Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Тедсън, по тая логика за чий чеп ти е и кола, и апартамент, и компютър? Една барака в гората с печка на дръве и с кенеф в другия край на двора.... Рахат, брат...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Раптор, не е това логиката :) . Логиката е по-скоро, че не си купувам ламборгини да го карам по бг пътищата, а единствените 2-3 хубави пътя, на които можеш да развиеш примерно 150км/ч биват затворени :D .

Арена работи, да, но там по разбираеми причини отдавна избягвам изобщо да влизам! Руски, муски тракери..., не зная руски, не обичам да влизам там, не харесвам руския език, не харесвам путин, а и искам всичко както си беше в замунда :) .

Иначе да, едната замунда се появи днес (сега забелязах). Аз ползвах другата, навик.

Идеята беше, че засега се възползвам общо взето единствено от добрата външна скорост. Другото са само спеедтестове :D .

Link to comment
Share on other sites

Абе... като спряха замундите, започвам да се чудя закакво ми е гигабитов нет :) .....

И нуждата от големия хубав телевизор леко си отива, да не говорим за разни TV box устройства.., които и без това от месеци стоят неизползвани, основно заради изключително ниското качество на филмите последните години. А, и нуждата от големи дискове :) . После "пиратството" тва и онва.

 

exabyte, като цяло аз лично винаги съм бил леко скептичен към NAS устройствата. Просто си смени текущия рутер с по-добър и/или си прекарай като хората гигабитова свързаност до станцията :) . Или просто по-нормална машина си сглоби за рутер, на която да й сложиш желана от теб рутираща OS.

 

Игрите също вече са по 30+ гигабайта. Е вчера тегля пач за МК10 от 30Gb.

Иначе си прав, че на обикновения потребител, рядко би му  трябвало гигабитов интернет, но те бокса това много добре го знаят. Това е и причината цената да е толкова ниска за 10тократното увеличение.

 

П.С. В момента се отварят и двете замунди. Там играе голяма пара, хората са от бая години на пазара и доста трудно ще ги съборят.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Стараем се да бъдем открити и отговорни към потребителите си и да им даваме своевременно обратна връзка за възникналите проблеми и тяхното естество, както и да реагираме по най-бързия начин при възникнали проблеми.

Техническият проблем, за който вече ви информирахме, беше в доставчикa, от който ни е указано да получаваме сигнала. В момента реализираме ново техническо решение, при което не се очаква да се случват подобни проблеми в бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,
 
Поради промени в търговските условия от страна на Нова Броудкастинг Груп се налага повишаване цената на допълнителен пакет Diema Extra.

 

Повече информация можете да намерите тук => http://bit.ly/2dNYL6G
Link to comment
Share on other sites

Предлагам ви първо да възстановите качеството на картината, такова каквото беше в първите месеци на предоставяне на услугата и едва тогава да повишавате цената - ТТ 65402

Link to comment
Share on other sites

Минимални ли са?

R1HbPltH.png ivJnxVT2.png

 

На екран с какъв размер ги гледаш?

Зареди ги в два таба. или два браузъра, пусни ги на пълен екран и започни да ги сменяш.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Абе уж ги сменях, но понеже ги гледам на екрана на компютъра (27"), разликите не ми се видяха драстични...предполагам, че се виждат повече на телевизорите с големите размери.

Link to comment
Share on other sites

И аз го гледам на 27 инча монитор и разликата е огромна. Допускам, че поради хобито ми с телевизиите, знам къде да гледам. Погледни асфалта, левият шот е целия в квадрати, докато десният е гладък... почти, но разликата е сериозна.

 

Цената се повиши от Нова, не от операторите. Оправдават го с едни първенства, но истина е, че им стана сладко и това ще е практика всяка година, докато повечето абонати скочат и тогава ще замразят последната цена.

 

Аз пак си чакам отговора за разликата в цените на двете услуги, тоест едната се повиши, другата остана, пък скоростта се вдигна. Кулбокс?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не. Въпросът е откъде взимат тоя смачкан сигнал и защо продължават упорито да го излъчват.

 

Това има отговор: Защото нито взимат сигнал директно от телевизията, нито те го енкодват. Взимат сигнал от BIX, а това е "указаният" 1 доставчик на сигнала за Cooolbox.

 

Въпросът е защо BIX осраха така енкодинга от лятото на миналата година. И въпреки, че съм предоставил всички възможни доказателства за това, продължава упорито да се отрича и да се разпространява омазано изображение...

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е също дали Кулбокс са направили официално запитване до BIX и дали са отнесли проблема до Diema... Смятам знаем отговора, ама... Да си питаме, ей тъй, за спорта. Защото тази видима разлика на 27 инча, става особено дразнеща на 55 инча. И когато се плаща, се изисква, но Кулбокс са се примирили, явно.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво друго може да се направи, освен да се използва "удобния повод", че се повишава таксата, при влошаване на качеството и да се пише директно на Нова Броудкастинг Груп.

