнир с истински пари ли си? Не ви разбирам, честно. Няколко часа тишина са ПОЛЕЗНИ, кога успяхте да го забравите? 

Link to comment
Share on other sites

И да не играе на фондовата борса, толкова сме привикнали с постоянното наличие на нет, че дори и час ни се струва доста. :)

Аз снощи имах подобен проблем за доста часове (не съм на този доставчик) и добре, че нямах належащи наддавания в търгове в Ибей, защото сигурно също щях да бъда бесен. :notify:

Link to comment
Share on other sites

Да, аз бях едитнал преден пост днес, по едно време имаше глобален срив някакъв, и другите ми доставчици бяха дали фира за 10-15 мин.

Истина е, че привикването към интернет в повечето случаи е просто такова, и като спре нета, не ни е реално критично нужен в 99% от случаите.

Иначе моето решение съм го дал нееднократно, защото и на най-добрите се случва да прекъснат, а както днес се случи, повече от един доставчик прекъсна външния, но пък мобилния си го имаше.

Евтин рутер в режим wifi client mode, който да "точи" от мобилния ви нет, и да го вкарва в домашната мрежа. При браузване на нормални сайтове общо взето разлика почти не усещам така. Превключването при мен лично е ръчно само със стартирането на един скрипт, но може и автоматично, но все пак преди това трябва на телефона да включа mobile hotspot. Скрипт на рутера може да следи когато хотспота стане активен, да направи превключването.

Link to comment
Share on other sites

По време на въпросния срив нямах проблем с нета от другия ми доставчик.

 

... Ако под segmentation имаш предвид един файл да се трансферира от няколко треда различни негови части...

 

Това имах предвид.

Link to comment
Share on other sites

Да, при другия ISP нета потече малко по-рано. При него имаше локален, но не и външен. При кулбокс нямаше нищо за това време, но имах пинг към съседни на моето IP-та.

 

За FTP, точно същото казах и аз като това в статията. Клиентите, които съм ползвал, не съм срещал такава опция, а download managers е нещо съвсем друго - по принцип само за сваляне на файлове.

Примерно CuteFTP не съм ползвал (но пробвал през годините), защото е смешно скъпа, а и дори да не беше, е една от многото много неудобни за мен. При близки максимални скорости, UI/UX-а за мен е на първо място. При до 100мбит интернет, всички клиенти се справяха, тогава UX-а беше почти единствено решаващ.

Отделно, не ми се вярва ограничението на една конекция да е 100МБ/с, и с втора/трета да постигна максимума от ~120МБ. В моя случай вече вероятно и HDD и други фактори, ще са в сила.

Между другото стария ми FTP Voyager (последната 15.х версия преди насирането) мизерно достигна 8МБ/с само, и крашна. Явно доскоро не е крашвал, защото ъп-а ми е бил под 5МБ/с. Е, деинсталирах го завинаги, след като тая програма я ползвах 10-тина години. Докато беше платена, беше много добра.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, 

 
След като беше прекратено излъчването на TV7, News7, Super7 и Fiesta TV, се постарахме да осигурим други канали на подобна тематика, с които да ги заменим.
 
От днес можете да откриете в TВ листата ни следните нови канали: HMTV, Fishing&Hunting HD, English Club HD и The World.
 
Каналът HMTV е “храна” за ума и сърцето, предлагайки на вашето семейство множество документални, научно-популярни и пълнометражни филми. 
 
Ако сте фенове на лова и риболова, то каналът Fishing&Hunting HD е вашият канал! Насладете се на ексклузивни приключения с HD качество. 
 
Каналът English Club HD е за тези, които обичат да учат и надграждат себе си. Образователен канал, който по интересен и неповторим начин ще ви помогне да научите английския език.
 
Пътешествайте със стил с канала The World. Обиколете най-желаните световни дестинации с 18-часовата му програма. 
 
Желаем ви приятно гледане!
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @w00x, 

Направихме проверка и при нас аудиото е налично на български. Моля на дистанционното, което сме ви предоставили, да натиснете бутон APP, от менюто да изберете "аудио", след което "track 1 bul.". Ако не се появи българското аудио, ще сме благодарни да ни сигнализирате отново.

Link to comment
Share on other sites

Ами то по подразбиране си беше на BUL, но говореха на Румънски мисля. Или Унгарски.

По принцип го гледам на Английски език, затова си го смених, но ми направи впечатление преди смяната.

Може да е било нещо временно.

Link to comment
Share on other sites

В събота към 21:00 часа реших, че искам да гледам "Нощта на шампионите" по Diema Sport, която нямам, защото почти не гледам телевизия, а пък спорт - изобщо.

Обадих се на support-a и от там ми обясниха, че принципно пакетът трябва да се заяви писмено в офиса на Cooolbox, но са готови да направят изключение и да го активират по телефона, ако в понеделник отида до офиса, за да се подпише заявлението.

 

Знам – отдавна има оператори, при които можеш да активираш и декативираш услуги сам, online. И според мен това е нещо, за което трябва да помислите... Но – малките детайли са тези, които ти дават усещането, че отсреща има някой, който всъщност се интересува от проблемите ти, а не се опитваш да комуникираш с бездушна компания, за която си пореденият от безброй еднакви клиенти. Благодаря за отношението! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...