Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Danzki това си е проблем на операторите. Като нямат възможност няма да предоставят такъв тип услуга и таргета клиенти ще е друг.

 

Аз, ако имам пари за 4К телевизор, ще искам да гледам 4К канали (примерно). Съответно ще си търся оператор който предлага тази услуга.

 

@plameni коя посока?

 

И да има петима луди, които точат и сийдват, на другите ще се обяснява, че скоростите са максимално достижими...

Аз от няколко месеца това и правя или по-скоро transmission-а сам го прави :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Лъки, каква е разликата дали медия-конвертора ще е в апартамента на клиента или в мазето?

Влакното пак ще е само за него.

@plameni коя посока?

Суич в кооперацията.
Link to comment
Share on other sites

Е то сега така е реализирано :) Въпроса е къде в мазето на вход с 9 етажа и по 5 апартамента на етаж?Макар, че мога да им дам под наем моята изба :D , но цените едва ли ще им харесат.

А Оазис-ите (комплексите) там не ми се премисля дори...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Останах с впечатление, че до всеки апартамент стига отделен кабел (или греша?).

Нали всички кабели във всеки вход стигат до определено място (или пак греша?). Там имах предвид.

Link to comment
Share on other sites

Останах с впечатление, че до всеки апартамент стига отделен кабел (или греша?).

Нали всички кабели във всеки вход стигат до определено място (или пак греша?). Там имах предвид.

 

Определеното място е кутия с размери 80x40x20 в която освен всичките 45 кабела, има "неща" и на други два оператора + едни фантастики на ДЦЦКорпорацията :D

Искаш сегашния суич да се замени с такъв с гигабитови портове (за крайните клиенти)?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Аз каквото съм искал, съм си го направил :D

Тук се говореше за ексклузивни доставчици и т.н.

Айде пак прочети какво писахме досега... Че правилната посока не е суич, а медия конвертори за абонатите.

Link to comment
Share on other sites

Е то сега така е реализирано :) Въпроса е къде в мазето на вход с 9 етажа и по 5 апартамента на етаж?Макар, че мога да им дам под наем моята изба :D , но цените едва ли ще им харесат.

А Оазис-ите (комплексите) там не ми се премисля дори...

 

В Оазис е влакно до имот. Там е решено още преди ел. да прекарат. Културно и прибрано. Паулин се е ориентирал отдалече. Във всичките строителни площадки, при техническия си има Кулбокс - надути гайди :grin:

Link to comment
Share on other sites

Аз каквото съм искал, съм си го направил :D

Тук се говореше за ексклузивни доставчици и т.н.

Айде пак прочети какво писахме досега... Че правилната посока не е суич, а медия конвертори за абонатите.

 

Това е правилната, но предполагам на всички е ясно, че това няма как да се реализира в конкретния случай.

 

@Lucky Luciano да бе? За 4 до 8 ли става дума, защото в 1,2 и 3 почти съм сигурен, че няма оптика (поне в апартаментите който гледахме не видях)? Ако е така, евала, поне едно хубаво нещо да има в тези комплекси :D

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа за 4 и 5 съм 100% сигурен, ама за другите... Мисля, че и в тройката имаше оптика. Другите - идея си нямам. Малко обобщих, без да съм 100% сигурен, сори.

Link to comment
Share on other sites

Това е правилната, но предполагам на всички е ясно, че това няма как да се реализира в конкретния случай.

 

Има ли желание и пари, начин все ще се намери...

Link to comment
Share on other sites

Днес цял ден положението е такова към гейтуея:

6bb812ee9fb07144.png

 

Сега пак е добре, защото през деня големите стойности бяха над 200ms. Някой друг с подобен проблем?

Нямаше да пусна пинг ако при едни други тестове не бях забелязал общо увеличение на пинга.

В същото време пинг към друг абонат на кулбокс върви идеално и всичко е <1 ms. Следователно не е в мен проблема.

По телефона ми казаха, че днес правели някакви пренасочвания в мрежите си и затова имало смущения в пинговете. Е Ок, ама цял ден... В началото пусках няколко дни за тест чат пат пинг към гейта, нямаше такива неща.

 

Добре че не играя (често) онлайн игри...

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

От форума на Cooolbox (search keyword=ICMP)
 

Пингът, не критерии в тази мрежа. Проблемът е разискван много пъти в поне два форума. Причината, е че ICMP пакетите са с най-нисък приоритет, в мрежата на ITD.

 
 

Защото приоритета на icmp заявките е по-нисък.
Ако искаш можем да вдигнем техния приоритет и няма да имаш такъв "нестабилен" пинг, но "интернетът" няма да се промени  от това.

Link to comment
Share on other sites

Ок. Но пропускаш какво ми казаха по телефона, само дето не ми се извиниха. И как така първите 6-7 дни (буквално до вчера) приоритета им не е бил проблем, и ВИНАГИ беше <1ms до гейта, но днес изведнъж е това.

И пак казвам, ако не бях усетил общо увеличение на пинга покрай друго (от 3 на 13-14), днес нямаше и да се сетя да пусна тоя пинг.

Не се заяждам, просто търся логично обяснение.