Да се покаже за какво "качество" плаща крайния клиент, след като сигналът им е преобразуван от указания от тях самите доставчик...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @Lucky Luciano,

 

Относно въпроса ви за цената на двете услуги, вече сме отговаряли тук

Не виждаме какво можем да добавим допълнително като отговор.

 

Здравейте, @plameni, 

 

Ето и отговора след вчерашната комуникация с BIX, по повод повдигнатите от потребителите въпроси относно качеството на пакета Диема Екстра. 

BIX твърдят, че промени, влияещи качеството на картината, не са правени, а също така, че сравнения с други канали, които излъчват същото събитие, не е релевантен пример. 

Препоръчваме ви да опишете случая си и да го ескалирате директно към Нова Броудкастинг Груп.

Смятаме, че подобни сигнали е най-добре да се подават от самите потребители, а не от нас.

Link to comment
Share on other sites

BIX твърдят, че промени, влияещи качеството на картината, не са правени, а също така, че сравнения с други канали, които излъчват същото събитие, не е релевантен пример. 

 

Да, бе да...

Не им ли показахте анализа на стриймовете, който ви дадох още преди два месеца и половина?

Не ги ли попитахте защо изведнъж стрийма закова на 10.5 Mbps, а преди това беше забележимо по-висок?

Пак ли твърдят, че не са правили промяна в профила на енкодване?

 

А като им показвахме през лятото сравнения само с НоваТВ през различни доставчици, пак ли не беше релевантен пример?

 

Препоръчваме ви да опишете случая си и да го ескалирате директно към Нова Броудкастинг Груп.

Смятаме, че подобни сигнали е най-добре да се подават от самите потребители, а не от нас.

Да разбирам ли, че вие не сте в състояние да се справите с очеизваждащия проблем?

 

Плащам на вас за услугата и финансовата ми претенция ми е към вас (за което все още не съм получил отговор).

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос ме мъчи...

Защо сте задължени (т. 8.2) да осигурите канал с гарантиран капацитет не по-малък от 12 Mbps, при положение, че услугата е орязана на не повече от 10.5 Mbps?

12.5% резерв ли, к'во ли? 

Или е предвидено, качеството да бъде доста по-добро от това, което получаваме в момента...

Link to comment
Share on other sites

Заповядайте поредното ирелевантно сравнение от днес (пълни скрийншотове):

Diema Sport2 HD vs. Arena HD

bitrate 10.5 Mbps vs. 9.7 Mbps (0.8 Mbps по-малко)

 

n8zmSRf5.png

 

@Midex, виждаш какви са актуалните "минимални" разлики...

Ей за това "нещо" отгоре има 25% увеличение на таксата.

Link to comment
Share on other sites

И как това е HD сигнал? Аз толкова артефакти на едно мято не съм виждал от времето на Dial-up-а.

Това е несериозно. Ако плащах, щях да спра. :) Щях да дам 20лв на месец за сателит или някаква IPTV, за да гледам същите канали, но заради принципа, на тия нещастници от Диема нямаше да плащам за тая помия.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мисля, че от следващите ирелевантни сравнения дори и на хората с проблемно зрение, ще им стане ясно, че стриймът от BiX, разпространяван в мрежата на CooolBox (и не само в нея), е най-скапаният IPTV, спортен HD-стрийм в света (пълни скрийншотове):

 

iygv9nsd.png

 

BAJPGA54.png

Link to comment
Share on other sites

Пак е свързано с доставчика. Тъкмо реших да пробвам някои хостинги и услуги, какви скорости постигат.

Примерно Суперхостинг явно поддържат гигабит и по FTP (plain ftp) постигнах трансфер над 60МБ/с! Впечатлително. При други (примерно ns1) - до 11-12МБ/с (100 мбит). SH като цяло не е съвсем неоправдано да поддържат такива цени. Но пък за малки сайтове е ненужно, но това е друга тема.

 

Google Drive очаквах повече -> закова точно на 100.0Mbps при качване на 1ГБ файл. Облак за бекъп на по-големжки неща според мен още не става с тия 100Мбпс. Хубавата страна е, че докато качваш нещо с 100Мбпс, в същното време ти остават 800 за друго и не се усеща нищо :).

 

Някой друг облак с подобно пространство за бекъп, който да поддържа поне 30-тина МБ/с? Рядко качвам бекъпи на облаци, но основно защото бавната скорост ме убива. 100Мбпс пак не е много зле спрямо преди време или покрай по-ниски тарифи и достъп до самия облак.

Link to comment
Share on other sites

100Мбпс пак не е много зле спрямо преди време или покрай по-ниски тарифи и достъп до самия облак.

 

Май нещо много си се разглезил струва ми се. :P ...ама с хубавото бързо се свиква и вече не го забелязваш. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...