 

P.S. В интерес на истината сега поне пинг към външен сървър върви стабилно и добре. Остава това защо до вчера и към гейта вървеше <1ms през цялото време.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не го пропускам.

Най-вероятно, когато е ставало прехвърлянето, е имало по-сериозно натоварване на някой сегмент в мрежата. Нормално е в такива случай, услугите с най-нисък приоритет (в случая icmp) да "клякат".

 

Пусни устройството на Cooolbox в режим на рутер. Пусни постоянен пинг към него, поиграй с трафика и наблюдавай пинга...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност ми дадоха само медиа конвертор (само с нет съм).

Сега пробвах пинг към външен сайт (в един бг хостинг) и пинга стабилно е 3ms. Вероятно има нещо вярно за приоритета, но интересното е че по телефона ми казаха това, и до вчера пинг към гейта беше стабилно <1ms.

Склонен съм да мисля, че съпорта ме сапуниса, ама айде :) . Позабави се преди да "измисли" какво да отговори, аз даже леко се учудих, че знаеше какво е пинг (дали) :D .

Както и да е, въпроса е приключен засега. Другаде пинг към гейта все ми е бил 1ms, затова се учудих като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Наистина е особеност, която не съм срещал при други доставчици.

Възможно е на телефона да е бил някой по-нов, който не е бил наясно с това.

Постовете, които цитирах са от преди повече от пет години.

Link to comment
Share on other sites

Това за приоритета е вярно, но такъв пик на пинга не е нормален!

Пламене, пусни пинг ти към гейта, без да товариш връзката по някакъв начин, да видим дали ще имаш такива пикове.

В момента съм с нет на Мегалан и няма как аз да тествам. Утре ще мога в офиса, но в момента не.

На мен ми мирише на проблемно захранване на медията. Теди казва, че е хванал проблема, покрай проблем, който е търсил къде е. Тоест пингът не само към гейта му е висок, ми се струва.

Link to comment
Share on other sites

Горе писах, че пинг към IP на друг абонат на кулбокс е идеален и колкото и време да върви, все беше <1ms без никакви спайкове над това. Днес да, имаше момент, в който имах над 10ms пинг към хостове в Бг, към които ми е бил все 3. Сега в момента пинг към тях е стабилно 3ms. През деня беше по-тежко, спайковете бяха со до 200-300ms. След всичко това изключвам проблем със захранване на медията или нещо от моя страна, вкл. до другия край на влакното (особено щом пинг към ИП на друг абонат е идеално).

Link to comment
Share on other sites

...пусни пинг ти към гейта, без да товариш връзката по някакъв начин, да видим дали ще имаш такива пикове.

 

Би имало някакъв смисъл, ако е гарантирано по някакъв начин, че аз съм единственият в сегмента.

Откъде можем да знаем, че когато tedy е правил тестовете, някой друг не е точил здраво през същия гейтуей. А ако са били повече?.

 

Пак да повторя, че ICMP е средство, а не цел.

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам ама някой ме прокле. Онзи ден машината ми "падна" (опита за рекорд отиде) и се "събуди" с ново ИП. А честито... вземи редакция на тези конфигурации.

Днес пак я няма. Или пак са ми сменили ИП-то или USPS-а кляка и гасне машината. Дано да не е пак ново ИП, че ми се такова таковата.

 

П.С. ICMP не е, но от съпорта упорито твърдяха, че същото се отнася и за DNS пинг-а. Само дето връщаше рекуестите с 3мс разлика и е добра оферта секъндърито да ти е праймъри.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Пинга не е цел, разбира се. Правим го когато усетим проблем, и като средство за диагностициране :) . В този и общ смисъл е цел да е по-нисък. Най-малкото в гейм сървъри по принцип дори пише, че ако имаш над 300, те изключват ;) . Ся, дали е цел или средство, е много тънка разликата и въпрос на интерпретация. Ако гейм сървър те сканира по пинг дали да те отреже, ще ти е цел не ами, ще драпаш.

Иначе човек от кулбокс ми отговори, че наистина е с нисък приоритет, и не трябва да ме притеснява. Това се подкрепя от факта, че пинг към външен сайт е стабилно 3ms, в същото време гейта е като горната картинка, с чести времена от над 50ms. Това ми е достатъчно.

За ИП-то, дано не го сменят често, че наистина ще е леко гадно за хора като нас. А и леко не разбирам закакво ги въртят, особено за хора 24/7, то повечето рутери се държат така. Ок, поне да са в същия събнет, или първите 3 числа да остават същите :) , свикнал съм по принцип когато си слагам рестрикции някъде за оторизации, да вкарвам цял /24 рейндж, пак е по-добре от нищо.

Link to comment
Share on other sites

Plameni - не съм видял уточнението на Теди.

 

IP-то не го сменят често, дори може да се каже, че имаш твое си. Мисля, че трябва да си разкачен над няколко часа и тогава вероятността да си с ново IP е голяма. То е от същия събнет, с единствена разлика в последните цифри. Но реално е почти невъзможно да ти сменят IP-то, ако не правят някакви преконфигуриране или ако изрично не поискаш това.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...